Dzieci OnLine

O Forum - zbedne dzialy

kicp - Sro 22 Sie, 2007 15:39
Temat postu: zbedne dzialy
ludzie,

czy nie wydaje wam sie, ze niektore dzialy na tym forum sa absolutnie zbedne? Ba, na to wskazuje data ostatnich postow, czy znikoma ilosc tematow w nich. Na ten przyklad wszystkie kulinarne... po co je rozdrabniac na bodajze 5, skoro sa tak rzadko uczeszczane? Za to kultura, nieco bardziej chyba bliska rzecz dzieciom czy mlodziezy, wszystko razem jak leci - film, ksiazka, muza, teatr. Albo szczegolowe dzialy informatyczne. Ktos sie tam udzieal? niebardzo. Postuluje o restrukturyzacje forum, bo w obecnej formie, wyglada mi ono (i mysle ze nie tylko mi) na bardzo chaotyczne i nieuporzadkowane.

pozdro,
kicp
Shaunri - Sro 22 Sie, 2007 16:24
Temat postu:
A jakie to ma znaczenie jakie są działy, tematy, czy jest licznik postów, ile jest moderatorów i setka innych dupereli?

Macie jakieś dziwne potrzeby czasami O_o
kicp - Sro 22 Sie, 2007 19:07
Temat postu:
macie? MAM ja.

Znaczenie takie, ze obecnie jest burdel. Niewygodnie sie przeglada to forum, bo dajmy na to jest 5-6 miejsc, gdzie tocza sie jakies dyskusje, na nie wiem, strzele ~30 dzialow. Trzeba sie doszukiwac tego tematu i przekopywac przez jakies 'obiady miesne'. Po co to?
Laki - Sro 22 Sie, 2007 19:15
Temat postu:
Ja też się zgadzam, po zarejestrowaniu na tym forum, chciałem dojśc do shoutboxa i jakoś za dużo mi tych działów widniało. A kulinarne-hm..przepis na kanapkę..
nasty_girl - Sro 22 Sie, 2007 19:54
Temat postu:
Poza tym, może jak by troszkę jeszcze pousuwać, forum zaczęło by normalnie funkcjonować.
Shaunri - Sro 22 Sie, 2007 20:06
Temat postu:
nasty_girl - Żeby forum zaczęło porządnie działać trzeba zmienić kilka rzeczy, a usunięcie działów w których jest 5 postów jest... hmmm... Sprawą drugorzędną : )?
nasty_girl - Sro 22 Sie, 2007 21:06
Temat postu:
Jakich rzeczy? To może zaproponuj to modom, bo ile można tak ?
Shaunri - Sro 22 Sie, 2007 22:01
Temat postu:
Oj, to jest za dużo roboty żeby proponować modom - Trzeba uzupełnić wiadomości "w pigułce", wywalić wszystkie (Wywalić, nie zamknąć) powtarzające się tematy w wiadomych kategoriach, czego będzie jakieś 3/4 wiadomej kategorii.

Potem można brać się za takie rzeczy jak zmniejszanie liczby kategorii, nowy hosting i tak dalej.

Inaczej mówiąc - O forum trzeba dbać jak o pokój - na bieżąco, bo potem zrobi się taki syf, że nic tego nie wytrzyma : )
Monik - Sro 22 Sie, 2007 22:24
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
wywalić wszystkie (Wywalić, nie zamknąć) powtarzające się tematy w wiadomych kategoriach, czego będzie jakieś 3/4 wiadomej kategorii.

W zabawach i Offtopach bodajże zamknięte tematy i stare zostały pousuwane. A w "trudnych pytaniach" raczej trudno byłoby pousuwac wszystkie zbędne tematy, bo jednak ktos może w którymś z nich znalezc odpowiedź na jakieś pytanie lub potwierdzenie na nie. No i pousuwanie tematów wiąże się z pousuwaniem postów użytkowników i punktów "pomógł" (zwłaszcza w trudnych pytaniach) co mogłoby coponiektórych zbulwersowac ;]
Słupek - Sro 22 Sie, 2007 23:13
Temat postu:
Monik napisał/a:
A w "trudnych pytaniach" raczej trudno byłoby pousuwac wszystkie zbędne tematy, bo jednak ktos może w którymś z nich znalezc odpowiedź na jakieś pytanie lub potwierdzenie na nie.

Spora część tych tematów nie ma żadnej wartości merytorycznej. Poza tym, kiedy jest dużo podobnych tematów, dzieciaki nawet jak chcą używać wyszukiwarki, muszą przekopać się wśród ton śmiecia w poszukiwaniu przydatnych informacji.
Cytat:
No i pousuwanie tematów wiąże się z pousuwaniem postów użytkowników i punktów "pomógł" (zwłaszcza w trudnych pytaniach) co mogłoby coponiektórych zbulwersowac ;]

Oj, przykro mi, ale wielkie dzieła wymagają poświęceń Smile
kicp - Sro 22 Sie, 2007 23:14
Temat postu:
ja moge sie dolaczyc do, hm, sprzatania. tylko potrzebuje o dyrektywy z 'gory', bo nie orientuje sie, co jest zbedne, a co potrzebne ogolnie. mam troche czasu jeszce, wiec moge cos pousuwac/pozmieniac.
nasty_girl - Czw 23 Sie, 2007 09:00
Temat postu:
I tak nikt z wyszukiwarki nie korzysta, i nikt (bo staży użytkownicy tego nie potrzebują, nowi napiszą nowe) nie potrzebuje głupich pytań o miesiączki, biustonosze, itd.
Monik - Czw 23 Sie, 2007 11:20
Temat postu:
Słupek napisał/a:
muszą przekopać się wśród ton śmiecia w poszukiwaniu przydatnych informacji.

Po to jest właśnie przenosznie śmieci do offtopów, wtedy tematy zostają tylko z odpowiedziami na temat.
Słupek napisał/a:
Spora część tych tematów nie ma żadnej wartości merytorycznej

nasty_girl napisał/a:
I tak nikt z wyszukiwarki nie korzysta, i nikt (bo staży użytkownicy tego nie potrzebują, nowi napiszą nowe) nie potrzebuje głupich pytań o miesiączki, biustonosze, itd.

A skąd wiecie, może ktoś kiedyś znalazł w tych dziesiątkach tematów odpowiedź której szukał i powstrzymało go to przed założeniem kolejnego nudnego dla nas topicu? Smile
nasty_girl - Czw 23 Sie, 2007 11:25
Temat postu:
Ale 99% nowych osób i tak założy, więc nas to nie zbawi.
Monik - Czw 23 Sie, 2007 11:29
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Ale 99% nowych osób i tak założy, więc nas to nie zbawi.

Może i fakt.

Ale i tak z prośbami to do adminki, ja z Niną nie możemy przecież zdecydować za wszystkich, co zrobić. Wink W końcu to Bożena tu rządzi ;]
Słupek - Czw 23 Sie, 2007 12:09
Temat postu:
Monik napisał/a:
Po to jest właśnie przenosznie śmieci do offtopów, wtedy tematy zostają tylko z odpowiedziami na temat.

To nie są śmieci, tylko najfajniejsze dyskusje Smile
Monik napisał/a:
A skąd wiecie, może ktoś kiedyś znalazł w tych dziesiątkach tematów odpowiedź której szukał i powstrzymało go to przed założeniem kolejnego nudnego dla nas topicu?

Porządny warn by ich powstrzymał przy kolejnych próbach Twisted Evil
Shaunri - Czw 23 Sie, 2007 12:16
Temat postu:
nasty - Dlatego jeśli powstaje kolejny temat "Czy to już miesiączka?", to powinien w nim znaleźć się jeden post moda odsyłający do pigułki tematów, temat powinien być zamknięty a po 3-4 dniach usunięty.

Proste, czyszczenie na bieżąco - Serwer tego forum jest za slaby żeby utrzymać całe archiwalne wiadomości.
kicp - Czw 23 Sie, 2007 21:52
Temat postu:
gdzie jest admin(ka)?
Shaunri - Czw 23 Sie, 2007 22:31
Temat postu:
Bożena? Rzadko gdzie się wypowiada : )

Jak chcesz wyślij jej jakiegoś PM'a - wejdzie, zajrzy, odpowie : )
Anonymous - Pią 24 Sie, 2007 13:11
Temat postu:
Nie mają co robić tylko usuwać tematy.
kicp - Pią 24 Sie, 2007 15:48
Temat postu:
Nie ma co robic tylko narzekac.

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2007 10:24 ]
Widze, ze temat upadl. No szkoda.
Nikita - Nie 26 Sie, 2007 13:23
Temat postu:
Działy tj. "Harcerstwo", "Rośliny" są zbędne, a Kącik kulinarny mógłby zajmować jedną kategorię. Takie zmiany może wykonać jedynie Bożena, do której przydałoby się napisać PW.
Słupek - Nie 26 Sie, 2007 13:36
Temat postu:
Ty jesteś moderatorką, Ty tu pilnujesz porządku. Napisz.
Laki - Nie 26 Sie, 2007 13:40
Temat postu:
No właśnie Nikita, od czego Ty tu jesteś..jeśli to ponad Twoje siły, to zrzeknij się..
Monik - Nie 26 Sie, 2007 19:11
Temat postu:
kicp napisał/a:
Nie ma co robic tylko narzekac.

Właśnie Ty też narzekasz ; )

Ech, nie ma to jak zwalić na moda ; ) Ja np pisałam już kiedyś do Bożeny (Nina chyba też) ale nie było odzewu, więc dałam spokój. A poza tym nie ustaliliśmy jeszcze nic konkretnego, a z każdą pierdółką nie będziemy pisać, bo potem jak znowu ktoś coś wymyśli to kolejne PW i tak cały czas. Lepiej najpierw coś ustalić i potem napisać.
Shaunri - Nie 26 Sie, 2007 22:03
Temat postu:
Radźmy, panowie! : )
Słupek - Nie 26 Sie, 2007 22:54
Temat postu:
Zabawy wywalić (już słyszę te gwizdy i wyzwiska pod moim adresem Mr. Green), Harcerstwo też, pierwsze trzy kategorie z WEBMASTER TECHNOLOGIE zamienić na 2 działy: o grach (na komputery i konsole łącznie) i ogólny komputerowy. Dział kulturalny podzielić tak jak proponował kicp. Kulinaria połączyć w jeden dział.
nasty_girl - Nie 26 Sie, 2007 23:14
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Zabawy wywalić (już słyszę te gwizdy i wyzwiska pod moim adresem Mr. Green), Harcerstwo też, pierwsze trzy kategorie z WEBMASTER TECHNOLOGIE zamienić na 2 działy: o grach (na komputery i konsole łącznie) i ogólny komputerowy. Dział kulturalny podzielić tak jak proponował kicp. Kulinaria połączyć w jeden dział.


Popieram, i do tego usunąć starsze tematy w dojrzewaniu, roi się tam od piersi, penisów, miesiączek, a i tak będą nowe.
Laki - Nie 26 Sie, 2007 23:15
Temat postu:
Na razie opcja działa..
Słupek - Pon 27 Sie, 2007 13:13
Temat postu:
I najważniejsze - traktować bez litości tych, co nie potrafią z Google korzystać.
kicp - Pon 27 Sie, 2007 14:35
Temat postu:
Monik napisał/a:
Właśnie Ty też narzekasz ; )

chec zmieniania czegos, to narzekanie?


Słupek napisał/a:
I najważniejsze - traktować bez litości tych, co nie potrafią z Google korzystać.

e tam, 'bez litosci'. Badzmy cierpliwi.

No nie wiem, pani Bozena jak wide nie odwiedza czesto 'swoje' forum, przydaloby sie tez wymienic modow.

Tu nie chodzi o jakies moje narzekanie na obecny stan, to forum jest po prostu zaniedbane, nieuporzadkowane. Nie wiem, mnie to razi i od razu chec naprawy we mnie sie rodzi. FAkt, ze mozna to zostawic tak jak jest, ale mi przynajmniej trudno sie w tym wszystkim odnalezc (jako user ktory nie wchodzi na forum czesto, no ostatnio tak).
Monik - Wto 28 Sie, 2007 11:24
Temat postu:
kicp napisał/a:
przydaloby sie tez wymienic modow.

Ze mną róbcie jak Wam pasuje, ale wydaje mi się, że przynajmniej jeden mod (najlepiej Nikita, bo jest trochę dłużej) powinien zostać. Bo jeśli będą sami nowi moderatorzy, to np mogą nie wiedzieć, co z czymś zrobić. A tak to zawsze mogliby zostawić to komuś już "obeznanemu" ; ) Na swój temat się nie wypowiadam, nie będę sama siebie osądzać, ale przynajmniej Nina powinna zostać (no, chyba, że nie chce ; ) ). A dodatkowi modzi? Ok, dobry pomysł.
Akacja12 - Wto 28 Sie, 2007 11:34
Temat postu:
W sumie nie chciałabym na administratorkę źle mówić... ale wydaję mi się że powinien tą funkcje przejąć ktoś, kto faktycznie wchodzi i wypowiada się na forum.
Bożena - Wto 28 Sie, 2007 14:58
Temat postu:
Akacjo naprawdę chcesz żeby osoba, która jest w wieku Twoich rodziców brała udział w dyskusjach? Nie ma sprawy, ale zapewniam Cię, że większość takich dyskusji skończy się zwracaniem uwagi, pouczaniem, etc. Nie bierz tego do siebie, ale jak czytam tu "tony" bzdur czy historyjek na pokaz to skręca mnie (czasami ze śmiechu a czasami z głupoty piszących) i nie da się uczestnicząc w życiu forum (wypowiadając się) przemilczeć takich rzeczy. Zapewniam Cię, że to wcale nie będzie fajne Razz
Akacjo (i inni, którzy tego nie wiedzą) administracja to właściciele serwisu i forum. Nikt obcy nie dostanie dostępu do bazy danych. Bardzo mi przykro, ale wyboru raczej nie macie. ToJa już od dawna nie chce słyszeć o forum a ja nie mam czasu na zabawę.
To nie pierwszy temat, w którym chcecie robić porządki. Nigdy jednak nie udało się ustalić nic konkretnego. Raczej trudno pogodzić zainteresowania ludzi, którzy mają 16-17 lat z 9-latkami. Większość działów powstawała na prośby Użytkowników. Fakt, że część z nich chciała je moderować i to był jedyny powód powstania tych działów.
Wkrótce wszyscy dostaną maila o usuwaniu nieaktywnych kont. Chcę z tym jednak poczekać do końca wakacji aż wszyscy wrócą do domów.
Reszta należy do Was. Chcecie łączyć działy – nie ma sprawy. Liczniki, Avy, podpisy, punkty „pomógł” dla mnie to zbędne wodotryski… Ostrzeżenia również niewiele dają. Jednak działy w Trudnych pytaniach to był zalążek forum. Miały być tylko te działy a wszystkie inne powstawały wedle potrzeb ludzi z forum. Właśnie tam zagląda najwięcej dzieci, które mają problemy. Dla moderatorów i starszych mogą być irytujące ciągle powtarzające się pytania. Jednak nie każdy od razu musi umieć znaleźć potrzebne informacje. Wiele dzieci wchodzi na forum i po porostu pyta. Nie musicie tam zaglądać i odpowiadać. Moderatorzy niestety muszą tam wchodzić, ale nie muszą odpowiadać. Wystarczy jak skasują posty z bluzgami. Jeśli jednak to jest dla nich zbyt wkurzające to nie ma problemu – mogą sobie dobrać moderatorów, albo z rezygnować z moderowania w takich działach.
I jeszcze mała uwaga, co do działu Off-Top. Czy nie uważacie, że ten temat http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=10558 powinien znaleźć się raczej w Śmietniku? Wrzucacie tam wszystkie podzielone tematy jak leci a większość z nich to bzdety bez sensu a nie dyskusja warta zachowania. Często w jakimś temacie przeskakuje się na inny temat i robi się ciekawa dyskusja, chociaż nie na temat. Trzeba to rozdzielić i gdzieś przenieść. Do tego są Off-Topy. Teraz ten dział różni się od Śmietnika tym, że posty nie są usuwane.
Monik - Wto 28 Sie, 2007 20:01
Temat postu:
Bożena napisał/a:
Ostrzeżenia również niewiele dają

Zależy w czyim przypadku. Przy niektórych osobach okazały się przydatne.
Bożena napisał/a:
Nie musicie tam zaglądać i odpowiadać. Moderatorzy niestety muszą tam wchodzić, ale nie muszą odpowiadać. Wystarczy jak skasują posty z bluzgami

No dobra, ale w takim razie jak nikt tam nie będzie wchodził, to kto im odpowie? Zresztą to nie jest aż tak wkurzające, przynajmniej dla mnie ;p Co mi szkodzi przeczytać kilka postów więcej, jejku, skoro i tak nie mam nic do roboty?
Bożena napisał/a:
jeszcze mała uwaga, co do działu Off-Top. Czy nie uważacie, że ten temat http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=10558 powinien znaleźć się raczej w Śmietniku? Wrzucacie tam wszystkie podzielone tematy jak leci a większość z nich to bzdety bez sensu a nie dyskusja warta zachowania. Często w jakimś temacie przeskakuje się na inny temat i robi się ciekawa dyskusja, chociaż nie na temat. Trzeba to rozdzielić i gdzieś przenieść. Do tego są Off-Topy. Teraz ten dział różni się od Śmietnika tym, że posty nie są usuwane.

Ok, przejrzę tematy w Offtopie i tematy zawierające same raczej nieciekawe, jednowyrazowe posty usunę. Wink No i na przyszłość zwrócę uwagę, co i gdzie przenoszę ;]
A, no i jeszcze tak się zastanawiam... W dziale "Testy&Wysypisko" pisze, że posty są automatycznie usuwane, a widzę tam kilka tematów... Więc jak to w końcu jest?
Bożena - Sro 29 Sie, 2007 09:17
Temat postu:
Monik to mało prawdopodobne, że nikt tam nie nie będzie wchodził - chociażby Twoja odpowiedź o tym świadczy Razz
W Śmietniku widzę jedynie ogłoszenie globalne, które pokazuje się we wszystkich działach. Tam jest włączona synchronizacja (chyba, co 3 dni) i tematy, w których nikt nie pisze przez ten czas są automatycznie usuwane. Jeśli jednak jest zainteresowanie tematem post zostaje (do czasu aż ludzie przestają w nim pisać).
Co do ostrzeżeń i innych spraw... Nie chodziło mi żeby to wywalić tylko zastanowić się czy jest potrzebne. Jeśli dla moderatorów się przydaje to w porządku.
Monik - Sro 29 Sie, 2007 09:32
Temat postu:
Bożena napisał/a:
Monik to mało prawdopodobne, że nikt tam nie nie będzie wchodził ko- chociażby Twoja odpowiedź o tym świadczy

Też myślę, że raczej jednak będą tam wchodzic, tylko odpisałam na to, co Ty napisałaś.
Bożena napisał/a:
W Śmietniku widzę jedynie ogłoszenie globalne, które pokazuje się we wszystkich działach

Gdzie niby jest ten Śmietnik? Bo ja widzę tylko Wysypisko (lol), ale tam są jeszcze jakieś tematy.
Bożena - Czw 30 Sie, 2007 09:27
Temat postu:
Na jedno wychodzi biggrin Śmietnik to dawniejsza nazwa. Testy i Śmietnik zostały połączone. Jest tam pusto http://forum.dziecionline.pl/viewforum.php?f=40

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group