Dzieci OnLine

Sport - szpagat

mała 13 - Sob 29 Gru, 2007 15:42
Temat postu: szpagat
1.Umiecie go zrobić ?
2. Jakie znacie ćwiczenia ?

Próbuje go zrobić już od miesiąca, ćwiczę 3razy w tygodniu, rozciągam się, ale w dalszym ciągu bardzo dużo mi brakuje....
Pomóżcie,...
ANONIMX - Sob 29 Gru, 2007 16:32
Temat postu:
to ćwicz dalej
a tu masz te swoje ćwiczenia
MIĘŚNIE DWUGŁOWE UD:

Siadamy płasko, nogi ułożone równolegle do siebie, złączone w stopach, przylegają do podłogi, stopy pionowo do góry, mogą również być zadarte w naszym kierunku(zwiększy to zakres rozciągnięcia).Z tej pozycji wykonujemy jak najgłębsze skłony tułowia z ramionami wyprostowanymi i równoległymi do podłogi w kierunku stóp jednocześnie przyciągając palce stóp do siebie dla lepszego rozciągnięcia mięśni(fot.6).

Druga wersja zakłada skłony raz do jednej nogi, raz do drugiej w siadzie płaskim, z nogami ułożonymi pod kątem zbliżonym do prostego w stosunku do siebie.(fot.6a)

T takie przykładowe reszta na stronie http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm
Marcia10 - Nie 30 Gru, 2007 16:35
Temat postu:
A nie lepiej cwiczyc codziennie?
Po takiej wprawie po dwoch miesiacach zrobisz leciutko.
Akacja12 - Nie 30 Gru, 2007 17:39
Temat postu:
Mała - tylko nie forsuj się i na siłę nie przyciągaj rąk do nóg czy jakkolwiek ćwiczysz, bo zrobisz sobie krzywdę.
ANONIMX - Nie 30 Gru, 2007 17:47
Temat postu:
No właśnie. Popieram. Mój tata chodził nnnna takewando i miał czarny pas Smile trochę śmiesznie wyglądają te jego ruchy Smile Mam dzięki temu pordzewałe ciężarki sztangę i parę innych rzeczy.
Kacza - Pon 31 Gru, 2007 12:23
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
A nie lepiej cwiczyc codziennie?
Po takiej wprawie po dwoch miesiacach zrobisz leciutko.


co ty pieprzysz?

to czy ktoś zrobi szpagat po 2 miesiącach, czy po 5 zależy od obecnego naciągu mięśni i od twoich możliwości.Wiadomo że niektórzy mają bardziej"wiotkie"i podatne na rociągniecie mięsnie a niektorzy nie.
To jak szybko sie rozciągniesz to kwestia indywidualna.
Źle jest jeśli robisz ćw.np.raz w tygodniu.
Rob codziennie np.0,5 h

Po za tym:
-są 2 RODZAJE szpagatu:
-turecki(siad rozkroczny)
-francuski
Potem są jeszcze nadszpagaty, ale to zostaw ...

ćwiczenia ci przesle na PW.

A!Nie każdy może zrobić szpagat Turecki.
Shaunri - Pon 31 Gru, 2007 12:28
Temat postu:
Praktycznie każdy, kwestia systematycznych ćwiczeń.

Akurat rozciąganie to bardzo wdzięczne ćwiczenia, bo dosyć szybko widać bardzo wyraźne efekty, a jak uroczo można szpanować, że ho-ho-ho : )

Ćwiczeń specjalnych nie trzeba wymyślać. Podstawy, chociaż warto sobie ułożyć mały plan treningu. Jednak rozciąganie to rozciąganie, zazwyczaj pracują przy większości ćwiczeń te same mięśnie i ścięgna, więc whatever.
mała 13 - Pon 31 Gru, 2007 12:41
Temat postu:
Kacza napisał/a:
A!Nie każdy może zrobić szpagat Turecki.


Shaunri napisał/a:
Praktycznie każdy, kwestia systematycznych ćwiczeń.


Czytałam o tym. Nie każdy może zrobić bo niektórzy maja tak skonstruowaną miednicę, że nie ma możliwości tak rozstawić nogi (kości nie rozciągniesz jak mięśnie...)
Kacza - Pon 31 Gru, 2007 17:37
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Praktycznie każdy, kwestia systematycznych ćwiczeń.

Nie każdy.Francuski -tak, ale turecki zalezy od rozwartosci bioder.
Monik - Pon 31 Gru, 2007 21:44
Temat postu:
Kacza, mi też możesz wysłać te ćwiczenia ;]
Shaunri - Wto 01 Sty, 2008 14:06
Temat postu:
Praktycznie każdy, kwestia systematycznych ćwiczeń.


Czytaj zdecydowana większość. Nie czytałem o tym - widziałem to.
Kacza - Wto 01 Sty, 2008 15:58
Temat postu:
No nie dokońca.Tak naprawde, tylko małe dzieci idealnie wykonują"siad rozkroczny": )

Jeśli ktos ma dajmy na to 14 lat a NIGDY przedtem nie rozciągał sie czy nie robil "siadu rozkrocznego XD"to teraz jest mała, bardzo mała szansa, że zrobi ; (
Shaunri - Wto 01 Sty, 2008 16:38
Temat postu:
Ta? A Ja mówię o ludziach w wieku 18-25 lat, którzy po 2-5 m-cach treningu robią oba szpagaty.

Jak mówiłem, nigdzie o tym nie czytałem, po co mi czytać jak wiem to z doświadczenia?
Kacza - Wto 01 Sty, 2008 17:22
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Ta? A Ja mówię o ludziach w wieku 18-25 lat, którzy po 2-5 m-cach treningu robią oba szpagaty.


To maja dobrą rozwartosc bioder, albo ćwiczyli wcześniej...
to nie jest tak ze zaczniesz ostro cwiczyc i po miesiącu zrobisz pelny szpagat a moze jeszcze nadszpagat.
Shaunri - Wto 01 Sty, 2008 19:05
Temat postu:
Ziew... Jest, to tylko kwestia rozciągnięcia mięśni - nawet biologia niszczy twoją dziwną teorię.

O ile to o miednicy mogę zrozumieć - kości jak kości, chociaż nie zauważyłem żeby wielu ludzi miało z tym problem, to jakaś dziwna teoria o tym że nie będę mógł rozciągnąć tak aby zrobić szpagat jest zaiste przedziwna, ale widzę że się nie przekonamy, więc sądź sobie co tam chcesz.
Anonymous - Wto 01 Sty, 2008 21:01
Temat postu:
Jako małe dziecko robiłam pełny szpagat... Teraz niewiele mi brakuje. Najgorzej jak na wf-ie robimy przewroty do rozkroku to robie już szpagat...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group