Dzieci OnLine

Webdesign Grafika Pomoc - Baner

olaslaw - Pią 27 Gru, 2002 23:17
Temat postu: Baner
Bardzo podobają mi się banery Agnieszki (jestem pełna podziwu, że w tym wieku taka strona). Czy mogłabyś w skrócie napisać jak to się robi np. w jakim programie. Nie tylko ja mogłabym z tego coś wynieść, choć dla niektórych moja prośba to banał.
ToJa - Czw 02 Sty, 2003 17:55
Temat postu: Re: Baner
olaslaw napisał/a:
Bardzo podobają mi się banery Agnieszki (jestem pełna podziwu, że w tym wieku taka strona). Czy mogłabyś w skrócie napisać jak to się robi np. w jakim programie. Nie tylko ja mogłabym z tego coś wynieść, choć dla niektórych moja prośba to banał.

Dziś nie bardzo mam kiedy ale jutro napiszę co i jak.
ToJa - Sob 04 Sty, 2003 20:40
Temat postu: Banner
Najprościej jak można zrobić banner:
Robisz obrazki jednakowej wielkości 400x50 (szerokość x wysokość). Wielkość jest taka sama ale na każdym coś innego rysujesz, wklejasz obrazek abo piszesz . Można je zrobić w każdym programie graficznym. Później robisz z nich animację. Wczytujesz te obrazki do programu np. Gif Animator Lite (darmowy) firmy Ulead albo Microsoft GIF Animator (darmowy). Trzeba tylko uważać żeby obrazków nie było za dużo, bo wtedy banner jest bardzo ciężki i nikt nie zechce go zamieszczać u siebie.
Programy, o których pisałam można ściągnąć z mojej strony albo prosto stąd:
Microsoft GIF Animator
Ulead Gif Animator Lite
Szpila - Czw 08 Maj, 2003 09:54
Temat postu:
ja mam pytanie jak wymienic sie z toba bannerem/buttonem to jest do adminki
polecam do robienia bannerow adobe photoshop [nie jest darmowy] i image ready [jest dodany do adobe...]
jesli adminka jest zaciekawiona moja strona zapraszam na www.wza.glt.pl
Marcinek - Sro 04 Cze, 2003 17:22
Temat postu:
Ja do Tworzenia bannerów używam Jasc Animation Shop, jest to świetny program, ale po 60 dniach użytkowania trzeba zapłacić, bo inaczej program nie będzie się uruchamiał.
Anonymous - Sro 18 Cze, 2003 23:55
Temat postu:
Szpila napisał/a:
[...] jesli adminka jest zaciekawiona moja strona zapraszam na www.wza.glt.pl

Nie działa... Już kiedyś byłam i też nie działało.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group