Dzieci OnLine

SEKS - Jak najlepiej sie zabezpieczyc?????

Elun - Sro 24 Lis, 2004 17:05
Temat postu: Jak najlepiej sie zabezpieczyc?????
Na rynku jest bardzo duza gama srodkow antykoncepcyjnych. Bardzo czesto slyszalam, ze najlepszy sposob to po prostu prezerwatywa, ale z połączeniem z żelem plemnikobojczym. Slyszalam tez, ze tabletki maja tylk 60-80% skutecznosci. Jednak ostatbo w jakims poradniku zdrowotnym pisalo na odwrot, ze to pigulki sa najlepsze, a prezerwatywa to minimum. Wiec jak najelepiej sie zabezpieczyc? Moze byc takze innymi sposobami
Kinga - Sro 24 Lis, 2004 17:17
Temat postu:
Mam nadzieje ze nie pytasz się ... dlatego bo masz zamiar z kimś uprawiać sex ... ( z tego co wiem masz 14 latek Razz )


Co do metod naturalnych to nalezą do nich

Metoda objawowo-termiczna
Metoda ta polega na unikaniu współżycia w czasie dni uważanych za płodne.
Jest ona połączeniem kilku metod.

Metoda Billingsów
podobnie jak wyżej

Metoda termiczna
tak jak wyżej

Metoda kaldendarzowa
metoda rytmu, kalendarzyk małżeński,


Do metod sztucznych należą

Prezerwatywa
Jest to elastyczna, ślepo zakończona, osłona na prącie w kształcie walca, zakładana w czasie wzwodu, zapobiegająca przedostawaniu się nasienia do pochwy. Wykonana jest najczęściej z lateksowej, cienkiej gumy, często powlekanej środkami nawilżającymi lub/i plemnikobójczymi.

Metody chemiczne
Mechanizm działania metod chemicznych polega na uszkadzaniu ściany komórkowej plemników co prowadzi do ich obniżonej zdolności ruchu oraz zapłodnienia. Dodatkowo stanowią trudną do przebycia barierę mechaniczną.

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna
Polega na umieszczaniu w jamie macicy tzw. wkładek wewnątrz macicznych o różnych kształtach i budowie zwanych popularnie "spiralami".

Antykoncepcja hormonalna - implanty.
Sześć pręcików z Silasticu (polimer), wielkości zapałki, wszczepianych na 5 lat pod skórę przedramienia, uwalniających średnio 40 ug progestagenów na dobę.

Antykoncepcja hormonalna - stosowane hormony.


Bardziej bezpieczne są metody sztuczne

A jescze pare słów o tych metodach

Do tzw. sztucznych metod zapobiegania ciąży zaliczamy nastepujące:
antykoncepcja wewnątrzmaciczna
antykoncepcja hormonalna
techniki współżycia
metody mechaniczne
metody chemiczne
Mechanizm działania metod sztucznych przebiega kilkutorowo i polega na:

Zapobieganiu przenikaniu plemników do pochwy i/lub szyjki macicy: metody mechaniczne, metody chemiczne, antykoncepcja hormonalna, technika współżycia
Niszczeniu plemników które już dostały się do pochwy: metody chemiczne, antykoncepcja wewnątrzmaciczna
Zapobieganiu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej w macicy: antykoncepcja wewnątrzmaciczna, antykoncepcja hormonalna
Zapobieganiu uwalnianiu komórek jajowych: antykoncepcja hormonalna
Elun - Sro 24 Lis, 2004 17:32
Temat postu:
a jakbym mogla jeszcze zapytac, jaka metode ty bys wybrala??
jak nie chcesz, to nie odpowiadaj
i nie boj sie, nie chce na razie sie kochac, tylko po prostu te wszystkie poradniki zrobily mi mętlik w glowe:P

PS z kad wiesz, ze mam 14 lat? przeciez nie podalam daty urodzenia Wink
Kinga - Sro 24 Lis, 2004 17:34
Temat postu:
Wszechwiedząca kinga wie wszystko ... a raczej jest bardzo ciekawska i wszedzie wchodzi Razz prawie wszędzie bo nie lubię ciemnych miejsc Smile

Ja jaką bym wybrała ?
Jesli bym była hm ... pewna partnera że dobrze załozy będzie uważał i wogóle to tylko prezerwatywę
Jeśli bym miała jakieś wątpliowści to pewnie prezerwatywa i globulki
panienka_wierzba - Czw 25 Lis, 2004 14:10
Temat postu:
a ja wybrałabym tabletki albo plastry..
moim zdaniem najlepszy środek antykoncepcyjny, oczywiście gdybym wiedziała że mój partner nie ma HIV/AIDS ani żadnej innej choroby wenerycznej. Po jeśli tak to ocywiście użyłabym do tego prezerwatywy.

Pozdrawiam =)
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 14:38
Temat postu:
Ja wybrałabym spiralę. Są bezpieczne i mam 100 % pewność, że nie zajdę w ciążę. Ona jest niezawodna.
Nikita - Czw 25 Lis, 2004 14:58
Temat postu:
Ja narazie o takich sprawach nie myślę...mam jeszcze na to sporo czasu Wink
Ale mam dwa pytania:
1. Co to są globulki ?
2. Co to jest spirala ?

Zawsze jeśli nie rozumiem jakichś słow pytam się co one oznaczają Smile
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 15:01
Temat postu:
wszystko jest opisane wyżej
panienka_wierzba - Czw 25 Lis, 2004 15:09
Temat postu:
femme, ale spirale są tylko dla kobiet po urodzeniu dziecka.. w innym wypadku jej umieszczenie a następnie usunięcie jest przemegabolesne i nieżadko kończy się niepowodzeniem
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 15:28
Temat postu:
Kinga dość dokładnie opisała co z czym i jak, ale skoro chcesz dokładnego wyjaśnienia, to proszę:

Wkładki dopochwowe zwane są popularnie spiralami, chociaż od 20 lat nie mają już takiego kształtu. Przypominają literę T lub cyfrę 7. Wykonuje się je z miedzi i polietylenu, czasem z dodatkiem srebra. Przez pewien czas uznawano wkładki za środek wczesnoporonny: obce ciało umieszczone w macicy miało nie pozwalać zagnieździć się zapłodnionemu jajeczku lub je niszczyć. Najnowsze badania udowadniają jednak, że do zapłodnienia w ogóle nie dochodzi, ponieważ:
- miedź, z której wykonana jest spirala, zmniejsza ruchliwość plemników. Nie mają one szansy dotrzeć do jajowodu i zapłodnić komórki jajowej
- niektóre wkładki zawierają dodatkowo pojemniczek z hormonem (gestagenem), który uwalnia się stopniowo do jamy macicy. Zagęszcza on śluz szyjki macicy, co znacznie utrudnia plemnikom dotarcie do komórki jajowej
Wkładki różnią się kształtem i rozmiarem, łatwo zatem dobrać odpowiednią dla każdej kobiety. Wkładki domaciczne są dobrym zabezpieczeniem, pozwalają bowiem na komfort kochania się każdego dnia. Nie powodują też skrępowania partnerów, tak jak środki chemiczne czy prezerwatywy. Ale nie są idealne - w pewnych pozycjach, gdy penis wnika głęboko, niektóre kobiety odczuwają ból szyjki macicy.

Co do globulek - Globulki dopochwowe są chemicznym środkiem antykoncepcyjnym, który niszczy plemniki, zanim przedostaną się one do szyjki macicy. Ich konsystencja spowalnia przemieszczanie się plemników a specjalny składnik (najczęściej jest to nonoksynol 9) niszczy je.
Globulki umieszcza się w pochwie na 10-15 minut przed stosunkiem. Pod wpływem ciepła przyjmują postać pianki. Polecane są głównie kobietom, które mają sporadyczne stosunki seksualne a także tym rozpoczynającym współżycie. Ich skuteczność nie jest zbyt wysoka – wskaźnik Pearla waha się od 5,0 nawet do 20,0. Dobrze jest stosować globulki razem z prezerwatywą, gdyż wtedy ich skuteczność znacznie się zwiększa.

Edit:
Wierzba:
Dla kogo spirale?
Tę metodę antykoncepcji odradza się zwykle bardzo młodym kobietom, poleca zaś tym, które już urodziły dziecko i nie chcą lub nie mogą stosować pigułek hormonalnych. Różnorodność kształtów i rozmiarów wkładek pozwala lekarzowi dobrać tę najlepszą dla każdej pacjentki. Założenie spirali zawsze musi być poprzedzone wykonaniem dokładnych badań ginekologicznych i intemistycznych. Poza tym sam moment zakładania wkładki nie jest przyjemny, ból odczuwa się też przez kilka następnych dni.

No niby fakt. Wink Nie pomyślałam o tym. biggrin Ale myślałam o sobie, jak o osobie dorosłej, nie teraz. biggrin
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 15:32
Temat postu:
najlepiej nie bzykać sie w okres,brac globulki dopochwowe i prezerwatywe Laughing
Kinga - Czw 25 Lis, 2004 15:38
Temat postu:
Cytat:
najlepiej nie bzykać sie w okres,brac globulki dopochwowe i prezerwatywe


nie w okres ?
A chyba podczas okresu są dni niepłoden tylko ... heh ta krew Wink
Dni niepłode są ok 3 dni przed miesiączką i ok 3 dni po miesiączce ... takie no naprawde niepłodne
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 15:39
Temat postu:
a ja sie dziwie,jak mozna uprawiac seks w okres,bo leci krew i wogle...Jkaies to dziwne..
Kinga - Czw 25 Lis, 2004 15:40
Temat postu:
Gabra wiesz ... to zalezy jak się naprawde nie chce wpaśc to facet może uzyć prezerwatywy i idzie Wink
Wiesz jeśli się kogos kocha to się nawet nie brzydzisz czegoś takiego ( chociaż nie wiem zy to możliwe ) Ale znam wiele osób które właśnie w okres to robią dla większej pewnosci Wink
Elun - Czw 25 Lis, 2004 16:02
Temat postu:
pamietam, ze kiedys czytalam artykul w gazecie w ktorym byla mowa o antykoncepcji w dalekeiej przeszlosci. Ze tak powiem ona byla straszna, a nie pamietam juz co tam dokladnie pisalo, bo to bylo dawno, jednak jedno co mi bardzo zapadlo w pamiec to to, ze kiedys kobiety zabezpieczaly sie wsadzając sobie do pochwy glony lub wlewaly soku z cytryny, poniewaz dziala plemnikobojczo lub oslabia ich aktywnosc plemnikow. Koszmar
panienka_wierzba - Czw 25 Lis, 2004 16:33
Temat postu:
no widzisz Femme =) ale pomyśl sobie o tym że masz 17 lat i chcesz uprawiać seks ze sowim chłopakiem.
Ja nie zdecydowałabym, się w tym momencie na caiło obce umieszczane w mojej macicy na 3 lata (od 2 do 3 lat trzyma się w sobie spiralę) szczególnie ze w tym wieku jeszcze nie wiem czy będę się kochać choć raz na miesiąc (wtedy starczą prezerwatywy, czy kremy, żele) i nie zdaje mi się zebym byla juz wtedy po ciąży ;-) (oby ^^) więc bardzo bałabym się tego bólu..
Kinga - Czw 25 Lis, 2004 16:35
Temat postu:
AmazonkAA ... ja czytałam o tym ... JUK ... jeszcze daaaawno to sobie Hyhym odchody wkłądały kobiety ... Confused
DObrze że zyjemy w takich czasach w jakich żyjemy
Akacja12 - Czw 25 Lis, 2004 18:39
Temat postu:
a ja czytałam niedawno że wymyœlili tak że będzie kobieta aplikowała sobie taki żel i bedzie zapewniać wieszkš ochrone i wygode niż prezerwatywa.
Anonymous - Czw 25 Lis, 2004 19:10
Temat postu:
Fakt. Wink Zostają globulki i prezerwatywy. Wink
nidhogg - Czw 25 Lis, 2004 21:01
Temat postu:
nom wiec taaak. (wogole to alhoa etc etc.)

jesli chodzi o staly zwiazek - w sensie staly staly, to najsensowniejsze i najwygodniejsze sa pigulki tudziez inne hormonalne wynalazki typu plastry.

hm nie widze sensu natomiast stosowania prezerwtywy w polaczeniu z globulka (czy innymi plemnikobojczymi stworami) - jest na tyle male prawdopodobienstwo, ze prezerwtywa peknie (osobiscie na naprawde wiele przypadkow wzietych z zycia slyszalam slownie o jednym), ze w takim wyjatkowym przypadku mozna sie poratowac tzw pigulka po. a pakowanie w siebie jakiegos paskudztwa dla samej zasady jest hmm lagodnie mowiac malo przyjemne.
konkluzja taka, ze przy sporadycznych stosunkach sama prezerwatywa wg mnie wystarczy.
Elun - Czw 25 Lis, 2004 21:45
Temat postu:
a i tak mi przyszlo na mysl, czy jak podczas stosunku peknie prezerwatywa, to czy mam duze szanse, ze zajde wtedy w ciaze?
Kinga - Czw 25 Lis, 2004 21:47
Temat postu:
Tak bo wtedy plemniki wychodzą ... heh wychodza Wink
No poprostu tak jakby tej prezeratywy nie było
frigg - Czw 25 Lis, 2004 21:50
Temat postu:
hmm wiesz co... ja nigdy nie slyszlam o tym zeby komus pekla prezewtywa, wiem ze to sie moze zdazyc ale ryzyko jest mimimalne przy wlasciwym uzywaniu (na ulotce jest napisane jak nie wolno uzywac Wink ), mozna zmniejszyc ryzko uzywajac prezewatyw z srodkiem plemnikobojczym...i zawsze jest pigolka po dzialajca o ile pamietam do 72h od czasu 'niezabezpieczonego' stosunku, ale mozesz ja dostac tylko na recepte
Kinga - Czw 25 Lis, 2004 21:54
Temat postu:
Wiesz z zakładanim prezerwatywy i z jej pęknięciem to zazwyczaj jest tak
że nawet mała ilość powietrza gdy się ją źle załozy czyli nie ściśnie pojemniczka na sperme może spowodować pęknięcie i z tym nie ma zartów
Pozatym jak ktoś niechcący przedziurawi paznokciem
Zdarzają sie sytuację że młodzi niedoświadczeni zakładają szybko prezerwatywę i od razu dają hmm "ostro" to tez powoduje pęknięcia Wink
panienka_wierzba - Pią 26 Lis, 2004 09:43
Temat postu:
Femme a tabletki? czemu Ty masz taki jakiś uraz do tych tabletek i plastrów =p
deg - Sob 27 Lis, 2004 00:16
Temat postu:
Ech, ludziska. Fajnie się czyta Wasze posty, ale w większości piszecie tylko o teorii.

W praktyce jest znacznie prościej.
Pierwszą metodą antykoncepcyjną wybieraną przez młode pary (a takimi osobami właśnie jesteście lub będziecie) jest prezerwatywa.
Prezerwatywa oczywiście wymaga pewnej staranności przy zakładaniu i ma swoje wady, ale daje dość dużą pewność i przy okazji chroni przed wieloma chorobami wenerycznymi. Dlatego też stosowana jest przez pary, które kochają się sporadycznie lub z różnymi partnerami. Pęknięcia prezerwatywy raczej nie należy się obawiać. Prezerwatywy wbrew pozorom są dość mocne - zróbcie test - nadmuchajcie powietrzem prezerwatywę. Dmuchajcie tak długo, aż pęknie. Prawda, że duży balon? Smile

Inaczej sprawa wygląda, kiedy mamy stałego partnera, kochamy się w miarę regularnie i jesteśmy zdyscyplinowani. Wtedy dobrą metodą są tabletki antykoncepcyjne. Dla młodych kobiet są specjalne tabetki, zawierające mniejsze ilości hormonów. Pamiętajcie, ze ZAWSZE tabletki powinien dobrać ginekolog, po uprzednim zrobieniu wywiadu i zbadaniu. Nigdy nie bierzcie tabletek na własną rękę, np. od siostry. Tabletki mają wiele zalet - przede wszystkim bardzo wysoką pewność, sięgającą powyżej 99% (dla porównania prezerwatywy - ok 80%), bardzo dobre doznania z seksu (lepsze niż przy prezerwatywach) no i brak tego nieco krępującego momentu zakładania prezerwatywy. Mają też wady. Przede wszystkim nie chronią przed chorobami wenerycznymi (zatem trzeba mieć tylko jednego, sprawdzonego partnera) oraz wymagają dużej staranności w zażywaniu tabletek. Codziennie, o stałej porze trzeba przyjmować jedną tabletkę. Jeśli zapomnimy nawet o jednej, wówczas gwałtownie spada ochrona antykoncepcyjna i praktycznie przez dwa najbliższe miesiące trzeba zabezpieczać się dodatkowo np. prezerwatywami.

Inne metody są raczej dla starszych kobiet (szczególnie spirala) lub nie dają odpowiedniego zabezpieczenia.

Femme: Spirali ja bym nie polecił. Mimo wysokiej skuteczności (powyżej 98%) mają szereg wad. Spirale mogą powodować zaburzenia krawienia miesiączkowego, nawet prawidłowo założone mogą być bolesne dla kobiety, stanowią ryzyko przebicia ścianki macicy oraz jelit / pęcherza moczowego a dodatkowo w specyficznych przypadkach stanowią środek wczesnoporonny, a nie antykoncepcyjny. Dodatkowo - spiralę musi założyć ginekolog.
Anonymous - Sob 27 Lis, 2004 00:38
Temat postu:
Deg, wiem, wiem, już się douczyłam. ;p A o tym, że spiralę zakłada ginekolog - wiedziałam. Wink
nidhogg - Sob 27 Lis, 2004 11:34
Temat postu:
deg taaa, tyle ze napisales to samo co ja ino w ladniejszych slowach Wink
frigg - Nie 28 Lis, 2004 00:41
Temat postu:
hehe deg a skoro jestes facetem to skad wiesz w praktyce co czuje kobita, biroca pigolki lub noszaca spirale? Smile i tak sie sklada ze moje posty (to samo moge powiedzic o nidhogg) dotyczace zbezpieczania sie oparte sa na praktyce i hmm nieoklamujmy sie wieloletnim juz doswiadczeniu...Smile czytaj posty swoich poprzednikow i nie podchodz do kazdego z gory tylko dlatego ze masz rocznik '77 w profilu Smile
deg - Nie 28 Lis, 2004 20:37
Temat postu:
Frigg: Nigdy do nikogo na tym forum nie podchodziłem z góry. Siedzę tu od 4 lat (fakt, ostatnio zrobiłem sobie mały urlop) i zawsze starałem się traktować wszystkich równo, o czym zapewni Cię większość starych wyjadaczy na Forum. Jeśli poczułaś się w jakikolwiek sposób poniżona - przepraszam, nie to było moim celem.
Zauważ, że w żaden sposób nie negowałem Twoich postów. Co więcej - poparłem go, zatem nie rozumiem Twojego oburzenia.
Pytasz, czy wiem, co czuje kobieta zażywająca tabletki antykoncepcyjne? Oczywiście, że nie wiem. Nie ma takiej osoby na świecie, która by wiedziała co czuje druga osoba. To jest po prostu niemożliwe. Jednak wiem, że moja żona jest bardzo zadowolona z tabletek - wspaniale wyregulowały jej cykl, skróciły okres, zmiejszyły dolegliwości przy okresie, dały niesamowitą pewność (zaplanowaliśmy dzieciaka i mieliśmy go niemal dokładnie wtedy, gdy chcieliśmy) oraz lepsze doznania (niż przy prezerwatywie). Nigdy nie mówiła mi o jakichkolwiek złych odczuciach, a wiele razy rozmawialiśmy o tabletkach.
Podobnie w przypadku naszych znajomych. Wielu z nich używa tabletek i są zadowoleni. Są też tacy, który używają metod naturalnych i.... w tym miejscu wypada mi pozdrowić sześciomiesięcznego Romusia.
Szkoda trochę, że przywołujesz tu jakiekolwiek roczniki. Nie chciałem nigdy segergować forumowiczów pod jakimkowiek względem, a w szczególności już pod względem wieku. Zobacz moje stare posty, a przekonasz się, że tak samo na fachową odpowiedź może liczyć 8-mio jak i 20-to latek.
A jeśli masz doświadczenie, to zapewne też zauważyłaś, że większość postów w tym wątku to czysta wiedza encyklopedyczna nie poparta żadną praktyką.

nidhogg: Nie całkiem Wink. Dostarczyłem wielu nowych informacji.

Wiecie co? Ktoś namówił mnie, abym zaglądnął na to forum po 3 miesiącach przerwy. Zauważyłem ciekawy wątek i napisałem conieco. Ale już zaczynam tego żałować Sad.

Ponieważ strasznie nie lubię offtopiców, zatem pozwolę dorzucić sobie małą radę, tym razem zdecydowanie dla chłopaków.

Słuchajcie faceci - nigdy nie kupujcie prezerwatyw pudrowanych. Na opakowaniu napisane jest, że puder wchłania naturalny śluz z pochwy i dzięki temu wzmaga doznania. Owszem - wchłania, ale potem nie ma śluzu, a kochanie na sucho zdecydowanie nie sprawia nikomu przyjemności.

Papa! I mniej negatywnych życzę Wink Lepiej budować niż burzyć.
frigg - Pon 29 Lis, 2004 21:46
Temat postu:
deg: w tym miejscu to ja tez cie musze przeprosic, jesli poczules sie zaatakowny...ale ja mam zle doswiadczenia ze stalymi forumowiczami, zlaszcza z takimi co mysle za wiek im na duzo pozwala, i poprales post nid Smile
i jest druga strona zazywania pigolek...suchosc pochwy wogole i podczas stosunku, i o ironio zdecydowanie mnejsza ochota na wspolzycie...wiec ja zrezygnowalam, po co mam sie zabezpieczac skoro nie mam przed czym....pewnie wiesz tez , ze kobety stosunkowo czesciej niz mezczyzni moga zlapac np. grzybice (basen,czy nawet glupie oslabienie organizmu) narzadow rodnych a co za tym idzie zakazanie partnera...wiec kobiety naprawde roznie, przeroznie reaguja na pigolki...bralam 7 lat i jednak spadek libido okazal sie za bardzo 'niekomfortowy'....wiec musialam sie zrzec lepszych doznan na rzecz checi wogole..Smile ale tak czy siak gdybym miala cos polecac to wlasnie pigolki (dla par stalych) i prezerwatywy (dla pozostalych )
i deg jesli posty sa nawet czysto teoretyczne ale praktyka jest taka sama, badz niewiele sie rozni to czemu mam cos dopisywac...Smile
i mam nadzije ze ewntualne napiecie na linii frigg-deg zostalo zlagodzone Smile
Keeveek - Wto 30 Lis, 2004 15:42
Temat postu:
moim zdaniem jednym z bezpieczniejszych sposobów są gumki. Najlepiej, aby oboje partnerów je założyli. Dodatkowo warto obliczyć sobie, kiedy nastąpią w okresie dni płodne, zważając na fakt, że plemnik jest w stanie wyżyć w organiźmie kobiety do 48 godzin Smile Kiedy dokładnie są dni płodne kobiety można dowiedzieć się z podręczników do biologii, od gimnazjum wzwyż Wink
Elun - Wto 30 Lis, 2004 16:34
Temat postu:
ale dni plodne i nie plodne powinny wyliczac sobie jedynie juz dojrzale kobiety, poniewaz tylko u takich, to sie moze sprawdzac. Poza tym potrzeba do tego ogromnej samodysypliny, a stres lub inna rzecz potrafi nieco "pozmieniac" w tych dniach, wiec czesto to moze sie nie sprawdzac.
Keeveek - Wto 30 Lis, 2004 16:36
Temat postu:
Ryzyko przeskoku to 1-2 dni, należy poprawkę wziąć także na to, przepraszam pominięcie, ale tyczy to nie tylko kobiet dojrzałych. Dziewczyny, które mają od dłuższego czasu regularne cykle miesiączkowe , mogą już spokojnie sobie liczyć.
nidhogg - Wto 30 Lis, 2004 19:21
Temat postu:
taaaak, ale gumki to jak lizanie loda przez szybe tudziez jedzenie cukierka przez papierek Wink takie same doznania Wink
a co do przeskoku, niekoniecznie to musza byc dwa dni. swego czasu byly prowadzone badania na zgwalconych kobietach (tak wiem gwalt to extremalna forma stresu, ale zawsze stres) i znakomita wiekszosc z nich (nie chce sypac liczbami bo nie pamietam) miala owulacje wywolana stresem.
juz przemilczajac ten drobny szczegol, ze kobieta jest tak skonsruowana, ze w dniach plodnych ma za przeproszeniem najwieksza chec na chlopa (fizjologia jakby na to nie patrzec), w zwiazku z czym takie powstrzymywanie ani do przyjemnych ani do pewnych nie nalzey.(przytaczajac dega pozdrawiajacego Romusia)

hehe po za tym Keeveek co rozumiesz przez oboje partnerow ?Wink sugerujesz prezerwatywe + kapturek ? a w jakim celu ? czy moze sugerujesz stosunek homoseksualny ?

fakt faktem, jest jak napisala frigg, ze pigulki po epwnym czasie przestaja byc fajne - spadek libido jest zdecydowanie przykry, wiec czekam moze ktos cos madrzejszego wymysli, zeby bylo i milo i bezpiecznie Wink mimo wszytsko dla stalych zwiazkow pigulki sa najlepsiejsze, nie ma stresu, a libido tez nie tak od razu spada Wink
frigg - Wto 30 Lis, 2004 19:31
Temat postu:
poza tym sprawa z kapturakmi jest o tyle skomplikowana ze trzeba umiec je zalozyc na szyjke macicy...a to wymaga i wiedzy o sobie jak i wprawy w samym zakladniu..wiec o ile prezarwtywe na czlonek jest stosunkowo latwo nalozyc (wszytko widac, penis jest prosty), tak na szyjke macicy cos zalozyc to juz lekka akrobacja..wiec ja odradzam...
roger-1989 - Pią 03 Gru, 2004 16:17
Temat postu:
ja znam 100%-owy sposob amerykanie i nie tylko sterylizuja i kastruja sie ale sa i tez wady tego
nidhogg - Pią 03 Gru, 2004 17:13
Temat postu:
no tylko podwiazywanie nasieniowodow i jajowodow jest w polsce prawnie zabronione Wink
Elun - Pią 03 Gru, 2004 20:06
Temat postu:
a poza tym, po kilkunastu latach prowadzi do problemow zdrowotnych w tych okolicach
Alien - Pon 06 Gru, 2004 19:36
Temat postu:
Prezerwatywy są hyba najlepsze a co będzie jak pękną Shocked Shocked to więc dla tego tszeba ufać partnerowi/partnerce



HiV/aids
Kinga - Pon 06 Gru, 2004 19:55
Temat postu:
Cóż ... pwtarzam po raz kolejny ... prezerwatywa dobrze założona to bardzo małe prawdopodobieństwo pęlnięcia ... pisałam wczesniej o tym co sprawia najczęściej że pekają
Pan_Feanor - Pon 06 Gru, 2004 20:31
Temat postu:
Kinga napisał/a:
Cóż ... pwtarzam po raz kolejny ... prezerwatywa dobrze założona to bardzo małe prawdopodobieństwo pęlnięcia ... pisałam wczesniej o tym co sprawia najczęściej że pekają


Rozumiem zę masz doświadczenia czysto teoretyczne ???....

Najlepszym sposobem jest stara dobra wstrzemięźliwość. biggrin
Kinga - Pon 06 Gru, 2004 20:34
Temat postu:
Cytat:
Rozumiem zę masz doświadczenia czysto teoretyczne ???....

Najlepszym sposobem jest stara dobra wstrzemięźliwość.


Pan Feanor :> oczwyiście że to tylko teoria ... ( a może nie ? ) Razz <loL>

Fakt ... wstrzemięźliwośc to jedyny naprawde 100% bezstresowy i bezpieczny środek anty anty Wink
Pan_Feanor - Pon 06 Gru, 2004 20:50
Temat postu:
tak samo pewny jak podwiazanie jajników czy nasioeniowodo......
Kinga - Pon 06 Gru, 2004 20:51
Temat postu:
pewny może tak ... ale bardziej bezstresowy, bezbolesny, bezkomplikacyjny :>
Pan_Feanor - Pon 06 Gru, 2004 20:54
Temat postu:
Smile Jest jeszcze jeden sposób biggrin NEKROFILIA biggrin tyż w 100% pewna (przepraszam ale zaczely wychodzić moje ciągoty deviacyjne ^^)
Kinga - Pon 06 Gru, 2004 20:54
Temat postu:
Eee ... no nie wiem czy pewna a te syfy ?
Pan_Feanor - Pon 06 Gru, 2004 21:02
Temat postu:
Jakie syfy ? Tróp to tróp Smile jak świeży i cieplutki jeszcze to jazda Smile ^_^.....
Kinga - Pon 06 Gru, 2004 21:25
Temat postu:
Nie ... ja nawet o tym nie myśle

Skąd biora sie tacy ludzie którzy coś takiego robią

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group