Dzieci OnLine

Muzyka, Kultura, Media - Covery...te o ktorych nikt nie wie byc moze nawet ty :D

cornelia - Pią 16 Cze, 2006 19:09
Temat postu: Covery...te o ktorych nikt nie wie byc moze nawet ty :D
chcialam napisać o jednej rzeczy która ostatnio strasznie mnie wkurza.Sporo wykonawców ściąga teraz piosenki.Tylko ze niewiele jakos osób wie że tą śćiągawki.Np takie Say Say Say Hi Tacka (Piosenka Paula McCartney'a i Michaela Jacksona)
albo S.O.S Rihanny, które w tle ma "Tainted Love" Soft Cella.
Ostatnio jeszcze u kumpeli przesluchiwalam plyte Blog 27.Większość fanów tego zespoliku uważa, że mają one wspaniale piosenki.Te ich piosenki mogą być ale jak tak je przesluchiwalam to co drugą piosenkę skądś znam!A nie mialam skąd nawet bo ich w radiu nie puszczają (większośći) No i co o tym sądzicie??Bo mnie to strasynie wkurza...Moze jestem jakas drazliwa...
Shaunri - Pią 16 Cze, 2006 20:12
Temat postu:
Wszyscy wykonawcy których podałaś (Ci co "ściągają") są to wykonawcy z najniższej półki - A jaki poziom taki poziom, jak widać.
Słupek - Pią 16 Cze, 2006 20:27
Temat postu:
Ja akurat do coverów nie mam, pod warunkiem, ze są dobrze wykonane. Przykłady?
Guns n'Roses Knockin' on Heavens Door (oryg. Bob Dylan)
Judas Priest Johnny B. Goode (Chuck Berry)
Children of Bodom The Final Countdown
Często takie utwory są lepsze nawet od oryginałów i wtedy takie "ściąganie" odbywa się z pożytkiem dla nas- słuchaczy. Natomiast jeśli ktoś nie ma swoich piosenek i chcę zabłysnąć wykonując miernie czyjś repertuar jest dla mnie zwykłą szmatą.
Keeveek - Sob 17 Cze, 2006 08:58
Temat postu:
słupek, na moje lepszym coverem Childrenów jest Oops I Did It Again Wink
kicp - Sob 17 Cze, 2006 11:51
Temat postu:
covery były i będą, niektóre są nawet lepsze niż oryginały. To nie jest żadne ściąganie. Dajmy na to 'No Quarter' Toola, imo jest lepiej zagrany, niż oryginał Led Zep.
Słupek - Sob 17 Cze, 2006 11:55
Temat postu:
Zapomniałem jeszcze napisać o zespole Dave Matthew's Band. Grają praktycznie same covery, ale są naprawdę dobrzy w tym co robią, nieco eksperymentują, a nie grają na żywca. Warto posłuchać.
cornelia - Sob 17 Cze, 2006 11:56
Temat postu:
kicp napisał/a:
covery były i będą, niektóre są nawet lepsze niż oryginały. To nie jest żadne ściąganie. Dajmy na to 'No Quarter' Toola, imo jest lepiej zagrany, niż oryginał Led Zep.

są i będą no ale nikt nie wie np. że blog 27 i rihanna ściągnely te piosenki i to mnie wkurza.te komentarze na ich stronie..."WASZA piosenka who i am jest taka fajna..."
Słupek - Sob 17 Cze, 2006 12:22
Temat postu:
Kurka, zapomniałbym o jednym z lepszych coverów w historii. All Along The Watchtower, jest to piosenka Boba Dylana, ale to właśnie wykonanie Jimiego Hendrixa przeszło do historii. I ta piosenka jest kojarzona z tym drugim, rzadko z Dylanem. Nie dziwię się, bo to właśnie Hendrix dał temu kawałkowi pazur, jakąś energię.

Cytat:
są i będą no ale nikt nie wie np. że blog 27 i rihanna ściągnely te piosenki i to mnie wkurza.te komentarze na ich stronie..."WASZA piosenka who i am jest taka fajna..."

Przecież mozesz też tam dodać komenta i napisać kto jako pierwszy wykonywał daną piosenkę. A nuż, ktoś przeczyta i sie nawróci (małe szanse) Mr. Green

PS. Cornelia albo Nikita, zmieńcie nazwę tematu na bardziej odpowiadającą (choćby po prostu Covery)

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group