Dzieci OnLine

Wydarzenia - ŻAŁOBA

TOXIC - Nie 03 Kwi, 2005 10:42
Temat postu: ŻAŁOBA
Nie warto komentować tego co się wydarzyło, każdy wie o czym jest mowa... Będzie nam Cię brakowało Crying or Very sad Nikt nam Ciebie nie zastąpi... Byłeś i Będziesz w naszych sercach na zawsze, bo Cię kochamy Kwiat Wyznaczyłeś nam drogę, którą musimy podołać...dziękuję za wiare, nadzieję i miłość.... dziękuje
potwora - Nie 03 Kwi, 2005 11:52
Temat postu:
drogą sie podąża ;=]
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 12:48
Temat postu:
Moim zdaniem robi się z tym zbyt duże halo (żeby nie było, to do TOXIC nic nie mam). Rolling Eyes
EU07 - Nie 03 Kwi, 2005 13:05
Temat postu:
HeyaH napisał/a:
Moim zdaniem robi się z tym zbyt duże halo (żeby nie było, to do TOXIC nic nie mam). Rolling Eyes

To nie tak. Po prostu jak to powiedział arcybiskup: "Wszyscy wiedzą, że Papież był wielkim człowiekiem, jednak nie wszyscy to rozumieją".
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 13:17
Temat postu:
Proponuję zrobić oddzielne podforum tylko o papieżu.
panienka_wierzba - Nie 03 Kwi, 2005 13:30
Temat postu:
jeszcze 40 tematów na ten temat?
zrobią z Papieza naklejke na jabola?
potwora - Nie 03 Kwi, 2005 13:33
Temat postu:
hahaha dobre wierzba ;]
TOXIC - Nie 03 Kwi, 2005 13:39
Temat postu: Naklejka ??????
o czym ty mowisz wogóle, widocznie niektórzy nie rozumieją kim był i co zrobił JAn Paweł II - nasz rodak,....... włąsnie go zabrakło... a wy siezastanaiwaicie czy nie robią z tego za wielkiego halo ??? albo jesteście niedojrzali emocjonalnie albo nie wiecie kim On był, nie mówię o tym że był Papieżem, mówię o tym że był Wielkim Człowiekem, który nami pokierował i teraz gdy Go nie zabrakło sami będziemy musieli sobie radzić.... mówię o życiu, o Polsce o świecie.... bo wiem napewno że nie było i nie będzie nikogo tak Wielkiego jak On !!!!!!!! Nikt Go nie zastąpi !!!!!!!! I nie chodzi o komercje, o reklame o to że robi się z tego halo !!!!!!!!!!!! chodzi o psmięć !!!!!!!!!!!! więc jak macie tak pisać - to nie piszcie wcale, nikt się o to was nie prosi............ toxic 1986
panienka_wierzba - Nie 03 Kwi, 2005 13:42
Temat postu:
czytałąś moze moje wypowiedzi na ten temat w innych tematach (np. w innym w tym temacie 'biedny papiez' chyba) jak nie? to sie nie wypowiadaj
po prostu ja dostaje ataku cholernej białej gorączki jak widze 20 tematów na ten sam temat porozrzucanych po całym forum
nie mozna pisać w jednym? to takie trudne? oj jak mi przykro ze trzeba troche pomyslec
a halo? no moze troche za duze
mam 5 kanalów
na wszystkich 5 pokauzją w kółko to samo..
chociaż zeby jden sie wyłamał
40 raz tego samego za przeproszeniem już słuchać nie moge
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 13:46
Temat postu:
Smutno mi i tyle Sad Nie będę się rozpisywać Sad
TOXIC - Nie 03 Kwi, 2005 13:51
Temat postu: nie wiem czy są tu same 12 latki ?????
Ludzie ogarnijcie się troche i zastanowcie - widocznie nie docieniacie tego co Wielkie, widocznie WAS TO PRZERASTA !!!!!!!! więc nie komentujcie tego wogóle!!! pokazujecie tylko swą głupote - widzę że ktoś tu popiera wierzbe i jej pomysł na naklejki z wizerunkiem JPII na jabolach - zastanów się dziewczyno co ty wogóle piszesz, jak jesteś bezbożna to nie komentuj tego !!!!!!!!!!! Twoim zdaniem co ludzie mają robić ?????? bawić się na dyskotekach ????????? widocznie należy się jakaś pamięć po nim, to logicznie że ludzi ogarnął wielki smutek,po utracie największego człowieka w hitorii ludzkośći, a to że ciebie nie ogarnął to już nie moja sprawa !!!! zastanów się !!!!!
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 13:52
Temat postu: Re: Naklejka ??????
TOXIC napisał/a:
bo wiem napewno że nie było i nie będzie nikogo tak Wielkiego jak On !!!!!!!! Nikt Go nie zastąpi !!!!!!!!

Jeszcze raz ktoś napisze, że nie było (Laughing) i nie będzie drugiego takiego człowieka to normalnie zmieszam z błotem.

Btw, z tą naklejką niezły hardkor... to by była przesada. I to niemała...
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 14:18
Temat postu:
TOXIC - ja rozumiem, że niektórzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale w Twoim przypadku to przekracza wszelkie granice. Pomedytuj trochę, uspokój się, przeczytaj wszystko raz jeszcze i pomyśl, o co dokładnie Wierzbie chodziło. A jeśli to nic nie da, to poproś rodziców, żeby Ci wytłumaczyli.

PS. Dzięki za częściowe poprawienie mi humoru :]. To forum staje się coraz śmieszniejsze. :]
Pulkownik Nikt - Nie 03 Kwi, 2005 14:23
Temat postu:
Wielka przesada - to wasze podejscie. Czlowiek wielki sporo zrobil dla pokoju na swiecie ale zapewne byl i bedzie czlowiek wiekszy od niego i to nie raz. Ale czy chociaz 50% tych fanatykow ktorzy tak mowi wiedza co robil stosuja sie do tego co mowil ze biadola "oj co teraz zrobimy nie podetre se tylka sam !' ? Zaloze sie ze byl dla sporej czescu z was anonimowy prawie tak samo jak 300.000 ofiar tsunami ale media naglosnily jego smierc. W ostatnim czasie bylo o wiele wiekszych katas... katakl... trage.. no wydarzen. No coz odszedl szkoda ale nie robcie z tego jakiejs zaglady ludzkosci ktora wraz ze smiercia papieza stracila rozum i nagle zapomniala gdzie tak pedzi usiadla i zaczela sie kiwac z boku na bok mrzac jak muchy z glodu.
Zacytowal bym tu pewne slowa ktore ladnie okreslily sytuacje Papiez - Ofiary tsunami ale tenchion by mnie zadzgal swoim wakizashi czy czyms :]
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 15:03
Temat postu:
EU07 napisał/a:
HeyaH napisał/a:
Moim zdaniem robi się z tym zbyt duże halo (żeby nie było, to do TOXIC nic nie mam). Rolling Eyes

To nie tak. Po prostu jak to powiedział arcybiskup: "Wszyscy wiedzą, że Papież był wielkim człowiekiem, jednak nie wszyscy to rozumieją".

Jej, ja to rozumiem. Chodziło mi o to, że na 30 kanałach TV leci w tym samym momencie to samo, po co? Nie wystarczyłoby na jednym? Jak dla mnie za dużo tego, nic nie można na spokojnie obejrzeć, nawet radia posłuchać bo same smuty. Rozumiem, że to był "ktoś", też cierpię z powodu Jego straty, no ale zaś bez przesady...
Nie wiem, może jestem nieczułą egoistką, ale to moje zdanie.
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 15:03
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
jeszcze 40 tematów na ten temat?
zrobią z Papieza naklejke na jabola?

Naklejek nie, ale slyszalem, ze sa juz koszulki...
Noid - Nie 03 Kwi, 2005 15:19
Temat postu:
Koszulki to przeciez juz od dawna sa. Nawet sam jak Papiez byl w Polsce sobie takowa zakupilem. Co do fragmentu o tych 40 postach to po czesci sie zgadzam.
paulinka-blondynka - Nie 03 Kwi, 2005 16:52
Temat postu:
To dlatego jest takie 'wielkie halo' ,bo wszyscy kochali i sznowali papieża....

Ale on jest teraz u Boga,w niebie... na pewnoi jest mu tak dobrze,czuje się bezpiecznie i na pewno nie cierpi
ToJa - Nie 03 Kwi, 2005 17:21
Temat postu:
Tak, papież nie cierpi. Cierpią jednak ludzie, którzy czytają takie tematy na forach.
Jeśli ktoś jest niewierzący czy nie docenia roli JPII, to niech przynajmniej uszanuje uczucia innych. Takie rozrzucone tematy można pozbierać w jedno miejsce. Trudno taki temat przyrównywać do innych.
Zrobię forum np. Ważne wydarzenie i z głowy. Forum przeznaczy się na tematy na topie i po kłopocie.
A koszulki czy gadżety związane z papieżem były i będą. Komercja kwitnie i tego nie zmienimy. Papież za to nie odpowiada. To samo było z HH i ze wszystkim, co jest aktualnie na topie.
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 17:50
Temat postu:
tak tylko ciekawe czemu nikt nie napisał nic o Papieżu chociażby na forum kiedy żył tylko kiedy był umierający wszyscy tak żałują i chwalą:/:/:/
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 18:08
Temat postu:
Tak to jest,ze za zycia zwykle nie docenia sie czlowieka...Smutne,ale prawdziwe.
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 18:37
Temat postu:
kradziejka napisał/a:
tak tylko ciekawe czemu nikt nie napisał nic o Papieżu chociażby na forum kiedy żył tylko kiedy był umierający wszyscy tak żałują i chwalą:/:/:/

Bo dopiero wtedy zaczęli podsumowywać to czego dokonał.
Kinga - Nie 03 Kwi, 2005 18:39
Temat postu:
Akceptacje ? czego ?

EDIT : Jasny gwint ? o co idzie z tą akceptacja ? czemu sie automatycznie dodaje ?
panienka_wierzba - Nie 03 Kwi, 2005 22:28
Temat postu: Re: nie wiem czy są tu same 12 latki ?????
TOXIC napisał/a:
Ludzie ogarnijcie się troche i zastanowcie - widocznie nie docieniacie tego co Wielkie, widocznie WAS TO PRZERASTA !!!!!!!! więc nie komentujcie tego wogóle!!! pokazujecie tylko swą głupote - widzę że ktoś tu popiera wierzbe i jej pomysł na naklejki z wizerunkiem JPII na jabolach - zastanów się dziewczyno co ty wogóle piszesz, jak jesteś bezbożna to nie komentuj tego !!!!!!!!!!! Twoim zdaniem co ludzie mają robić ?????? bawić się na dyskotekach ????????? widocznie należy się jakaś pamięć po nim, to logicznie że ludzi ogarnął wielki smutek,po utracie największego człowieka w hitorii ludzkośći, a to że ciebie nie ogarnął to już nie moja sprawa !!!! zastanów się !!!!!


za przeproszeniem
ja pierdooole
dziewczyno prosze nie mow o mnie ze mnei to przerasta albo ze jestem głupia
bo ktos w Twoim wieku (19 lat prawie jak dobrze pamietam) nie potrafi czytać ze zrozumieniem to to jest do cholery głupota.
jeszcze raz w morde kuźwa przecyztaj wsystkie moje posty na temat papieza i sie wypowiadaj
bo mnie do kurewskiej szewskiej pasji doprowadzasz za przeproszeniem
Anonymous - Nie 03 Kwi, 2005 22:57
Temat postu:
Koszulki byly, ale teraz dopiero zyskaly na popularnosci.
nidhogg - Nie 03 Kwi, 2005 23:39
Temat postu:
ja wszytstko rozumiem, tylko irytuje mnie to, ze musze byc w zalobie na sile, bo zostaje zmuszona przez media. ok. nie umniejszam osoby, nie umniejszam znaczenia i wszystko inne i tez sobie wczoraj z frigg wstapillysmy do koscilola (mimo tego, ze jestesmy neiwierzace i antykoscielne), ale naprawde irytuje mnie to zmuszanie do zaloby,
rozumiem tv publiczna, ale bez pzresadym, zeby wszytskie stacje komercyjne przez 24 h nadawaly i robily "szou" tyo juz naprawde mam ochote strzelac, niecierpie jak sie mnie do czegos zmusza.
chcesz sie umartwiac, to sie umartiwaj ale nie wciskaj na sile wszystkim tego umartwiania,.
panienka_wierzba - Pon 04 Kwi, 2005 07:25
Temat postu:
zgadzam się z nid
a co do poprzedniego postu to przepraszam że wybuchnęłam
ale wypraszam sobie
EU07 - Pon 04 Kwi, 2005 10:41
Temat postu: Re: nie wiem czy są tu same 12 latki ?????
TOXIC napisał/a:
Ludzie ogarnijcie się troche i zastanowcie - widocznie nie docieniacie tego co Wielkie, widocznie WAS TO PRZERASTA !!!!!!!! więc nie komentujcie tego wogóle!!! pokazujecie tylko swą głupote - widzę że ktoś tu popiera wierzbe i jej pomysł na naklejki z wizerunkiem JPII na jabolach - zastanów się dziewczyno co ty wogóle piszesz, jak jesteś bezbożna to nie komentuj tego !!!!!!!!!!! Twoim zdaniem co ludzie mają robić ?????? bawić się na dyskotekach ????????? widocznie należy się jakaś pamięć po nim, to logicznie że ludzi ogarnął wielki smutek,po utracie największego człowieka w hitorii ludzkośći, a to że ciebie nie ogarnął to już nie moja sprawa !!!! zastanów się !!!!!

Spokojnie, nie denerwuj się... To prawda, że co niektórzy mocno przesadzają z komentarzami, ale to jest niestety cena wolności słowa... Confused
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 13:43
Temat postu:
Tak, wielki człowiek ... na zawsze pozostanie w naszej mapieci... przynajmniej w mojej i w sercu. Zaluje ze nigdy sie z Nim nie spotkałam ani nie wyslalam listu.Sad
rozumiem Cię Toxic... a Wierzba troche przesadziłas ale jak powiedział EU jest wolnosc słowa.
Papierowa Tęcza - Pon 04 Kwi, 2005 13:55
Temat postu:
Ech.... papiez umarl.... wielka tragedia dla narodow - ale mimo wszystko uwazam, ze zatapiajac sie w zalobie, pokazujemy to, ze niezbyt dobrze sluchalismy papieza - On chcialby, abysmy radowali sie, iz osiagnal zycie wieczne - to tak patrzac z religijnej strony, jednakze niezwykle ludzką rzeczą jest zaloba.... U nas w szkole był apel - na pierwszej lekcji polonistka kazala nam przeczytac wiersz.. akurat tak sie zlozylo ze wszystkim skojarzyl sie on z papiezem i Jego smiercia (Testament - Słowackiego [czy jakos]) i kiedy uczennica czytala go na glos na prosbe nauczycielki, kiedy zaczynala 2 akapit, rozplakala sie :/ i pani tez :/ i potem nauczycielka wyszla mowiac, zebysmy zrobili cos innego, przyniosla magnetofon i sluchalismy nagrania z papiezem w roli glownej [z czasow kiedy byl jeszcze mlody] - i nie wiem jak to sie stalo - ale sam sie rozryczalem :/ smutna sprawa... Crying or Very sad
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 14:04
Temat postu:
No tak ale wiesz ak trudno sie radowac? jednak wiem,ze dobze jest Mu napewno w domu Bożym.
Kinga - Pon 04 Kwi, 2005 15:30
Temat postu:
My mielismy apal z tej okazji i sluchalismy .... papieza tzn no nagran ... jak spiewa etc ...
Przyznam ze plakalam jak dziecko ... = = straszne eh ...
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 16:22
Temat postu:
My też mieliśmy 20 minutowy apel. Najpierw dyrek zaczął wszystko tłumaczyć, wszyscy wzieli sie za ręce i była minuta ciszy, na koniec poinformował że będzie spacjalna msza za papieża i jest sie zwolnionym ze sql. Ja i tak i tak bym poszła na tą msze
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 16:42
Temat postu:
Nid- akurat stacje komercyjne puszczają to, co uznają za stosowne i nie mają obowiązku się nikomu podporządkowywać (oczywiście bez przesady). Na tym polega wolność słowa.
Kinga - Pon 04 Kwi, 2005 18:30
Temat postu:
Wiecie co ?
Powiem wam ... ze dziwie sie ze Ci ktorzy sa smuyni i ktorzy sie raduja nie moga zyc obok siebie ...
Nawet na forum = =
Mowicie ze go ceniliscie etc etc ... ze niosl jednosc ...
I co ? tak go dluchaliscie ze teraz prawie skaczecie sobie do gardel ?
Noid - Pon 04 Kwi, 2005 18:32
Temat postu:
Co do jakiegos apelu to u mnie nic takiego nie bylo. Jedyne to to, ze odwolano wszystkie lekcje muzyki
panienka_wierzba - Pon 04 Kwi, 2005 18:38
Temat postu:
Agnieszka napisał/a:

a Wierzba troche przesadziłas ale jak powiedział EU jest wolnosc słowa.

hmm przytocz mi gdzie przesadziłam
mam prawo sie wkurzać na media że brakuje tylko zeby robili niego 'medialną naklejke na jabola' i nie uwazam zeby to byla przesada.
Wszyscy tu mówią że ja przesadzam, przepraszam a TOXIC która nie przeczytałą dokladnie mojego postu nazywając mnie głupią (w kontekście) wcale nie przesadziła nie =/
dobra no comment.
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 18:41
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
ktos w Twoim wieku (19 lat prawie jak dobrze pamietam)

ŁOT????? O_o
19 lat????? O_o
OMFG. Coraz bardziej tracę wiarę w ludzi Confused.
panienka_wierzba - Pon 04 Kwi, 2005 18:58
Temat postu: Re: Naklejka ??????
TOXIC napisał/a:
toxic 1986

i z podpisu
Cytat:
data urodzenia:05 Sty 1986


toż nawet nie 'niespełna' jeno skończone
Ona89 - Pon 04 Kwi, 2005 20:00
Temat postu:
Stokrotka napisał/a:
My też mieliśmy 20 minutowy apel. Najpierw dyrek zaczął wszystko tłumaczyć, wszyscy wzieli sie za ręce i była minuta ciszy, na koniec poinformował że będzie spacjalna msza za papieża i jest sie zwolnionym ze sql. Ja i tak i tak bym poszła na tą msze

Ja nic o tej mszy nie słyszałam, wiem tylko, że ma być masza w dzień pogrzebu papieża o godzinie 18:00, ale pogrzeb podobno ma być w sobotę.
panienka_wierzba - Pon 04 Kwi, 2005 20:05
Temat postu:
w piątek
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 20:34
Temat postu:
Nie chce, zeby wyszlo glupio, ze korzystam ze smierci JPII, ale nie wiecie czy to plotka z tym dniem wolnym od szkoly? Zostalo to gdzies oficjalnie potwierdzone?

Co zlego zrobilem w podpisie? ;]]]
Oho, naprawilem.
Akacja12 - Pon 04 Kwi, 2005 20:53
Temat postu:
To nie jest plotka. Ale jak nie amsz pewności to na pewno dowiesz się w szkole Smile
Ona89 - Pon 04 Kwi, 2005 21:17
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
w piątek

Aaa Bo dzisiaj w szkole pytaliśmy się wychowawcy czy jak będzie msza w dzień pogrzebu to czy nie pójdziemy do szkoły, a on powiedział, że pogrzeb będzie w sobotę.
nidhogg - Pon 04 Kwi, 2005 21:38
Temat postu:
Moze i wolnosc slowa, ale mi sie nie podoba, co to za wolnosc jak wszedzie o tym samym, a za brak zalamywania rak i zalewania sie lzami (chociaz podobno w niebie jest fajnie, wiec nie wiem za kim placzecie za soba czy za papiezem) jestes juz be i niefajny...

co do piatku to sa u nas godziny rektorskie podobnie jak jutro, wiec pewnie bedziecie mieli wolny dizen w piatek rowniez.
Anonymous - Pon 04 Kwi, 2005 22:09
Temat postu:
Ona89 napisał/a:
panienka_wierzba napisał/a:
w piątek

Aaa Bo dzisiaj w szkole pytaliśmy się wychowawcy czy jak będzie msza w dzień pogrzebu to czy nie pójdziemy do szkoły, a on powiedział, że pogrzeb będzie w sobotę.

Piątek. Minister edukacji odwołał lekcje, aby każdy za pośrednictwem TV mógł oglądąc pogrzeb...
Papierowa Tęcza - Pon 04 Kwi, 2005 23:27
Temat postu:
HeyaH napisał/a:
Ona89 napisał/a:
panienka_wierzba napisał/a:
w piątek

Aaa Bo dzisiaj w szkole pytaliśmy się wychowawcy czy jak będzie msza w dzień pogrzebu to czy nie pójdziemy do szkoły, a on powiedział, że pogrzeb będzie w sobotę.

Piątek. Minister edukacji odwołał lekcje, aby każdy za pośrednictwem TV mógł oglądąc pogrzeb...
teraz zadajnmy sobie pytanie - ilu z nas - mlodziezy - poswieci swoj czas na to?
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 08:31
Temat postu:
ja napisał/a:
Agnieszka napisał/a:


a Wierzba troche przesadziłas ale jak powiedział EU jest wolnosc słowa.


hmm przytocz mi gdzie przesadziłam

Ajm łejting kochanie.

Nidd napisał/a:
Moze i wolnosc slowa, ale mi sie nie podoba, co to za wolnosc jak wszedzie o tym samym, a za brak zalamywania rak i zalewania sie lzami (chociaz podobno w niebie jest fajnie, wiec nie wiem za kim placzecie za soba czy za papiezem) jestes juz be i niefajny...

no ba
dziewczyneczka - Wto 05 Kwi, 2005 09:08
Temat postu:
My niestety w piątek idziemy do szkoły Evil or Very Mad
Wszystko przez głupią dyre która powiedziała że musimy iść bo inaczej będziemy mieli za duże zaległości. Wstyd mi za nią że uważa że nauka jest ważniejsza niż pogrzeba papieża który jest tylko jeden raz, a do szkoły musimy chodzić prawie codziennie
Nie zobacze tak ważnego wydareznia jak pogrzeb papieża. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 09:18
Temat postu:
Tenchion napisał/a:
HeyaH napisał/a:
Ona89 napisał/a:
panienka_wierzba napisał/a:
w piątek

Aaa Bo dzisiaj w szkole pytaliśmy się wychowawcy czy jak będzie msza w dzień pogrzebu to czy nie pójdziemy do szkoły, a on powiedział, że pogrzeb będzie w sobotę.

Piątek. Minister edukacji odwołał lekcje, aby każdy za pośrednictwem TV mógł oglądąc pogrzeb...
teraz zadajnmy sobie pytanie - ilu z nas - mlodziezy - poswieci swoj czas na to?

Ci, którym zależy obejrzą. Inni będą robić coś innego.
Postanowienie postanowienien, minister chciał dobrze.
Ja oglądać będę.
EU07 - Wto 05 Kwi, 2005 13:11
Temat postu:
napisał/a:

Minister edukacji Mirosław Sawicki odwołał zajęcia w szkołach wszystkich typów w piątek 8. kwietnia, czyli w dniu pogrzebu Papieża.

Kolegium kardynałów zdecydowało dziś, że pogrzeb Jana Pawła II odbędzie się w piątek o godz. 10.00.

Mimo żałoby narodowej po śmierci Jana Pawła II resort edukacji nie odwołał natomiast zaplanowanych na jutro egzaminów dla szóstoklasistów.


Tak więc wolne Smile
A co zamierzam zrobić w ten dzień? Wybieram się na 10 [znowu na plac Piłsudskiego] na uroczystości pogrzebowe...
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 14:09
Temat postu:
Dziewczyneczka, nie idz do szkoły. Ja na twoim miejscu nie poszłabym skoro macie taka nienormalną dyrektorke.
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 14:18
Temat postu:
znowu ja napisał/a:
ja napisał/a:
Agnieszka napisał/a:


a Wierzba troche przesadziłas ale jak powiedział EU jest wolnosc słowa.


hmm przytocz mi gdzie przesadziłam

Ajm łejting kochanie.

czy ja jestem niewidzialna jaka czy co?
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 14:23
Temat postu:
Teraz to juz przyiera forme religijnej manii. Totalne oglupienie.
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 14:25
Temat postu:
tez tak sądze
nic nie mozna robić bo papiez nie zyje tak?
a jesli ja dzis tancyzlam albo spiewalam?
to umre?
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 15:11
Temat postu:
Wierzba przesadzilas z tym jabolem.
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 15:13
Temat postu:
hm.. ale dlaczego? o to mi wlasnie chodzi
jak juz mowilam setki razy nie ja chcialam go dac na naklejke
tylko jedynei tego brakuje zeby media z niego to zrobily
tadam
no ale neiwazne
kazdy ma wlasne zdanie
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 15:29
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
tez tak sądze
nic nie mozna robić bo papiez nie zyje tak?
a jesli ja dzis tancyzlam albo spiewalam?
to umre?

Nie masz szacunku do papieza! W koncu umarl kilka dni temu dopiero. Mogla bys odczekac z miesiac :/ Pojdziesz do piekla.
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 15:32
Temat postu:
moja wina ze to lubie? ^^
to wiekszosc osob powinna tez zrezygnowac hm.. z seksu, jedzenia slodyczy, i setek innych rzeczy czyz nie? : >
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 21:19
Temat postu:
panienka_wierzba napisał/a:
moja wina ze to lubie? ^^
to wiekszosc osob powinna tez zrezygnowac hm.. z seksu, jedzenia slodyczy, i setek innych rzeczy czyz nie? : >

Najlepiej zamknac sie w komorce i modlic, jak to miala w zwyczaju pani White ;o
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 21:24
Temat postu:
no a jak
i jeszcze cale swoje otoczenie zmusic do tego samego
nie no nic nie mam do ludzi ktorzy 'zaprzestaja wszystkiego' ale nie doprowadzajmy do fanatyzmu..
Akacja12 - Wto 05 Kwi, 2005 21:58
Temat postu:
Nie mam muzycznej w piątek. Troche szkoda. No ale może w sobote chociaż troche ucichnie ta szopka i nie będe musiała grać na zespole jednego, najnudniejszego utworu bo jest załoba. A podobno mamy się radować ;/
Anonymous - Wto 05 Kwi, 2005 21:59
Temat postu:
Ale musze przyznac, ze dzisiejszy program na polsacie bardzo mnie wzruszyl ;o Wlasnie takie chcialbym ogladac - skierowane na to, co zrobil dobrego.
A nie gledzenie ksiezy na polskich kanalach. Aaa i retransmisje mszy o_O
panienka_wierzba - Wto 05 Kwi, 2005 22:01
Temat postu:
retransmisji mszy tez nie lubie
i tych ględzeń księzy i wogole

za to przez tych kilka dni obejzalam conajmniej kilka bardzon wartosiowych programow, trzeba przyznac ze podczas 2 czy 3 sie pobeczalam
ToJa - Wto 05 Kwi, 2005 23:03
Temat postu:
Nie macie odrobiny wstydu? Co to za gadki o zmuszaniu do czegoś? Nie chcecie, to nie oglądajcie TV. Włączcie kompa, DVD, muzę i jazda... Tak trudno kilka dni wytrzymać bez filmu, kreskówki czy jakiegoś programu?
Ludzie! nawet kibole potrafili pogodzić się. Może na chwilę, ale zrobili to. Wy zachowujecie się jak dzieci tupiące nogami, bo rodzice wyłączyli bajkę.
Skoro dla was, to wszystko nic nie znaczy, to nie. Ale o co tak się plujecie? Miliony ludzi na całym świecie płacze. Słuchaliście młodych ludzi, którzy wypowiadali się na temat papieża? Był dla nich moralnym autorytetem (a dla jasności - to słowa ludzi niewierzących). A czy to, że płaczą ludzie z wielu państw, to też wpływ mediów? Może w dodatku naszych, co? To nie jest szopka - to dla olbrzymiej rzeszy ludzi strata wspaniałego Człowieka. Nie każdy może pojechać do Włoch czy nawet do Warszawy. Oni żegnają papieża oglądając to w TV. Wielu ludzi wspomina chwile radości i nadziei jakie dał im papież oglądając powtórki z pielgrzymek.
A niby co mają teraz nadawać w TV? Komedię, horror a może Idola?

Słowo daję, że jak ktoś jeszcze odważy się pisać takie posty, to posypią się głowy. W tym wypadku nie ma wolności słowa! To nie jest temat do głupich dyskusji. Komuś nie pasuje, to niech się nie odzywa. Ludzie pozakładali sporo tematów - to fakt. Chcieli podzielić się smutkiem i uważam, że wszyscy powinni to uszanować. Przynajmniej pokazali, że mają uczucia i umieją dostrzec dobro.
dziewczyneczka - Sro 06 Kwi, 2005 08:47
Temat postu:
Masz rację ToJa^^.
Żałoba nie jest czasem kiedy mamy oglądać program rozrywkowy, lub jakiś inny.
Powinniśmy modlić się za papeża wspominać go w tych filmach co są w tv.
Moim zdaniem tv bardzo dobrze zrobiła że nie puszcza żadnych teleturniejów, filmów itd.
żałoba to żałoba...
altruista - Sro 06 Kwi, 2005 09:15
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Nie macie odrobiny wstydu? Co to za gadki o zmuszaniu do czegoś? Nie chcecie, to nie oglądajcie TV. Włączcie kompa, DVD, muzę i jazda... Tak trudno kilka dni wytrzymać bez filmu, kreskówki czy jakiegoś programu?

true, w koncu zaloba naorodowa nie jest oglaszana ot tak sobie, zreszta co to za problem nie ogladac tv?

ToJa napisał/a:
Słowo daję, że jak ktoś jeszcze odważy się pisać takie posty, to posypią się głowy. W tym wypadku nie ma wolności słowa! To nie jest temat do głupich dyskusji. Komuś nie pasuje, to niech się nie odzywa.

nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz. Jednak konstytucja naszego panstwa jest najwazniejszym dokumentem, i mowi ona o wolnosci slowa w kazdym wypadku. Wiem ze to moze niektorym ortodoksom nie pasowac, ale taka jest demokracja, jezeli ktos chce moze wyrazac sie krytycznie o czymkolwiek.

i na tapete tylko moj ulubieniec anton i jego sklonnosci do nadinterpretacji:

Cytat:
Nie masz szacunku do papieza!

nie mam szacunku do ogolnonarodowej szopki. Nie jestem katolikiem na 5 minut jak wiekszosc ludzi zasuwajacych do kosciola teraz, a moj szacunek nie ogranicza sie do odstawiania swietych kiwanek i siedzenia z nosem na kwinte. Sokrates swego czasu powiedzial 'nie smuccie sie smiercia, cieszcie sie zyciem' i tak tez robie, a moje odczucia to zupelnie inna sprawa.
Cytat:
W koncu umarl kilka dni temu dopiero. Mogla bys odczekac z miesiac :/

co to zmienia? Jezeli cie to nie obchodzi, nie bedzie to obchodzic tez za miesiac, a jezeli szanowales czlowieka, to szanowac go bedziesz zarowno uzalajac sie nad nim, jak i dobrze sie bawiac.
Cytat:
Pojdziesz do piekla.

a czemu mam sie nie zreinkarnowac?
ToJa - Sro 06 Kwi, 2005 14:57
Temat postu:
Altruista może źle się wyraziłam. Owszem każdy powinien mieć prawo do wyrażania swojego zdania, ale trzeba też mieć wyczucie chwili. Za kilka dni pogrzeb i teksty takie jak naklejki na jabole, szopka czy zmuszanie otczenia do czegokolwiek są conajmniej niesmaczne.
Anonymous - Sro 06 Kwi, 2005 21:42
Temat postu:
Altruisto, nie zrozumiales ironicznego sensu tego postu.
ToJa - Jezeli mam myslec tak jak Ty to nie czytaj moich postow. Heh, smieszne. E wogole szkoda gadac, zawiodlem sie. Szczegolnie na tych "grozbach".
A wracajac do samego wydarzenia - dopiero po kilku dniach tych bzdetnych lancuszkow i glupot z TV mozna zobaczyc porzadne zachowanie. Te msze na stadionach, podczas ktorych lacza sie kibice, coraz bardziej indywidualne modlitwy i przemyslenia ludzi. Ciekawe programy skierowane na to, co papiez w swym zyciu uczynil dobrego.

Ale moze nie powinienem nic pisac, bo pogrzeb za kilka dni, a kilka dni pozniej bedzie po-pogrzebie, potem minie miesiac od pogrzebu, a to sytuacja niebanalna...
ToJa - Sro 06 Kwi, 2005 22:57
Temat postu:
Za kilka dni, to znaczy tylko tyle, że do tego czasu ludzie chcą się pomodlić, przypomnieć sobie wiele wspaniałych chwil, a nie czytać o naklejkach i narzekania, że TV nie nadaje telenowel. Oburzają Cię łańcuszki i głupoty w TV? A mnie głupie gadkie o jabolach.
A co łańcuszków... Kto je wysyła? Gówniarstwo, dla którego jest wszystko jedno jaki to łańcuszek. Lubią to i tyle. Już dawno zmieniłam sobie GG i Tlen. Mam spokój. Numery mają tylko ci, którym chcę dać. Na stare GG czasem tylko wdepnę. Ale jak udostępnia się GG wszystkim...
Anonymous - Czw 07 Kwi, 2005 08:51
Temat postu:
No, ale wiesz, skoro ja nie musze ogladac tych dupereli w tv (a przeciez place za normalny program) to tym bardziej Ty nie musisz czytac moich wypocin ;].
Nie moge z gg wywalic wszystkich, ktorych chce.. niestety..
I wcale nie tylko gowniarze wysylaja.. chociaz teraz gowniarzami mozna nazwac z 70% spoleczenstwa bo ich zachowanie na to wskazuje -_-.
Anonymous - Czw 07 Kwi, 2005 17:52
Temat postu:
Ant0n napisał/a:
Te msze na stadionach, podczas ktorych lacza sie kibice.

Jeśli chodzi Ci o mszę na stadionie Ruchu Chorzów, to podobno nie było takiego "połączenia", jak mogłoby się wydawać. Ponoć kibice jakichś dwóch klubów pobili się o sektor. Razz
altruista - Czw 07 Kwi, 2005 18:40
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Za kilka dni, to znaczy tylko tyle, że do tego czasu ludzie chcą się pomodlić, przypomnieć sobie wiele wspaniałych chwil, a nie czytać o naklejkach i narzekania, że TV nie nadaje telenowel.

to niech nie czytaja, tylko sie modla? Jestem ateista, ale z tego co wiem modlitwa jest rownie skuteczna kiedy jest wykonywana bez uzycia komputera i internetu
ToJa - Czw 07 Kwi, 2005 19:52
Temat postu:
Ant0n napisał/a:
No, ale wiesz, skoro ja nie musze ogladac tych dupereli w tv (a przeciez place za normalny program) to tym bardziej Ty nie musisz czytac moich wypocin ;].(...)

Błąd! Ze skargami na TV nie do mnie a Twoje wypociny niestety muszę czytać. Jeśli w porę nie "skasuję" takich ludzi jak np. potwora, to mnie ktoś "skasuje"
Potraktuj forum jak Państwo w Państwie a mnie jak najwyższą władzę Razz
Anonymous - Czw 07 Kwi, 2005 19:56
Temat postu:
I bedziesz lamac podstawowe prawa konstytucji..? ;]

Himitsu - jakas wpadka zawsze sie wydarzy, ale ja mialem pozytywne informacje na temat tej mszy. W Krakowie tez byla chyba jakas, nie? ;o
ToJa - Czw 07 Kwi, 2005 20:17
Temat postu:
Jeśli chodzi o takich użytkowników jak potwora to z dziką radością będę łamać nie tylko podstawowe prawa konstytucji, ale wszystkie inne też.
Tępiliśmy tu chamstwo, wulgarne zachowanie i brak szacunku dla innych i tak będzie nadal.
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 00:14
Temat postu:
Nie mowie przeciez nic o Niej. To takie kobiece - przekrecac wszystko ;].
imo wyrazanie swego zdania o tej sytuacji przezemnie nie jest chamstwem. Juz predzej nazwal bym w ten sposob wtracanie sie w moje wlasne przekonania, oraz jakies smieszne grozby ;o.
altruista - Pią 08 Kwi, 2005 08:02
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Tępiliśmy tu chamstwo, wulgarne zachowanie i brak szacunku dla innych i tak będzie nadal.

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6707 napisał/a:
chamstwo n III, Ms. ~wie, blm
1. obelż. «ogół cech właściwych chamowi; zachowanie charakterystyczne dla chama; ordynarność, grubiaństwo, nieokrzesanie»

2. daw. «pogardliwie o ludzie, o chłopach»

coz, zgodnie z definicja slowa 'chamstwo', ordynarnie, grubiansko i nieokrzesanie zachowujesz sie wlasnie Ty, droga ToJa, wydajac samosady, ignorujac konstytucyjne prawo wolnosci slowa, rzucajac, na szczescie lzejszymi, inwektywami, czego u innych nie zaobserwowalem, a przynajmniej nie w takim natezeniu jak u Ciebie.

Zeby nie byc goloslownym:
Cytat:
Słowo daję, że jak ktoś jeszcze odważy się pisać takie posty, to posypią się głowy. W tym wypadku nie ma wolności słowa! To nie jest temat do głupich dyskusji. Komuś nie pasuje, to niech się nie odzywa.

Cytat:
nawet kibole potrafili pogodzić się

Cytat:
Gówniarstwo[...]

Cytat:
Twoje wypociny

Cytat:
jeśli w porę nie "skasuję" takich ludzi jak np. potwora

Cytat:
z dziką radością będę łamać nie tylko podstawowe prawa konstytucji, ale wszystkie inne też
.

pozdrawiam
okrutnie rozbawiony
altruista
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 10:04
Temat postu:
O, jak milo, ze nie tylko ja to zauwazylem ;].
ToJa - Pią 08 Kwi, 2005 13:14
Temat postu:
Ant0n napisał/a:
Nie mowie przeciez nic o Niej. To takie kobiece - przekrecac wszystko ;].
imo wyrazanie swego zdania o tej sytuacji przezemnie nie jest chamstwem. Juz predzej nazwal bym w ten sposob wtracanie sie w moje wlasne przekonania, oraz jakies smieszne grozby ;o.

Chamstwo zostało wyplenione. Tępiliśmy to czas przeszły.
To nie były groźby - to obietnica. I nadal to podtrzymuję. Jedna skarga użytkowników i "polecą głowy."
ToJa - Pią 08 Kwi, 2005 13:39
Temat postu:
Altruisto czy stopowanie takich ludzi jak potwora to Twoim zdaniem łamanie praw? To forum powstało z myślą o dzieciach. Owszem są tu i starsze osoby. Trafiając na to forum wiedziały, że wielu użytkowników to osoby bardzo młode. Zostając tu powinny mieć to na uwadze. Te dzieci były tu dużo dłużej.
A co chamstwa. Potwora jest w sieci. Jeśli ją zbanuję (a zrobię to, jeśli nadal będzie się tak zachowywała) zablokuję też dostęp do forum dla Ant0na, wierzby i jej brata i dla każdego, kto jest w tej samej sieci. Jak można to nazwać? Dla mnie to chamstwo, egoizm i powstrzymam się od innych określeń...

Kibic to kibic a kibol to człowiek, który jest przeciwieństwem prawdziwych kibiców. To bardzo delikatne określenie na takich ludzi.
Gówniarstwo Cię razi? A jak nazwać jak nie gówniarzami ludzi, którzy zapychają pocztę bzdurnymi łańcuszkami? Wysyłają tony tych śmieci i nie zastanawiają się, że setki takich jak oni również to robią.
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 14:37
Temat postu:
Ant0n napisał/a:
Himitsu - jakas wpadka zawsze sie wydarzy, ale ja mialem pozytywne informacje na temat tej mszy.

No na temat samej mszy też miałem pozytywne informacje, bo burda ponoć przed mszą się wydarzyła :].
Zaś "wpadka" to chyba zbyt małe słowo, w końcu idea mszy (że się tak wyrażę, aczkolwiek nie wiem czy odpowiednio) była nie byle jaka. Choć raz mogli się opanować.

A jakby kto chciał, to na stronie klubu są króciutkie filmiki z mszy. Na jednym widać zapalone race naokoło stadionu... na żywo musiało to świetnie wyglądać. Aż żałuję, że mnie tam nie było.
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 15:49
Temat postu:
Sorry, ale czemu nie piszesz na temat?
Pisalem, jakie mam zdanie na temat sytuacji z papiezem.
Pogrozilas mi, co uwazam za niezbyt dobre zachowanie, gdyz narzucasz mi swoje zdanie.
Po tej uwadze zaczynasz opowiadac o Potworze, co uwazam w tej sytuacji za bezpodstawne.
Hmm...
ToJa - Pią 08 Kwi, 2005 16:11
Temat postu:
Nie rozumiem, dlaczego wszystko bierzesz do siebie?
Potwora, to jedynie przykład użytkowników, jakich tu nie będzie. Wcześniej byli inni i albo się dostosowali albo odeszli. Nigdy nie podejmowałam takich decyzji sama. Ta cała dyskusja o naklejkach, szumie medialnym, itd. spowodowała sporo skarg na PW. Miałam to zignorować?
Ja też mam nieco odmienne zdanie na temat ostatnich wydarzeń niż większość na forum, ale uważam, że chwila była bardzo nieodpowiednia na pisanie, co o tym sądzę.
Anonymous - Pią 08 Kwi, 2005 22:30
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Miałam to zignorować?


Egzekli.
Po co forum, na ktorym nie mozna pisac tego, co sie mysli...
ToJa - Sob 09 Kwi, 2005 14:18
Temat postu:
Sporo trzeba się cofnąć Razz
Forum Trudne pytania powstało kilka lat wcześniej (to był gotowy komponent do stron). Innych działów było niewiele. Pomysł rzuciła jakaś studentka. Pomagała dzieciom jakiś czas i "zabawa" jej zbrzydła. Później był następny dorosły i skończyło się tak samo. Na forum nie było bluzgania i wulgarnych zachowań. Gdy pojawił się taki użytkownik bardzo szybko był "gaszony" Po założeniu tego forum deg mozolnie przenosił posty ze starego forum. Przez długi czas pomagał dzieciom. W razie wątpliwości konsultował się z lekarzami, delikatnie prostował błędne odpowiedzi dzieci, itp. Czas nie pozwolił mu dłużej z nam pomagać.
Są tu (a przynajmniej byli) użytkownicy, którzy bywali na dawnym forum. Większość, to były osoby po 10-12 lat. Teraz mają nieco więcej i starają się pomagać młodszym.
Inne działy powstawały "przy okazji" i z różnych pobudek biggrin Wielu użytkowników chciało być modami i rzucało propozycje nowego forum. Fora powstawały, były kasowane, łączone...
Było tu trochę ludzi w wieku 16-18 lat i starsi, którzy wpadali zrobić zadymę. Nieźle się bawili czytając o problemach dzieci i czasami "dziwne" odpowiedzi. Szkoda, że zamiast pomóc robili sobie głupie żarty, że zapomnieli jak sami byli w ich wieku.
Niektórzy "mąciciele" okazywali się w końcu całkiem fajnymi ludźmi.
Trochę to długie, ale dążę do tego, że fora poza Trudnymi pytaniami są nietrwałe. Serwis (nie forum) jest głównie dla dzieci. Dużo dzieciaków właśnie z serwisu tutaj wchodzi i nie pozwolę na zrobienie z forum - pominę milczeniem czego. Ale przede wszystkim nie mam czasu na przeglądanie postów i wcielanie się w rolę strzażnika. To co dla wielu jest normalnym zachowaniem razi rodziców i wiele młodszych dzieci. A robiłam to głównie dla nich i nie poświęcę 5 lat pracy nad serwisem dla forum. Jeśli przestanę nad tym panować, to je zamknę. W tej chwili nie mam czasu na szukanie odpowiednich osób do odpowiadania w Trudnych pytaniach (lekarz, psycholog), ale może kiedyś zabiorę się za to. Wtedy większość for zniknie.

Zawsze miałam skłonności do mieszania. Może więc dla odmiany prosto i jasno.
Na forum jest zarejestrowanych i bywa gościnnie zbyt dużo dzieci, żebym miała pozwoli na pisanie tego, co się myśli. To nie Wy, ale ja oberwę po głowie jeśli ktoś się doczepi.

Chcecie rozmawiać na tematy ( i w języku), których nie powinny czytać dzieci?
Nie ma problemu. Można zrobić dodatkowe forum na hasło. Wybierzcie moda, który będzie decydował komu dać hasło i bluzgajcie, plujcie się i piszcie o czym Wam się podoba.
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 15:30
Temat postu:
Ja jestem przeciwko chamstwu i wulgarnosci, ale moje zdanie o sytuacji z papiezem nie nalezy ani do 1 ani tez do 2 kategorii ;].
I jezeli ktos sie oburza z tego powodu to chyba z nim jest cos nie tak ;].
potwora - Sob 09 Kwi, 2005 15:31
Temat postu:
Nie ma sprawy ja moge byc tym modem ;]!!!

Od kogo mialabys niby dostac po glowie jak sie ktos doczepi? Bo troche to dla mnie niezrozumiale ;0
ToJa - Sob 09 Kwi, 2005 16:12
Temat postu:
Ant0n znowu wszystko bierzesz do siebie. Tylko do siebie. Zaczynam odnosić wrażenie, że masz bardzo wysokie mniemanie o sobie. Czy skasowałam któryś z Twoich postów? Nie ma zupełnej wolności wypowiedzi i nie będzie. Tylko tyle.
Potwora to proste. Serwis i forum należą do mnie. Ja odpowiadam za treści jakie się tam znajdują. A jeśli jeszcze nie wiesz, to serwisy dla dzieci są nieustannie monitorowane. Fora i czaty również. I bardzo dobrze. Tylko, że jeśli coś będzie nie tak, to dla mnie złożą wizytę panowie z Policji. Oczywiście rodzice też bardzo skutecznie potrafią bronić swoich pociech przed "złym wpływem Internetu" zgłaszjąc w odpowiednie miejsca jeśli coś jest nie tak. Nie mówię o dyskusji na poziomie. Jeśli jednak ktoś zamiast argumentów rzuca "mięchem" a w każdym poście wtrąca coś wulgarnego, to ludzie mają prawo się burzyć.
Ale przede wszystkim to kasa. Jeśli spadnie oglądalność serwisu, bo ludzie zaczną go traktować jak miejsce mało bezpieczne dla dzieci, to dostanę mniej kasy (reklamy). Poza tym dzięki serwisowi zdobywam kontakty i skanuję teksty. Nie mogę sobie pozwolić na zmniejszenie zarobków. Nie teraz. I nie pozwolę na to nawet kosztem zamknięcia forum.
Anonymous - Sob 09 Kwi, 2005 19:01
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Ant0n znowu wszystko bierzesz do siebie. Tylko do siebie. Zaczynam odnosić wrażenie, że masz bardzo wysokie mniemanie o sobie. Czy skasowałam któryś z Twoich postów? Nie ma zupełnej wolności wypowiedzi i nie będzie. Tylko tyle.

Nie. Poprostu jestem taki wspanialy, ze chce, aby wszyscy zajmowali sie mna.
;]
A tak powaznie to poprostu ja poruszylem konkretna sprawe, dotyczaca mnie i o to mi chodzilo. A o wulgaryzmach i kto wie o czym jeszcze to ja doskonale wiem;].

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group