Dzieci OnLine

DOM RODZINA - Powi您ania rodzinne.

danusienka - Wto 08 Maj, 2007 14:26
Temat postu: Powi您ania rodzinne.
Witam:).

Mia豉bym takie pytanie zwi您ane z drzewem genealogicznym, czy mojego dziadka, brata syn jest moim kuzynem? I gdybym by豉 zwi您ana z owym "kuzynem" by這by to kazirodztwo?

Dzi瘯uje za wszelkie odp.Smile
joasia1990 - Wto 08 Maj, 2007 14:45
Temat postu:
Syn brata twojego dziadka to kuzyn twojej mamy albo taty.

wiem tylko tyle, ze jesli wasi dziadkowie byliby rodzenstwem to mozecie sie zwiazac, wiec w tym przypadku chyba tez (chodziasz tu stopien pokrewienstwa jest nieco wiekszy)
Memi - Wto 08 Maj, 2007 17:19
Temat postu:
Cytat:
czy mojego dziadka, brata syn jest moim kuzynem? I gdybym by豉 zwi您ana z owym "kuzynem" by這by to kazirodztwo?

joasia dobrze gada, ale czy kazirodztwo to bym powiedzia豉 瞠 nie, ale jak ju to ten "kuzyn" by豚y od Ciebie du穎 starszy.
joasia1990 - Wto 08 Maj, 2007 17:56
Temat postu:
Memi napisa/a:
ale jak ju to ten "kuzyn" by豚y od Ciebie du穎 starszy.

niekoniecznie. kuzynka mojej mamy urodzila sie w tym samym roku co ja.
Blanka - Wto 08 Maj, 2007 20:20
Temat postu:
Hm... rysuje si wtedy drzewo w ktorym zaznaczona jest osoba dzieki ktorej jestescie pokrewni i liczy sie przejscia od niego do ciebie:

On, jego rodzice, pradziadkowie, twoi dziadkowie(rodzenstwo jego rodzica), twoi rodzice, ty

Jest 5 przej嗆 czyli cywilnie to nie kazirodzwo, ale koscielnie tak (tam chyba do 6 przejsc nie mozna)
S逝pek - Wto 08 Maj, 2007 22:14
Temat postu:
Wygugla貫m na szybko stanowisko Ko軼io豉 kat.
http://www.ekumenizm.pl/content/article/20070416150044216.htm

I jeszcze Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazirodztwo

Je郵i dobrze zrozumia貫m, ani wg prawa, ani wg ko軼io豉 nie by這by to kazirodztwo.
A匠A - Czw 10 Maj, 2007 16:08
Temat postu:
poza tym do 4 przej軼ia nie powinno si wi您a, a jest to spowodowane chorobami genetycznymi jakie mog造by mie Wasze dzieci... Smile pozw鏚?? zbyt podobne geny, pisz帷 najprostszym j瞛ykiem Smile
Agu - Czw 10 Maj, 2007 18:30
Temat postu:
Wg.genetyki mam wrazenie to i tak bylby zbyt podobne geny.A on nie jest twoim kuzynem a raczej wujkiem tak jesli chodzi o nazewnictwo rodzinne
KIER - Pi 11 Maj, 2007 18:44
Temat postu:
A mi si zdaje ,瞠 to nie jest tw鎩 kuzyn tylko kuzyn twojej mamy czyli dla ciebie co w stylu jakiego wuja Wink Wink Wink
joasia1990 - Pi 11 Maj, 2007 18:45
Temat postu:
KIER napisa/a:
A mi si zdaje ,瞠 to nie jest tw鎩 kuzyn tylko kuzyn twojej mamy czyli dla ciebie co w stylu jakiego wuja

Ale odkrycie. Sp鎩rz post wy瞠j. Agu powiedzia豉 dok豉dnie to samo.
KIER - Sob 12 Maj, 2007 08:29
Temat postu:
joasia1990 napisa/a:

Ale odkrycie. Sp鎩rz post wy瞠j. Agu powiedzia豉 dok豉dnie to samo.

eeee...sorry nie czyta豉m wszystkiego i nie widzia豉m Embarassed
A匠A - Sob 12 Maj, 2007 11:18
Temat postu:
Agu napisa/a:
Wg.genetyki mam wrazenie to i tak bylby zbyt podobne geny.A on nie jest twoim kuzynem a raczej wujkiem tak jesli chodzi o nazewnictwo rodzinne

geny mo瞠 i tak by造by podobne, ale to nie by這by niebezpieczne dla ich przysz這ch dzieci Smile
S逝pek - Sob 12 Maj, 2007 11:37
Temat postu:
Cytat:
geny mo瞠 i tak by造by podobne, ale to nie by這by niebezpieczne dla ich przysz這ch dzieci

Pewnie o chorobach genetycznych nie s造sza豉 Rolling Eyes

PS. A jednak, patrz w g鏎 i tam o chorobach genetycznych piszesz. Wydaje Ci si, 瞠 w kt鏎ym momencie ryzyko zachorowa spada do zera?
A匠A - Sob 12 Maj, 2007 16:24
Temat postu:
S逝pek napisa/a:
Cytat:
geny mo瞠 i tak by造by podobne, ale to nie by這by niebezpieczne dla ich przysz這ch dzieci

Pewnie o chorobach genetycznych nie s造sza豉 Rolling Eyes

PS. A jednak, patrz w g鏎 i tam o chorobach genetycznych piszesz. Wydaje Ci si, 瞠 w kt鏎ym momencie ryzyko zachorowa spada do zera?

wiadomo, 瞠 ryzyko zachorowania nigdy nie spada do 0 nawet u os鏏 ze sob nie spokrewnionych, ale je瞠li zwi捫 si ze sob osoby z rodziny do 'czwartego przej軼ia' to ryzyko, 瞠 ich dziecko b璠zie chore jest naprawd bardzo wysokie Smile zwi您ek taki mo瞠 by r闚ie niebezbieczny ze wzgl璠u na konflikt serologiczny, ale to rzadziej... Smile mo瞠 on zreszt wyst徙i r闚nie u os鏏 niespokrewnionych Smile

[ Dodano: Sro 30 Maj, 2007 16:26 ]
dzisiaj zgl瑿i豉m swoj wiedz i wiem, co nast瘼uje:

KA浴Y cz這wiek ma jakie b喚dne geny, mog one by przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale mog si nie ujawnia... kiedy kto 'ma pecha' i trafi na osob, kt鏎a ma taki sam b喚dny gen jak on to jest bardzo wysokie prawdopodobie雟two, 瞠 dziecko z takiego zwi您ku urodzi si obci捫one chorob genetyczn... dlatego osoby blisko ze sob spokrewnione nie powinny wchodzi w zwi您ki, poniewa prawdopodobie雟two powt鏎zenia si b喚dnego genu jest bardzo wysokie...

ta takim prostym j瞛ykiem... Smile
tomekm - Sro 19 Gru, 2007 15:56
Temat postu:
Witam nie chcem zak豉da nowego postu dlatego poci庵ne ten. Mojej dziewczyny prababcia i moja prababcia by造 siostrami rodzonymi czy ja dobrze to licze i mi璠zy nami jest 8 przej嗆? Czy je郵i mo瞠my by razem i chcielibysmy mie dzieci to prawdopodobie雟two b喚dnych gen闚 jest du瞠? Wiem ze u g鏎y jest wypowied na ten temat ale musze si upewni na tym konkretnym przypadku. Z g鏎y dzi瘯uje
Pozdrawiam!
malenkami - Sro 28 Sty, 2009 09:05
Temat postu:
tomekm - je郵i chodzi o genetyczne wady to ja znalaz豉m co takiego:

"Kontakty kazirodcze s skrywane i obj皻e spo貫cznym pot瘼ieniem, bo to „nieprzyzwoity seks”, kt鏎y prowadzi do upo郵edzenia potomstwa. Jrgen Kunze, genetyk z berli雟kiej kliniki Charit, twierdzi, 瞠 co drugie dziecko ze zwi您ku kazirodczego rodzi si ci篹ko upo郵edzone.

To bzdura, dowodz inni lekarze i przytaczaj nast瘼uj帷y fakt: we Francji, gdzie dobrowolne zwi您ki kazirodcze nie s 軼igane prawnie, liczba chor鏏 genetycznych nie odbiega od europejskich statystyk.

Zwolennicy wolno軼i seksualnej wr璚z twierdz, 瞠 ma鹵e雟twa os鏏 spokrewnionych maj wi璚ej udanego potomstwa. Przyk豉dem maj by wielkie rody, np. Rothschildowie, Du Pontowie i Habsburgowie, kt鏎ych ksi篹niczki s造n窸y z p這dno軼i."

wi璚ej mo瞠sz przeczyta o tym tu: http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/grzech-kazirodztwa/

Swoj droga dziwne spostrzezenia Smile
Shaunri - Sro 28 Sty, 2009 11:03
Temat postu:
malenkami - To Francuzi nie znaj podstaw genetyki. Zagro瞠nie chorobami genetycznymi u dzieci ze zwi您k闚 kazirodczych jest du穎 wi瘯sze, ale stwierdzenie 瞠 co drugie dziecko z takiego zwi您ku jest chore te jak na moje oko jest przesadzone.

tomekm - Pewien nie jestem, ale dziel was trzy pokolenia - Rodzic闚, dziadk闚 i pradziadk闚, tak wi璚 bardzo niewiele. Mo積a si spiera od kiedy bezpiecznie takie pary mog mie dzieci, ale trzy pokolenia to naprawd niewiele i chyba lepiej sobie darowa ni mie dziecko z zespo貫m downa, czy innym schorzeniem genetycznym.
S逝pek - Sro 28 Sty, 2009 16:47
Temat postu:
Od postu tomka up造n掖 ponad rok Rolling Eyes
Shaunri - Sro 28 Sty, 2009 17:32
Temat postu:
Oooooj, nie zwr鏂i貫m uwagi nawet : )
Tremere - Sro 28 Sty, 2009 23:29
Temat postu:
no ja nie widze niczego zlego w seksie z jakims kuzynem siodma woda po kisielu.
Shaunri - Czw 29 Sty, 2009 12:59
Temat postu:
A widzisz co z貫go w p這dzeniu u這mnych dzieci : )?
S逝pek - Czw 29 Sty, 2009 21:48
Temat postu:
Od jakiego wieku kobiety szansa urodzenia dziecka z zespo貫m Downa jest chyba nawet wi瘯sza ni na jak捷 u這mno嗆 ze zwi您ku kazirodczego. Te zakaza?
Tremere - Czw 29 Sty, 2009 23:31
Temat postu:
Shaunri napisa/a:
A widzisz co z貫go w p這dzeniu u這mnych dzieci : )?

nie, bo co mnie obchodza cudze dzieci
Shaunri - Pi 30 Sty, 2009 11:54
Temat postu:
Tremere - W zwi您ku jeste a tak m瘰ka, 瞠 to On rodzi dzieci? Nie udawaj 瞠 nie zrozumia豉 o co mi chodzi.

S逝pek - Kto tu powiedzia o zakazywaniu czegokolwiek? Raczej odwo逝j si do zdrowego rozs康ku, kt鏎ego jak wiemy wielu brakuje.
Lena - Pon 09 Lut, 2009 16:22
Temat postu:
syn brata twojego dziedka to zupe軟ie inne pokolenie od twojego... jest pewnie w wieku twoich rodzic闚... Very Happy chyba jesnak pokrewie雟twonie jest zbyt bliskie
Tremere - Wto 10 Lut, 2009 13:30
Temat postu:
Shaunri napisa/a:
Tremere - W zwi您ku jeste a tak m瘰ka, 瞠 to On rodzi dzieci? Nie udawaj 瞠 nie zrozumia豉 o co mi chodzi.

S逝pek - Kto tu powiedzia o zakazywaniu czegokolwiek? Raczej odwo逝j si do zdrowego rozs康ku, kt鏎ego jak wiemy wielu brakuje.

nie obchodza mnie CUDZE dzieci, nie obchodzi mnie czy ktos urodzi je zdrowe czy chore. jakbym miala okazje przespac sie z kuzynem to z tego by nie bylo dzieci.
Shaunri - Wto 10 Lut, 2009 16:06
Temat postu:
Tremere - Udajesz tylko? Przecie w徠ek jest o posiadaniu dzieci z kazirodczych zwi您k闚, tak? Co mnie obchodzi Tw鎩 seks z kuzynem, bratem czy ojcem nawet? Ciesz si 瞠 masz takie wzi璚ie, naprawd bardzo raduje mnie i lubisz swoich kuzyn闚 - ale do tematu to si ma jak pi窷 do nosa.
Tremere - Sro 11 Lut, 2009 15:28
Temat postu:
ale co cie obchodzi to czy ktos bedzie mial dzieci z bratem czy siostra, no powiedz? polski nos, wszedzie trzeba sie wtracic, o wszystkim wiedziec i na kazdy temat miec cos do powiedzenia chociaz cie nie dotyczy, ot co
Shaunri - Sro 11 Lut, 2009 16:05
Temat postu:
Na pierwszej stronie, ostatni post, to by這 zapytanie czy bezpiecznie by這by posiada dzieci w takim zwi您ku.

Potwornie k堯tliwa jeste : )
smerfeta565xd - Wto 24 Lut, 2009 15:59
Temat postu:
Ja tez mam pytanie::: moja babcia i dziadek mojego ch這paka s rodzonymi bra熤i. czy ja mog si zwi您a z tym ch這pakiem??? (wygl康a to tak: moja babcia mia豉 brata, ten brat mia c鏎ke a ta c鏎ka urodzi陰 syna= mojego ch這paka)

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2009 15:00 ]
prosz o pomoc bo mama sie troche krzywi ze to taka bliska rodzina. je郵i to jest kazirodztwo musze jak najszybciej zerwac z nim kontakt;((
nasty_girl - Wto 24 Lut, 2009 16:09
Temat postu:
Po pierwsze.. babcia jest bratem? Po drugie m闚isz, 瞠 ju jest twoim ch這pakiem, wi璚 chyba si zwi您ali軼ie?
smerfeta565xd - Wto 24 Lut, 2009 16:14
Temat postu:
oj przepraszam pomysli豉m sie : moja babcia i jego dziadek sa rodz雟twem. a wiec? czy taki zwi您ek jest dozwolony?
Shaunri - Wto 24 Lut, 2009 18:07
Temat postu:
Dozwolony? To kazirodztwo nie jest zakazane. Po prostu macie spor szans na upo郵edzone dziecko i tyle.
SIMON300195 - Wto 24 Lut, 2009 20:50
Temat postu:
Shaunri napisa/a:
Dozwolony? To kazirodztwo nie jest zakazane. Po prostu macie spor szans na upo郵edzone dziecko i tyle.

Czyli w mojej rodzinie by這 ju Kazirostwo bo urodzi貫m si g逝ch wi耩 nosz aparaty s逝chowe Embarassed (wspomagaj mi s逝ch kurcze nie mog s逝cha mp3 ;/)
S逝pek - Wto 24 Lut, 2009 21:49
Temat postu:
Simon - nie ka盥a choroba jest wynikiem kazirodztwa.
Shaunri - Wto 24 Lut, 2009 23:51
Temat postu:
Dzi瘯i S逝pek : )
joasia90 - Sro 25 Lut, 2009 06:21
Temat postu:
smerfeta565xd napisa/a:
oj przepraszam pomysli豉m sie : moja babcia i jego dziadek sa rodz雟twem. a wiec? czy taki zwi您ek jest dozwolony?

wed逝g Koscio豉 jest dozwolony. Macie VI stopie pokrewie雟twa
Tremere - Sro 25 Lut, 2009 08:40
Temat postu:
kosciol nie jest zadnym autorytetem jezeli chodzi o takie sprawy, wiec przemilczmy. a jezeli juz ktos wkracza na taki grunt jak wiara to wypadaloby napisac KOSCIOL KATOLICKI, bo akurat nie kazdy tutaj jest katolikiem.
Anecznik - Pi 17 Lip, 2009 12:00
Temat postu:
Mam takie pytanie... jestem z kuzynem mojej mamy... tzn dok豉dniej, tata mojej mamy, i jego mama, to roze雟tgwo... wyczyta豉m, ze wolno nam byc razem... tylko czy orientuje si kto w genetyce, jak to jest, je瞠li kiedy chcielibysmy mie razem dzieci? czy jest jakie wieksze prawdopodobie雟two na choroby u dzieci? bardzo mi zale篡 na odpowiedzi:(
Tremere - Pi 17 Lip, 2009 15:12
Temat postu:
prawdopodobienstwo jest zawsze, ale w waszym przypadku takie samo jak u niespokrewnionych.
Anecznik - Pi 17 Lip, 2009 18:13
Temat postu:
Dzi瘯i za odpowiedSmile ale mo瞠sz mi powiedzie, sk康 masz te informacje:)? chodzi mi o to, czy s pewne:)?
Shaunri - Sob 18 Lip, 2009 11:18
Temat postu:
Tremere - Co chyba Ci si pomiesza這, bo to jest naprawd bliskie pokrewie雟two, przynajmniej je郵i chodzi o genetyk.
Tremere - Sob 18 Lip, 2009 14:57
Temat postu:
no jak, jej dziadek ma siostre, ktora ma dzieci. i to jedno z tych dzieci.

dziadek + babcia (inne geny) = mama lub tata (inne geny) + drugi rodzic (inne geny) = ona (inne geny)
no i siostra dziadka + jej maz (inne geny) = ten chlopak (inne geny).

zestaw genow w tym momencie jest tak wymieszany ze prawdopodobienstwo choroby genetycznej czy wady jest minimalne. juz wiekszosc hindusow ma blizsze pokrewienstwo poprzez pochodzenie czy jemenici (moja babcia i moj dziadek to swoja droga dosc bliscy krewni) wiec ja bym nie przesadzala. ;p
Anecznik - Sob 18 Lip, 2009 18:33
Temat postu:
No w豉郾ie te mi si tak wydawa這, bo jeste鄉y na tyle daleko spokrewnieni, ze i prawo kanoniczne i cywilne zezwala bez 瘸dnych wi瘯szych problem闚 na ma鹵e雟two...
Shaunri - Sob 18 Lip, 2009 19:31
Temat postu:
Tremere - Je郵i m闚imy o chorobach genetycznych o charakterze recesywnym - szansa wzrasta, gdy szansa 瞠 geny recesywne posiadaj oboje jest wi瘯sza.
S逝pek - Sob 18 Lip, 2009 20:39
Temat postu:
Tremere - ale u Was jest taka tradycja przynajmniej od czasu c鏎ek Lota :]
Akacja12 - Pon 20 Lip, 2009 11:49
Temat postu:
Zazwyczaj obie osoby dobieraj si pod wzgl璠em r騜norodno軼i gen闚 w豉郾ie, wi璚 mo磧iwe 瞠 tak to dzia豉, 瞠 je瞠li chc by razem, to mo瞠 to by nieszkodliwe dla ich dzieci.
miszka - Pi 12 Mar, 2010 13:04
Temat postu:
A匠A napisa/a:
poza tym do 4 przej軼ia nie powinno si wi您a, a jest to spowodowane chorobami genetycznymi jakie mog造by mie Wasze dzieci... Smile pozw鏚?? zbyt podobne geny, pisz帷 najprostszym j瞛ykiem Smile

Dok豉dnie tak, natura dobiera partner闚 na zasadzie przeciwnie雟tw, aby dzieci by豉 jak najzdrowsze, dlatego zbyt bliskie pokrewie雟two nie jest wskazane, ale to zbilogicznego punktu widzenia, a jak jest w rzeczywistosci to sami wiemy Smile
Anonymous - Wto 23 Mar, 2010 20:43
Temat postu:
morzecie si powi您a ale niedostaniecie 郵ubu i mo瞠cie lecz nie musicie mie troche nieteges dziecko

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group