Dzieci OnLine

Programowanie - allegro

mała 13 - Sob 26 Maj, 2007 11:43
Temat postu: allegro
tak jak wyżej w ankiecie : kupujecie, sprzedajecie, a może jedno i drugie ? wszystko o allegro i innych aukcjach internetowych zamieszczajcie tutaj
nasty_girl - Sob 26 Maj, 2007 11:52
Temat postu:
Kupuję, sprzedać zdarzyło mi się raz książkę. Ale też jak kupuję to zazwyczaj książki, nie mam zaufania co do innych rzeczy.
Słupek - Sob 26 Maj, 2007 12:09
Temat postu:
Jak się zakłada temat, to wypadałoby napisać w nim coś od siebie.

Różne rzeczy kupuję, raczej o małej wartości (typu książki), ale ostatnio zdarzyło mi się kupić markowy, nieużywany odtwarzacz ponad 30% taniej niż w sklepie.
A sprzedawać nie bardzo mam co.
mała 13 - Sob 26 Maj, 2007 12:19
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Jak się zakłada temat, to wypadałoby napisać w nim coś od siebie.


jak chcesz. kupuję, sprzedaję na allegro. kupowałam książki na allegro, ubrania, a sprzedaję kostiumy kąpielowei gry z mojego dzieciństwa.
Bożena - Sob 26 Maj, 2007 13:21
Temat postu:
Ja sprzedaję młode agamki. Kupuję karmówkę (świerszcze, karaczany, etc.) i sprzęt do terrariów. Wystarczy uważnie przestudiować komentarze a nie kupować, bo taniej niż u innych. Jeśli nadal ma się wątpliwości (oczywiście uzasadnione) wystarczy napisać do obsługi Allegro. Zweryfikują konto użytkownika i będzie jasne. Ja ma kilku zaufanych sprzedawców i przeważnie od nich kupuję.
opętana - Sob 26 Maj, 2007 13:35
Temat postu:
ja kupuje i sprzedaje; )
mała 13 - Sob 26 Maj, 2007 14:13
Temat postu:
opętana napisał/a:
ja kupuje i sprzedaje; )


a może trochę więcej szcegółow ?


Bożena napisał/a:
uważnie przestudiować komentarze a nie kupować, bo taniej niż u innych


to jest oczywiste, zawsze tak robię, ale jak komentarze są w porządku to wybieram tych u których jest taniej Razz
ewamarchewa - Sob 26 Maj, 2007 14:33
Temat postu:
Kupuję, ale nie sprzedaję. Kupuję zaazwyczaj takie rzeczy, których nie mogę dostać w sklepie lub gdy nawet z kosztem przesyłki wychodzi dużo taniej.
mała 13 - Sob 26 Maj, 2007 15:32
Temat postu:
mam propozycję (nie musicie się zgadzać ) : może podamy sobie nicki i pozaglądamy na swoje aukcje, komentarze... co o tym myślicie ?
opętana - Sob 26 Maj, 2007 16:31
Temat postu:
mała 13 napisał/a:
opętana napisał/a:
ja kupuje i sprzedaje; )


a może trochę więcej szcegółow ?


nie
Tremere - Sob 26 Maj, 2007 18:29
Temat postu:
kupuje pedzle do makijazu [bo nie kupie takich w sklepie], czasami jakies przypinki, breloki, paski, kolczyki.
ubran nie kupuje, bo najpierw wole obejrzec.

nie sprzedaje.

i nawet nie licz na moj login, bo nie jestem zadna celebrity i watpie zeby kogos tu obchodzilo co, kiedy i za ile kupilam.
ewamarchewa - Sob 26 Maj, 2007 18:41
Temat postu:
Korzystam z konta taty, więc raczej nie podam.
Marcia10 - Sob 26 Maj, 2007 19:40
Temat postu:
Kupuje i sprzedaje - kupuje telefony, mp3, monitor, baterie do komikow i inne. Sprzedalam dwa telefony i silnik do maszyny do szycia. I nie wim czy cos jeszcze.
Moj nick: konwalia5
opętana - Sob 26 Maj, 2007 20:46
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
Kupuje i sprzedaje - kupuje telefony, mp3, monitor, baterie do komikow i inne. Sprzedalam dwa telefony i silnik do maszyny do szycia. I nie wim czy cos jeszcze.
Moj nick: konwalia5

cos mi sie nie chce wierzyć ze sama kupiłaś m.in monitor i sprzedałaś silnik.
omg.
Marcia10 - Sob 26 Maj, 2007 20:50
Temat postu:
Nie, kupilam z rodzina.
nasty_girl - Nie 27 Maj, 2007 12:35
Temat postu:
Bożena napisał/a:
Wystarczy uważnie przestudiować komentarze a nie kupować, bo taniej niż u innych.



Wiesz, ja się nacięłam kupując w sklepie internetowym, jedwab za prawie stówę i dostałam otwarty i rozcieńczony, recenzji negatywnych nie mają, bo kasują, moja też szybko zniknęła, sprzedają też na allegro i nie mają negatywnych, pewnie ludzie nie używali wcześniej oryginalnego jedwabiu i nie widzą różnicy. Wprawdzie dostałam zwrot, ale podkreślono że nie ze względu na rozcieńczenie, ale że mam prawo zrezygnować, no i sam sposób w jaki ze mną rozmawiano, z posądzeniem że to ja ich chcę oszukać, i cyniczne odzywki po prostu mnie bardzo zaskoczyły. A jeżeli sklepowi nie zależy na dobrej opinii, i zadowoleniu klienta, to co dopiero prywatnej osobie, która i tak mimo że dostanie jednego czy dwa negatywy będzie mogła dalej sprzedawać i oszukiwać. Nigdy nie wiadomo na kogo się natkniesz.. A dla przestrogi nie kupujcie na http://www.studio-urody.pl/ i od użytkownika allegro goldwell-prof Wink
mała 13 - Nie 27 Maj, 2007 13:12
Temat postu:
ja kupiłam kurtkę na allegro. wymiary dobre, rozmiar pasuje, ale była poplamiona (jakby czymś zalana, co sie nie odprało), na ramieniu przedziurawiona, i była brudna (tak jakby ktos nie uprał po rocznym chodzeniu). a na aukcji było napisane : w idealnym stanie, moja córka mało w niej chodziła". jak przysłąłąm jej zdjęcia z tymi wszystkimi wadami, to powiedziała że sama ją tak załątwiłam, a najpierw sie przyznała do błędu. ten użytkownik to oreganka1 (u mnie czarna lista)
Nikita - Wto 29 Maj, 2007 13:55
Temat postu:
Rzadko zaglądam na allegro. A jeśli już to na antyki : ) Korzystam z konta taty, ale jeszcze nie kupiłam nic dla siebie ani też nie sprzedałam, ale w najbliższym czasie mam zamiar sprzedać kilka książek.
Laki - Wto 29 Maj, 2007 18:46
Temat postu:
Ja się ostatnio zarejestrowałem, wystawiłem grę przed wczoraj i już na następny dzień z rana telefon o odbiór, dziś gościu osobiście odebrał ode mnie towar ;]
Marcia10 - Sro 30 Maj, 2007 15:48
Temat postu:
o, no to mile powitanie na allegro. Nie chce ktos z was sprzedac tam zadnej komorki?
Bartek_Rosik - Sro 30 Maj, 2007 19:20
Temat postu:
Marcia10, ja sprzedaje SE K750i.Jak chcesz to możemy o nim pogadać na PW
Bożena - Sob 02 Cze, 2007 00:49
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
sprzedają też na allegro i nie mają negatywnych, pewnie ludzie nie używali wcześniej oryginalnego jedwabiu i nie widzą różnicy.


Nie koniecznie nie widzą różnicy. Często ludzie nie wystawiają negatywów, bo boją się nega odwetowego. Jeśli kupujący jest szykanowany to taką korespondencję trzeba zachować i napisać do Allegro. Gdy tacy cwaniacy dostaną ostrzeżenie to spokornieją i zaczną traktować Klientów z szacunkiem, albo zrezygnują.
Nie jest tak źle tylko nie można odpuszczać oszustom i chamom. To my ich uczymy, że mogą czuć się bezkarni.
nasty_girl - Sob 02 Cze, 2007 12:18
Temat postu:
No tak, każdy kto dostanie negatywa chce się jakoś odwdzięczyć, miałam sytuację że kupiłam dwie książki, dałam dziewczynie neutrala, bo kłamała w opisie, wprawdzie książki nie były aż w takim strasznym stanie, ale kiedy kupuje nowe ćwiczenia, to chcę nowe, a nie wypełnione, które wg nie wyglądają jak nowe, a kiedy kupuję książkę w bardzo dobrym stanie, to raczej nie liczę na brudną, popisaną długopisem i zakreślaną żółtym zakreślaczem, do tego sezamki mi z niej się wysypały, jak wyciągnęłam z paczki, pełno tłustych plam itd, nad tą załamać można się było, ona od razy po wpłacie przeze mnie pieniędzy dała mi pozytywa, po moim komentarzu poleciał negatyw z wyzwiskami...
mała 13 - Nie 03 Cze, 2007 11:36
Temat postu:
Bożena napisał/a:
korespondencję trzeba zachować i napisać do Allegro. Gdy tacy cwaniacy dostaną ostrzeżenie to spokornieją i zaczną traktować Klientów z szacunkiem, albo zrezygnują.


trzy razy moją w/w sprawę zgłaszałam i nic nie pomogło. po prostu ucichło...
nasty_girl - Nie 03 Cze, 2007 12:48
Temat postu:
a co do zgłaszania oszustw na allegro, oni na to nie patrzą, poza tym tłumaczą się przeciwnie do regulaminu, byłam w sumie zamieszana w jedną sprawę, i dopiero interwencja kilku osób o zgłoszeniu przestępstwa, w sumie ściganego przez prawo u nas, i zakazanego w ich regulaminie pomogła, wcześniej, mimo kilku maili na ten temat nic nie zrobili, tłumaczyli się, że przecież nic takiego nie ma w aukcji..
mała 13 - Nie 03 Cze, 2007 13:34
Temat postu:
u mnie przysłali maila "dziękujemy za zgłoszenie. postaram sie jak najszybciej wyjasnić sprawe" i takie tam bzdety

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group