Dzieci OnLine

Pomoc w lekcjach - NAUKA SŁÓWEK

AŚKA - Nie 01 Lip, 2007 10:21
Temat postu: NAUKA SŁÓWEK
jakie macie metody na nauczenie się słówek z języka obcego, np. angielskiego...?? co zrobić, aby ich nie zapominać...??
nasty_girl - Nie 01 Lip, 2007 12:19
Temat postu:
ja je po prostu dużo razy czytam, powtarzam, a potem ktoś mnie pyta, te których nie pamiętam mi, po paru przypomnieniach same wchodzą
Anonymous - Nie 01 Lip, 2007 14:57
Temat postu:
Ja muszę przeczytać pare razy, potem też pare razy powtórzyć. Czasem lepiej mi zapamiętać jest wtedy, kiedy ktoś sam mi powie.
cornelia.j.m - Nie 01 Lip, 2007 15:33
Temat postu:
Ja mam pamiec wzrokowa wiec jak ucze sie slowek wyobrazam sobie je a potem przeczytam kilka razy i kazde slowko proobuje z czyms skojarzyc np z angielskiego slowko "concentrate"-koncentrowac sie to kojarze sobie z koncentratem pomidorowym Razz a poandto wyobrazam sobie kartke ze slowkami i wszystko widze:P wiec nauka slowke zajmuje mi ok 10 min

Dobry i sparwdzony pomysl na nauke slowek jest taki ze wywieszamy sobie karteczki z paroma slowkami tam gdzie najwiecej spedzamy czas np .łazienka na lustrze, kuchnia na lodowce, nad biurkiem i caly czas spogladajac (nawet przypadkiem) na karteczki slowka same wchodza do glowy.
nasty_girl - Nie 01 Lip, 2007 22:07
Temat postu:
albo po prostu sobie napisać w jednym języku z jednej strony, a w drugim z drugiej, i oglądać, a potem się sprawdzać, ja tak się alfabetu japońskiego uczyłam, i w sumie udało mi się w parę godzin
Monik - Pon 02 Lip, 2007 13:27
Temat postu:
Przeważnie wystarczy, jak kilka razy powtórzę i ktoś mnie zapyta, czasem zapamiętuję wzrokowo, często za pomocą skojarzeń, tak jest mi najwygodniej, nie tylko przy nauce słówek. Smile
Magwill - Pon 02 Lip, 2007 17:52
Temat postu:
Ja przeczytam kilka razy, następnie zapisuje sobie słówka na kartce i patrzę czy zapisałam porawnie i czy zapamiętałam dany wyraz Smile
Marcia10 - Wto 03 Lip, 2007 11:07
Temat postu:
ja jak przeczytam w domu lub na przerwie w szkole i potem na sprawdzianie chce sobie przypomniec to widze strone gdzie to bylo zapisane.
cornelia.j.m - Wto 03 Lip, 2007 21:31
Temat postu:
bzyli masz pamiec wzrokowa tak jak ja :p to bardzo przydatne szczegolnie na sprawdzianach.
AŚKA - Pon 30 Lip, 2007 11:02
Temat postu:
hmmm... a jak jest u Was z mówieniem?? ja uczę się już parę lat tego języka, ale ja mam się wypowiedzieć na jakiś temat, po prostu brakuje mi słów, jakąś taką barierę czuję... koleżanka mi powiedziała, że na początku tak jest, ale jak to przezwyciężyć?? też tak macie, bądź mieliście?? ze słuchanie też jest różnie - czasami zrozumiem co ktoś do mnie mówi, a czasami, albo jest to jeden wielki mętlik z którego nie mogę żadnego słowa zrozumieć, albo po prostu nie nadążam...
jak sobie pomóc?? Razz
nasty_girl - Pon 30 Lip, 2007 11:09
Temat postu:
też mam problem z mówieniem, podobno jak się dużo gada lub trzeba coś powiedzieć, to przechodzi, no i fakt, jak na japońskim jak musiałam po angielsku, to się dało, za to na angielskim, kiedy wiem że babka zrozumie po polsku jest dużo gorzej, no i nieraz też zapominam prostych słówek
Akacja12 - Pon 30 Lip, 2007 12:18
Temat postu:
Ja się jakoś dogaduję... czasem się zapomina najprostrzych słówek, ale jakoś jednak idzie, zawsze można czymś zastąpić (choćby gestem ;P).

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group