Dzieci OnLine

Zwierzęta - Rzeźnia

cornelia.j.m - Czw 16 Sie, 2007 18:37
Temat postu: Rzeźnia
Nie wiem czy dobry temat ale wlasnie czytam komentarze na SMOG.PL do filmiku o zarzynaniu, okropnym i bestialskim zarzynaniu zwierzat hodowlanych, Film Ale lepiej tego nie ogladac, moje pytanie zaten brzmi: Jak naprawde zabijane sa zwierzeta hodowlane w polskich rzezniach??
Chcialam ogladnac ten filmik ale jestem za bardzow razliwa na zabijanie zwierzat i zauwazylam ze zaczynam nienawidzic miesa nie dlatego ze ogladnelam jakis filmik bo nie goladnelam z tego wzgledu ze plakalabym przez 2 dni i zadawala sobie pytanie "dlaczego w takis sposob zabija sie te niewinne zwierzeta" tylko dlatego ze mam az za duza swiadomosc tego ze te zwierzeta tak jak ludzie: żyją, oddychają i czują ból! (a przy zabijaniu boją sie!!)i poprostu jest mi ich strasznie zal...Wiem ze one sa hodowane po to zeby je zjesc ale na milosc Boska powinno sie to robic w jakis humanitarny spsob i w miare bezbolesnie...
Wyslalam juz dawno petycje o zaprzestaniu polowan na foki i o wykreslenie konia z listy zwierzat przeznaczonych na mięso. Jestm przerazona tym ze sie zabija w taki sposob, ze sie zabija szynszyle i inne stworzonka na futro, niechce nawet ogladac takich filmikow bo wyszlabym z siebie i stanela obok :/

Chcialabym zebyscie potraktowali to co pisze powaznie a nie pisali cos w stylu "znalazla sie obronczyni zwierzat", czuje sie obronczynia ziwerzat i chce zrobic kiedys cos co na zawsze zmieni zycie zwierzat. Gdyby to ode mnie zalezalo, juz teraz to zniknely by nielegalne i te byle legalne hodowle lisow,szynszyli,norek itp, bylby zakaz polowan na foki (na futra). Na zakaz zabijania zwierzat hodowlanych (krowa,swinia,kura) pewnie by sie wiekszosc nie zgodzila pod pretekstem ze "mieso jest potrzebne" to przynajmniej zrobilabym tak zeby te zwierzeta zabijane byly szybko i bezbolesnie...

Prosze was o wasze opinie na ten temat i o to zeby ktos napisal jak naprawde zabijane sa w polskich rzezniach zwierzeta hodowlane przeznaczone na mieso.
Miley - Czw 16 Sie, 2007 21:06
Temat postu:
mieszkam na wsi i niestety...słysze odgłosy świnek gdy są zabijane.teraz niestety musze jesc mięso bo jestem anemiczką lecz jak dorosne to nie będę jadła mięsa.Równie dobrze można zjesc psa albo kota!!!!!Przecież świnie i krowy to też zwierzeta.Ludzie nie mogą się opanować...
Słupek - Czw 16 Sie, 2007 21:21
Temat postu:
http://forum.dziecionline.pl/viewtopic.php?t=9469

Tam macie moją opinię.
stefcio - Pią 17 Sie, 2007 07:35
Temat postu:
Cytat:
rzecież świnie i krowy to też zwierzeta.Ludzie nie mogą się opanować...

Zwierzęta są dla ludzi.
cornelia.j.m - Pią 17 Sie, 2007 10:43
Temat postu:
stefcio napisał/a:
Cytat:
rzecież świnie i krowy to też zwierzeta.Ludzie nie mogą się opanować...

Zwierzęta są dla ludzi.


Tak ale mozna je zbijac w sposob bezbolesny, bo swinia czy krowa w trakcie zabijania jest strasznie przestraszona, zestresowana i nie wie czemu ktos ja morduje, wiec powinno sie je zabijac tak zeby zwierze nie mialo swiadomosci tego co sie z nim teraz dzieje, bo zwierzeta tez czuja i nie sa to jakies maszyny produkujace mięso ktore sa pozbawione jakichkolwiek uczuc, niestety nie ktorzy rzeznicy czy gospodarze o tym nie wiedza lub malo ich to obchodzi i tu tkwi caly problem...
Anonymous - Pią 17 Sie, 2007 13:21
Temat postu:
Zwięrzęta mają mięso, a mięso jest po to, by je jeść.
Miley - Pią 17 Sie, 2007 17:49
Temat postu:
Natalie Hetfield napisał/a:
Zwięrzęta mają mięso, a mięso jest po to, by je jeść.


może i prawda ale okrutna.zwierzęta mają uczucia (oprócz mięsa)no ale trzeba się opanować. Sad
cornelia.j.m - Sob 18 Sie, 2007 10:37
Temat postu:
Natalie Hetfield napisał/a:
Zwięrzęta mają mięso, a mięso jest po to, by je jeść.


Kazdy o tym wie ale nie o to tu chodzi, chodzi o to zeby traktowac te zwierzeta jakos lepiej i zeby je zabijac w bardziej humanitarnych warunkach i bezbolesnie to jest wazne.
Marcia10 - Sob 18 Sie, 2007 18:55
Temat postu:
Zwierzeta typu krowy swinie etc tzw bydlo jest hodowane aby potem przerobic je na mieso. Ale psa np. nie utuczysz zeby potem go zjesc. Psy sa do towarzystwa. Konie do hipoterapii. Koty do towarzystwa. A bydlo sie hoduje aby potem zjesc.
Słupek - Sob 18 Sie, 2007 21:17
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
Ale psa np. nie utuczysz zeby potem go zjesc.

Zależy gdzie, opowieści o Azjatach hodujących psy na mięso to nie bajka Smile
Marcia10 napisał/a:
Konie do hipoterapii.

Oj, konie się jada i u nas.
Marcia10 napisał/a:
A bydlo sie hoduje aby potem zjesc.

W Indiach nie radzę Smile
Miley - Pon 20 Sie, 2007 16:15
Temat postu:
u mnie wczoraj...na wsi...ZABIJALI ŚWINKI.słychać było okropne jęki.Nawet mój pies zacczął szczekać!
cornelia.j.m - Czw 23 Sie, 2007 12:36
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Marcia10 napisał/a:
Konie do hipoterapii.

Oj, konie się jada i u nas.


Tak to niestety prawda, tylko ze wielu z nas albo nie widzialo albo nie wie jaka droge przebywaja konie przed zabiciem. Transport koni przypomina powolne mordowanie tych zwierzat. Konie przewozone sa w malych pomieszczeniach, sa bite i maltretowane. Wiele z nich podczas transportu ma polamane konczyny a konie nawzajem sie gryza. Przwoznicy nie maja ani serca ani litosci do tych stworzen, mysla ze skoro i tak je zabija to moga sie nad nimi znecac, to okropne ze tak sie dzieje...
Pozatym moim zdaniem kon nie powinien byc zwierzeciem przeznaczanym na mieso, konie to przepiekne i madre zwierzeta, w zyciu nie tknelabym sie koniny....
michal88 - Czw 18 Mar, 2010 21:44
Temat postu:
cornelia.j.m hmmm to trudny temat i zdania sa podzielone Scratch : czlowiek potrzebuje ze względu na wartość odżywcza jeść mieso.
tak jestem przeciwny powolnym konaniom żwierzat przeznaczonych na mięso...
ALE natura jest bezwzględna. My jako ludzie to dzisiejszego gatunku ewoluowalismy przez miliony lat. : gdyby człowiek był troche mądrzejszy (w co wątpie ;p)
co do zabijania zwierzat na mięso to podsumując: że człowiek zabija zwierzęta na swoje potrzeby to rzecz normalna ale żeby robił to HUMANITARNIE!
i co z tego że kon to pięknie zwierze! a krokodyla to byś tępiła bo to "okropny szkaradny stwór który zabija ludzi" Evil or Very Mad a wyobraź sobie że przykładowo rekiny zabijaja 100 osób ROCZNIE a ludzie rekiny zabijają ok. paru milionów!
no i jak tu ma się natura nie buntowac???!!!
pitrasia - Czw 18 Mar, 2010 22:32
Temat postu:
Ja myślę, że to normalne, że człowiek zabija zwierzęta, bo gdyby to było złe to natura by nie sprawiła, żebyśmy jedli to mięso. Zgadzam się z tym, żeby zwierzęta były humanitarnie zabijane i uważam, że nie powinno się jeść wszystkich zwierząt, tylko te hodowlane, bo one, że tak powiem, są przeznaczone do tych celów. Ja np. za żadne skarby świata nie ruszyła bym nawet mięsa z krokodyla, chociaż nie jest ładnym futrzanym zwierzątkiem.
Słupek - Czw 18 Mar, 2010 23:09
Temat postu:

Shaunri - Pią 19 Mar, 2010 07:15
Temat postu:
Zwierzęta cierpią w tych ubojniach mniej niż się wam wydaje, to już znowu tak drugim marginesem : )
michal88 - Pią 19 Mar, 2010 20:39
Temat postu:
chodzi mi oto że zwierzę nie powinno byc traktowane ze względu na swój wyglądRazz
Anonymous - Wto 23 Mar, 2010 21:14
Temat postu:
Miley napisał/a:
mieszkam na wsi i niestety...słysze odgłosy świnek gdy są zabijane.teraz niestety musze jesc mięso bo jestem anemiczką lecz jak dorosne to nie będę jadła mięsa.Równie dobrze można zjesc psa albo kota!!!!!Przecież świnie i krowy to też zwierzeta.Ludzie nie mogą się opanować...


też mieszkam na wsi i mój dziadek zabija świne ale niema co jch tak strasznie żałować
gdyby nie my pewnie by jch wogule niebyło Neutral

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group