Dzieci OnLine

AIDS/HIV NARKOTYKI SEKTY - Bodek o narkotykach

Blanka - Nie 15 Cze, 2008 11:15
Temat postu: Bodek o narkotykach
http://patrz.pl/mp3/bodek-narkotyki

Prosze bardzo, może da do myślenia.
Słupek - Nie 15 Cze, 2008 13:46
Temat postu:
Już gdzieś kiedyś pisałem, że motyw ze dzieckiem w piekarniku to legenda uliczna. Nie ma żadnych źródeł, które potwierdzałyby te rewelacje. Na inne rewelacje tego pana też nie ma dowodów. Radzę traktować zawarte w nagraniu informacje z dużym dystansem.
Shaunri - Nie 15 Cze, 2008 21:36
Temat postu:
<wzdycha> Słupek - zająłbyś się czymś ciekawszym przez jakiś czas żebym mógł raz przyjść i teatralnie napisać "Słupku, czyń swą powinność", wyszłoby tak fajnie : (

Treści nagrania były obalane milion razy na milion sposobów, a każde obalenie zostało potwierdzone przez UEFA i PZPN.
Słupek - Pon 16 Cze, 2008 10:34
Temat postu:
A to moja wina, że piszecie kiedy akurat nie piję i mogę często sprawdzać co nowego? Mr. Green
PotworAreturn - Pon 16 Cze, 2008 13:30
Temat postu:
puste pierd*** ;]
Blanka - Czw 19 Cze, 2008 07:59
Temat postu:
Smile to takie śmieszne, niby tak obeznani ludzie, a nie potrafią odnaleźć prostych analgii.

Pierd*** Kochana powiadasz?Smile oj tak zapewne wszystko już widziałaś na swoje oczęta, może nawet wszystkiego spróbowałaś, że tak pięknie potrafisz skwitować Smile Porozmawiajmy o tym jaki to bieluń wspaniały, a lsd mmmmm pycha. Tyle tu mamy dzieciaków, niech wiedzą, co dobre! ^^
Słupek - Czw 19 Cze, 2008 09:44
Temat postu:
Albert Hofmann, odkrywca LSD, testował tę substancję na sobie. Zmarł w wieku 102 lat. Nie słyszałem, żeby miał jakieś problemy z psychiką.

A bielunia chyba nikt nie bierze. Trzyma toto parę dni, efekty mogą być nie za fajne, a do tego łatwo przedawkować. Nawet się u nas nikt nie fatygował, by to delegalizować.

Żeby nie było, ja tutaj prowadzę czysto teoretyczne rozważania. To, że o jakiejś substancji piszę, nie znaczy, że kiedykolwiek się nią narkotyzowałem.
nasty_girl - Czw 19 Cze, 2008 13:01
Temat postu:
Blanka, jest pewna różnica, między krytyką - prawdziwą, a ściemą, która w sumie chyba bardziej dla żartów powstała. Krytykowaniem głupoty nikt tego nie popiera, rozróżnij te dwie rzeczy.
paulina11532 - Pon 08 Wrz, 2008 18:40
Temat postu:
To jest czysta głupota to co jest w tym filmie
Shaunri - Pon 08 Wrz, 2008 19:00
Temat postu:
O, widzę że taka ciekawa rozmowa na temat narkotykow mogłą się tu wywinąć, a mnie akurat jakoś nie było : (

Aż człowiekowi smutno : (
Słupek - Pon 08 Wrz, 2008 22:40
Temat postu:
Jak już się odezwałeś, to mogłeś podzielić się spostrzeżeniami biggrin

Bajdałej, tak sobie czytałem ostatnio w Metrze, że chcą delegalizować tzw. legal highs. Nie, żeby ktoś sobie albo komuś po tym krzywdę zrobił, dowodów na uzależnienie fizyczne od tego też nie mają. Delegalizować chcą ot tak, dla zasady, przy wielkim aplauzie panów i pań z Monaru.
Shaunri - Wto 09 Wrz, 2008 06:45
Temat postu:
Słupek - Nawet nie wiem czy Blanka jeszcze zagląda na forum : )

Teraz jest moda na delegalizowanie wszystkiego, nie przejmuj się : )
Tremere - Pią 12 Gru, 2008 00:03
Temat postu:
odnosnie tematu - wracam po roku do kraju, jakis sklep z dopalaczmi otworzyli niemalze przed moim domem a teraz chca mi go zamykac! wtf! ale spice i niektore piguly sa calkem calkem, tylko dobre i srednio baka =d
dlaczego to co legalne i w ogole jest zaraz delegalizowane, wole zaplacic troche druzej i kupic cos w dopalaczach (co ma napisany sklad) a nie na czarno kitrac palenie po kątach
Shaunri - Pią 12 Gru, 2008 09:57
Temat postu:
Zamykają dopalacze? Szybko coś, a co - jakaś nowa ustawa weszła, czy telewizja szumu narobiła?
Tremere - Pią 12 Gru, 2008 10:05
Temat postu:
telewizja, znaleziono costamczegostam pochodne od czegostamczegos, mam nadzieje ze cos z tym zrobia i nie zamkna.
Shaunri - Pią 12 Gru, 2008 11:16
Temat postu:
Jakiś link / dokładniejsze informacje / cokolwiek : )? W sumie to ciekawiło mnie to, kto pierwszy zwalczy dopalacze - bo że zwalczy, to było pewne - media, czy państwo : )

I to we wszystkich miastach mają zamknąć : )?
nasty_girl - Pią 12 Gru, 2008 13:18
Temat postu:
Heh, jeszcze troszkę minie, bo ledwo co otwierają się nowe a na razie tylko nagonka w mediach, szczególnie lokalnych.
Shaunri - Pią 12 Gru, 2008 14:42
Temat postu:
Wiem że TVN w "uwadze" pokaz kompetencji dał jakimś tam programem o w/w sklepach, ale poza tym to nic o tym nie słyszałem - ale co Ja się tam znam, telewizji nie oglądam : )
Tremere - Pią 12 Gru, 2008 18:12
Temat postu:
to dobrze bo media klamia!
Słupek - Pią 12 Gru, 2008 20:28
Temat postu:
Na początek mają zakazać sprzedaży w Internecie (nie orientuję się na jakiej podstawie), a z zamykaniem sklepów mają problem bo pod żaden paragraf to nie podpada, ale pewnie jakiś nowy przepis walną bo ludzie są tak urobieni, że jak coś jest psychoaktywne, a nie jest etanolem to wierzą, że trzeba tego zakazać, nawet jak nie ma żadnych dowodów, iż faktycznie jest to niebezpieczne.

Nawet wyjątkowo pierwszy raz od paru tygodni miałem godzinę wychowawczą, bo trzeba było młodzież uczulić jakie to straszne narkotyki sprzedają w Sopocie.
Tremere - Pią 12 Gru, 2008 20:34
Temat postu:
sprzedaz w internecie jest mi obojetna, bo dopalacze mam prawie pod domem. jedyny minus ze po nocach ciagle ktos drze morde i powoli robi sie to dosc wkurzajace.

na bank zamkna, zaraz cos znajda czego nie ma w prawie, standard. albo wlacza to pod ustawe zwalczania narkomanii =)
tak jak powiedziales, ludzie wierza ze wszystko co psychoaktywne jest ZLEEEE. dla mnie sprawa jest prosta - nie chcesz nie bierz, ale daj innym wybor.
nasty_girl - Pią 12 Gru, 2008 23:03
Temat postu:
Wnioskowanie a simili.. skoro narkotyki są fe, to dopalacze mimo, że nie ma na to ustawy też są fe, bo mają podobne działanie Wink Mohery i troskliwi rodzice, którzy myślą, że ich dzieci to aniołki zrobią wszystko dla odizolowania ich od .. życia? Nasz prawicowy zaścianek.

Tremele, nie w każdym mieście jest ich sklep (sama korzystałam z usług internetowego, albo przynajmniej miałam okazję skorzystać, zanim się otworzyło we Wro), w sumie trzeba tam zajrzeć, bo kto wie, kiedy się zamkną..
Tremere - Pią 12 Gru, 2008 23:45
Temat postu:
no dokladnie, ja sie boje ze zamkna z dnia na dzien i szczerze zastanawiam sie nad tym czy nie zrobic jakichs wiekszych zakupow.
Akacja12 - Sob 13 Gru, 2008 11:55
Temat postu:
A co to są dopalacze ? ;p
Shaunri - Sob 13 Gru, 2008 16:22
Temat postu:
Akacja - Legalne substytuty narkotyków wszelkiej maści.

Reszta - rozmowy rozmowami, ale pamiętajcie co to za forum - nie wychwalajcie tutaj narkotyków, bo z jednej skrajności (Wszystko jest złe i najlepiej trzymać społeczeństwo w klatce) popadacie w drugą (narkotyki nas wyzwolą, każdemu do woli dragów).
Tremere - Sob 13 Gru, 2008 17:01
Temat postu:
nikomu niczego nie kaze brac, do niczego nie namawiam, ani nikomu nie polecam narkotykow, ale niech dzieci rosna w zdrowym przeswiadczeniu ze wszystko jest dla ludzi, tylko ze ludzie nie umieja z tego korzystac we wlasciwy sposob.

swoja droga poki co dopalacze sa legalne! =d
Shaunri - Sob 13 Gru, 2008 17:36
Temat postu:
Tremere - Kwestia wychowania to całkiem osobna sprawa : ) Chodzi mi tylko o to żebyście nie popadali w jakąś chorą skrajność że narkotyki to Bóg nam zesłał dla naszego dobra : )
Tremere - Sob 13 Gru, 2008 18:06
Temat postu:
nikt tak nie twierdzi i nikt tutaj tego nie powiedzial, wiadomo ze to nic dobrego (ani zlego) i nie jest niezbedne do zycia, ale to jak alkohol - na imprezy, od czasu do czasu, ale bez popadania w skrajnosc ;p
Shaunri - Sob 13 Gru, 2008 18:47
Temat postu:
Widzisz - Ja tylko uprzedzam, bo wiem jak takie rozmowy na forach internetowych się kończą. Zawsze znajdzie się kilka osób które są zdania że narkotyki są dziełem szatana, i kilka które twierdzą że bez dziennej działki heroiny człowiek nie może żyć - Racji nie mają ani Ci, ani Ci, a że to jest forum dla dzieci to po prostu chciałbym uniknąć takich dyskusji : )
Tremere - Sob 13 Gru, 2008 21:20
Temat postu:
ej, chcesz uniknac a sam zaczynasz? wtf? przeciez nikt nie chwali ani nie neguje narkotykow, po prostu rozmawiamy o dopalaczach.
wiec skonczmy dykusje na temat zalet/wad narkotykow i skupmy sie na wlasciwym temacie xd
nasty_girl - Nie 14 Gru, 2008 10:26
Temat postu:
Shaunri, wiesz.. dzieci trzymane w klatkach zawsze chcą się uwolnić. Lepiej chyba rozmawiać, w granicach normy niż udawać, że wszystko jest złe i trzeba się od tego trzymać z daleka. Racja, racją... ale te porządne dzieci, nie zawsze dobrze kończą.
Shaunri - Nie 14 Gru, 2008 11:32
Temat postu:
Tremere - Ja tylko spytałem czy zamykają dopalacze : )

nasty - Jak powiedziałem - wiem jak się takie dyskusje kończą, Ja tylko uprzedzam, możecie sobie dyskutować dalej : )
@siex - Sob 31 Sty, 2009 14:18
Temat postu:
Embarassed Fuj czy wy jesteście chorzy jak mozna brac te swiństwa na głowe wam padło? Embarassed ®
Słupek - Sob 31 Sty, 2009 15:09
Temat postu:
Skoro już ktoś odnowił temat:
http://www.dopalamy.com/
I tak nic nie daje, ale można troszkę nagłośnić rozsądne podejście do sprawy.
nasty_girl - Nie 01 Lut, 2009 10:50
Temat postu:
Dobre rozwiązanie w ZG, i widzę u mnie też się za sprawę wzięli..
Słupek - Nie 01 Lut, 2009 13:25
Temat postu:
Przepraszam bardzo, jak prześladowanie legalnego biznesu przez państwo (zorganizowana akcja wielu rzekomo niezależnych od siebie służb) może być dobrym rozwiązaniem?
nasty_girl - Nie 01 Lut, 2009 13:34
Temat postu:
Słupek, mówię o Zielonej Górze, gdzie po prostu wzmożono kontrolowanie wieku kupujących. Czy to jest złe?
Słupek - Nie 01 Lut, 2009 14:33
Temat postu:
A dlaczego kontrolują akurat tam, a nie pod piekarniami albo aptekami?
Shaunri - Nie 01 Lut, 2009 15:15
Temat postu:
... ponieważ akurat te używki są teraz popularne. Proste Słupku, proste.
Słupek - Nie 01 Lut, 2009 16:49
Temat postu:
Czyli służby państwowe mogą tępić coś co jest popularne, mimo iż jest to legalne?
nasty_girl - Nie 01 Lut, 2009 17:33
Temat postu:
Piwo też jest legalne, a prowadzone są akcje promujące sprawdzanie dowodów itd. Rozumiem do czego pijesz.. ale co większości przeszkadza? Czego boją się ludzie? Aby ich dzieci nie sięgnęły po to. Owszem, wszystkiego nie da się uniknąć, ale jeżeli taka kontrola ma sprawić, że podejście ludzi do tego typu sklepów się chociaż troszkę zmieni, jestem za. Niech wprowadzą ustawę, że dopalacze są od 18 lat, a nie próbują pozbyć się problemu, jakim są marudzący obywatele..
Shaunri - Nie 01 Lut, 2009 18:10
Temat postu:
nasty - Widzisz, wprowadzenie zakazu "do lat 18" jest jedną z najbardziej bzdurnych rzeczy jakie w życiu widziałem. Inaczej mówiąc - jest jednym z najbardziej nieskutecznych przepisów. Dlaczego - wszyscy wiemy, ciężko zmusić sprzedawców do rezygnacji z zarobku.

Słupek - Twoje uwielbienia dla dopalaczy jest tutaj naprawdę nieważne. Papierosy i alkohol są legalne, jednak - jak trafnie zauważyła nasty - państwo stara się kontrolować do kogo te produkty trafiają. Rozumiem Twój tok myślenia "[cenzura] the system - bądźmy wolni i zlikwidujmy jakąkolwiek władzę" - ale jak dobrze wiemy (lub nie wiemy) takie myślenie prowadzi donikąd. Z pewnymi przepisami można się zgadzać, lub nie zgadzać, ale jest pewien system, który ma normować zachowania obywateli, tak aby życie większości przebiegało bezproblemowo.

Przypominam - zanim ktoś mi coś wypomni - że nie wyrażam tutaj swojego zdania na temat jakichkolwiek używek, piszę tylko o ogólnym podejściu Słupka do systemu państwa, które jest z natury złe i ogranicza wewnętrzne dobro obywateli, którzy z pewnością potrafią sobie sami dać radę...
Słupek - Nie 01 Lut, 2009 18:37
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Twoje uwielbienia dla dopalaczy jest tutaj naprawdę nieważne.

Moje uwielbienie? W życiu tego nawet na oczy nie widziałem i szczerze mówiąc, podejrzewam, że to pic na wodę i lepiej się wódki napić Smile

Shaunri napisał/a:
Papierosy i alkohol są legalne, jednak - jak trafnie zauważyła nasty - państwo stara się kontrolować do kogo te produkty trafiają.
I są od tego odpowiednie ustawy. Najpierw były ustawy, potem ich egzekwowanie. Tutaj ustawy nie ma, a państwo się wtrynia i nawet najzagorzalszy zwolennik państwowości powinien widzieć, że coś tu jest nie tak. Coraz mniej hayekowskiego państwa prawa, a coraz więcej państwa prawnego.


Shaunri napisał/a:
Rozumiem Twój tok myślenia "[cenzura] the system - bądźmy wolni i zlikwidujmy jakąkolwiek władzę" - ale jak dobrze wiemy (lub nie wiemy) takie myślenie prowadzi donikąd.
Skąd wiemy? Smile
nasty_girl - Nie 01 Lut, 2009 19:00
Temat postu:
Ale ja to wiem. Kwestia tego, że przewrażliwieni rodzice boją się o swoje dzieci, mohery uważają, że to wynalazki szatana. Więc chociaż troszkę to przykrócić, żeby niezadowoleni widzieli jakieś działania państwa. Owszem, który nastolatek nie kupi piwa czy fajek. Ale ustawa jest i nieświadomy rodzic czuje się chociaż troszkę spokojniej..
Shaunri - Nie 01 Lut, 2009 19:37
Temat postu:
Słupek - W takim razie wybacz, odniosłem wrażenie że masz zamiar robić z typowego "Kocham wszystkiego narkotyki, są piękne, wyzwolą nas" i takie tam pierdoły, bo wbrew pozorom nie trzeba długo szukać żeby takich pawianów powyszukiwać, w szczególności w internecie.

Co do ustaw - niestety żyjemy w kraju demokratycznym i demokrację widać na każdym kroku. Niestety demokracja ma to do siebie, że trudniejsze zmiany przychodzą bardzo powoli, a tutaj najwyraźniej ktoś uznał że wymagane jest natychmiastowe działanie, na które państwa demokratycznego nie stać.

Co do "skąd wiemy?" - Wiemy, a przynajmniej wiem z wielu "źródeł", głównie z historii i trendów ewolucyjnych.

nasty - Jeśli z czymś walczymy, to na poważnie. Szczerze Ci powiem że nie interesują mnie przewrażliwieni i ciemni rodzice. Interesują mnie zaś Ci inteligentni i dbający o swoje dzieci. Walka z papierosami i alkoholem wśród młodzieży została spartolona z każdej strony. Po prostu takich spraw się w ten sposób nie załatwia - i w końcowym efekcie rodzice inteligentni zostali zostawieni w tej walce sami ze sobą, a Państwo mogło tutaj wiele zrobić.
Tremere - Pon 02 Lut, 2009 01:28
Temat postu:
oczywiscie trzeba bylo wywalic dupe i pokazac jakie to panstwo polskie jest zapobiegliwe i jak bardzo dba o dobro mlodych polakow!
szkoda gadac, niedlugo papierosy i alkohol wycofaja =)

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group