Dzieci OnLine

Poezja - W związku z powstaniem warszawskim. . .

Pink Panter14 - Czw 31 Lip, 2008 20:30
Temat postu: W związku z powstaniem warszawskim. . .
W związku z rocznicą Powstania napisałam wiersz o tematyce patriotycznej. Mojej polonistce się podobało, ale chętnie usłyszę Wasze opinie.

* * *
Polsko!
Tyś wiele wycierpiała...
Polsko!
Tyś pod zaborami ciężki los miała...
Polsko!
Tyś po wojnie z trudem się pozbierała...
Polsko, Polsko, Polsko...

Ty w mym sercu pozostaniesz na wieki,
nawet gdy na wieki zamkną się me powieki;

Ty największym skarbem, miodem na me usta,
serce się kraje, gdy nierząd i rozpusta
zasiewają w sercu złą myśl o Tobie.

Polsko!
Nie poddaj się!
Polsko!
Racz polubić mnie.
Polsko!
Kocham Cię..
Polsko, Polsko, Polsko. . .
Shaunri - Czw 31 Lip, 2008 23:06
Temat postu:
No cóż, dzisiaj już chyba nie jestem zdolny myśleć logicznie, ale powiem szczerze że wyraźnie odstaje to poziomem od zamieszczanych tutaj wierszy - I to bardzo pozytywnie odstaje : ) Aż z samego początku ciężko uwierzyć że sama to napisałaś : )

W sumie póki co widzę tylko jeden błąd, w trzeciej zwrotce - mianowicie zły, niestandardowy układ rymów. Oczywiście czepiam się - gdzie w dzisiejszych czasach ludzie trzymaliby się tak śmiesznych norm stworzonych setki lat temu, ale jednak jest to swego rodzaju błąd. Mianowicie jeśli po dwustrofowej zwrotce następuje trzystrofowa, to winna mieć rym ABA, u Ciebie natomiast jest AAB : )

Tematyka dosyć prosta, ale zwięźle i treściwie zawarta - nie da sie tutaj niczego doczepić, naprawdę : )

Możnaby się też doczepić do nieco na siłę zrobionej czwartej zwroteczki, ale w sumie nie ma po co, bo cały wiersz jest naprawdę dobrej klasy : )

Jak jutro już będę myślał normalnie, to pewnie zajrzę sobie tu jeszcze raz, przeczytam ze trzy razy i pomyślę co by tu jeszcze dodać - Tak czy owak - Tak trzymać! : )
Pink Panter14 - Nie 03 Sie, 2008 21:53
Temat postu:
Może ktoś jeszcze się wypowie? WinkWink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group