Dzieci OnLine

Rośliny - bonsai

Nina.Kar - Wto 03 Mar, 2009 19:19
Temat postu: bonsai
Cześć!
Ktoś może wie ile (mniej więcej) kosztuje hodowanie bonsai?
I jakie akcesoria są potrzebne?
Anonymous - Wto 03 Mar, 2009 19:52
Temat postu:
Ja kupiłem za 20zł w Tesco (zadbane), niestety ze względu na moje szatańskie i okrutne metody hodowli nie mogę ci zdradzić ani jednej Smile. A co do akcesorii, to według mnie wystarczy woda i jakieś nożyce do podcinania.
nasty_girl - Wto 03 Mar, 2009 20:56
Temat postu:
Ja też dałam za nie jakieś 20 - 30 zł. Do tego psikawkę, czy jak to się tam nazywa - do zraszania i coś do podcinania. Niestety... nie zdążyłabym nawet nic obciąć, bo przeżyło jakieś dwa tygodnie. Jak masz dużo cierpliwości i jesteś w stanie poświęcić choćby ciepło, bo drzewko nie lubi jak jest za ciepło to coś dla ciebie..
violetLily - Wto 03 Mar, 2009 21:22
Temat postu:
Bardzo podoba mi się to mini drzewko, lecz ja wiem, że nie mogłabym właściwie o nie zadbać. Między innymi chodzi o temperature w domu ( dość wysoką ).
Shaunri - Wto 03 Mar, 2009 21:44
Temat postu:
<wzrusza ramionami> U mnie w średniej temperaturze 17-18 stopni padło po miesiącu ; P
violetLily - Wto 03 Mar, 2009 21:45
Temat postu:
Heh ;] U mnie około 20 stopni jest ;] Ale drzewko jest świetne, takie oryginalne (i jak się oczywiście o nie dba) estetyczne..
@siex - Sro 04 Mar, 2009 14:55
Temat postu:
Podoba mi sie to drzewko i myślę, że akcesoria to woda doniczka xD i światło!
nasty_girl - Sro 04 Mar, 2009 17:16
Temat postu:
Shaunri to może zmarzło? biggrin Albo trzymałeś je na parapecie nad grzejnikiem? Bo u mnie pewnie przez to...


Spróbowałabym jeszcze raz. Ale w domu mam chyba z 25 stopni i pewnie by dwóch dni nie wytrzymało;/
Shaunri - Sro 04 Mar, 2009 21:04
Temat postu:
nasty - To aż tak małą tolerancję temperatur ma : )?

A grzejników nie mam... no cóż, może po prostu za mało mu śpiewałem? : )
nasty_girl - Sro 04 Mar, 2009 21:15
Temat postu:
Nie.. przesiedziałam całą zimę w krótkich spodenkach i podkoszulce, przy otwartym oknie. Inaczej by się nie wytrzymało w takich tropikach. Mamy to takie miejskie ogrzewanie, wyłączyć się tego nie da, a płaci niewiele, więc nie jest źle.. Tylko okno musi być obowiązkowo otwarte. Inaczej nie da się wytrzymać Wink
Shaunri - Czw 05 Mar, 2009 15:12
Temat postu:
Eee, no to pozazdrościć, ile Ja bym dał za takie ogrzewanie : )
Anonymous - Czw 05 Mar, 2009 16:01
Temat postu:
Shaunri napisał/a:

A grzejników nie mam... no cóż, może po prostu za mało mu śpiewałem? : )


Niedawno potwierdzono, że ciepłe słowa (a tym bardziej muzyka heavymetalowa) powodują wzrost roślin (chyba w MythBusters), a klasyczna i złe słowa - na odwrót.
violetLily - Czw 05 Mar, 2009 16:04
Temat postu:
Chippy napisał/a:
Niedawno potwierdzono, że ciepłe słowa (a tym bardziej muzyka heavymetalowa) powodują wzrost roślin (chyba w MythBusters), a klasyczna i złe słowa - na odwrót.

Wow ^.
Bodziek - Pią 06 Mar, 2009 06:22
Temat postu:
Chippy napisał/a:

Niedawno potwierdzono, że ciepłe słowa (a tym bardziej muzyka heavymetalowa) powodują wzrost roślin (chyba w MythBusters), a klasyczna i złe słowa - na odwrót.


Widziałem ten program ponad rok temu biggrin .
A po 2, nie chce mi się wierzyć w takie bajki Razz .
Najlepiej samemu przetestować Smile .
Nina.Kar - Czw 12 Mar, 2009 15:54
Temat postu:
Hmm... Sama nie wiem czy sie na to drzewko zdecydować bo ja o podlewaniu kwiatka zapomniam.....
nasty_girl - Czw 12 Mar, 2009 16:28
Temat postu:
Powiem tak - możesz dbać, chuchać, a drzewko padnie. Dziwne te drzewka i widocznie nasz klimat im nie odpowiada. A skakanie wokół drzewka codziennie i pilnowanie temperatury, wilgotności itd - to chyba mija się z celem.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group