Dzieci OnLine

Na luzie... - Zakupy w sieci

mareczek - Pią 06 Mar, 2009 19:37
Temat postu: Zakupy w sieci
Hejka, co sądzicie o robieniu zakupów w sieci, ja ostatnio zaczynam się martwić, że u mnie powoli zamienia się to w rodzaj nałogu Smile Coraz mniej rzeczy kupuje w tradycyjnych sklepach, nie wiem, czy Wy też tak macie, czy może jestem jakiś dziwny? Rolling Eyes
nasty_girl - Pią 06 Mar, 2009 19:57
Temat postu:
Zmienisz zdanie jak Cię oszukają Wink
violetLily - Pią 06 Mar, 2009 20:00
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Zmienisz zdanie jak Cię oszukają

Hehe Wink Dobre ^
SIMON300195 - Pią 06 Mar, 2009 22:23
Temat postu: Re: Zakupy w sieci
mareczek napisał/a:
Hejka, co sądzicie o robieniu zakupów w sieci, ja ostatnio zaczynam się martwić, że u mnie powoli zamienia się to w rodzaj nałogu Smile Coraz mniej rzeczy kupuje w tradycyjnych sklepach, nie wiem, czy Wy też tak macie, czy może jestem jakiś dziwny? Rolling Eyes


Napij sie szklanki wody jak napijesz to zastanów sie co wolisz to czy to....

Powiem jedno idziesz do sklepu kupujesz i już masz
a jak robisz przez inetrnet to zamawiasz i czekasz aż przyjdzie paczka(poczta polska na 60% kradnie paczki a na 37% nie kradnie natomiast 1% paczka zginie 2% zostaniesz oszukany więc nie warto robić przez internet...
hippie - Sob 07 Mar, 2009 00:15
Temat postu:
Kupuję przez internet, to czego nie znajdę w żadnym sklepie.
Anonymous - Sob 07 Mar, 2009 10:52
Temat postu:
A ja osprzęt muzyczny kupuję na Allegro (zawsze przecież jest jakaś tam ochrona).
@siex - Sob 07 Mar, 2009 16:02
Temat postu:
Wiesz co ja nie mam tekiego nałogu i nie chcę mieć ponieważ w necie sa tylko zdjęcia! Ja wole produkt oglądac na zywo! Zdjęcia mogą być edytowane w photoshopie i na nich może być nie widać uszkodzień lub czegoś innego!
violetLily - Sob 07 Mar, 2009 16:06
Temat postu:
Tak, to prawda Siex.
Ja zdecydowałam sie jednak kupić przez internet komórkę. Jestem baaardzo zadowolona z niej. Zamówiłam ją bodajże na agito. Doszła mi na 2 dzień Smile
@siex - Sob 07 Mar, 2009 17:06
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Tak, to prawda Siex.

Po raz drugi mówię jestem @siex, Panno violetLily,
Dazul - Sob 07 Mar, 2009 17:18
Temat postu:
Na allegro ciocia widziała śliczne buty dla mojego 2-letniego kuzyna a w sklepie oglądnęła te same na żywo i okazało się że one są ohydne! Ja nigdy w życiu nic nie zamawiałam przez neta i zarazie nie planuje. xD
violetLily - Sob 07 Mar, 2009 21:03
Temat postu:
Przepraszam Panno @siex biggrin A mogę przynajmniej Asiex? ;D
SIMON300195 - Sob 07 Mar, 2009 21:57
Temat postu:
mój tata kupował przez internet malucha i wyobrażcie sobie przyjechał po 2 godzinach zamówienia... Razz
@siex - Nie 08 Mar, 2009 14:05
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Przepraszam Panno @siex biggrin A mogę przynajmniej Asiex? ;D


Możesz ale jak mozesz to wolałabym @siex <lol>

[ Dodano: Nie 08 Mar, 2009 13:05 ]
SIMON300195 napisał/a:
mój tata kupował przez internet malucha

Heh, he!
violetLily - Nie 08 Mar, 2009 15:42
Temat postu:
@siex, oki ^ Wink Tylko nie krzycz, jak czasem mi sie wyrwie, bo to odruchowo ;]
Anonymous - Nie 08 Mar, 2009 15:44
Temat postu:
A do mnie możecie mówić Pan Wiewiórkowaty. Ale wolałbym Chippy.
nasty_girl - Nie 08 Mar, 2009 16:27
Temat postu:
SIMON300195 napisał/a:
mój tata kupował przez internet malucha i wyobrażcie sobie przyjechał po 2 godzinach zamówienia... Razz


Jak bym się chciała pozbyć malucha, też bym czym prędzej przywiozła. Zanim kupujący się rozmyśli Wink
@siex - Nie 08 Mar, 2009 16:28
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
SIMON300195 napisał/a:
mój tata kupował przez internet malucha i wyobrażcie sobie przyjechał po 2 godzinach zamówienia... Razz


Jak bym się chciała pozbyć malucha, też bym czym prędzej przywiozła. Zanim kupujący się rozmyśli Wink


haha
SIMON300195 - Nie 08 Mar, 2009 16:44
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
SIMON300195 napisał/a:
mój tata kupował przez internet malucha i wyobrażcie sobie przyjechał po 2 godzinach zamówienia... Razz


Jak bym się chciała pozbyć malucha, też bym czym prędzej przywiozła. Zanim kupujący się rozmyśli Wink



Masz piłe mechaniczną przetnij na pól i na złom Very Happy
mareczek - Pon 09 Mar, 2009 17:03
Temat postu: Re: Zakupy w sieci
SIMON300195 napisał/a:

a jak robisz przez inetrnet to zamawiasz i czekasz aż przyjdzie paczka(poczta polska na 60% kradnie paczki a na 37% nie kradnie natomiast 1% paczka zginie 2% zostaniesz oszukany więc nie warto robić przez internet...


A widzisz, pamiętaj, że są sklepy, które umożliwiają korzystanie z przesyłek kurierskich Wink Ostatnio kupowałem parę książek, no i dostawę z firmy kurierskiej miałem następnego dnia, wszystko bez zarzutu...nic nie zginęłoWink Kumpel też jak ostatnio zamawiał sobie gdzies tam słuchawki, chyba na stronie tp, to tak samo dostarczyli mu kurierem. Ja myślę ze w tych sklepach tez mieli niezłe jazdy z pocztą dlatego teraz zwykle korzystają z przesyłek kurierskich Wink
SIMON300195 - Pon 09 Mar, 2009 17:04
Temat postu: Re: Zakupy w sieci
mareczek napisał/a:
SIMON300195 napisał/a:

a jak robisz przez inetrnet to zamawiasz i czekasz aż przyjdzie paczka(poczta polska na 60% kradnie paczki a na 37% nie kradnie natomiast 1% paczka zginie 2% zostaniesz oszukany więc nie warto robić przez internet...


A widzisz, pamiętaj, że są sklepy, które umożliwiają korzystanie z przesyłek kurierskich Wink Ostatnio kupowałem parę książek, no i dostawę z firmy kurierskiej miałem następnego dnia, wszystko bez zarzutu...nic nie zginęłoWink Kumpel też jak ostatnio zamawiał sobie gdzies tam słuchawki, chyba na stronie tp, to tak samo dostarczyli mu kurierem. Ja myślę ze w tych sklepach tez mieli niezłe jazdy z pocztą dlatego teraz zwykle korzystają z przesyłek kurierskich Wink


chyba że tak Smile
violetLily - Pon 09 Mar, 2009 17:46
Temat postu:
Przecież oczywiśte jest to, że kurierem zawsze szybciej i napewno w lepszym stanie dotrze dana przesyłka. Ja telefon kurierem miałam dostarczony, choć za tą wygodę musiałam dopłacić.
Słupek - Pon 09 Mar, 2009 17:50
Temat postu:
Do mnie przesyłki pocztowe dochodziły, ale to raczej dlatego, że zamawiałem głównie książki, a elektronikę, itd. tylko kurierem. Teraz różnice cenowe między tymi opcjami są mniejsze, więc jak mam taką możliwość to wybieram przesyłkę kurierską.
violetLily - Pon 09 Mar, 2009 17:58
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Do mnie przesyłki pocztowe dochodziły, ale to raczej dlatego, że zamawiałem głównie książki, a elektronikę, itd. tylko kurierem. Teraz różnice cenowe między tymi opcjami są mniejsze, więc jak mam taką możliwość to wybieram przesyłkę kurierską.

Dokładnie. Jeszcze rzeczy typu książki bądź ubrania pocztą da radę, ale już elektronika u mnie nie wchodzi w grę. Za bardzo się obawiam : P
nasty_girl - Pon 09 Mar, 2009 21:55
Temat postu:
Ja zamawiałam jedwab do włosów - w sklepie internetowym, ale mają też normalny sklep oraz salon fryzjersko / kosmetyczny. Więc niby nie powinno być problemów - zawsze zamawiam za pobraniem i sprawdzam, ale jak za złość nie wysyłali za pobraniem, a listonosz pod moją nieobecność zostawił paczkę u sąsiada. Potem okazało się, że jest rozcieńczony - jakimś spirytusem jak po zapachu sądzę.. Więc wiesz, różne rzeczy się zdarzają.. teraz zamawiam już tylko książki. No i karmę dla psa, ale to kurierem, więc nie ma problemu. W każdym razie warto uważać, a jak coś niepewnego, lepiej poszukać w swoim mieście i odebrać indywidualnie..
violetLily - Pon 09 Mar, 2009 21:59
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Ja zamawiałam jedwab do włosów - w sklepie internetowym, ale mają też normalny sklep oraz salon fryzjersko / kosmetyczny. Więc niby nie powinno być problemów - zawsze zamawiam za pobraniem i sprawdzam, ale jak za złość nie wysyłali za pobraniem, a listonosz pod moją nieobecność zostawił paczkę u sąsiada. Potem okazało się, że jest rozcieńczony - jakimś spirytusem jak po zapachu sądzę.. Więc wiesz, różne rzeczy się zdarzają.. teraz zamawiam już tylko książki. No i karmę dla psa, ale to kurierem, więc nie ma problemu. W każdym razie warto uważać, a jak coś niepewnego, lepiej poszukać w swoim mieście i odebrać indywidualnie..

Tak, tak.. Ja też zawsze za pobraniem. No i jesli kupuję chociażby na allegro raczej wybieram produkty sprzedawane z firm/sklepów. To jest według mnnie pewniejsze.
nasty_girl - Pon 09 Mar, 2009 22:47
Temat postu:
Jak widać nie Wink
mareczek - Pon 09 Mar, 2009 22:57
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Dokładnie. Jeszcze rzeczy typu książki bądź ubrania pocztą da radę, ale już elektronika u mnie nie wchodzi w grę. Za bardzo się obawiam : P


Moim zdaniem nie ma czego, to ja już bardziej obawiałbym się, że jakies ubranie może na mnie nie pasować. No tak w ogóle ubrania to chyba jedna z niewielu rzeczy (obok żarcia) które wole jednak kupować tradycyjnie. Ogólnie coraz więcej można zrobić przez internet, moi rodzice np większość rachunków płacą przez internet, neostradę ojciec przedłużał przez internet, samochód ubezpieczał tą samą drogą...i jeszcze można by pewnie tak wymieniać...
nasty_girl - Wto 10 Mar, 2009 12:32
Temat postu:
Dlatego, że listonosz może tą paczuszkę rzucić, niepatrząc na to co tam jest. Jak tak parę razy ktoś tym rzuci, to kto wie, co dojdzie do Ciebie..
mareczek - Wto 10 Mar, 2009 13:19
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Dlatego, że listonosz może tą paczuszkę rzucić, niepatrząc na to co tam jest. Jak tak parę razy ktoś tym rzuci, to kto wie, co dojdzie do Ciebie..


Ok, chyba mnie tym przekonałaś Wink No to wracamy do punktu wyjścia, że najlepsza jest przesyłka kurierska Smile jak kupujesz drogi sprzęt elektroniczny, to już tych kilku zł więcej za kuriera się nie "odczuwa" Wink
nasty_girl - Wto 10 Mar, 2009 13:55
Temat postu:
Ta.. a kurier myślisz, że jest delikatny? Wink Ale chyba łatwiej wywalczyć swoje.
violetLily - Wto 10 Mar, 2009 14:33
Temat postu:
Ja na szczęście jak do tej pory trafiałam raczej na tych delikatnych ;-) Nigdy nie było tak, że np. paczka była pokiereszowana itp. Kiedy kupywałam ostatnio telefon, to wiadomo, że miał on swoje opakowanie, które było do tego otoczone drugim z takimi powietrznymi poduszkami. Na początku myślałam, że to była robota sprzedającego, ale potem okazało się, że po prostu ta firma kurierska ubezpiecza dodatkowo przesyłki.
mareczek - Sro 11 Mar, 2009 16:46
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Ja na szczęście jak do tej pory trafiałam raczej na tych delikatnych ;-) Nigdy nie było tak, że np. paczka była pokiereszowana itp. Kiedy kupywałam ostatnio telefon, to wiadomo, że miał on swoje opakowanie, które było do tego otoczone drugim z takimi powietrznymi poduszkami. Na początku myślałam, że to była robota sprzedającego, ale potem okazało się, że po prostu ta firma kurierska ubezpiecza dodatkowo przesyłki.


ale wiesz to jest chyba standard w tych przesyłkach kurierskich, takie bąbelkowe opakowanie. Moi rodzice też kupowali telefon, tylko że stacjonarkę i kurier (w sumie jak zamawiasz w tp to kurier to jedyna możliwa opcja) dostarczył w podobnym opakowaniu..heh, sprzęt typu telefon itp to jeszcze w normalnej przesyłce może by się nie zniszczył, ale jak ktoś zamawiałby np komplet szklanek, to już w ogóle nie ma innej opcji... Wink
nasty_girl - Sro 11 Mar, 2009 18:57
Temat postu:
A jak zamawia się szkło, to sprzedawca nakleja specjalną naklejkę na opakowaniu, a kupujący .. modli się, aby doszły całe.
mareczek - Sro 11 Mar, 2009 19:02
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
A jak zamawia się szkło, to sprzedawca nakleja specjalną naklejkę na opakowaniu, a kupujący .. modli się, aby doszły całe.


No tak, tak to wygląda jak nie korzystasz z kuriera Wink
violetLily - Sro 11 Mar, 2009 19:09
Temat postu:
Haha, gdyby chodziło mi o te bombelkowe gówienko, to w ogole bym o tym nie wpsomniała ^^. Chodzi mi o takie 3 doobrze napompowane poduchy dodawane przez niektóre firmy kurierskie.
SIMON300195 - Sro 11 Mar, 2009 19:27
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Haha, gdyby chodziło mi o te bombelkowe gówienko, to w ogole bym o tym nie wpsomniała ^^. Chodzi mi o takie 3 doobrze napompowane poduchy dodawane przez niektóre firmy kurierskie.


a malucha jak mieli zapakować w też w poduszki żeby nie porysowało i nie pękło lusterko??? Rolling Eyes

A co do szkła nasty_girl ma rację babcia ma ogromne pudło zaklejone naklejkami(pęknięty kieliszek) i w pudle była porcelana z chińska żadna nie pękła i przyszło zwykłą pocztą Smile
nasty_girl - Sro 11 Mar, 2009 19:43
Temat postu:
Nie wszystko można zapakować i wysłać. I podejrzewam, że i malucha kurierem wysłać nie można Wink A lawetą .. czy to by było opłacalne? Wink
mareczek - Czw 12 Mar, 2009 18:33
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Nie wszystko można zapakować i wysłać. I podejrzewam, że i malucha kurierem wysłać nie można Wink A lawetą .. czy to by było opłacalne? Wink


No wiadomo, że w niektórych przypadkach pozostaje odbiór osobisty, no albo przywożą Ci to samochodem dostawczym, jak np kupujesz urządzenie wielofunkcyjne do biura Wink
SIMON300195 - Czw 12 Mar, 2009 19:29
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
Nie wszystko można zapakować i wysłać. I podejrzewam, że i malucha kurierem wysłać nie można Wink A lawetą .. czy to by było opłacalne? Wink


Ja bym przywiózł Tirem Smile
violetLily - Czw 12 Mar, 2009 23:29
Temat postu:
Ale wy seryjnie kupowalibyście szkło? ;p Ja bym się bała ;p
SIMON300195 - Pią 13 Mar, 2009 16:07
Temat postu:
Nie ja ale babcia lubi kolecjonować porcelanę chińską nie bała i była bardzo odważna ale też ma wysoką ermeryturę jak coś się rozwali to ona nic cicho twierdzi że to normalnie a jak rozwali się spódniczka to wciekła na amen
violetLily - Pią 13 Mar, 2009 21:23
Temat postu:
Ojj ;P Też bym się wściekła. Moja mama tez ma hyzia na punkcie porcelany ;P
Ostatnio sprawiła sobie komplet za ponad pół tysiaka xp Ale napewno nie kupiłaby czegoś takiego przez neta.
SIMON300195 - Pią 13 Mar, 2009 23:06
Temat postu:
A jaka porcelana ??? CHIŃSKA??? czy VIOLET'OWA LILY'A
violetLily - Sob 14 Mar, 2009 00:31
Temat postu:
Simon, twoje "żarty" naprawdę nie są śmieszne wręcz idiotyczne ;D Chińska i włoska.
SIMON300195 - Sob 14 Mar, 2009 08:48
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Simon, twoje "żarty" naprawdę nie są śmieszne wręcz idiotyczne ;D Chińska i włoska.


od dzisiaj nie robię z siebie żartownisia i teraz bd pisać normalne posty obiecuję Joker
violetLily - Sob 14 Mar, 2009 12:12
Temat postu:
Heh Wink A wracając do tematu. Właśnie się dowiedziałam, ze mój brat kupił kamerkę internetową przez neta. Doszła kurierem i jest wszystko ok ;d Ale nie była otoczona jakimiś poduchami ;P
mareczek - Pon 16 Mar, 2009 22:10
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Heh Wink A wracając do tematu. Właśnie się dowiedziałam, ze mój brat kupił kamerkę internetową przez neta. Doszła kurierem i jest wszystko ok ;d Ale nie była otoczona jakimiś poduchami ;P


O, a jaką kamerkę sobie sprawił, mogłabyś wrzucić?
SIMON300195 - Pon 16 Mar, 2009 22:23
Temat postu:
na pewno kamera z TVN24 Smile

PS Kurde znów śmiechy na sali w dziecionline.pl/forum
violetLily - Pon 16 Mar, 2009 23:10
Temat postu:
Aa.. wiesz, że nawet dokładnie nie wiem jaki to model tej kamerki? ;P
mareczek - Wto 17 Mar, 2009 14:15
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Aa.. wiesz, że nawet dokładnie nie wiem jaki to model tej kamerki? ;P


Szkoda ;( A kojarzysz może gdzie kupował?
violetLily - Wto 17 Mar, 2009 14:31
Temat postu:
Jedyne co wiem, to to, że kamerka jest z Lapteca. (czy jakoś tak ;P)
mareczek - Sro 18 Mar, 2009 18:14
Temat postu:
violetLily napisał/a:
Jedyne co wiem, to to, że kamerka jest z Lapteca. (czy jakoś tak ;P)


Aaa, labteca, znam tę firmę, słyszałem całkiem niezłe opinie, tyle, ze jeżeli chodzi o ceny, to są dośćzróżnicowane, można znaleźć i takie za 50 zł i takie za prawie 100 Wink
violetLily - Sro 18 Mar, 2009 18:16
Temat postu:
Heh Wink Ta kamerka około 30 kosztowała ;]
andre - Pon 28 Sie, 2023 08:30
Temat postu:
Jeśli kamera do domu, to tylko reagująca na ruch i nagrywająca wyłącznie wtedy ;-)
Tutaj masz odpowiednie rozwiązania - https://www.eltrox.pl/monitoring/zestawy-do-monitoringu.html
Kupujesz solidny zestaw i ma jakość, porządny obraz, niezbędne funkcje.
I to ma sens.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group