Dzieci OnLine

Twój wolny czas - Co kupić i na co się zapiać?

Dazul - Pią 22 Maj, 2009 21:11
Temat postu: Co kupić i na co się zapiać?
Hej.Mam do wyboru :

-Kupić Sims'y3 (kiedy wyjdą) czy kupić aparat cyfrowy ale taki dobry z dużym zoom'em dla początkujących (oczywiście na allegro xd bo nie mam money)
Jak aparat to jaki mi radzicie?

-Zapisać się na pływanie czy na Hip-hop (tańec ;d)


Co wy byście wybrali?, bo ja jestem w kropce ...... xd
nasty_girl - Pią 22 Maj, 2009 21:22
Temat postu:
Dziwna alternatywa.. o ile się nie mylę gra kosztuje z 200 zł, a aparat z 1000.. jeśli chcesz lepszy.
Słupek - Pią 22 Maj, 2009 21:25
Temat postu:
Nawet mniej, nominalnie 150 zł.
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 21:27
Temat postu:
Na pewno nie kupuj Simsów, w ogóle się nie opłaca (po za tym są bezsensowne Smile). Zalecałbym ci
http://www.allegro.pl/item641054920_panasonic_fs5_10mp_2gb_lad_aku_etui_c_kurier.html

Doskonały jak na swoją cene.

A na tańce się nie zapisuj ani na pływanie, wątpie aby w Polsce był jakiś dobry ośrodek tego typu.

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2009 20:29 ]
Rozdzielczość 10 mega piksela
4 x zoom optyczny
4 x zoom cyfrowy
2,5-calowy ekran typu TFT LCD (230,000 punktów)
Procesor obrazu Venus Engine VI
Optyczna stabilizacja obrazu MEGA O.I.S
Obiektyw Leica DC Vario-Elmar
System rozpoznawania twarzy
System Inteligentnej automatyki
Wysoki zakres czułości 100-1600 ISO w trybie wysokiej ISO 6400
Tryb Super MAKRO od 5cm
Filmy w rozdzielczości 848x480 (16:10) 30 kl/sek
Polskie menu

Cena za sztukę 625,00 zł

Czy to nie piękne? Cool

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2009 20:30 ]
Aparat
Akumulator litowo jonowy
Ładowarka zewnętrzna
Kabel USB
Kabel A/V
Pasek
Oprogramowanie
Instrukcja obsługi PL
Gwarancja PL
+ Gratis
(Karta SD 2GB, Etui)


Nosz &#/#!#% mać! Czemu jestem taki przestarzały w technologii!!

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2009 20:30 ]
Wszystkie przedmioty na naszych aukcjach są dostępne od ręki
Możliwość odbioru osobistego w sześciu naszych oddziałach na terenie Polski
>> Expresowa wysyłka kurierem <<

....
Shaunri - Pią 22 Maj, 2009 21:31
Temat postu:
Chippy - Simsy bezsensowne : )? No co Ty, Ja tam się zagrywam w trójeczkę i jest jeszcze lepsza od poprzedniczek : )
Dazul - Pią 22 Maj, 2009 21:31
Temat postu:
Nie mieszkam w Polsce i patrzałam i ... nowa gra (oczywiście) będzie gdzieś kosztować 56,90 euro a na "allegro" aparat gdzieś 110- 200 euro ja mam 100. Jakoś wyproszę coś od rodziców xD
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 21:31
Temat postu:
http://sprzetkom.pl/ftp/mc/foty/aparaty/panasonic/Panasonic%20DMC-FS5%20c.jpg

przykładowe zdjęcie zrobione tym aparatem.
Bodziek - Pią 22 Maj, 2009 21:31
Temat postu:
Pozwólcie, że się wtrącę.
Ja już w The Sims 3 pocinam od tygodnia, i nie są jakieś super - elo - fajne.
Czyli zdecydowanie aparat.
Słupek - Pią 22 Maj, 2009 21:34
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Chippy - Simsy bezsensowne : )? No co Ty, Ja tam się zagrywam w trójeczkę i jest jeszcze lepsza od poprzedniczek : )

Dziwnyś, mnie poprzednie części nudziły po paru godzinach. W tę nie grałem.
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 21:35
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Chippy - Simsy bezsensowne : )? No co Ty, Ja tam się zagrywam w trójeczkę i jest jeszcze lepsza od poprzedniczek : )


A robi się dzieci naturalnie? Jak tak, to mój komputer jest za słaby, ale zobaczymy (no pomyśl se ile taka "animacja" by zżerała ramu i grafiki... to jest w CGI !!) biggrin .

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2009 20:36 ]
Po za tym, nigdy nie wydałem więcej niż 35zł na grę komputerową.
Dazul - Pią 22 Maj, 2009 21:36
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Chippy - Simsy bezsensowne : )? No co Ty, Ja tam się zagrywam w trójeczkę i jest jeszcze lepsza od poprzedniczek : )


Masz już trójkę ? O_o
Bodziek - Pią 22 Maj, 2009 21:37
Temat postu:
@UP:
Piractwo Wink
Dazul - Pią 22 Maj, 2009 21:45
Temat postu:
A co myślicie o tym ?

http://www.segundamano.es/madrid/camara-fujifilm-finepix-s-1000fd-10mpx-zoom-x12/a14896538/?ca=28_s

Chippy- Koło mnie jest i hip-hop i pływalnia xD Tylko że szkoła tańca jest na mojej na drugiej ulicy a pływalnia nie wiem... z 8.
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 21:48
Temat postu:
Aaa... zapomniałem że u ciebie Hiszpania nie Polska... szkoda że mieszkam w takim odludziu gdzie nawet kina ani dobrej restauracji nie ma Smile.

Co do aparatu to niezły niezły, ale te ceny schodzą. Mama mi obiecuje 486 kupić za na dzień dziecka biggrin.
Dazul - Pią 22 Maj, 2009 21:57
Temat postu:
A ja nawet nie wiem czy coś dostane heh tutaj nawet nie ma dnia dziecka Wink A jak tak to napewno lizaka, no może z 10 euro ;p

A co myślicie o "sporcie"
nasty_girl - Pią 22 Maj, 2009 21:59
Temat postu:
Chippy, czy my mówimy o Polsce? Bez przesady.. basen, czy szkoła tańca to nie jest jakaś super nierealna atrakcja..
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 22:09
Temat postu:
Nasty - takich miast jak moje jest 45% w Polsce, mimo to nie są to wioski - mają ok.10 tys mieszkańców, ale atrakcji - nawet tych najuboższych - brak.
Dazul - Pią 22 Maj, 2009 22:18
Temat postu:
To ja w Polsce w miasteczku mieszkałam-7.000 mieszkańców,chyba...

Tylko pizzeria, rzeka no i nic xD Ale mi się tam podoba nawet bardzo.
SIMON300195 - Pią 22 Maj, 2009 22:24
Temat postu: Re: Co kupić i na co się zapiać?
Dazul napisał/a:
Hej.Mam do wyboru :

-Kupić Sims'y3 (kiedy wyjdą) czy kupić aparat cyfrowy ale taki dobry z dużym zoom'em dla początkujących (oczywiście na allegro xd bo nie mam money)
Jak aparat to jaki mi radzicie?

-Zapisać się na pływanie czy na Hip-hop (tańec ;d)


Co wy byście wybrali?, bo ja jestem w kropce ...... xd


owszem aparat gra ??? mówie pograsz trochę i ci się znudzi a aparatem to możesz mieć do końca życia radość robienia zdjęć Smile

jeśli chodzi o sport to jak masz wyczucie rytmu w hip-hopie to iść na to ale jak gubisz sie w tym rytmie to lepiej nie to na basen a na basen możesz np. w każdą sobotę chodzić popływać Smile Chociażby w ogrodzie...
nasty_girl - Pią 22 Maj, 2009 22:28
Temat postu:
No ale nie hiperbolizujmy.. jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że w Polsce nie ma takich miejsc.
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 22:36
Temat postu:
Chodzi mi o naprawdę dobre miejsca. Zaledwie dobrych to ty we Wrocławiu 100 znajdziesz, ot co Smile.
SIMON300195 - Pią 22 Maj, 2009 22:48
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
No ale nie hiperbolizujmy.. jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że w Polsce nie ma takich miejsc.


ja?!?
Anonymous - Pią 22 Maj, 2009 22:49
Temat postu:
Dazul - to Witnica była? Smile
nasty_girl - Pią 22 Maj, 2009 23:42
Temat postu:
SIMON300195 napisał/a:
nasty_girl napisał/a:
No ale nie hiperbolizujmy.. jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że w Polsce nie ma takich miejsc.


ja?!?



A czy ja cokolwiek w temacie mówiłam do Ciebie, żebyś tak twierdził?
krystian603 - Sob 23 Maj, 2009 09:40
Temat postu:
http://www.allegro.pl/item642241218_panasonic_dmc_fz30_eg.html#gallery prosze moja lustrzanka tylko kupuj ją w normalnym sklepie bo przez przesyłke to bym się bał

[ Dodano: Sob 23 Maj, 2009 08:41 ]
A i oczywiście pływanie xD
Shaunri - Sob 23 Maj, 2009 10:10
Temat postu:
Słupek - Dziwnym? Toż to jedna z bardziej innowacyjnych gier, a fakt że każda część naprawdę znacznie różni się od poprzedniej to również tylko wielki plus dla Maxisa : )
Anonymous - Sob 23 Maj, 2009 11:29
Temat postu:
Cytat:
Słupek - Dziwnym? Toż to jedna z bardziej innowacyjnych gier, a fakt że każda część naprawdę znacznie różni się od poprzedniej to również tylko wielki plus dla Maxisa : )


Mimo to jest już kompletnie oklepana, bardzo monotonna i.... chciwie droga Wink.
nasty_girl - Sob 23 Maj, 2009 11:56
Temat postu:
Cena jak cena.. Każda nowa gra troszkę kosztuje, prawda?

Dla mnie to jest zabawa na godzinę.. potem już nie widzę w tym żadnej frajdy..

[ Dodano: Sob 23 Maj, 2009 12:03 ]
krystian603 napisał/a:
http://www.allegro.pl/item642241218_panasonic_dmc_fz30_eg.html#gallery prosze moja lustrzanka tylko kupuj ją w normalnym sklepie bo przez przesyłke to bym się bał

[ Dodano: Sob 23 Maj, 2009 08:41 ]
A i oczywiście pływanie xD


Ale to jest kompakt. I tak wizualnie mogę powiedzieć, że też taki mam. (W rzeczywistości może to być model bardzo zbliżony;p).. Ale nie radziłabym kupować używanego aparatu, a poza tym, o ile to oczywiście jest ten co ja mam a nie model nowszy, to chyba lepiej poszukać czegoś troszkę lepszego. Owszem, daje radę, ale wiesz, że wszystko idzie do przodu. A ja mam go z dwa lata.
Shaunri - Sob 23 Maj, 2009 15:03
Temat postu:
Chippy - Kwestia gustów najwyraźniej, a jeśli chodzi o cenę to teraz i tak gry są tanie, a dodatki nie wychodzą częściej jak raz na kilka miesięcy, więc można sobie na to pozwolić : )
krystian603 - Sob 23 Maj, 2009 19:35
Temat postu:
nasty_girl, to w cale nie jest kompakt to lustrzanka. Zaraz jeszcze zobaczę czy to zdjęcie mojego aparatu xD
nasty_girl - Sob 23 Maj, 2009 20:08
Temat postu:
Dziecko, już ta aukcja jest w kategorii kompakty, a zresztą wpisz sobie w google. To, że wygląda troszkę jak lustrzanka nie znaczy, że nią jest. Widać wiedzę masz zerową..


"Testowana przez nas cyfrówka to zaawansowany aparat kompaktowy, o linii przypominającej cyfrowe lustrzanki, co dla niektórych użytkowników może nie pozostawać bez znaczenia. FZ30 jest w prostej linii następcą modelu FZ20. Jedną z podstawowych różnic między nimi jest ilość pikseli na matrycy. FZ30 wyróżnia się 8-megapikselowym przetwornikiem obrazowym, natomiast FZ20 ma sensor 5 Mp. Mimo wyraźnego skoku w rozdzielczości matryca FZ30 nadal jest fizycznie mała - jej wymiary to ok. 7,1 x 5,3 mm, dla porównania sensor w FZ20 jest wielkości 5,7 x 4,2 mm. Co to oznacza? Możemy spodziewać się, że szumy generowane przez tej wielkości matrycę będą dokuczliwe. Czy tak będzie rzeczywiście, przekonamy się po wykonaniu serii zdjęć testowych, z którymi można zapoznać się w dalszej części niniejszego testu.

Kolejną różnicą między tymi modelami jest zakres ogniskowych. Poprzednik FZ30, model FZ20, ma w ekwiwalencie od 36 do 432 mm, natomiast model FZ30 kończy się przy nieco krótszej ogniskowej - odpowiedniku 420 mm. Następnym elementem wyróżniającym, który może mieć dość istotny wpływ na efekty jakie osiągniemy na zdjęciach, jest maksymalny czas otwarcia migawki - model FZ30 pozwala na naświetlanie przez 60 s, FZ20 daje nam tylko 8 s. Ręczne ustawianie ostrości w FZ30 realizowane jest przy pomocy bardzo wygodnego pierścienia.

Na pewno należy wspomnieć o tym, jakie mocne strony FZ20 zachował jego następca. Mimo że zoom FZ30 jest krótszy o odpowiednik 12 mm w małym obrazku niż obiektyw starszego modelu, jest on nadal niesłychanie funkcjonalny, biorąc pod uwagę wielkość i ergonomię aparatu. Gdybyśmy chcieli uzyskać taki efekt w cyfrowej lustrzance, musielibyśmy nosić ze sobą dodatkowe, wyraźnie odczuwalne kilogramy, czyli teleobiektyw. FZ30 daje takie możliwości już przy wadze 740 g. Dodatkowo, jeśli mówimy o ogniskowej 420 mm, to dobrze by było mieć stabilizację obrazu. I tutaj Panasonic na szczęście, w dobie cięcia kosztów produkcji, nie zdecydował się na rezygnację z systemu stabilizacji obrazu zwanego w oryginale Mega Optical Image Stabilization, czyli MEGA OIS. Niestety pomimo zastosowania uznanych jakościowo szkieł marki Leica w nowym modelu nie mamy stałej jasności obiektywu - otwór względny zmniejsza się wraz z ogniskową od F2.8 do F3.7. Korzystając z największych zbliżeń, musimy dostać więcej światła niż w FZ20, zastosować większą czułość lub dłuższy czas otwarcia migawki. Przysłonę możemy przymknąć do F11 w całym zakresie ogniskowych.

Więcej poważniejszych różnic nie ma, wydaje się więc, że zmiana posiadanego modelu FZ20 na FZ30 mija się z celem i udoskonalenie nowego modelu nie poszło wystarczająco daleko, aby jej dokonać. Natomiast model FZ30 na pewno może być brany pod uwagę jako pierwszy aparat o zaawansowanych funkcjach lub aparat zapasowy do posiadanego systemu."
Akacja12 - Sob 23 Maj, 2009 20:49
Temat postu:
Nagle jakiś przypływ gotówki że nie wiesz co z tym zrobić ? biggrin
Jeżeli chodzi o to drugie - bardzo lubię taniec, ale generalnie hip-hop jest dla mnie okropny, dlatego wybrałabym pływanie Wink
A co do tego czy gierka czy aparat - aparat chyba bardziej rozwija, nie będziesz godzinami siedzieć przy kompie przynajmniej Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group