Dzieci OnLine

OFF-TOP - o Polsce; z tematu o nietolerancji

Tremere - Sro 06 Maj, 2009 20:56
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
najbogatszych krajów na świecie

Shocked
Słupek - Sro 06 Maj, 2009 21:24
Temat postu:
Co w tym dziwnego? Jesteśmy bogatsi od większości krajów afrykańskich, południowo-amerykańskich i azjatyckich, b. republik Związku Radzieckiego i b. Jugosławii. To prawda, że jesteśmy w ogonie Zachodu, ale Zachód jest najbogatszy.

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 20:30 ]
Oto miejsca Polski w 2 rankingach. Co prawda należy podchodzić z dystansem do tych wskaźników, ale dają jakieś ogólne pojęcie:
PKB pc, 53.
Wskaźnik Rozwoju Społecznego, 37.
Shaunri - Czw 07 Maj, 2009 10:16
Temat postu:
Tremere - Tak, tak, wiem że to wielkie zaskoczenie : )
Tremere - Czw 07 Maj, 2009 17:51
Temat postu:
nie, nie jestem zaskoczona, to mialo byc bardziej WTF. polska jest moze najbogatsza w swiecie bylej komuny, ale ekhm. spojrz przez okno na drogi, budynki, na to ile ludzie zarabiaja. ale i bogacze!
Słupek - Czw 07 Maj, 2009 18:13
Temat postu:
Ojoj, zaraz będzie, że w Szwecji albo innym raju mają lepiej, bo jest mniejsze zróżnicowanie dochodów. Tyle, że równość niekoniecznie równa się dobrobytowi. Ba, wyrównywanie na siłę i inne socjaldemokratyczne pomysły są wręcz niebezpieczne na dłuższą metę. Polecam:
http://mises.org/story/955
http://mises.org/story/2259
Kiedy kraje takie jak Polska się jakoś rozwijają, Szwecja się cofa.
Shaunri - Czw 07 Maj, 2009 19:12
Temat postu:
Tremere - Abstrahując od tego co pisze Słupek, powiem Ci tak.

Każdy na wycieczki/do pracy chce wyjeżdżać do kraju bogatszego - i chociażby nasze państwo było na miejscu drugim, to znalazłby się "lepszy raj". Jak mniemam nigdy nie byłaś w żadnym państwie na południe od Polski (Nie wspominając od tych na wschód), a swoje zdanie opierasz tylko na tych nielicznych państwach zachodniej Europy?

Wyglądam za okno i widzę remonty, dobrze ubranych i świetnie odżywionych ludzi którzy stoją w kilometrowych korkach swoimi furami. Żona jeden samochód, dzieci po jednym, no i samochód dla psa koniecznie.

Oczywiście na wakacje wyjadą na tydzień, dwa, a może nawet na miesiąc do Tunezji.

Bida aż piszczy.
Tremere - Czw 07 Maj, 2009 23:06
Temat postu:
bylam w izraelu, bylam w jemenie, bylam w korei, bylam w grecji i na cyprze. prosze, masz panstwa wschodnie i poludniowe. polska to przy tym biedoland. nie wspomne ze nawet w rpa ludzie maja lepsze warunki niz tu.
Słupek - Czw 07 Maj, 2009 23:52
Temat postu:
No jasne, genialna metodologia. Powybierać co najbogatsze państwa świata (dla niepoznaki nie wziąć tych ze ścisłej czołówki) i na tej podstawie udowadniać, że Polska to Trzeci Świat.

Tylko co w tym zestawieniu robi Jemen z 800$ PKB pc, 35% bezrobocia i oczekiwaną długością życia na poziomie 63 lat i RPA, która choć jest najbogatszym krajem Afryki to na tle państw europejskich (także Polski) wygląda słabo?

Halo, 2,6 mld ludzi, ponad 1/3 populacji świata, żyje za mniej niż 2 dolary dziennie. Stawianie Polaków obok nich jest po prostu niepoważne. Zastanawiam się czy nie jedziesz po wszystkim co polskie po prostu dla zasady.
Shaunri - Pią 08 Maj, 2009 07:17
Temat postu:
Tremere - Dobra, skończmy tę rozmowę - stawianie Polski w zestawieniu z RPA jest po prostu żałośnie śmieszne i przeszłaś w tym sama siebie.

Po prostu widać że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, zaś swoje teorie podkładasz tylko pod typową dla Polaków zasadę "Mój kraj - moja bieda".
swierk84 - Pią 08 Maj, 2009 13:01
Temat postu:
Skonczcie ludzie...Co Tremere mowi to mowi,moze ma racje a moze nie.Moze Shaunri i Slupek jej zaprzeczaja a moze wspieraja.To bezsensu.Po prostu kazdy kraj ma swoj wlasny etap rozwoju,czy jest on slabszy czy silniejszy.Moim zdaniem,zaleznie od miejsca naszego zamieszkania oceniamy sytuacje w innych krajach w stosunku do naszego.Czyli np mieszkamy na wsi,jedziemy do Tunis (stolica tunezji) tam kurde wypasione wierzowce itp... to mowimy ze ten kraj to bogacze,a nasz to bidota.A jezeli np mieszkamy toz obok warszawskiego CBD,a pojedziemy na jakas oddalona dzielnice Tunis ktora zaniedbana jest (bez odwiedzania miasta) to mowimy ze nasz kraj to bogacze,a tunezja cieniastwo.
Mysle ze trza sprawdzic PiB panstw,zeby ocenic jego faktyczna sytuacje finansowa w naszym swiecie.
Shaunri - Pią 08 Maj, 2009 14:28
Temat postu:
swierk - Zabraniasz nam dyskutować?
Tremere - Pią 08 Maj, 2009 17:14
Temat postu:
typowe dla polakow jest gadanie glupot i chwalenie sie dokonaniami tego kraju. akurat nie zaskoczyles mnie, ja wiem ze wy polacy mozecie narzekac na swoj kraj, ale jak juz nie-polak powie cos zlego to jest juz skreslony, jest antypolakiem i w ogole najlepiej zeby stad wypi*.

i wybacz ale ty chyba naprawde nie byles za granica nigdy Shaunri. bylam w kwietniu 2008 na praktykach w pretorii i wystarczy mi to co widzialam. wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy. i to wcale nie jest glupie, biednych ludzi nie stac na torebke LV za 2500$ czy buty blahnika za 3000$. a co mamy w polsce? eeee, burberry, escade, armaniego i kilka innych na placu trzech krzyzy w warszawie, no i comme des garcons ktore wypada blado na tle tych np. w tel avivie.

slupek - nie wybieralam najbogatszych krajow w ktorych bylam tylko te ze wschodu i poludnia. no i nie rozumiem o co ci chodzi, po co mam niby jezdzic po biednych krajach? to chyba logiczne ze jezdze tam gdzie jest luksus a nie gnoj.
no i ok, jemen jest biedniejszy, fakt, ale nigdzie nie napisalam ze jest bogatszy, po prosut go wymienilam.

shaunri - badz konsekwentny. a, i pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych, niemilych, nietolerancyjnych i pazernych ludzi, ktorzy potrafia nienawidzic tych ktorym wiedzie sie lepiej. l'hitraot, pohlin.
Słupek - Pią 08 Maj, 2009 17:36
Temat postu:
Wizerunek Polski wg Tremere:
1) Polacy mieszkają w lepiankach,
2) Polacy zazdroszczą mieszkańcom Pretorii designerskich ciuchów,
3) Ulubionym zajęciem Polaka jest bicie Żydów i gejów.

Tremere napisał/a:
wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy.

Najidiotyczniejszy wkaźnik ekonomiczny jaki widziałem. Pomija praktycznie wszystkie instotne aspekty jakie się da: poziom zamożności ogółu populacji (a nie garstki najzamożniejszych), pochodzenie klientów (nie zdziwiłbym się, jakby w dużej części byli to obcokrajowcy przyjeżdżający na wakacjach czy w interesach), skłonność do konsumpcji (jeden woli zainwestować, żeby mieć w przyszłości więcej, a inny rzuci się na designerskie ciuchy jak mu tylko trochę kaski wpadnie). Taki wskaźnik nie świadczy praktycznie o niczym. Taką samą wartość poznawczą miałoby udowadnianie, że Polska jest niesamowicie bogata, bo spożycie wieprzowiny pc mamy wyższe niż w Izraelu.

Tremere napisał/a:
jemen jest biedniejszy, fakt, ale nigdzie nie napisalam ze jest bogatszy, po prosut go wymienilam.

RPA też.
Tremere napisał/a:
pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych

Bardzo zamożnym jak na standardy światowe, średnio zamożnym na europejskie, mało zamożnym w Unii. Owszem, mogłoby być lepiej, ale jestem bardzo szczęśliwy, że nie urodziłem się w takiej potędze gospodarczej jak Jemen :]

Mam propozycję, albo dyskutujemy o obiektywnych faktach albo nie dyskutujemy wcale. Twoje subiektywne wrażenia z podróży, interpretowane w idiotyczny sposób, mało mnie interesują. Myślałem, że ciężko przebić marność argumentów Młodych Socjalistów, Tobie się to udało.
Shaunri - Pią 08 Maj, 2009 17:46
Temat postu:
Chyba jeden z bardziej pociesznych postów na forum : )
Pozwolę Słupkowi próby przemówienia do Ciebie sensownymi argumentami, Ja się tylko nieco pośmieję : )

"ja wiem ze wy polacy" - Polecam zapoznać się z Panem Pułkownikiem Kuklinowskim, idealnie do Ciebie pasuje : )

"ale jak juz nie-polak powie cos zlego to jest juz skreslony, jest antypolakiem" - Nie zapomnij dodać że koniecznie musi być gejem : )

"wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy." - Nic dodać, nic ująć - podlotka z Ciebie Tremere, taka prawda, masz jakieś kompletnie wypaczone spojrzenie na świat : )

"i pogodz sie ze mieszkasz w srednio zamoznym panstewku zawistnych, niemilych, nietolerancyjnych i pazernych ludzi, ktorzy potrafia nienawidzic tych ktorym wiedzie sie lepiej." - Tu pozostaje tylko wstawić emotkę : )
Tremere - Pią 08 Maj, 2009 18:51
Temat postu:
a co ja mam wspolnego z kuklinowskim? nie jestem polka, urodzilam sie i wychowalam w izraelu, moi przodkowie tez maja niewielki zwiazek z polska. no chyba ze posiadanie obywatelstwa czyni ze mnie polska slowianke!
Shaunri - Sob 09 Maj, 2009 09:20
Temat postu:
<ziewa> Coś jeszcze?
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 09:21
Temat postu:
a nie rozumiecie że cypr takie państwa bogate nie miało nic wspólnego z Stalinem(ZSRR) a polska była w tym kraju "ulokowana"
Jak się wyzwoliła to była zniczoną wojną (II światową)

Od tego czasu mineło 15 lat a rząd nadal wydaje na odbudowę
dlatego jest biedniejsza ale wróci to do normy

takie jest moje zdanie
nasty_girl - Sob 09 Maj, 2009 10:26
Temat postu:
15 lat od czego?
Słupek - Sob 09 Maj, 2009 12:17
Temat postu:
No właśnie. Już pomijając, że wg Twojego postu stalinizm w Polsce upadł przed zakończeniem II WŚ Surprised
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 12:43
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
15 lat od czego?


od rozpadu związku sosjalistycznego republików radzieckich(1994)
polska stała się wtedy niepodległa i mogła wtedy odbudować swe państwo

przyłóżcie się trochę do historii
Słupek - Sob 09 Maj, 2009 12:46
Temat postu:
Ziom, przyłóż się trochę do historii Rolling Eyes
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 12:48
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Ziom, przyłóż się trochę do historii Rolling Eyes


może ty Rolling Eyes
nasty_girl - Sob 09 Maj, 2009 13:09
Temat postu:
Słońce, niepodległość polska uzyskała w 1918, do tego, nie mówi Ci chyba nic data 1989 Wink Nie mówiąc o upadku ZSRR - troszkę się pomyliłeś. Ba.. w 1994, to już dawno po ptakach, w 1993 armia radziecka opuściła Polskę..
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 13:12
Temat postu:
tak ale za całkowity upadek to 1994

[ Dodano: Sob 09 Maj, 2009 12:13 ]
a w 1991 rozpoczoł sie upadek i upadek trwała 2 lata Rolling Eyes
Słupek - Sob 09 Maj, 2009 13:14
Temat postu:
Rozwiń.
SIMON300195 - Sob 09 Maj, 2009 13:19
Temat postu:
jutro rozwinę muszę iśc
nasty_girl - Sob 09 Maj, 2009 13:27
Temat postu:
Ale jakby nie było, w Polsce znaczącą datą jest 1989. Zresztą od 1991 do 1994 były dwa lata?
Tremere - Sob 09 Maj, 2009 13:43
Temat postu:
o czym wy bredzicie w ogole, kogo to obchodzi

Shaunri napisał/a:
<ziewa> Coś jeszcze?

no wyjasnij jaki ja mam zwiazek z tym kuklinowskim, widze ze juz zaczynasz piep od rzeczy
nasty_girl - Sob 09 Maj, 2009 14:30
Temat postu:
Tremere napisał/a:
kogo to obchodzi


Uczących historii ;p
Shaunri - Sob 09 Maj, 2009 15:31
Temat postu:
Tremere - Skacz, skacz, wyżej już nie podskoczysz, a Twoje brednie po prostu mnie w końcu znudziły. Nie chce mi się już Ci tłumaczyć że słońce świeci, a zima następuje po jesieni.
Tremere - Sob 09 Maj, 2009 18:33
Temat postu:
chyba nikt tutaj mnie tak nie bawi jak ty, ta twoja polska zalosnosc mmmm...
ok, nie mam nic do dodania
Shaunri - Sob 09 Maj, 2009 18:45
Temat postu:
Hau hau?
przystojny - Czw 14 Maj, 2009 20:26
Temat postu:
ale wy to jesteście jeb... kur zeby aż taki offtop to już samych siebie przeszliście, bym sie wypowideział na temat moich pogladów politeczynych ale nie zrobie tego bo bym pogębił offtopa. Pamiętając o czym mówiliśmy przypomne wam mówiliśmy o prolbemach z kolegami co wyzywają i wyśmiewają sie z więcej niż połowy forumowiczów ale czy to nie jest dziwne...??
nasty_girl - Czw 14 Maj, 2009 20:41
Temat postu:
przystojny napisał/a:
ale wy to jesteście jeb... kur zeby aż taki offtop to już samych siebie przeszliście, bym sie wypowideział na temat moich pogladów politeczynych ale nie zrobie tego bo bym pogębił offtopa. Pamiętając o czym mówiliśmy przypomne wam mówiliśmy o prolbemach z kolegami co wyzywają i wyśmiewają sie z więcej niż połowy forumowiczów ale czy to nie jest dziwne...??



Idiotom mówimy NIE.
Słupek - Czw 14 Maj, 2009 20:48
Temat postu:
Ke?
smoczek250 - Sro 20 Maj, 2009 08:56
Temat postu:
Kurna, ja tutaj to zawsze zajrzę po zakończonej bitwie :/ ....
A to "nadaje" Tremere to są istne brednie... a z całego tematu najlepszy jest wskaźnik zamożności danego Państwa - "wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy."
Przynajmniej dowiedziałem się przez jakich ludzi Polska ma zszarpaną opinię w innych krajach - często odczuwałem to podczas wyjazdów za granicę, m.in: Izraelu.
Shaunri - Sro 20 Maj, 2009 13:57
Temat postu:
smoczek - Gadanie że Polska ma zszarganą opinię to też konkretna brednia.
smoczek250 - Czw 21 Maj, 2009 07:38
Temat postu:
Shaunri - wielu krajach słyszałem rożnych rzeczy o tym jaka według nich jest Polska. Mamy nawet kiepską opinię w Wielkiej Brytanii ponieważ (jak słyszałem do mojej kuzynki która tam pracuje) nasi rodacy którzy przyjechali jako pierwsi nie byli zbytnio wykształceni i w rozmowach z Anglikami wykazywali się głupotą. Teraz to wszystko się powoli odkuwa... bo coraz więcej Polaków jest tam na wysokich stanowiskach....
Zresztą sami Anglikanie też nie są zbytnio wykształceni... u nich obowiązkowa jest Szkoła Podstawowa oraz zawodówka(liceum)... a w sumie można powiedzieć że to są Gimnazja... bo u nich szkoły ponadgimnazjalne również są.

------
Zresztą podałem tylko pięć przypadków w krajach kiedy słyszałem złe zdanie o nas... Polakach. W wielu innych krajach, takich jak nawet Niemcy, Rosja, Francja czy Włochy mamy bardzo dobrą opinię.

Tak teraz się zastanawiam, zobaczcie ile ja miejsc zwiedziłem podczas tego kiedy mnie tu nie było... Trochę zawaliłem przez to szkołę, ale nic... jakoś daje rade.
nasty_girl - Czw 21 Maj, 2009 11:24
Temat postu:
Smoczek, a u nas jest inaczej? Wink


Obowiązkowa jest nauka do 18 roku życia, w tym masz obowiązek podstawówki i gimnazjum. Czyli możesz do liceum nawet nie dojść Wink Tylko trzeba być strasznym kretynem, aby nie skończyć szkoły średniej, prawda?
Tremere - Czw 21 Maj, 2009 15:20
Temat postu:
smoczek250 napisał/a:
Kurna, ja tutaj to zawsze zajrzę po zakończonej bitwie :/ ....
A to "nadaje" Tremere to są istne brednie... a z całego tematu najlepszy jest wskaźnik zamożności danego Państwa - "wiesz po czym poznaje jak zyja ludzie w danym kraju? po tym ile jest designerskich sklepow w stolicy."
Przynajmniej dowiedziałem się przez jakich ludzi Polska ma zszarpaną opinię w innych krajach - często odczuwałem to podczas wyjazdów za granicę, m.in: Izraelu.

no popatrz, urodzilam sie w Izraelu gdzie zylam 11 lat i moge przysiac ze kazdy izraelczyk ma takie zdanie o polakach. :) a ja bylam naiwna i wierzylam matce ze POLSKA TO TAKIE FAJNE MIEJSCE!
swoja droga po co sie pchasz do izraela, siedz w swojej polsce. izrael to ZIEMIA OBIECANA, nie dla was.
Tremere - Czw 21 Maj, 2009 15:41
Temat postu:
dla was zadna, dla nas ma duze znaczenie. ja nie potepiam was za to ze zabraliscie niemcom ziemie i wy nie potepiajcie nas za to ze domagamy sie czegos co bylo nasze.
Słupek - Czw 21 Maj, 2009 15:54
Temat postu:
Okeeej, no to Polska zajęła tzw. ziemie odzyskane bo Trygław obiecał nam Pomorze, a Perun resztę. Dla Ciebie to nie ma żadnego znaczenia, ale dla mnie kolosalne Mr. Green
Tremere - Czw 21 Maj, 2009 16:08
Temat postu:
no wlasnie, wiec nie bagatelizuj sytuacji izraela w kontekscie ziemi obiecanej. nie mieszkales tam, nie mieszkasz i nie bedziesz mieszkal, dobrze ze masz zdanie w tej sprawie ale na tym konczy sie twoja rola.
eviltwin1 - Czw 21 Maj, 2009 20:42
Temat postu:
Tremere napisał/a:
nie mieszkales tam, nie mieszkasz i nie bedziesz mieszkal

Skąd to wiesz? Prorok?
Tremere, wkurzają mnie tacy ludzie jak ty. Tą twoją "ziemię obiecaną nie dla nas" sobie wsadź. Jeśli wiesz przynajmniej gdzie Smile.
Mózg - Czw 21 Maj, 2009 21:03
Temat postu:
Ze względu na przedłużający się off-top wnoszę o zamknięcie wątku. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi Wink
SIMON300195 - Czw 21 Maj, 2009 21:25
Temat postu:
Mózg napisał/a:
Ze względu na przedłużający się off-top wnoszę o zamknięcie wątku. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi Wink


twój temat???
Mózg - Czw 21 Maj, 2009 21:32
Temat postu:
Nie, ale chyba każdy powie, że wątek nie ma już sensu.
SIMON300195 - Czw 21 Maj, 2009 21:35
Temat postu:
no tak rzeczywiście

tylko nie ma moderatorów a pozostali moderatorzy znikneli (wyparowali)
Nie wiem ale trzeba jakoś poprosić Bożenę żeby dała nowych moderatorów (tutaj nastygirl i shaunri bo mają najwięcej postów ewentualnie słupka dorzucić Smile)

ale wątpie aby dała taką możliwość ;<
Tremere - Czw 21 Maj, 2009 21:49
Temat postu:
eviltwin1 napisał/a:
Tremere napisał/a:
nie mieszkales tam, nie mieszkasz i nie bedziesz mieszkal

Skąd to wiesz? Prorok?
Tremere, wkurzają mnie tacy ludzie jak ty. Tą twoją "ziemię obiecaną nie dla nas" sobie wsadź. Jeśli wiesz przynajmniej gdzie :).

nie bede cie nawet komentowala, polaczku.
Shaunri - Czw 21 Maj, 2009 22:33
Temat postu:
Proszę, przestańcie, zaczynacie wchodzić w iście niesmaczny ton "polaczków", "izrealu - srelu" i takich tam kretyńskich powiedzonek z podstawówki. Co ciekawe, część z was rzekomo uchodzi za poważnych i dojrzałych ludzi.
SIMON300195 - Pią 22 Maj, 2009 22:17
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
część z was rzekomo uchodzi za poważnych i dojrzałych ludzi.


Bardzo mądra wypowiedz i współczuję tym niedojrzałym
Tremere - Sob 23 Maj, 2009 15:48
Temat postu:
i vice versa, tyle ze wy, wasza wiara i cala polska najprawdopodobniej by w tym momencie nie istniala gdyby nie my wieki temu.

SIMON30019 napisał/a:
Bardzo mądra wypowiedz i współczuję tym niedojrzałym

prosze cie, jezeli ktos na tym forum jest niedojrzaly to chyba wlasnie ty. =)
Słupek - Sob 23 Maj, 2009 15:58
Temat postu:
Męczy mnie już ten podział na "My" i "Wy". Może niech każdy mówi w swoim imieniu, a nie narodów, gmin czy klubów sportowych? Skończmy z głupim kolektywizmem.
SIMON300195 - Pon 25 Maj, 2009 16:14
Temat postu:
Tremere napisał/a:
i vice versa, tyle ze wy, wasza wiara i cala polska najprawdopodobniej by w tym momencie nie istniala gdyby nie my wieki temu.

SIMON30019 napisał/a:
Bardzo mądra wypowiedz i współczuję tym niedojrzałym

prosze cie, jezeli ktos na tym forum jest niedojrzaly to chyba wlasnie ty. =)


a no mosz rocje że jo jest niedojrzoły
andre - Pią 12 Kwi, 2024 12:47
Temat postu:
Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, sytuacja pod tym względem diametralnie się zmieniła. A w takich Niemczech, to już... niewielu jest Niemców ;-)

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group