Dzieci OnLine

DOM RODZINA - Wolny czas z rodziną?

kotletowa - Wto 07 Lip, 2009 19:51
Temat postu: Wolny czas z rodziną?
W mojej rodzinie panuje zwyczaj rodzinnych niedziel i odkąd pamiętam, rodzice zawsze starają się wtedy spędzać z nami czas. Przy niedzielnym śniadaniu i obiedzie, po południu zimą chodzimy do kina, albo na kręgielnię. W inne dni mogę spotykać się ze znajomymi itp, ale niedziela zawsze rodzinna. Czy to dziwne? Jak to jest u was w rodzinie?
quara99 - Wto 07 Lip, 2009 20:05
Temat postu:
Według mnie to nie jest dziwne. Rodzice poprostu chcą spędzić trochę czasu z bliskimi. Wspólne posiłki i ten czas to ważny element. Gdy jest się wolnym od pośpiechu można podzielić się wszystkim, poradzić. Poprostu jesteście ze sobą. Normalnie w tygodniu to pewnie nie macie tyle czasu na takie wspólne wypady, więc rodzice starają się wykorzystać ten dzień jak najlepiej. U mnie jest podobnie, ale najczęściej chodzimy do kawiarni lub siedzimy w domu; pijemy herbatkę, oglądamy filmy, jemy pizzę Smile

Mam nadzieję, że trochę ci to wyjaśniłam =]
Shaunri - Wto 07 Lip, 2009 21:32
Temat postu:
Nic dziwnego, jak z czasem sobie darują to zaczniesz za tym tęsknić : )
quara99 - Sro 08 Lip, 2009 15:40
Temat postu:
no właśnie...
kotletowa - Sro 08 Lip, 2009 20:12
Temat postu:
Zastanawiam sie tylko, czy to dziwne, bo rodziny moich znajomych nie mają takich zwyczajów. Lubię spędzać czas z rodziną. Zwłaszcza, że tego wspólnego czasu zostało nam coraz mniej. Siostra wyszła za mąż, ma małe dzieci i już jest jakoś inaczej. Ale przyjeżdża i trzymamy się wszyscy razem. W ogóle to mój dom to taki dom otwarty i często moim znajomi przychodzą np. na wielkie grilowanie. I często mówią, że z ich rodzicami nie można sobie porozmawiać tak, jak z moimi Laughing Chyba jednak mam szczęście...
quara99 - Sro 08 Lip, 2009 21:30
Temat postu:
Naprawdę masz wieeelkie szczęście. I zapewniam cię; to nie jest dziwne. Ciesz się tym dopóki jeszcze tak jest Smile
SIMON300195 - Sro 08 Lip, 2009 22:34
Temat postu:
U mnie nie ma takich zwyczajów tylko mamy raz w miesiącu(!) pizza Razz a tak śpimy w niedziele do 13 rano idziemy do kościoła (nienawidze) jemy ciężko strawny obiad że aż brzuch boli a potem śpimy znowu 1 godzine i każdy robi co to chce a wiec przyjemności tylko w domu nigdy poza teren mojego ogrodu

takie dziwne to ale cuś minie to raz dwa...
quara99 - Sro 08 Lip, 2009 23:39
Temat postu:
współczuję ci....
Tremere - Czw 09 Lip, 2009 01:25
Temat postu:
no ja bym sie cieszyla, moi rodzice splodzili mnie w wyniku przypadku i nawet ze soba nie rozmawiaja. pomijajac ze moj ojciec mieszka na zmiane w izraelu i londynie a matka w kopenhadze to hahha... powiedzmy ze wiem co to rodzinne obiady biggrin zazdroszcze ci, serio, zawsze chcialam usiasc z rodzina w jakies swieta czy soboty i razem cos zjesc czy cos. ;P
quara99 - Czw 09 Lip, 2009 13:37
Temat postu:
może jeszcze się uda....chociaż raz Smile tak jakoś bedziecie wszyscy w jednym miejscu i już...Wink
kotletowa - Czw 09 Lip, 2009 16:48
Temat postu:
Nie wyobrażam sobie, by moja mama albo tata wyprowadzili się do innego miasta do pracy, a co dopiero do innego kraju... I też nie było w domu jakiś kłótni, czy zakazów. Pozwalają mi naprawdę na dużo. Ale odkąd pamiętam- niedziela jest dla rodziny, często z zestawem +goście. Ale rodzinna Wink

Tremere, a z kim mieszkasz tu w Polsce? Widujesz swoich rodziców? Odwiedzasz ich czasem? Wydaje mi się, że jeśli sami ze sobą się nie dogadywali, to moze lepiej, że nie mieszkają razem.
Tremere - Pią 10 Lip, 2009 05:52
Temat postu:
mieszkam sama, jestem juz dorosla. :p ojca odwiedzam, matka czasami sama przyjezdza. ale to i tak nie zmienia faktu ze rodzina w tym przypadku to slowo na wyrost biggrin
Shaunri - Pią 10 Lip, 2009 08:43
Temat postu:
Tremere - Z czyjej winy rozpadła się rodzinka?
Tremere - Pią 10 Lip, 2009 18:01
Temat postu:
nie bylo nigdy rodziny bo moi rodzice nigdy nie byli razem.
quara99 - Pią 10 Lip, 2009 19:39
Temat postu:
ech...nie wszystko stracone ;] Ale możesz przynajmniej gdy jesteś z mamą albo tatą przygotować coś pysznego i pobyć trochę z nimi Smile Raz z mamą, raz z tatą. Może nie w całości, ale zawsze z kimś =]
SIMON300195 - Pią 10 Lip, 2009 23:16
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Tremere - Z czyjej winy rozpadła się rodzinka?



Nie rozumiesz co ona napisała że jej rodzice przez przypadek spłodzili ją i odtąd nie są już razem

Chyba że źle zrozumiałem ;/
Tremere - Pią 10 Lip, 2009 23:24
Temat postu:
no dobrze :p
Shaunri - Sob 11 Lip, 2009 12:37
Temat postu:
Tremere - Ach, no to zrozumiałe : )
quara99 - Sob 11 Lip, 2009 19:35
Temat postu:
teraz tak.....ale ja bym walczyła o chociaż jeden obiadek z mamą, albo tatą Smile
Tremere - Sob 11 Lip, 2009 22:56
Temat postu:
no w izraelu jestem kilka razy w roku wiec akurat bardzo lubie rodzine od strony ojca, z matka mam teraz gorszy kontakt niz kiedys. ale jak sie widzimy to jasne ze spedzamy czas razem, ale to jednak co innego niz rodzinna niedziela :] dlatego jezeli kiedys bede miala rodzine (w co watpie) to raczej chcialabym im dac to czego nie mialam biggrin
quara99 - Nie 12 Lip, 2009 09:57
Temat postu:
też mam taki zamiar Smile ale jeszcze mi brakuje do tego pare lat xD
kotletowa - Pon 13 Lip, 2009 17:41
Temat postu:
Moja znajoma zawsze się z tego śmieje (choć pewnie nie jest jej do śmiechu), ale jej ojciec wyszedł kilka lat temu "do kiosku po papierosy" i do tej pory nie wrócił. Tremere, a ja ci trochę zazdroszczę tej samodzielności i podróżowania. I fajnie, że masz i ojca i matkę. Choć osobno, to jednak są Wink
kamila8 - Wto 20 Paź, 2009 12:50
Temat postu:
Czasami tak bywa. U mnie w rodzinie tez nie było wesoło ale teraz sama jestem mama i razem z mezem staramy sie cały nasz wolny czas poswiecac naszej coreczce.
Wszystko robimy razem i nie podrzucamy malej rodzicom zeby pojechac na wakcje tylko we dwoje (choc byloby to kuszace).
Od początku zabieramy ją wszedzie ze soba, staramy sie jej wszystko pokazac, (nawet ostatnio tran pijemy wszyscy razem, żeby malej nie bylo przykro,ze tylko ona) Very Happy
Chcemy dac jej wiecej niz sami kiedys dostalismy a poza tym sprawia nam to wielka frajde Love
Majolka - Pią 17 Wrz, 2010 12:04
Temat postu:
Mnie się bardzo podoba ten pomysł czasu wolnego spędzonego z rodziną
Tutaj można też znaleźć porady na taki dobry wieczór gier a Super niania też radzi biggrin
gracie z dziećmi w gry planszowe?
nasty_girl - Pią 17 Wrz, 2010 12:37
Temat postu:
kotletowa napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, by moja mama albo tata wyprowadzili się do innego miasta do pracy, a co dopiero do innego kraju... I też nie było w domu jakiś kłótni, czy zakazów. Pozwalają mi naprawdę na dużo. Ale odkąd pamiętam- niedziela jest dla rodziny, często z zestawem +goście. Ale rodzinna Wink


Za parę lat sama się pewnie wyprowadzisz Wink)

Tremere napisał/a:
no w izraelu jestem kilka razy w roku wiec akurat bardzo lubie rodzine od strony ojca, z matka mam teraz gorszy kontakt niz kiedys. ale jak sie widzimy to jasne ze spedzamy czas razem, ale to jednak co innego niz rodzinna niedziela :] dlatego jezeli kiedys bede miala rodzine (w co watpie) to raczej chcialabym im dac to czego nie mialam biggrin


Nigdy nie mów nigdy;p
Shaunri - Pią 17 Wrz, 2010 17:28
Temat postu:
dlatego jezeli kiedys bede miala rodzine (w co watpie) to raczej chcialabym im dac to czego nie mialam

Patrzcie patrzcie, jaki ten los przewrotny ; )
Tremere - Sob 18 Wrz, 2010 16:07
Temat postu:
byłam młoda i głupia Razz ale fakt faktem, moja aktualna sytuacja ponad rok temu wydawałaby mi się abstrakcją Razz
Konwalijka - Czw 23 Wrz, 2010 10:10
Temat postu:
na chwilę obcną póki wieczorów przy grze "Rodeo" korzystam z pogody i chodzimy na grzybobranie Smile
Myślę, że spędzanie wsolnie czasu w dużej mierze uzależnia nam pogoda niestety ..

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group