Dzieci OnLine

AIDS/HIV NARKOTYKI SEKTY - sekta i moja ciocia

quara99 - Pią 17 Lip, 2009 21:53
Temat postu: sekta i moja ciocia
Moja ciotka kiedyś mieszkała przez jakiś czas w kanadzie i tam należała do pewnej sekty (sama nie wiem dokładnie do jakiej). Gdy wróciła do Polski już do niej nie należała, ale musiała znów tam wrócić,by załatwić sprawę ze sprzedaniem mieszkania. Kiedy tam wróciła ta sekta zaczęła ją "gonić" tzn. wysyłać listy, by do nich wróciła i wysyłać członków do jej domu, aby ją "nawrócić". Ona tego nie chciała i gdy tylko sprzedała mieszkanie wróciła tu, do kraju. Mam pytanie; czy taka sekta może zrobić coś poważniejszego? Nie wiem, zranić taką osobę za to, że nie chce wrócić (psychicznie i fizycznie)? Jak można się ich pozbyć? Chciałabym dowiedzieć się o tym troche więcej.
Anonymous - Pią 17 Lip, 2009 22:05
Temat postu:
Nie uważam by sekta chciała pokonywać ocean dla jednej osoby. Bądź spokojna.
quara99 - Pią 17 Lip, 2009 22:09
Temat postu:
ale gdyby znowu tam przyjechała do mojej innej cioci (mam 2 ciocie w Kanadzie)? Czy mogliby zrobić cos poważniejszego?
Anonymous - Pią 17 Lip, 2009 22:11
Temat postu:
A co to za sekta?
quara99 - Pią 17 Lip, 2009 22:20
Temat postu:
właśnie nie wiem... mama coś tam mówiła, ale moja pamieć tego nie uchwyciła xD
Tremere - Sob 18 Lip, 2009 01:08
Temat postu:
zadna sekta ani zwiazek wyznaniowy nie ma prawa robic czegos wbrew czyjejs woli, jest to karalne i mozna zlozyc doniesienie.
Anonymous - Sob 18 Lip, 2009 12:18
Temat postu:
Właśnie - sekta to ludzie. To tak jakby jakiś człowiek groził twojej cioci, możesz go podać do sądu.
quara99 - Sob 18 Lip, 2009 16:54
Temat postu:
no tak....ale czy sądzicie, że mogliby posunąć się do czegos takiego?
Anonymous - Sob 18 Lip, 2009 19:03
Temat postu:
Nie, chyba że to jacyś psychopaci którzy mają w pupie to że mogą mieć nawet karę śmierci (tak jest w USA? ;]).
eviltwin1 - Sob 18 Lip, 2009 19:53
Temat postu:
Bardzo dużo sekt ma w pupie, że mogą mieć nawet karę śmierci ;].
Słupek - Sob 18 Lip, 2009 21:40
Temat postu:
Cizes, sami znawcy...
Anonymous - Sob 18 Lip, 2009 21:47
Temat postu:
Ja tylko logiją myślę Wink
Tremere - Sob 18 Lip, 2009 22:01
Temat postu:
przede wszystkim zalozmy ze sekta nie rowna sie zlo, sekta to po prostu niezarejestrowana religia. a ludzie z jakiegos ugrupowania religijnego scigajacy ciotke po swiecie to nie czlonkowie sekty ale idioci.
Shaunri - Nie 19 Lip, 2009 09:02
Temat postu:
Tremere - Nie miałaś nigdy styczności realnie z sektą, prawda?
Tremere - Nie 19 Lip, 2009 13:55
Temat postu:
mialam. z wieloma. w stanach ciezko jest nie trafic na jakas sekte :p ale nie kazda sekta to wariaci robiacy pranie mozgu. samo slowo sekta ma w polsce negatywny wydzwiek, ale chociazyby wiccanie czy hare krishna to prawnie sa sekty a w rzeczywistosci sa super ludzmi Razz
jej ciotka miala pecha ze trafila na jakas sekte... eee, no nieciekawa sekte. ale bez przesady, nie podajac nazwy sekty to mozna sobie mowic ze kazda jedna jest zla bo przeciez SEKTA = SEKCIARZE = ZLO.
Shaunri - Pon 20 Lip, 2009 08:36
Temat postu:
<uśmiecha się delikatnie> Jak spytam czy mialaś kontakt z UFO, też powiesz że z wieloma : )? Wybacz, ale Twoje doświadczenie 2-kilku latki jest czasami wręcz rozbrajające : )

Abstrahuję oczywiście od całej rozmowy, tak tylko mi się nasunęło : )
Tremere - Pon 20 Lip, 2009 11:52
Temat postu:
a ty miales? podejrzewam ze jedyna sekta jaka widziales na oczy to jehowcy
Shaunri - Pon 20 Lip, 2009 15:39
Temat postu:
Poczułaś się urażona : )? Nie ma o co, jak wcześniej napisałem - tak mi się po prostu nasunęło zabawne spostrzeżenie : )
Tremere - Pon 20 Lip, 2009 18:16
Temat postu:
nie, czym mialabym sie urazic? Razz denerwuje mnie identyfikowanie samego slowa SEKTA ze ZLEM z filmow. ale w polsce to nromalne
Shaunri - Wto 21 Lip, 2009 08:27
Temat postu:
W Polsce to normalne, bo media tak mówią, to fakt : ) Temu się nie da zaprzeczyć : ) Druga władza Polski nadała im status karalnych zgromadzeń i tak się stało, w sumie to też zabawne : )

Bagatela Jehowych to bym wystrzelał : )
Anonymous - Wto 21 Lip, 2009 11:03
Temat postu:
Ale przecież możesz się dowiedzieć o sensie istnienia, przecież ty jesteś zuy i podążasz ścieżką zua ;].
Nens - Wto 21 Lip, 2009 12:13
Temat postu:
Do was też przyszli Jehowcy z końcem świata? Confused
Słupek - Wto 21 Lip, 2009 13:35
Temat postu:
Najbardziej zwodnicza sekta to mormoni. Wiecie jak mnie chcieli zwerbować? Podsyłając do mnie na ulicy atrakcyjną amerykańską blondynkę proponującą darmowe kursy angielskiego. Powaga! Udało mi się odmówić, ale z trudem :]
Tremere - Wto 21 Lip, 2009 13:49
Temat postu:
ja o jehowcach nie chce sie nawet wypowiadac bo tutaj przeklinanie zabronione :)
Akacja12 - Wto 21 Lip, 2009 17:02
Temat postu:
A Słupek, skąd się dowiedzialeś w końcu kto stoi za uroczą blondynką ? Smile
quara99 - Wto 21 Lip, 2009 17:07
Temat postu:
ja wiem, że tamta sekta była nienajlepsza, bo ciotka mówiła, że to co robili było chore :/ Już dokładnie nie pamiętam co to było, bo mi to mówiła pare lat temu ;]
Akacja12 - Wto 21 Lip, 2009 17:09
Temat postu:
Ale co, robili ofiarę z kotów ?
Słupek - Wto 21 Lip, 2009 17:11
Temat postu:
Jak rozpoznałem - Plakietka na cycku, głosząca "Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich" :]

Poza tym ich jest łatwo rozpoznać - młodzi, ubierają się na czarno + białe kołnierzyki i mówią z akcentem.

[ Dodano: Wto 21 Lip, 2009 17:19 ]
O wilku mowa. Przed chwilą przyleźli jehowi z jakąś ulotką :]
quara99 - Wto 21 Lip, 2009 22:44
Temat postu:
Akacja12 napisał/a:
Ale co, robili ofiarę z kotów ?


nie, ale było coś o prześladowaniu itp...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group