Dzieci OnLine

Psychologia - LD-czyli świadomy sen.

Dazul - Nie 09 Sie, 2009 18:12
Temat postu: LD-czyli świadomy sen.
Zastanawiam się czy ktoś z was miewa świadome sny? Razem z koleżanką dopiero zaczynamy "naukę" ..
Jeśli miewasz takie sny to :

Po jakim czasie pojawił się pierwszy świadomy sen?
Jak fajne jest to uczucie [1-10]?
Jak się nauczyć (który sposób jest najlepszy)?
Jaka strona najlepiej to wytłumaczyła ?
Anonymous - Nie 09 Sie, 2009 19:05
Temat postu:
Ten temat już był, ja po roku prób w to zwątpiłem ;]
Tremere - Nie 09 Sie, 2009 20:20
Temat postu:
nie ma co watpic w istnienie czy nieitnienie ld bo to fakt po prostu.

ja kiedys sie bawilam w to, mialam to nawet 3-4 razy w tygodniu, stosowalam technike z litera na rece Razz ale to jest zabawne do pewnego momentu potem robi sie uciazliwe - raz sie trudno sie wyspac a dwa ze w pewnym momencie konczy sie pomysl
Shaunri - Pon 10 Sie, 2009 07:34
Temat postu:
raz sie trudno sie wyspac a dwa ze w pewnym momencie konczy sie pomysl

Nie da się z tym nie zgodzić, ale dla młodego człowieka który ma pełno czasu i łeb pełen pomysłów zabawa idealna.

Po jakim czasie się pojawił? Bo Ja wiem, dawno temu to było, ale myślę że około miesiąc.

Czy fajne? 15 w 10 stopniowej skali : )

Sposobów jest milion. Najważniejszy jest sennik, potem testy podczas dnia, na koniec trochę szczęścia.
HelpForYou - Pon 10 Sie, 2009 09:48
Temat postu:
Może ktoś zarzuci jakąś ciekawą stronke na temat LD?
Jestem zaskoczony, że coś takiego istnieje, ponieważ sam tego doświadczyłem bez żadnych prób.
Na jakiej zasadzie prowadzi się te ćwiczenia?
Prosze o stronke Mr. Green Shocked
Anonymous - Pon 10 Sie, 2009 10:33
Temat postu:
a ja też proszę o jakąś fajną metodę. Bo będę brał haszyssz! ;]
piotr123 - Pon 10 Sie, 2009 11:24
Temat postu:
ja też spróbuję znalazłem takie coś :kurs świadomego snu

[ Dodano: Pon 10 Sie, 2009 11:32 ]
jak to przeczytałem to zrozumiałem że trzeba mieć na to czas (najlepiej w wakacje)
wszystkie przygotowania (do pierwszego razu)trwają 1-2 tygodnie i trzeba mieć oczywiście do tego cierpliwość. Schauri ma racje najważniejszy jest sennik

(dazul możesz dać pomógł bo dałem stronke )

Wow jeszcze nie dawno miałem coś podobnego do płytkiego snu
(obudziłem się i nie otwierałem oczu,i wtedy gdy sobie coś wyobraziłem to miałem coś podobnego do ld tylko słyszałem co się dzieje w realnym świecie)
HelpForYou - Pon 10 Sie, 2009 14:37
Temat postu:
Może ktoś się podzieli swoimi ćwiczeniami ? Cool
Shaunri - Pon 10 Sie, 2009 16:59
Temat postu:
Zależy co masz na mysli mówiąc ćwiczenia - jeśli chodzi o testy świadomości, to Ja pchałem paluch w ścianę, dla mnie idealne.
HelpForYou - Pon 10 Sie, 2009 20:04
Temat postu:
Tzn. jak ćwiczyć by te sny pojawiały się coraz częściej-jakie ćwiczenia sie sprawdzają "u was"
Shaunri - Pon 10 Sie, 2009 20:27
Temat postu:
Matko, są setki, jak nie tysiące stron z LD - nie ma co się tu rozpisywać, bo wszystko jest na nich napisane lepiej, dokładniej i przejrzyściej.
HelpForYou - Pon 10 Sie, 2009 21:43
Temat postu:
Shaunri,
Czytaj uważnie..
Pytam się Forumowiczów jakimi technikami sie posługują i czy się u nich sprawdzają.
Rolling Eyes
Shaunri - Wto 11 Sie, 2009 07:49
Temat postu:
Odnoszę wrażenie że sam nie wiesz co masz na myśli mówiąc "technikami", dlatego nie wiem co Ci odpowiedziec : )
Anonymous - Wto 11 Sie, 2009 17:49
Temat postu:
no dobra tez jestem ciekawa......może ktoś zanlazł jaką s strone o tym bo wiem naprawde mało a chciałabym spróbować ..plis
HelpForYou - Wto 11 Sie, 2009 18:11
Temat postu:
Tak więc podziele się swoim 1 dniowym doświadczeniem Mr. Green
Zaczęło się okolo 23:30 10 sierpnia 2009 Neutral
Położyłem się wygodnie w swoim łóżku(chwila relaksu) i próbowałem powtarzać w myślach "Idę teraz spać i będe snić, a gdy się obudzę będe pamiętać wszystkie sny ! - niestety jak nie komar to agresywne koty za oknem nie dawały skupić się na lekcji.. Rolling Eyes
Wkońcu udało mi się kilka razy powtórzyć "formułkę" i znasnąłem.
Ku zaskoczeniu rano pamiętałem 2 sny !! co mi się często nie zdarza !! Very Happy

Teraz muszę ćwiczyć aby uświadomić sobie we śnie, że to tylko sen ! Mad Crying or Very sad
Nens - Wto 11 Sie, 2009 19:04
Temat postu:
Próbowałam, patrzyłam na zegarek, godzina była normalna, patrzyłam na swoje dłonie, były jakie były ;P Choć parę razy PRAWIE udało się przypadkowo.
Shaunri - Wto 11 Sie, 2009 19:08
Temat postu:
HelpForYou - Czymś co bardzo pomaga zapamiętywanie snów jest prowadzenie sennika. Dziennie poświęcasz na niego ze 20 minut po pobudce.

Po prostu bierzesz zeszyt, spisujesz daty i z jak największą ilością szczegółów co Ci się danego dnia śniło.
HelpForYou - Wto 11 Sie, 2009 20:19
Temat postu:
Shaunri, Wiem wiem.. już pierwsza data zamieszczona w notatniku Smile
Akacja12 - Wto 11 Sie, 2009 20:57
Temat postu:
Shaunri, mam pytanie. Zdażyło Ci się w świecie poza snem pchać ten paluch w ścianę ? Smile
Shaunri - Sro 12 Sie, 2009 07:18
Temat postu:
Akacja - Codziennie co godzinę przez ponad miesiąc. Chodzi o to żeby wyrobić w swoje nawyk. Metod jest wiele, Ja wybrałem akurat tą - nie wiem czemu : )
Dazul - Sro 12 Sie, 2009 16:07
Temat postu:
;( A wam to tak wszystko łatwo się udaje .. tak samo jak mojej koleżance . Położyła się spać a rano już zapisała sobie do sennika. Ja już od soboty próbuje i żadnych snów nie pamiętam. Znaczy w poniedziałek..obudziłam się i nic a później wstałam i mi tak jakby się przypomniał sen że ja moją ulubioną "piosenkarkę" Jule spotkałam a ona była taka brzydka stara była ;p Ale nic poza tym ... Ciągle sobie przed snem powtarzam "Idę spać i będę śnić, jak się obudzę będę pamiętała moje sny.." I Nic!! I robię testy rzeczywistości ciągle ... NIC!! ;(
Anonymous - Sro 12 Sie, 2009 16:30
Temat postu:
Czuję, że będziecie experymentowali z OOBE, ostrzegam - to niebezpieczne ;]
Kurz - Sro 12 Sie, 2009 16:38
Temat postu:
Ja się samego świadomego śnienia boję, a co dopiero OOBE. (Na początku pomyślałem, że chodzi o tę śmieszną aktywację WinXp, które jest w głównej mierze wykorzystywana do crackowania go. Razz)
SIMON300195 - Sro 12 Sie, 2009 16:39
Temat postu:
Już to robie od 3 lat i ja mam tego dość a potem komuś gadam jakieś bzdury Rolling Eyes


Najgorszym snem jaki pamiętam do dziś:
"Ja siedze na kompie ktoś złapał mnie od tyłu zawiązał mnie do krzesła i wbił nóż wprosto w moje serce krew lała niesamowicie i nagle ziemia (podłoga) pękła... i wlecialem do piekła..." (tu się obudziłem i nie pamiętam nadal co się działo dalej chyba zmarlem)

Mówie przez takie coś można gadać przez sen i rodzice pytają czemu płakałem w nocy a ja mówie że nie płakałem i potem pokapowałem że babcia mi umarła i stałem na grobie no i w tym momecnie bek... Laughing
Dazul - Sro 12 Sie, 2009 16:56
Temat postu:
A co to jest właściwie te OOBE .. i czemu to taki niebezpieczne ??
Anonymous - Sro 12 Sie, 2009 17:30
Temat postu:
Poczytaj na wikipedii
Shaunri - Sro 12 Sie, 2009 18:51
Temat postu:
OOBE nie istnieje i jest niewytłumaczalne naukowo. LD istnieje i jest wytłumaczalne. Tym się te dwie rzeczy różnią.

Dazul - Jeśli masz takie problemy z zapamiętywaniem snów, to daruj sobie testy i to bredzenie przed snem - Po prostu noś ze sobą sennik i za każdym razem jak Ci się coś przypomni - zapisuj. Z rana też poświęc ze 20 minut po przebudzeniu i próbuj sobie przypomnieć.
Anonymous - Sro 12 Sie, 2009 19:18
Temat postu:
Oobe może prowadzić w zasadzie do obłąkania, człowiek w takim stanie ma po prostu 'debug_mode'w m ózgu, który może prowadzić do różnych 'bugów' w mózgu Mr. Green
SIMON300195 - Sro 12 Sie, 2009 19:57
Temat postu:
Chippy napisał/a:
Oobe może prowadzić w zasadzie do obłąkania, człowiek w takim stanie ma po prostu 'debug_mode'w m ózgu, który może prowadzić do różnych 'bugów' w mózgu Mr. Green


a właśnie to mam i jestem niebezpieczny i czy to prowadzi do śmierci ???(tak jak ten najgorszy sen???)
Will96 - Czw 13 Sie, 2009 08:07
Temat postu:
Chyba nie, ale myślę że kiedy będziesz miała tego dosyć, a to i tak nie minie to możesz zwariować i wtedy być może sam popełnisz samobójstwo (tak myślę Very Happy )
Tremere - Czw 13 Sie, 2009 12:04
Temat postu:
ja dzisiaj mialam ld, ogolnie oblesnie sie zaczelo. uciekalam z matka z izraela bo byla wojna i ona schowala sie do reklamowki z kapusta ktora ja po cos tam wiozlam (LOL) no i w drodze do polski zglodnialam i zaczelam skubac jedzenie z reklamowki a jak dojechalam to zorientowalam sie ze zjadlam wlasna matke (LOL 2) i wlasnie wtedy nabralam swiadomosci i zaczal mi sie ld.
Nens - Czw 13 Sie, 2009 19:43
Temat postu:
Tremere napisał/a:
ona schowala sie do reklamowki z kapusta ktora ja po cos tam wiozlam (LOL) no i w drodze do polski zglodnialam i zaczelam skubac jedzenie z reklamowki a jak dojechalam to zorientowalam sie ze zjadlam wlasna matke (LOL 2)

Mam ZAWSZE absurdalne sny w tym właśnie stylu. W sumie nie pamiętam, żebym miała kiedyś sen, w którym wszystko było si i mogło się zdarzyć w rzeczywistości ;P A moi znajomi tak i z przerażeniem słuchają o moich snach.
Anonymous - Czw 13 Sie, 2009 21:13
Temat postu:
A moje sny są naprawdę dziwne - śnił mi się wczoraj Berti przy mojej muzyce, pił jabola ;d
Akacja12 - Wto 18 Sie, 2009 08:30
Temat postu:
Hmm... nie wiem czy dokładnie o to chodziło ale... dziś w nocy miałam jakieś koszmary i w pewnym momencie byłam w domu i byłam chwilę bezpieczna, nikt mnie nie chciał zabić akurat w tej chwili, i nagle sobie pomyślałam z ciekawością czy to jest sen czy to jawa. I co zrobiłam ? Dotknęłam palcem ściany, i szczerze mówiąc nie wiem jaki miał być efekt bo ściana nacisk odparła, stało się tak jakby to stało się normalnie gdy atakujemy ścianę palcem. No nic, to nie zrezygnowana zdecydowałam się zapalić światło bo słyszałam że z tym w śnie są problemy, no i światło sę zapaliło tylko że było jakby takie ogniskowe i mało oświetlało pokój, ale trochę tak, to było coś jak nocna lampka u góry, no to wyszło mi że takie lampy też są i wróciłam do snu... także te testy rzeczywistości nie działają na mnie Smile
quara99 - Wto 18 Sie, 2009 10:28
Temat postu:
mi tylko raz zdarzyło się coś takiego we śnie. Poprostu wszystko było jak zawsze nic nie kontrolowałam tylko robiłam to co "sen chce". No i wyszło, że moja koleżanka chciała mi odbić chłopaka, który mi się podobał. Czułam, że zaraz miałam iś sobie, ale byłam tak zdenerwowana i go pocałowałam xD To był jeden, jedyny raz gdy we śnie zrobiłam coś, co chciałam, a nie coś, co musiałam zrobić ;p ciężko mi dokładnie określić, co to było, ale było zrobione z mojej woli. Reszta snu znów szła tak jak "sen chciał", ale jednak jakoś zmieniłam trochę bieg wydarzeń ;]

[ Dodano: Wto 18 Sie, 2009 10:31 ]
ooo...i jeszcze mi się przypomniało, że wiedziałam, że taki jeden sen był snem i zrobiłam coś co na jawie nie mogłabym zrobić, a we śnie tak ;D
Nikita - Nie 30 Sie, 2009 10:52
Temat postu:
Świadome sny - och, już nawet nie pamiętam jak długo je miewam. Smile Teraz jest to dla mnie dość skuteczny sposób do przejścia w stan OOBE. Razz
Shaunri - Pon 31 Sie, 2009 05:53
Temat postu:
Nie słuchajcie jej! Nie słuchajcie jej! <rozpoczyna pikietę> OOBE nie istnieje! : )
piotr123 - Pon 31 Sie, 2009 09:52
Temat postu:
ja ostatnio miałem ld (oooo wreście jakiś mod się pokazał)
Akacja12 - Pon 31 Sie, 2009 20:07
Temat postu:
Nadal mi Shnuri nie odpowiedziałeś, po co jest to robienie w ciągu dnia takich czynności jak na przykład palec w ścianę. Czy to daje to że odróżnia się jawę od snu ? A co do tych zegarów to też jestem zdegustowana własną wyobraźnią. Specjalnie spojrzałam na zegar, no i że nie zachowywał sie normalnie, wytłumaczyłam sobie to tym że czas zanika i koniec świata jest bliski, ehhh... nie dałam sobie wmówić że ten sen to sen Smile
quara99 - Pon 31 Sie, 2009 21:12
Temat postu:
dla mnie we śnie to że ja albo ktoś lata to normalka i inne takie rzeczy też ;// szkoda...tak to bym codziennie miała ld ;]
Akacja12 - Pon 31 Sie, 2009 22:03
Temat postu:
Tak, tylko chodzi mi o to że ja centralnie się zaczęłam zastanawiać czy to nie jest czasem sen i spojrzałam na ten zegar. Ale wszystko według mnie było w porządku Smile
quara99 - Wto 01 Wrz, 2009 09:34
Temat postu:
no właśnie ;] też sobie myślę czasem ,że to jest sen, ale dalej jest to normalka ;/
Shaunri - Wto 01 Wrz, 2009 20:27
Temat postu:
Akacyjka - A, wybacz, gdzieś mi się zapodział twój post.

Generalnie nazywa się to "testami świadomości", a polega to na wyrobieniu w sobie pewnego nawyku, który pozwala odróżnić sen od jawy - spojrzenie na zegarek, próba włożenia palca w ścianę, słyszałem nawet o kretyńskiej próbie wzbicia się w powietrze. Jeśli robisz to codziennie, co godzinę, przez miesiąc, to wyrobisz w sobie nawyk na tyle naturalny, że spróbujesz to wykonać we śnie (ewentualnie możemy to ując inaczej - zwyczajnie przyśni Ci się, że to robisz), jednak sen, jak to sen, rządzi się nieco innymi prawami i zazwyczaj coś tam się nie zgadza. Zła godzina, palec przejdzie przez ścianę, czy coś tam innego - daje to właśnie możliwości odróżnienia snu od jawy, czyli wywołania LD, czyli w efekcie przejęcia tak naprawdę władzy nad własnym snem.

Wymaga to ogromnej cierpliwości, samozaparcia i silnej woli, ale jest najłatwiejszym sposobem na wywołanie LD. W takim wypadku reszta to kwestia zapamiętywania własnych snów.
Dazul - Sro 02 Wrz, 2009 13:14
Temat postu:
Hm...? odpuściłam już sobie LD ...ale znowu zaczne!! xD
Macie tak czasami jak ja że jak ktoś was obudzi w trakcie snu to nawet nie otwieracie oczu tylko wymyślacie sobie dalszy ciąg ?? Ja mam tak często, zostaje w łóżku i sobie wymyślam jakiś HAPPY END chociaż wiem że już nie śpie!!
HelpForYou - Sro 02 Wrz, 2009 18:09
Temat postu:
Ciekawe ^^
Też sobie wymyśle na raz następny Very Happy
piotr123 - Sro 02 Wrz, 2009 18:40
Temat postu:
Dazul, też tak robie tak jest fajnie Very Happy
SIMON300195 - Sro 02 Wrz, 2009 21:28
Temat postu:
Dazul napisał/a:
Hm...? odpuściłam już sobie LD ...ale znowu zaczne!! xD
Macie tak czasami jak ja że jak ktoś was obudzi w trakcie snu to nawet nie otwieracie oczu tylko wymyślacie sobie dalszy ciąg ?? Ja mam tak często, zostaje w łóżku i sobie wymyślam jakiś HAPPY END chociaż wiem że już nie śpie!!


Tak rano kiedy mam 15 minut na autobus xD
Fikcja - Wto 13 Paź, 2009 19:02
Temat postu:
ooo, raz miałam. ciekawe uczucie, ciekawe. spontanicznie, bez prób, czytania o tym wcześniej itd.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group