Dzieci OnLine

Komórki - Google Maps bez internetu w fonie! Poradnik.

Anonymous - Wto 18 Sie, 2009 19:06
Temat postu: Google Maps bez internetu w fonie! Poradnik.
Jak zapisać mapy Google Maps/Satellite itd. na komórce z komputera? Przeczytaj ten poradnik ;].

1. Do pobrania

Pobieramy to i wrzucamy na fona:
Kod:
http://wap.mgmaps.com/mgmaps.jar


Pobieramy też ten program:
Kod:
http://www.mgmaps.com/cache/gMapMaker-setup.exe


2. Wybieramy rozmiar mapy

Wchodzimy na stronę Mapcacher.com , gdzie wybieramy jednym kliknięciem na mapie (by zrobić trójkąt w określone miejsca wciskamy, można przeciągać zaznaczniki) co chcemy zaznaczyć. Wybieramy czy ma być to satelita, czy mapa itd.

"Zoom level: " - tutaj trzeba ustawić jaki ma być poziom zoomu. Do mapy np. polski zalecam od 1 do 13 dla mapy i 1 do 12 dla satelity ;].

Gdy już wszystko ustawimy klikamy "Generate!". Czekamy chwilę i pobieramy ten plik gdzieś zapisując go.

3.Pobieranie mapy z danych ściągniętych przez mapcachera

Instalujemy gMapMaker, i uruchamiamy go.
Podłączamy komórkę jako transfer usb, i wybieramy ścieżkę do komórki na górze (browse) albo sami ją wpisujemy. Dodajemy w przypadku db2010/pnx5230:
"MGMapsCache", mi to wychodzi tak:

G:\MGMapsCache\

W wypadku DB2020 i wyżej robimy tak samo, ale dodajemy other, u mnie będzie tak:

G:\Other\MGMapsCache\

Ustawiamy Hash Size na 1, Tile na 1 i klikamy GO!. Wybieramy plik MAP i czekamy.

4. Konfiguracja programu MGMaps

Instalujemy, uruchamiamy i wchodzimy w opcje (Menu - Options/Settings - Map Types). Odznaczamy Yahoo i wybieramy Google maps/satelite. Później wchodzimy w Map Browser i zaznaczamy : "Offline mode" oraz "Storaged Maps". W wypadku DB2010/kompatybilne nic nie zmieniamy w ścieżce, a jeżeli masz inną platformę to wybierasz E:\Other\MGMapsCache .

5. Cieszenie się

Restartujemy program, i cieszymy się mapą ;].

Skrócona instrukcja:

Joy - ruszamy mapą
# i * - zoom
0 - przełączanie się np. miedzy satelitą a mapą.


Poradnik by me, nie ripować bez mej zgody ;].

Browar is good.

Jutro, może nawet dzisiaj wrzucę kompletną mapę polski w "mapach", nie satelicie na 4shared ;].


Jakby co, nie pisałem specjalnie dla was tego - to było dla forum o Sony Ericsson (SE), ale... to moje prawa autorskie i mogę z nimi zrobić co chcę ;].

[ Dodano: Wto 18 Sie, 2009 18:06 ]
A - i co do platform, dotyczy to SE - chcesz wiedzieć to podaj swój model telefonu ;]. Na sidekicku też podobno działa, Tremere ;].
quara99 - Sro 19 Sie, 2009 23:37
Temat postu:
super ;D dzięki, bo na serio bardzo tego potrzebowałam ;]

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 22:38 ]
mimo, że to nie pisane specjalnie tutaj xD

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group