Dzieci OnLine

Zwierzęta - kocurek w domu :)

magdalen - Wto 08 Wrz, 2009 16:08
Temat postu: kocurek w domu :)
planuję kupić kotka Smile dlatego potrzebuję pomocy przy sporządzaniu pierwszej listy zakupów dla mojego przyszłego zwierzaczka Smile będę bardzo wdzięczna za podanie mi niezbędnych rzeczy dla takiego małego kocurka Smile dziękuje z góry
Shaunri - Wto 08 Wrz, 2009 18:29
Temat postu:
Dla kota? Kuweta, żwirek, jakieś kocie żarcie, mysz, piłka czy inna zabawka. I w sumie wszystko.
eviltwin1 - Wto 08 Wrz, 2009 18:31
Temat postu:
Jak masz zamiar go wypuszczać na dwór, warto też kupić obrożę. I dodając do tego post Shaunriego - to wszystko.
Anonymous - Wto 08 Wrz, 2009 19:14
Temat postu:
ja mam miskę, kuwetę, żwirek i żywy myszokoczek do oglądania ;]. I żyje , nadal.
Akacja12 - Wto 08 Wrz, 2009 19:44
Temat postu:
Proponuję dobrą książkę, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o kociaku zanim przyjdzie do domu.
Shaunri - Sro 09 Wrz, 2009 06:39
Temat postu:
Akacyjka - A cóż to trzeba wiedzieć o kocie, żeby móc się nim dobrze zaopiekować? Toż kot łatwiejszy w obsłudze jak dziecko, biega sobie, żre z miski, śpi gdzie chce, załatwia potrzeby w kuwecie, jak tyje - ma jeść mniej, jak chudnie - ma jeść więcej.

Byle mleka nie pił : )
Anonymous - Sro 09 Wrz, 2009 11:38
Temat postu:
bo będzie miał sraczkę biggrin.

O ile pierwszy rok trzymaj go w domu, to później wywal go na chwilę z domu, i zobacz co wyczyni. Najpewniej ucieknie ale na 100% wróci, i od tego czasu mój kot zna całą okolicę, i przychodzi kiedy chce, i wychodzi (przez takie "coś").
Akacja12 - Sro 09 Wrz, 2009 14:11
Temat postu:
A to jak się zachować żeby kot się najlepiej zaadoptował pierwszego dnia, jak go nauczyć korzystać z kuwety, jak nauczyć koty pewnych rzeczy (żeby np. nie wskakiwały na stół i takie tam) no i to miej więcej tyle co pamiętam, w każdym razie według mnie warto dobrze poznać z kim będzie się dzieliło dom przez najbliższe lata Smile
Słupek - Sro 09 Wrz, 2009 14:20
Temat postu:
Najważniejsze to pamiętać, że, uwaga:
Koty liżą masło!

Nigdy nie zostawiajcie masła bez opieki :]
magdalen - Sro 09 Wrz, 2009 15:18
Temat postu: :))
dzięki za odpowiedź! przygotowałam zatem listę niezbędnych rzeczy dla kocurka Smile na podstawie waszych rad ale też i z innych for o zwierzakach http://listonic.pl/hrabina/3398-akcesoria_dla_kota__) dzięki Smile p.s chyba będzie main coon Smile
Shaunri - Sro 09 Wrz, 2009 17:04
Temat postu:
Akacyjka - Z tego co napisałaś to chyba tylko warto wiedzieć co zrobić żeby kot robił do kuwety. Czemu kot miałby nie wskakiwać na stół? Jest kotem przecież, lubi skakać po meblach, lubi drapać drzwi i lubi włazić człowiekowi na głowę. Nie chcesz żeby to robił, to nie kupuj kota.
Akacja12 - Sro 09 Wrz, 2009 18:21
Temat postu:
NIe wszyscy chcą żeby kot wskakiwał w kuchni na stół, a zresztą to był tylko przykład, bo są miejsca niebezpieczne dla kota, jak kuchenka, gdzie w ogóle nie powinny się zjawiać koty, a mój kot już tam wskakiwał... uważasz że to nie ważne co się zrobi pierwszego dnia - niby nie, ale to ma duży wpływ na koci charakter, a chyba nikt nie chce mieć kota zastraszonego.
No i są jeszcze takie rzeczy jak: na co zwracać uwagę przy wyborze kota (względy charakteru i zdrowia), jak go pielęgnować - czesanie, ewentualnie przycinanie pazurków i informacje dotyczące sterylizacji. No i warto przeczytać taką książkę, żeby przemyśleć czy kot będzie miał towarzystwo, kot sam w domu się nudzi, chyba że kupujemy dwa koty i zastanowić się dobrze czy czasem nie przejdzie nam ochota na trzymanie zwierzaka po dwóch tygodniach, choćby po to...
HelpForYou - Sro 09 Wrz, 2009 21:05
Temat postu:
Warto dopkupić taką obroże przeciw różnym robaczkom biggrin
SIMON300195 - Sro 09 Wrz, 2009 22:03
Temat postu:
Schaunri nie wmawiaj akcji że nie potrzeba książki....

Akacja ma rację skoro założycielka tematu prosi o pomoc co kupić dla kota to można się domyślić że nie wie nic na ten temat kotów....
Lepiej poczytać i wiedzieć coś na temat kotów niż nie przeczytać i nic nie wiedzieć Smile


Skoro nie ma książki to też można troche w internecie poszukaćSmile


Ja miałem kota i miałem go 2 lata a potem sie wyprowadził(sam!) ale co jakiś czas go widze i boi sie mnie (nie robie mu przemocy) ale na wiosnę będe miał psa Razz
Słupek - Sro 09 Wrz, 2009 22:43
Temat postu:
Po kocie-uciekinierze chyba nie masz co zgrywać się na fachowca.
SIMON300195 - Czw 10 Wrz, 2009 22:05
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Po kocie-uciekinierze chyba nie masz co zgrywać się na fachowca.


Kurde sam se poszedł Surprised Ja go nie wywalilem za drzwi razem z walizką Confused
Anonymous - Pią 11 Wrz, 2009 12:36
Temat postu:
A jak bym sobie sam poszedł i już nie wrócił to by nie było ucieknięcie? ;].

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group