Dzieci OnLine

O Forum - Błąd

piotr123 - Czw 04 Lut, 2010 19:06
Temat postu: Błąd
Ostatnio na dziecionline pokazuje mi się błąd przy wysłaniu postu:Link do obrazka
a potem normalnie post się wysyła
Shaunri - Czw 04 Lut, 2010 20:11
Temat postu:
Niezaprzeczalnie, ktoś się tutaj na tym zna : )?
Anonymous - Pią 05 Lut, 2010 13:22
Temat postu:
Baza MYSQL is broken , to forum już się powoli rozpada...
Nie poradzimy nic, dosłownie nic - chyba że "ktoś" łaskawie przeniesie nas z phpbb na np. mybb, smf albo nawet vbulletin.

Ale wiemy że to szybko nie potrwa... można teraz zatrudnić kogoś kto potrafi naprawiać co parę dni bazy mysql Wink

A co do samego błędu - parę tabeli o grupach userów jest uszkodzonych. Tak naprowadzę ;].
SIMON300195 - Pią 05 Lut, 2010 14:05
Temat postu:
to trzeba do Bożeny PW napisać niech przynajmniej komuś da admina(chodzi mi o to aby był zastępsta admina)
Słupek - Pią 05 Lut, 2010 14:23
Temat postu:
Nie bardzo się na tym znam, na razie ustaliłem tylko, że phpBB sypało się tak przy zmianie wersji mySQL. Być może wystarczy tylko zaktualizować skrypt forum.
Anonymous - Pią 05 Lut, 2010 20:44
Temat postu:
Niedługo wyślę pm do Bożeny z prośbą o aktualizację phpbb by przemo bo to jest z .... 2003 roku. Cud że nikt nie haknął ;].
piotr123 - Sob 27 Lut, 2010 11:37
Temat postu:
Pozostaje czekać ....
(5 min później)
Długo jeszcze?
Mruczka - Sro 03 Mar, 2010 19:12
Temat postu:
miałam to samo jak wysyłałam poprzedni post Confused
piotr123 - Czw 11 Mar, 2010 17:18
Temat postu:
A admin (zastępca) ma dostęp do serwera żeby podmienić pliki?Ja myślałem że taki admin ma dostęp tylko do ustawień forum a nie jego plików.
SIMON300195 - Pią 12 Mar, 2010 21:34
Temat postu:
piotr123 napisał/a:
A admin (zastępca) ma dostęp do serwera żeby podmienić pliki?Ja myślałem że taki admin ma dostęp tylko do ustawień forum a nie jego plików.


jeśli sie nie mylę to nie ma żadnego zastępcy
Anonymous - Sob 13 Mar, 2010 11:07
Temat postu:
Mylisz się, choćby Nikita ostatnio zagląda na forum.
SIMON300195 - Sob 13 Mar, 2010 11:16
Temat postu:
Chippy napisał/a:
Mylisz się, choćby Nikita ostatnio zagląda na forum.


ona chyba moderatorką jest (moderator globalny) a wątpie by miała taki dostęp do narzędzi administratora
Nikita - Nie 14 Mar, 2010 12:45
Temat postu:
Nie mam żadnego dostępu.
SIMON300195 - Nie 14 Mar, 2010 18:33
Temat postu:
Nikita napisał/a:
Nie mam żadnego dostępu.
widzisz chippy Mr. Green


a masz możesz jaki kolwiek kontakt z Bożeną (gg,telefon,skype,tlen itp.)?
by trzabyło ją poprosić aby dała prawa admina tobie tzn.Nikicie
Bożena - Nie 14 Mar, 2010 23:05
Temat postu:
SIMON300195 prawa admina dadzą Nikicie jedynie dostęp do wszystkich ustawień forum. To niczego nie zmieni. Żeby cokolwiek naprawić musi mieć hasło do bazy danych a tego nie mogę zrobić (jest tam nieco więcej niż pliki forum). Poza tym czy jesteś w stanie mi zagwarantować, że osoba, która dostanie hasło jednym kliknięciem nie skasuje wszystkiego?
Aktualka forum to inna piosenka. Żeby uaktualnić forum do najnowszej wersji trzeba kilka razy uaktualnić obecny skrypt. Trzeba też przed tym zrobić kopię bazy danych. To zajmuje sporo czasu (sporo jest danych), ale problemem jest komp. Wiesza się ścierwo kilka razy dziennie i nie znam dnia ani godziny kiedy wywinie mi numer.
Jednynie mogę zainstalować nowe forum, ale to chyba bez sensu. Jeśli jednak chcecie nie ma problemu (chyba biggrin). Możecie rzucić propozycję jakie chcecie działy i kiedyś pokombinuję. Do tego forum jako do starego dam tylko linasa i piszcie na którym chcecie biggrin

Wbrew pozorom bywam na forum Razz
Anonymous - Pon 15 Mar, 2010 12:11
Temat postu:
Droga Bożeno,
mam taki bardzo ciekawy pomysł ;].

Jakbyś zainstalowała np. MyBB albo chociaż phpBB na miejsce tego forum, a to forum byś zbackupowała, ale by dalej istnialo (tyle ze działy byłyby pozamykane) np.
Link do phpbb1 : forum.dziecionline.pl/archive/
link do mybb/innego : forum.dziecionline.pl/

Dzięki temu nie straciło by się wiele postów i tak dalej ;].
Shaunri - Pią 27 Sie, 2010 11:45
Temat postu:
Upnę ten wątek, ze względu na to że jak wiemy w kwestii błędu nic się nie ruszyło, a może ktoś coś sensownego wymyśli, co dałoby się z tym problemem zrobić : )?

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 12:35 ]
Inteligentnego posta z którego i tak nic nie rozumiem, a Ja chcę tylko żeby Bożena zrobiła coś żeby ten błąd się nie wyświetlał ; )

A i dziękuję : )

Edit: Taaa, a teraz dlaczego post Riagi zniknął : )?
Riaga - Pią 27 Sie, 2010 13:08
Temat postu:
Bom zobaczyła, że jest temat specjalnie dla nowych moderatorów, i myślałam, że to tam powinny padać gratulacje, a więc usunęłam tamten post. A potem stwierdziłam, że pogratuluję na sb : )

Szukałam za pomocą wujka google, i znalazłam temat na innym forum:
http://forum.jedenswiat.org/Forum/viewtopic.php?t=615&sid=810174ff78f6b91b1098d2d8aabcfdfb

Chyba to o nas tam wspominają : )
Wiem, że maile i PW to nie to samo co posty, aczkolwiek w gruncie rzeczy wiedza o takowych przypadkach też się przyda. Możemy więc stwierdzić, że jest ten błąd na tym serwerze sisco, czemu zaradzić nie może nikt, poza adminami serwera.
Czymkolwiek serwer sisco jest.

Edit: Oooo, mam nową rangę.
piotr123 - Pią 27 Sie, 2010 19:06
Temat postu:
Chippy napisał/a:
Droga Bożeno,
mam taki bardzo ciekawy pomysł ;].

Jakbyś zainstalowała np. MyBB albo chociaż phpBB na miejsce tego forum, a to forum byś zbackupowała, ale by dalej istnialo (tyle ze działy byłyby pozamykane) np.
Link do phpbb1 : forum.dziecionline.pl/archive/
link do mybb/innego : forum.dziecionline.pl/

Dzięki temu nie straciło by się wiele postów i tak dalej ;].


Właśnie ! Właśnie ! Właśnie ! Tylko ile to zajmie z 3 dni? tydzień? jak tak to trzeba odpowiedni termin wybrac Smile juz nie moge się doczekać gdy wklikam link forum.dziecionline.pl i ujrzę napis: " Forum w trakcie modernicjacji" lub "forum w trakcie remontu" Cool


edit: heej : http://www.przemo.org/phpBB2/ << najedz na "php modified v ..... i pisze " deinstalator" Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group