Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - 3 pytania

Riaga - Pią 02 Kwi, 2010 22:33
Temat postu: 3 pytania
No więc mam takie pytania, które spędzają mi sen z powiek : P Proszę o odpowiedź:

1) Czy jeśli na przykład pierwsza miesiączka trwała, załóżmy, 5 dni, to czy wszystkie następne też będą po 5?
2) Dlaczego niektóre kobiety mają okres trwający 2 dni, a niektóre nawet tydzień? Uściślając: co wpływa na długość miesiączki?
3) Jutro przyjeżdżają już na święta goście, więc całe wolne przesiedzę u dziadków. Akurat teraz wypadł mi okres, więc jak mam sobie dać radę z podpaskami? Wziąć torebkę z "zaopatrzeniem"? (nigdy wcześniej nie nosiłam do dziadków torebki, plecaka, ani nic takiego, więc mogłoby to być troszkę dziwne.)

Kurczę, nie takie miało być 3, ale podczas pisania tego tematu mi się zapomniało xD Jak mi się przypomni, to edytuję, dobrze? (Ach, ta ulotna pamięć...) Ale mimo wszystko proszę o odpowiedź na wszystkie trzy.

Dziękuję : )
Akacja12 - Pią 02 Kwi, 2010 23:09
Temat postu:
1) pierwsze miesiączki zazwyczaj nie są regularne, bo organizm dopiero się przyzwyczaja do nowej sytuacji, więc trudno powiedzieć ile w przyszłości będzie trwała. W tej chwili możesz mieć nawet krwawienie 10-dniowe, albo 2-dniowe, a w przyszłości ? Trwają około 3-8 dni, natomiast średnio 5.

2) Nie wiem czemu, ale myślę że to jest kwestia różnorodności, tak samo jak jedna osoba ma dłuższy nos od drugiej. Zazwyczaj tak jest że im bardziej zróżnicowany gatunek, tym łatwiej mu przetrwać. Wystarczy że znajdzie się jakaś bakteria, która rozwija się akurat w trakcie trwania miesiączki i w tym momencie przetrwają kobiety z krótszym cyklem, bo będą krócej narażone na ten czynnik Smile
Chociaz może to być cecha która nie jest dziedziczna i wtedy wpływają na to czynniki zewnętrzne, także przyjmij moje rozwazania raczej jako punkt podparcia do dalszego myślenia na ten temat, niż na jasną odpowiedź, bo nei wiem, tylko się domyślam, a nie chce też wprowadzać nikogo w błąd Smile

3) Weź jakąś torebkę, zapakuj tam książki jak się wstydzisz swojego zaopatrzenia, i powiedz że będziesz musiała trochę ponadrabiać zaległości do szkoły, bądź chcez przeczytac jakąś fajną książkę w wolnej chwili i już możesz tam też zapakować skarby.
Riaga - Pią 02 Kwi, 2010 23:49
Temat postu:
Dziękuję Akacja, mam jednak wątpliwości ciągle do 1) i 2). Chodzi mi o to, że: w 1) czy jak już się wszystko "ureguluje" to czy w "dorosłości" wszystkie będą miały po tyle samo dni?

A w drugim raczej o przyczyny biologiczne, np. bo cośtam jest takie, a cośtam jest takie, i tak dalej xD

edit;
mam jeszcze jedno pytanie!

Czy w Polsce (lub gdziekolwiek w Europie) jest możliwa operacja, która może uczynić kobietę/mężczyznę bezpłodną/ym?
Akacja12 - Sob 03 Kwi, 2010 12:13
Temat postu:
1) Tak, raczej tak jest, że jak się ureguluje to będzie po tyle samo dni, chociaż ja nigdy do końca tego nie liczyłam, bo trudno mi dokladnie powiedzieć kiedy jest taki ostateczny koniec, przynajmniej w moim przypadku Smile

W Polsce akurat sterylizacja jest zabroniona, ale są kraje gdzie można jej dokonać, nie wiem niestety gdzie i na jakiej zasadzie, musiałabyś poczytać sobie w internecie o tym. Poza tym nie sądze żeby to było możliwe w Twoim wieku, tak ze względów fizycznych jak i tego że w tym wieku nie masz pewnych potrzeb - posiadanie dziecka wydaje Ci się w tej chwili absolutnie niedorzeczne pewnie, ale warto takie decyzje podejmować jako dojrzalsza osoba, ponieważ wszystko może się jeszcze zmienić.

Poza tym mamy coraz lepszą antykoncepcję, więc myślę że to jest lepszy pomysł na życie, ponieważ jest to zawsze odwracalne...
Riaga - Sob 03 Kwi, 2010 12:18
Temat postu:
Akacja - mi nie chodzi tylko o to, że nie chcę mieć dzieci (a nie chcę!), tylko bardziej raczej o babskie sprawy, które prędzej mnie psychicznie wykończą niż fizycznie ^^ I ogólnie interesuje mnie, czy sterylizacja jest w ogóle możliwa.

Dziękuję po raz kolejny : )
Tremere - Sob 03 Kwi, 2010 14:55
Temat postu:
W polsce w świetle prawa sterylizacja jest pozbawieniem płodności zdrowej kobiecie i jest zagrożone 10 latami więzienia dla chirurga który bezprawnie tego dokonuje.

a tak szczerze - masz nascie lat i wszystkie babskie sprawy dopiero przed toba. jezeli nie odpowiada ci mechanika kobiecego organizmu to zawsze mozesz poddac sie zmianie plci - zrobia ci histerektomię i zapomnisz o okresie i dzieciach.
Riaga - Sob 03 Kwi, 2010 19:10
Temat postu:
Ale nie chciałabym być facetem ^ ^ I faktem jest, że tak, nie pasuje mi kobiecy organizm...

Zbaczając z tematu: ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak zmieniasz avatar ^ ^

Powracając: dziękuję Tremere za tą informację o 10 latach ^ ^ Mam też pytanie, w jakich europejskich krajach jest to legalne?
Słupek - Sob 03 Kwi, 2010 20:37
Temat postu:
Sterylizacja nie ma wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu, dalej miałabyś okres.

Natomiast kastracja usunęła by ten problem, ale wycinanie sobie jajników praktycznie bez powodu jest niedorzeczne i spowodowałoby multum innych problemów zdrowotnych.
Shaunri - Sob 03 Kwi, 2010 20:53
Temat postu:
Riaga - Nie kopnął Cię ktoś kiedyś? Co to za głupi pomysł ze sterylizacją : )?

A co do pytanie 2) z samego początku - uwarunkowania genetyczne, jak praktycznie wszystko : )

Tremere - Dostajesz oficjalny zakaz zmieniania awatara : )
Riaga - Sob 03 Kwi, 2010 21:21
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Sterylizacja nie ma wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu, dalej miałabyś okres.


Łeee, zniszczyłeś wszystko!

Shaunri - ewidentnie nikt mnie nie kopnął ^ ^ A pomysł nie jest taki głupi, bo jak na razie jest to dla mnie marzenie, żeby nie musieć się o dzieci martwić (oczywiście tylko w przyszłości - na razie to nawet nie myślę żeby myśleć). No to tyle : )

Dziękuję wszystkim udzielającym się, zostaniecie sowicie wynagrodzeni ^ ^ Temat może zostac usunięty, hurra hurra. : ))

Edit:
Merry Christmas : )
Tremere - Sob 03 Kwi, 2010 21:23
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Ale nie chciałabym być facetem ^ ^ I faktem jest, że tak, nie pasuje mi kobiecy organizm...

Zbaczając z tematu: ciągle nie mogę się przyzwyczaić, jak zmieniasz avatar ^ ^

Powracając: dziękuję Tremere za tą informację o 10 latach ^ ^ Mam też pytanie, w jakich europejskich krajach jest to legalne?


Nie wiem czy zastanowilas sie nad konsekwencjami. Nawet jezeli znajdziesz w europie chirurga ktory dokona histerektomii calkowitej czyli usunie ci macice z jajnikami zebys nie musiala okresowac i miec dzieci to przeciez to automatycznie wiaze sie z hormonalna terapia zastepcza. W przeciwnym razie organizm zacznie reagowac jak organizm kobiety po menopauzie - po prostu zaczniesz sie starzec i nabawisz sie jakichs nowotworow.

Bo chyba to rozumiesz przez STERYLIZACJE? W pojeciu europejskim sterylizacja to np. podwiazanie jajowodow, co nie ma zadnego wplywu na cykl a jedynie na plodnosc.
Generalnie nie wiem skad ten pomysl u ciebie, kazda kobieta ma/miala okres wiec bez przesady, to przeciez do zniesienia.
Riaga - Sob 03 Kwi, 2010 21:26
Temat postu:
Tremere - wiem, wiem, młoda i głupia jestem, to zwyczajna sprawa, da się przyzwyczaić etc. itp. itd. Tak więc uściślając - sterylizacja to "coś, dzięki czemu kobieta jest bezpłodna", a kastracja to kompletne pozbycie się, y, jakby to nazwać..."Kobiecości"? : P

Wiem, że to takie głupie stwierdzenie, ale kastracja nie byłaby takim głupim pomysłem (tak tak Riaga, wciąż 13 lat masz), bo w gruncie rzeczy...No nic w gruncie rzeczy : )



Merry Christmas : )


Edit:
Tremere - co do tego "nabawić się nowotworów" - nowotwory przez tą operację, tak?
Anonymous - Sob 03 Kwi, 2010 22:04
Temat postu:
A ja to bym chciał mieć dzieci (nie okres). I mam nadzieję że je mieć będę, i że matka nie będzie taka jak Riaga (bez obrazy dla niej) Smile.
Tremere - Nie 04 Kwi, 2010 00:54
Temat postu:
Riaga napisał/a:

Tremere - co do tego "nabawić się nowotworów" - nowotwory przez tą operację, tak?

Przez brak gonad

a dwa - uwierz ze ciaza naprawde jest fajna, tez kiedys mowilam ze nie bede miala nigdy dzieci a wyszlo inaczej i jest ok Wink
pitrasia - Nie 04 Kwi, 2010 09:18
Temat postu:
Chippy jakoś nie wyobrażam sobie ciebie jako ojca na razie. Ale wierzę, że kiedyś będziesz wspaniałym tatą Smile

Riaga zastanów się poważnie nad tym o czym piszesz. Przecież do okresu można się przyzwyczaić. Ja ostatnio też dostałam pierwszego i zapominałam, że go mam. Wystarczy dobre zabezpieczenie i jest git. A jak byś się wykastrowała, to miała byś więcej problemów niż z okresem. Na prawdę pomyśl zanim będziesz chciała zrobić coś tak głupiego.
Riaga - Nie 04 Kwi, 2010 10:48
Temat postu:
Tremere - Czy tam ciąża jest fajna - nie chodzi co będzie w trakcie ciąży, tylko co będzie po niej : P

Chippy - ...

Pitrasia - ty możesz się przyzwyczaić, a ja kompletnie nie ^ ^

A co do problemów: słyszałam (gdzieś), że pedofile są (podobno) kastrowani. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli tak, to przecież no...Sąd chyba bierze pod uwagę wszelkie późniejsze problemy i powikłania? Więc to nie może być aż tak straszliwie straszliwe.
Akacja12 - Nie 04 Kwi, 2010 10:55
Temat postu:
Są tabletki antykoncepcyjne, dzięki którym nie masz także okresu. Co prawda sama nie wiem czy są już na naszym rynku, ale jeśli nie, to na pewno w czasie kiedy będziesz mogla je już brać, się pojawią.

Dodaję linka do artykułu, w którym jest to opisane:


http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,7551634,Nowoczesna_antykoncepcja.html?as=1&ias=4&startsz=x
Anonymous - Nie 04 Kwi, 2010 10:58
Temat postu:
Tremere - jesteś matką? biggrin
Tremere - Nie 04 Kwi, 2010 11:53
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Tremere - Czy tam ciąża jest fajna - nie chodzi co będzie w trakcie ciąży, tylko co będzie po niej : P

nie przeraza mnie to jakos szczegolnie ;)

Riaga napisał/a:

A co do problemów: słyszałam (gdzieś), że pedofile są (podobno) kastrowani. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli tak, to przecież no...Sąd chyba bierze pod uwagę wszelkie późniejsze problemy i powikłania? Więc to nie może być aż tak straszliwie straszliwe.

tak, ale jest to kastrowanie chemicznie - czyli po prostu podaja im leki zmniejszajace libido i ograniczajace prace jąder zawierajace octan cyproteronu. nikt nikogo nie kastruje chirurgicznie w krajach cywilizowanych, a w krajach islamskich i tak nikogo nie obchodzi los i powiklania skazanych na kastracje. skoro sad potrafi skazac na obciecie uszu czy wypalenie oczu to pelna kastracja to przy tym pikuś.

Chippy napisał/a:
Tremere - jesteś matką?

bede :P
Riaga - Nie 04 Kwi, 2010 13:21
Temat postu:
To takie pytanie - czy kastracja chemiczna jest bezpieczniejsza? W sensie: czy nie ma takich groźnych powikłań? I czy można się jej poddać z własnej woli?


I gratuluję serdecznie, Tremere : )
Shaunri - Nie 04 Kwi, 2010 17:35
Temat postu:
bede Razz

I koniec radosnego życia : )
Idę obejrzeć "super nianię", co by mi takie głupie pomysły do głowy nie przyszły : )

Riaga - Jedna rzecz - masz lat 13, wydaje Ci się że dzieci nigdy nie będziesz chciała mieć, ale z czasem to Ci się może zmienić, lub prawie na pewno zmieni. Szczególnie że jesteś kobietą.
SIMON300195 - Nie 04 Kwi, 2010 19:25
Temat postu:
Tremere napisał/a:

bede Razz



Tremere avatar zmienilas bo chciałaś pokazac że będziesz matką (bez pistoletu) Mr. Green

a tak na marginesie:
znasz termin porodu?


sorry za OT Wink
Tremere - Nie 04 Kwi, 2010 20:10
Temat postu:
Shaunri napisał/a:

I koniec radosnego życia : )
Idę obejrzeć "super nianię", co by mi takie głupie pomysły do głowy nie przyszły : )

hej hej, teraz bedzie radosniejsze biggrin

SIMON300195 napisał/a:
a tak na marginesie:
znasz termin porodu?

prawdopodobnie koncowka listopada Smile
Riaga - Nie 04 Kwi, 2010 21:27
Temat postu:
Shaunri - wiedziałam, że prędzej czy później ktoś napisze, że mi się zmieni ^ ^


Tremere - no to życzę powodzenia ^ ^ : )

Dziękuję już wszystkim, temat do zamknięcia : )
SIMON300195 - Nie 04 Kwi, 2010 21:39
Temat postu:
Tremere napisał/a:


SIMON300195 napisał/a:
a tak na marginesie:
znasz termin porodu?

prawdopodobnie koncowka listopada Smile



Gratulacje Very Happy
Riaga - Nie 04 Kwi, 2010 22:45
Temat postu:
Pardon, jeszcze nie zamykać, kolejne pytanie, a raczej problem xD (nie chcę zakładać nowego tematu, po cóż ;D)

No więc, jakoby że jutro jest śmigus dyngus,a wczoraj przyjechał mój sześcioletni kuzyn z karabinem na wodę, to wydaje mi się, że będę "odrobinkę" mokra, no i się boję...Spróbowałam więc zaaplikować tampon, robiłam tak, jak wszędzie radzą - wzięłam o.b. mini z tą jakąś tam otoczką, no ale...Po prostu się NIE DAŁO. Nie było możliwości. Zupełnie jakbym próbowała ołówkiem ścianę przebić, tylko że jeszcze strasznie bolało. Co to może być? Ja coś nie tak robię? A może warto do ginekologa się wybrać? Próbowałam zaaplikować parę razy (przed, tak na wszelki wypadek) no i ta sama sytuacja, zwyczajnie się nie da.

Czy może mi ktoś pomóc? Czytałam wielokrotnie te instrukcje i buszowałam w Googlach, wszędzie piszą to samo (rozluźnić się, etc.) i próbuję tak, jak piszą, ale zwyczajnie się NIE DA.
Hilfe mich, bitte : (
Shaunri - Pon 05 Kwi, 2010 12:50
Temat postu:
Riaga - Zmieni się, zmieni. A mówię tak, bo obserwowałem to u swoich znajomych, którzy - w wiekszości niegdyś przeciwnicy dzieci - dzisiaj przyprowadzają mi pociechy i ciągają za policzki mówiąc głupkowatym głosem "bubububu" : )


Tremere - No nie wiem, koniec imprez! : )
Anonymous - Pon 05 Kwi, 2010 13:12
Temat postu:
Nie ma takiego rodzenia ! Koniec imprezy!

http://patrz.pl/filmy/koniec-imprezy-niezapomniana-osiemnastka
Akacja12 - Pon 05 Kwi, 2010 17:47
Temat postu:
A nie można czasem zostawić dzieciaka z chłopakiem, bądź z rodziną ? Bez przesady Shnuri, nie może być tak źle Smile

Riaga - kiedyś przeczytałam coś mądrego i na mnie się sprawdziło - uda Ci się, dopiero jak będziesz miała maksymalną konieczność i będziesz wiedziała że musisz i koniec Smile też długo mi nie wychodziło, a używałam i ob, i tampaxów, dopóki wiedziałam że jak nie teraz - to nigdy. Ale radzę Ci skorzystać z tampaxów - dużo łatwiej jest je założyć, bo mniej więcej sam wskakuje na własciwe miejsce. Kwestia tego żebyś znalazła odpowiednie miejsce. Spróbuj może włożyć sobie palec, żeby wyczuć gdzie w ogóle powinnaś celować, bardzo rzadko błona dziewicza jest tak zbudowana że jest to niemożliwe. Użyj też lustra i działaj. Trzymam kciuki, bo jak raz się uda, to potem idzie Smile
Shaunri - Pon 05 Kwi, 2010 18:00
Temat postu:
Akacja - Nie no źle nie jest, Ja jedynie mam na myśli fakt, że praktycznie wszyscy moi znajomi kiedyś byli twardzi, męscy i nienawidzący dzieci, gdy nagle z czasem włączył im się jakiś uroczy tatuś i skapcieli, zestarzeli się i zrobiły się z nich zdziadziałe fajtłapy, czyli inaczej ojcowie : )

Bo taka jest niestety naturalna kolej rzeczy, dlatego - Riago - nie ma co teraz myśleć że "a, bo mi się nigdy nie odmieni", bo zapewne się odmieni, o tym mówi biologia : )
Riaga - Pon 05 Kwi, 2010 19:58
Temat postu:
Akacja - może to dziwnie zabrzmi, ale palca też się nie da. Że tak powiem - nic się nie da. Choćbym nie wiem jak próbowała, nic się nie da : P Nie żebym teraz potrzebowała - chociaz wg mnie nie szkodziłoby próbować - ale jak wyjadę na wakacje nad morze, to co? Ich mag kąpiel : ) Ale naprawdę, nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. Ja mówię - ołówkiem w ścianę. Więc to tylko kwestia tego, że na razie się zbytnio nie staram, bo nie zależy od tego mój żywot? ;D
pitrasia - Pon 05 Kwi, 2010 20:19
Temat postu:
Może dziwnie zabrzmi, to co napiszę, ale może spróbuj zmienić pozycję. Nie dla każdej kobiety ta sama poza jest odpowiednia.
Riaga - Pon 05 Kwi, 2010 20:36
Temat postu:
Pitrasia - może to zabrzmi dziwniej, ale próbowałam XD Niczym się nie da, jak zwykle. Ojć, coś czuję, że jednak wyprawa do ginekologa nie będzie unikniona -.-
nasty_girl - Wto 06 Kwi, 2010 11:26
Temat postu:
Nie miałam siły czytać tego wszystkiego, ale dobrze zrozumiałam Tremere? Ktoś tu będzie miał dzidziusia? Wink

Riaga.. za 10 lat okres nie będzie Ci prawie w ogóle przeszkadzał. Za to bardziej odczują go inni.. ;p

Cytat:
Idę obejrzeć "super nianię", co by mi takie głupie pomysły do głowy nie przyszły : )
3 dni spędzone z małym dzieckiem są najlepszą antykoncepcją.. Ja będę tydzień odsypiać te święta...
SIMON300195 - Wto 06 Kwi, 2010 11:28
Temat postu:
nasty_girl napisał/a:
3 dni spędzone z małym dzieckiem są najlepszą antykoncepcją.. Ja będę tydzień odsypiać te święta...


chyba już po świętach Rolling Eyes
Riaga - Wto 06 Kwi, 2010 11:51
Temat postu:
Nasty - tak, dzidziusia będzie mieć Tremere : )
Shaunri - Wto 06 Kwi, 2010 12:07
Temat postu:
nasty - Spokojnie, spokojnie, jeszcze trochę a Ty też ogłosisz nam tu szczęśliwą nowinę ; )

Bagatela Ty już jakoś niedługo kończysz studia, czy mi się tylko wydaje : )? Rodzinę czas zakładać! : )
nasty_girl - Wto 06 Kwi, 2010 12:49
Temat postu:
Do końca studiów jeszcze trochę.. Rodzinę owszem - ale na razie dwuosobową ;p

Teraz mam bardzo płodny okres w rodzinie, więc na brak dzieci dookoła nie narzekam ;p

Bycie mamą chrzestną też jest absorbujące;p
Shaunri - Wto 06 Kwi, 2010 15:28
Temat postu:
Ale chrześniak przynajmniej nie budzi Cię rykiem o 3-ej w nocy : )
Jakubo - Wto 06 Kwi, 2010 17:25
Temat postu:
Jak brat dzieciaki przywozi, to istny horror Wink. Całą noc trzeba nieraz siedzieć.
nasty_girl - Wto 06 Kwi, 2010 20:50
Temat postu:
Na wszystko będzie czas;p
pitrasia - Czw 08 Kwi, 2010 17:58
Temat postu:
Przepraszam, że powrócę do tematu z tamponami. Riaga, a może kupisz sobie następnym razem tampony z aplikatorem np. tampaksy? Tak mi się przypomniało jak siedziałam w necie i patrzyłam sobie po innych forach i właśnie dziewczyna miała ten sam problem i to samo jej proponowali i ty mi się przypomniałaś Smile
Riaga - Czw 08 Kwi, 2010 19:09
Temat postu:
Co do aplikatorów, to czy na początku też je trzeba, y...wprowadzić do "środka"? Tak jakoś głęboko? Bo jeśli tak, to i tak się nie da ^ ^
Akacja12 - Czw 08 Kwi, 2010 19:26
Temat postu:
Na początku trzeba go wprowadzić na długość mniej więcej tamponu OB. Czyli to jest ja wiem, ze 4 cm...
nasty_girl - Czw 08 Kwi, 2010 20:31
Temat postu:
Próbowałam raz z aplikatorem.. 100x wygodniejszy jest normalny tampon - a tu bawisz się najpierw z aplikatorem, potem z wyciągnięciem go.. bez sensu.

Ale już po świętach Wink
Riaga - Pią 09 Kwi, 2010 22:56
Temat postu:
No właśnie, jak trzeba na początku go włożyć (w sensie że aplikator), a ja nie mogę włożyć nic (Jezus, jak to brzmi), to jaka może być różnica między aplikatorem a zwyczajnym tamponem? xD

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group