Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Miesiączka

Gunia - Czw 22 Kwi, 2010 19:09
Temat postu: Miesiączka
Mam (chyba) dość nietypowy problem.. Chodzi o miesiączkę. Jest co 2-3 tygodnie, Trwa bardzo długo ok. 2 tygodni i jest bardzo obfita.. Czy to normalne? Boję się iść do ginekologa, a jak powiedziałam o tym mamie to stwierdziła że coś jej nie tak i będę musiała (A ja nie chce!!!)..
W razie czego to pierwszą miesiączkę miałam na początku grudnia 2009r.

Prośba o pomoc jest kierowana głównie do starszych dziewczyn..
Nikita - Czw 22 Kwi, 2010 19:56
Temat postu:
Zdarza się, że pierwsze miesiączki są i nieregularne, i trwają krócej lub dłużej niż normalnie. Ale lepiej upewnić się, że wszystko jest w porządku, może warto najpierw zgłosić się do lekarza rodzinnego?
Riaga - Czw 22 Kwi, 2010 20:11
Temat postu:
Miesiączka trwa 2 tygodnie? W sensie że krwawienie trwa dwa tygodnie?
DWA TYGODNIE?!

Czemu ty jeszcze do ginekologa nie pędzisz?!?!?!
Akacja12 - Czw 22 Kwi, 2010 21:03
Temat postu:
To Ty masz praktycznie bez przerwy miesiączkę!
Idź do ginekologa, mi trudno powiedzieć czy to się zalicza do normalności czy już nie.
Mama pewnie zapisze Cię do jakiegoś sprawdzonego lekarza - z odpowiednim podejściem do pacjenta - a wtedy niczym nie musisz sie martwić, bo naprawdę jest to łatwiejsze niż myślisz.
Badanie ginekologiczne, o ile takie będziesz miała, nie boli, a jeśli boisz się rozebrać przed lekarzem, to pomyśl ile on kobiet ogląda codziennie i że to nie jest dla niego żadna atrakcja tylko zwykła praca.
Zresztą - w końcu i tak będziesz musiała kiedyś iść, a jak będziesz miała to za sobą, to przynajmniej nie będziesz musiała się w przyszlości stresować Smile
Natomiast warto się wybrać żeby zobaczyć co jest nie tak i zrobić coś w tym kierunku.

Poza tym - bardzo obfite krwawienie trwające bardzo długo mogą prowadzić nawet do anemii - z powodu niedoru żelaza, więc
pitrasia - Czw 22 Kwi, 2010 21:20
Temat postu:
Też mi się zdaję, że najlepiej iść z tym do lekarza. Nawet twoja mam tak twierdzi...
Gunia - Sro 28 Kwi, 2010 16:47
Temat postu:
Mama mnie umówiła na wizytę u ginekologa w dzień urodzin mojego chłopaka.. Sad Mad

Pytanie: Czy nie lepiej by było gdybym się wydepilowała, czy zostawić tak jak jest?
Riaga - Sro 28 Kwi, 2010 19:54
Temat postu:
13 lat? Chłopak? Ale ok, nie o tym rozmawiamy...


Co do depilacji - to zależy. Nie jest to wymagane, ale jeśli czułabyś się estetyczniej...A jak już, to nie radziłabym depilować miejsc intymnych "do końca". Tak dokładnie wydepilowane (dziwnie zabrzmi, wiem) kojarzy mi się z, hm, pannami lekkich obyczajów xD
Wiem, że to tylko takie moje "widzimisię", ale no cóż.
Akacja12 - Sro 28 Kwi, 2010 22:12
Temat postu:
Nie musisz się depilować specjalnie przed wizyta u lekarza. Jedynie przemyj się przed wyjściem z domu jeszcze, żeby mieć komfort.
Gunia - Pią 30 Kwi, 2010 16:48
Temat postu:
I po stresie.. Nie było tak źle..

PS. Będę żyć <jupi> Very Happy
Tremere - Nie 09 Maj, 2010 00:59
Temat postu:
Riaga napisał/a:

Co do depilacji - to zależy. Nie jest to wymagane, ale jeśli czułabyś się estetyczniej...A jak już, to nie radziłabym depilować miejsc intymnych "do końca". Tak dokładnie wydepilowane (dziwnie zabrzmi, wiem) kojarzy mi się z, hm, pannami lekkich obyczajów xD

zobaczymy co twoj przyszly chlopak na to powie .. ;P
Shaunri - Nie 09 Maj, 2010 08:11
Temat postu:
Myślę że też powie że wydepilowana do końca kobieta wygląda komicznie, jak dziewczynka.

Depilacja, owszem. Do zera, nigdy.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group