Dzieci OnLine

O Forum - RATUJMY TO FORUM!

pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 14:05
Temat postu: RATUJMY TO FORUM!
Stwierdziłam, że muszę napisać ten temat. Jeśli na ShoutBox-ie obraziłam Administratora to z góry przepraszam, ale nie mogę już wytrzymać. Więc chodzi mi o stan tego forum!
Więc mam parę spraw. Więc co bym chciała:

1. NOWI MODERATORZY
Myślę, że chyba przydało by się kilka moderatorów. (O ile się nie mylę to jest tylko jedna moderatorka na tym forum, która jest aktywna)

2. CZYSZCZENIE STARYCH TEMATÓW
Wydaje mi się, że przydało bu się wykasować tematy które mają więcej niż rok i nie są przyklejone. Można nowsze (myślę że tak sprzed 6 miesięcy tematy można wykasować). Jest strasznie dużo nie potrzebnych notek!

3. NIE UŻYWANE KONTA
Jest pełno kont, które są zakładane a nie używane. Można wykasować te, na które nikt nie wchodził od roku (albo i krócej). Te konta tylko zaśmiecają bazę danych.

4.ILOŚĆ AKTYWNYCH UŻYTKOWNIKÓW
Zauważyłam, że z miesiąca na miesiąc robiło nas się coraz mniej. Teraz na forum wchodzą tylko stare bywalce. A przecież oni nie będą tu wiecznie. Przydało by się zacząć reklamować to forum. (linki na blogach, stronach www itp...) Na prawdę nikt nie będzie tu wiecznie wchodził.

5. BOTY
Strasznie denerwująca sprawa. Wchodzisz na forum, chcesz komuś pomóc a tam spam...
A tak nie wiele sterczy, by go nie było. Wystarczy zablokować możliwość pisania postów gościom...

Mam nadzieję, że trochę do was trafi. Chciała bym, aby to forum przeżyło, a na razie wydaje mi się, że ono zniknie...
SIMON300195 - Pon 26 Kwi, 2010 14:29
Temat postu:
wszystko dobrze tylko sie nie zgadzam sie z wykasowaniem starych tematow.... uwazam ze powinny zostac....
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 14:33
Temat postu:
Ale chociaż do archiwum można wrzucić Smile Właśnie tak pomyślałam, i stwierdziłam, że te tematy to taka jak by historia forum.
SIMON300195 - Pon 26 Kwi, 2010 14:34
Temat postu:
w archiwum byłby potem bajzer... Wink


jak już zamykać a nie usuwać...
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 14:46
Temat postu:
Tez prawda Smile
Anonymous - Pon 26 Kwi, 2010 14:48
Temat postu:
No super. Zara będzie głosowanie na nowych moderatorów itd.

Tak w ogóle, to nie zgadzam się do końca z tobą (w połowie punktów),

2. To po prostu głupie, tyle jest tematów które po prostu tworzą "atmosferę" naszego forum.

3. Ja nie wchodziłem przez długi okres... Niektórzy po prostu chcą sobie popatrzeć na forum, napisać jeden post i pójść dalej. Za 2,3 lata mogą sobie przypomnieć i wrócić. I co, konta nie ma? Dużo kont nikomu nie szkodzi.

4. Forum ma duży pagerank, łatwo znaleźć je w google np. wpisując "pomoc dla dzieci" i tak dalej. Nie mniej nie zaszkodzi wam wpisanie np. jako opis linku do forum... Ale bezpośrednia reklama (kolegom) za bardzo się nie przyda, bym coś więcej napisał ale mi się nie chce.
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 14:52
Temat postu:
2. Jak byś czytał cały wątek zauważył byś, że padło jednak stwierdzenie, o tym, że najlepiej zamknąć tematy.

3. Jak napiszą jednego posta i sobie pójdą, to nic im potem nie zaszkodzi założyć drugie konto.

4. Ale i tak nikt teraz nie szuka takiej pomocy a jak dasz link np. na bloga to ludzie wejdą w ten link z ciekawości Smile
Anonymous - Pon 26 Kwi, 2010 14:58
Temat postu:
No dobra, mówię. Mimo tego że wystarczyło trochę wyobraźni.

Masz kolegę A. Ma on problem. Ty dajesz mu link do forum, i wiesz że on się zarejestruje (pod byle jakim nickiem, przecież wiesz kiedy to zrobi, jakie ma pismo etc.). On z kolei wie, że ty tam jesteś, przez co będzie się wstydzić.

Wiem że chaotycznie ale inaczej wytłumaczyć tego nei mogę ;].
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 15:00
Temat postu:
Wiem. Ale na bloga zawsze wkleić można. Albo na śledzika Smile
Shaunri - Pon 26 Kwi, 2010 15:39
Temat postu:
O tym że moderatorów potrzeba mówiłem już parę razy, o tym żeby został nim Słupek i nasty też mówiłem wielokrotnie. Bez skutku, bo nikomu się nie chce pogadać z Bożeną : )


Co do reszty - Forum już takich "upadków" przeżywało wiele i jakoś zawsze przychodziły okresy wzmożonej aktywności, chociaż fakt - kiedyś po jednym dniu ludzie potrafili i z 300-500 postów nabić : )
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 15:55
Temat postu:
Ale zawsze można się przygotować na lud, robiąc miejsce na konta i nowych modów.
Słupek - Pon 26 Kwi, 2010 17:37
Temat postu:
pitrasia napisał/a:
Mam nadzieję, że trochę do was trafi. Chciała bym, aby to forum przeżyło, a na razie wydaje mi się, że ono zniknie...

Takich reformatorskich tematów było pełno. Sam kiedyś jakiś założyłem.

pitrasia napisał/a:
Wydaje mi się, że przydało bu się wykasować tematy które mają więcej niż rok i nie są przyklejone. Można nowsze (myślę że tak sprzed 6 miesięcy tematy można wykasować). Jest strasznie dużo nie potrzebnych notek!

Ja je potrzebuję.

pitrasia napisał/a:
Zauważyłam, że z miesiąca na miesiąc robiło nas się coraz mniej. Teraz na forum wchodzą tylko stare bywalce. A przecież oni nie będą tu wiecznie. Przydało by się zacząć reklamować to forum. (linki na blogach, stronach www itp...) Na prawdę nikt nie będzie tu wiecznie wchodził.
E, ja tu już z 10 zmian starych bywalców doświadczyłem. Pójdziecie sobie Wy, to przyjdą nowi ;p

pitrasia napisał/a:
4. Ale i tak nikt teraz nie szuka takiej pomocy a jak dasz link np. na bloga to ludzie wejdą w ten link z ciekawości
Nikt nie czyta blogów pisanych przez nAst0l4tkuff. O wejścia z Google trzeba by pytać Bożenę, ale podejrzewam, że jest ich dosyć dużo.

Shaunri napisał/a:
O tym że moderatorów potrzeba mówiłem już parę razy, o tym żeby został nim Słupek i nasty też mówiłem wielokrotnie.
Dziękuję za zaufanie. Ja bym na tym stanowisku widział Ciebie, nasty lub Akację.


pitrasia napisał/a:
Ale zawsze można się przygotować na lud, robiąc miejsce na konta i nowych modów.
Miejsca na konta jest miljart. Przestrzeń dyskowa jest tania.
SIMON300195 - Pon 26 Kwi, 2010 19:25
Temat postu:
Wniosek: "przestać wchodzić na forum i miec święty spokój"
pitrasia - Pon 26 Kwi, 2010 19:56
Temat postu:
Widzę, że wszyscy są przeciwko mnie Smile Jak by mnie to dziwiło. Zawsze nikt nie popiera mojego zdania...
Słupek - Pon 26 Kwi, 2010 19:57
Temat postu:
Wybacz, ale próba wywoływania we mnie poczucia winy nie zmieni mojej opinii.
Akacja12 - Pon 26 Kwi, 2010 20:29
Temat postu:
Już Bożena nieraz tłumaczyła czemu jest tak, a nie inaczej, więc jak chcesz by coś zmieniła, napisz do niej, ale czy czyszczenie jakichś zbędnych załóżmy tematów ma sens, zależy od serwera, na czym ja się nie znam, ale skoro nikt o tym nie myśli, to znaczy że nie jest to konieczne.

Jedyne co miałoby sens, to reklama, ale to kosztuje i nie wiem kto miałby za to płacić...

Boty są na różnych forach, a tutaj akurat nie jest to na dużą skalę, widziałam gorsze przypadki biggrin

Jednak to zależy od administrator. Może by mogła znaleć wśród jakichś swoich znajomych, kogoś kto by jakoś efektywnie zarządzał tym forum i wtedy by się nieco zmieniło, ale podejrzewam że skoro tego jeszcze nie zrobiła, to nie jest ani łatwe do wykonania, a może nawet niemożliwe w pewnych kwestiach.

I tu nie chodzi chyba nawet o moderatorów czy ich brak, dopóki nie ma tutaj zbyt dużo ludzi nie ma zbyt dużo bałaganu żeby specjalnie go trzeba sprzątać. Natomiast gdyby coś poszło naprzód, faktycznie może wtedy warto by kilka osób zaangażować.
Riaga - Pon 26 Kwi, 2010 22:14
Temat postu:
Kurczę, czuję się, jakbyśmy byli zagrożonym wymarciem gatunkiem dinozaurów na małej planetoidzie o_O Boję się, to forum i ludzie tutaj są naprawdę świetni, jakby forum upadło...Ojojoj.

Ale faktycznie, jak to ktoś uprzednio ujął - osoby posiadające bloga - linki w dłoń, i wstawić na bloga jako reklamę : ) Może spłynie na forum troszkę "świeżego mięska" : D
swierk84 - Pon 26 Kwi, 2010 22:26
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Boję się, to forum i ludzie tutaj są naprawdę świetni


Ekhm.. Smile
Nie nalezy z tego furory takiej robic,pitrasio.
Tematy moga byc zamykane,a nie kasowane.Zawarte tam odpowiedzi moga pomoc ludziom ktore maja juz problemi.Jesli napisza temat ktory juz byl omawiany,odeslemy ich do odpowiedniego tematu,ktory by pomogl im.Jesli chodzi o modki,przy okazji mozecie kilka wywalic. Smile
Słupek - Pon 26 Kwi, 2010 23:16
Temat postu:
A możemy wznowić temat wyłażenia z ciała? Już dawno odłożyłem tamte książki na półkę, czekam aż sprawdzisz nowe :]
Anonymous - Wto 27 Kwi, 2010 11:24
Temat postu:
Przyłączam się do prośby ;].
pitrasia - Wto 27 Kwi, 2010 11:38
Temat postu:
Ja też mogę Smile
swierk84 - Sro 28 Kwi, 2010 19:57
Temat postu:
Drogi Slupku,nie wiem czy to u ciebie bylo,czy u kogos innego,ale bylo tyle pulek,ze patrzylem sie za ksiazkami,nie wiedzialem o jaka ci chodzilo (przy lozku miales ich 4 o ile to u ciebie bylo) i tylko na 2 byly 3 ksiazki.Krotko mowiac,byl tam bu*del na kolkach.Jak mam w takich warunkach udowodnic ci ze naprawde OOBE istnieje? Smile
pitrasia - Sro 28 Kwi, 2010 20:10
Temat postu:
Normalnie Smile
swierk84 - Sro 28 Kwi, 2010 21:27
Temat postu:
Inteligentna odpowiedz,naprawde.Uzasadnij to twoje "normalnie" Smile
Nikita - Sro 28 Kwi, 2010 23:17
Temat postu: Re: RATUJMY TO FORUM!
1. Gdy na forum jest taki zastój jak przez ostatni miesiąc, nie widzę potrzeby wybierania nowych moderatorów.
2. Trzeba byłoby wykasować 80% tematówWink Niektórzy wchodzą na forum, nie biorą udziału w dyskusjach, a przeglądają stare wątki np. z działu Trudne pytania, w których porady są nadal aktualne.
4. Nie takie kryzysy bywały, ale oczywiście można wesprzeć forum, umieszczając link na naszych stronach, blogach. Reklamowanie forum na innych forach jest zazwyczaj niemile widziane Razz
5. Dawniej możliwość pisania była tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Popieram.
Mruczka - Sro 05 Maj, 2010 16:04
Temat postu:
Moim zdaniem nie trzeba od razu usuwać kont, na ktore nie wchodziło się przez jakiś czas. Przecież ta osoba w każdej chwili może wrócić na to forum, a tu proszę: nie ma jej konta.
pitrasia - Sro 05 Maj, 2010 20:21
Temat postu:
Ale są osoby, które nie wchodzą od wieków, nigdy się nie udzielały i raczej juz tu nie będą wchodzić.

5klasistka! Jak ja cię dawno w dyskusji nie widziałam.
Mruczka - Czw 06 Maj, 2010 19:10
Temat postu:
Ale wróciłam Smile
piotr123 - Sro 26 Maj, 2010 18:26
Temat postu:
Do wszystkich:
3.Ja na przykład dawno nie wchodziłem, problem można rozwiązać tak że np. po roku nieużywania konta gość dostaje E-maila że musi wejść a po np.3 miesiącach (jeśli nie wejdzie)konto zostaje usunięte Wink
Do Nikity:
5. Nie możesz tego zmienić ??

PS:i kiedy coś zrobicie z tym że skrypt forum się sypie ??
Nie chciałbym się narzucać ale jesli Bożena nic z tym nie zrobi to możeee........ doświadczony ktoś z nas (np. Nikita,chippy,ja Wink) stworzy nowe forum na jakimś serwie? i każdy by dołączył do tamtego forum ?? to by rozwiązało wszystkie te punkty Wink
pitrasia - Pon 18 Sie, 2014 18:48
Temat postu:
"Forum umrze" mówiłam. "Ratujmy forum" mówiłam. Żodyn nie wierzył, żodyn... A po latach? Jedyna pitrasia ze "stałych bywalców" odwiedza forum... Wy to pewnie nawet nie pamiętacie o istnieniu tego miejsca... A ludzie raz na jakiś czas nadal tu wchodzą...

Przydałby się nowy skrypt... Technologia tak poszła do przodu od tylu lat...

Ciekawe, czy Bożena jeszcze ma aktualny tutaj kontakt... Szczerze bym się pobawiła w admina tutaj... Ogarnianie forum... Przecież ono może odżyć. Ze wspomnieniami. #Nostalgiabardzo...

Nawet nie wiem, jak to się stało, że z dnia na dzień po prostu zniknęłam z DO... Chyba nie zniknęłam ostatnia... Po prostu. Jakoś tak się wyludniło... Teraz mogę tu pisać jak w pamiętniku... Takim dość sporym... I nikt mi nic nie zrobi za to... Samowolka...

EJ JEŚLI KTOŚ TO WIDZI, NIECH ODPOWIE W TEMACIE!!!

Tęsknię za wami... Moja ekipo z DO. Ciekawe co tam u was... Jak życie. Starsi z was mają już pewnie dzieci. Na pewno jedna użytkowniczka ma już 4 letnie dziecko.. Hehehe.

Kończę już lepiej te moją gadaninę :>
Tremere - Pią 06 Lut, 2015 04:58
Temat postu:
PAMIĘTAM O WAS! I kocham wszystkich... na swój sposób Razz Love

PS. Ale jestem stara :O
pitrasia - Sob 16 Mar, 2019 21:55
Temat postu:
Teraz to i ja jestem stara!
Monnaly - Czw 12 Wrz, 2019 16:04
Temat postu:
Kurczę, jak dawno mnie tu nie było :O Jestem za ratowaniem forum, choć i mnie już lat przybyło Wink
Kurz - Wto 08 Paź, 2019 16:16
Temat postu:
Elo.
Żyję.
Nie polecam.
pitrasia - Pią 04 Lut, 2022 23:49
Temat postu:
Kurz napisał/a:
Elo.
Żyję.
Nie polecam.


A Chippy już nie Sad Nie wiem czy poleca :/

To ja teraz jestem już tak stara [cenzura], że mam męża. Trochę ironią jest to, że Chippy zmarł zaraz przed moim weselem. Akurat jak napisałam pytanie czy przyjdzie to już nigdy nie odpisał....
Tremere - Sro 01 Cze, 2022 23:54
Temat postu:
CO TY MÓWISZ!!! CO SIĘ STAŁO?!

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2022 00:02 ]
w ogole niechze ktos zaznajomiony z fejsboluchami albo discordami ogarnie jakas grupe dziecionline, bo jak to forum padnie to rozmyjemy sie w odmetach niebytu Sad
pitrasia - Sro 10 Maj, 2023 11:27
Temat postu:
Sory, że dopiero teraz- jakoś tak nie wpadam na pomysł, że jak coś napisze, to ktoś może odpisać.

Chippy niestety przedawkował (prawdopodobnie Benzodiazepiny)- niestety współlokatorzy znaleźli go jak już było za późno. Nie było to na pewno samobójstwo, bo kontaktował się jeszcze z dwoma osobami, że przesadził tej nocy i już długo nie będzie nic brał (jego dziewczynę zabrała karetka do szpitala).


Co do fb/discorda

Na discordzie się nie znam, ale jestem informatykiem, więc poczułam obowiązek, żeby nam serwer założyć :"D Facebook wydaje mi się słabym rozwiązaniem, bo tam człowiek mocno traci na anonimowości (nie żebym ja ją miała pod tym nickiem po aferach na wykopie, ale myślę o innych)

Link do serwera https://discord.gg/7JN7cUJr74

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group