Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Help me!

Anonymous - Pon 19 Sie, 2002 20:52
Temat postu: Help me!
Witajcie! Mam problem... wiem duzo jest takich pytan, bedziecie uwazac mnie za glupia. moze nawet nieodpiszecie, ale chociaz przeczytajcie!!! Dla mnie moj maly problem jest wielkim problemem. Chodzi dokladniej o piersi, zdalam teraz do 6 klasy, wszytskie dziewczyny u nas w klasie maja juz choc troche rozwiniete piersi, sa wysokie, a ja nawet w swoim zyciu nigdy! niespotkala nikogo chocby mojego wzrostu (w moim wieku) (czyli tylko 145cm) i nikogo kto by niemial choc malutkixch piersi, ja niemam wcale! moje sutki sa bardzo jasne mozna powiedziec ze nawet niewidoczne ,koloru skory. i sa bardzo malutkie maja okolo jednego centymetra! A do tego sa wklesle!!!!!! POmozcie! to jest straszne, czuje sie bardzo zle, nosze tylko luzne bluzy, mam juz dosc spore owlosienie lonowe, (lecz pod pachami nie biggrin ) mam szerokie biodra! Ale COS JEST CHYBA NIE TAK!!!!!!! Czy moge nigdy niemiec piersi? rozumiem nieprzeszkadza to w karieniu , ale chodzi czy w ogole bede miala je?
deg - Pon 19 Sie, 2002 20:57
Temat postu:
Cześć!

Każdy post czytam bardzo uważnie. Nigdy nie uważam Was, piszących posty, za głupich. Każdy jeden list związany z Waszymi obawami jest traktowany poważnie. Niepoważne są tylko te posty, które nie są absolutnie związane z tematami Forum.

Temat wielkości piersi jest obecnie bardzo "modny". Zawsze podkreślam, że dojrzewanie jest sprawą bardzo indywidualną. W Twoim wypadku piersi mają jeszcze kilka lat, aby urosnąć. Dojrzewasz może nieco wolniej niż koleżanki z klasy. Nie martw się tym - za to pewnie będziesz dłużej żyła Smile. Piersi na pewno jeszcze Ci urosną. Na razie masz wakacje, więc nie musisz tak bardzo denerwować się koleżankami.

Jeśli czujesz się naprawdę źle w towarzystwie, możesz nosić mały stanik (z miseczkami "A") oraz założyć specjalne wkładki silikonowe powiększające optycznie biust. Jednak uważam, że zamiast takiej kosztownej "kombinacji" po prostu uzbrój się w cierpliwość i poczekaj, aż piersi naturalnie urosną. A urosną na pewno!
Anonymous - Pon 19 Sie, 2002 21:08
Temat postu:
Hej!
Mowisz zebym zalozyla o rozmiarze a, ale ja nawet jakbym Zalozyla to chyba i tak by byl duoz zaduzy;] no wkoncu;] mozna powiedziec ze ja jesczez wcale niemam piersi, wiec wiesz ja nawet mam taki jakby top cos w tym stylu jak bluzeczka;] tylko taka krutka z taka gumka, i jest zaduzy, wiec chyba zadna miseczka a czy costam;] by niepomoglo;] i tak jest lepiej;] uzbrajam sie w cierpliwosc.
tylko niepokoi mnie ze na jednym z sutkow mam dziwna blizne, ale nigdy w zyciu nic sobie niezrobilam? co to moze byc?
deg - Pon 19 Sie, 2002 21:10
Temat postu:
Masz rację - najlepszą metodą jest uzbrojenie się w cieprliwość.

Napisz coś więcej o tej bliźnie. Od kiedy ją masz? Jak wygląda? Jakiego jest koloru? Czy jest duża? Czy jest gładka (jak blizna Smile, czy trochę nierówna (jak skóra)? Może to po prostu mała fałdka skóry na rosnącym sutku?
Anonymous - Sro 20 Lis, 2002 15:13
Temat postu:
Jesli chodzi o ta blizne... chwia ide sie jej przyzjec...hmm jest to taki wglebienie i tak jak normalne blizy;[ ale ja nigdy ta sobie nic niezronilam;[ co to? pzepraszam zre nieodpisywalam;[
deg - Sro 20 Lis, 2002 23:47
Temat postu:
Pokaż tę bliznę Twojemu lekarzowi przy najbliższej wizycie. Obecnie grasują grypy, anginy i inne paskudztwa, więc może będziesz miała okazję (czego oczywiście Ci nie życzę Wink ). Nie musisz się krępować - pediatrzy to lekarze wielokrotnie mający kontakt z nastolatkami z podobnymi problemami. Niestety w niektórych przypadkach nie da się postawic diagnozy przez Internet.
Anonymous - Czw 21 Lis, 2002 14:37
Temat postu:
ale czemu zaden lekarz gdy mnie badal tego niezauwazyla duzo lekarzy mnie oadalo no jak mnie badaloi i nic nie mowia:P a jak ja zachoruje to mama stosuje wlasne metody bez antybiotykow i jestem zdrowiutka;]
Chcialam rowniez naisac czy moze przez to ze pije malo mleka nierosne ale jestem na nie uczulonaponiewaz mam chory przwod pokarmowy jednak jem jogurty....
moj jadlospis najczesciej wyglada tak
Sniadanie: chlebek ciemny z midokiem, szczypiorkiem albo jakims serkiem bialym, czasem zjem rzotkiewki z serem bialym i ze szypiorekiem
ale to raczej na drugie sniadanie i zielona herbatka
obiadzik: np. kasza gryczana surowki z marcxhewki selera itp.. aczasem tez przed obiadem wypije soczek marcwiowy
podwieczorek: np. banan , grapefriut , pomarancza, jabluszka, gruszki (owoe) i jogurcik;]
kolacja: chlebek rAZOWY ALBO GRAHAMKA ze szczypiorkiem;] albo roznie czasem amm ochote na co innego;]
czy moze czegos brakuje jakis waznych rzecxzy? ale uwazam ze zdrowo sie odzywiam , bo niektorzy codziennie fast foody i takie inne glupoty, a ja sytaram sie odzywiac zdrowo, czy moze byc taki moj jadlospisik;]
Staram sie niejesc ylustych rzeczy i ciezkostatawnych , a tak w ogole to polecam wszystkim taki jadlospis jesli chcesie schudnac;] naprawd czasem dziala tylkobardziej taki bez slodyczy a u mnie zawsze sie jakis cukiereczek znajdzie na poprawe humoru;]
BUZIACZKI
deg - Czw 28 Lis, 2002 20:28
Temat postu:
Jeśli lekarze nie zwracają na bliznę uwagi, to pewnie nic groźnego. Zawsze jednak możesz zapytać lekarza - co to za dziwna blizna. Będziesz więcej wiedziała i będziesz spokojniejsza Smile

Mleko ma w sobie sporo witamin, wapń (bardzo ważny podczas okresu intensywnego wzrostu - jako budulec kości), białko i wiele innych cennych składników. Jogurty posiadają skład zbliżony do mleka (zwykle jednak posiadają zdecydowanie więcej węglowodanów ze względu na dodatki owoców, cukry i inne składniki), zatem mogą mleko zastąpić.

Często w komponując sobie dietę zapominamy o... tłuszczach. Nie możemy ich całkowicie wyeliminować z diety z kilku powodów. Np. witaminy A,D,E,K występują wyłącznie w tłuszczach (tzn. rozpuszczają się w tłuszczach, a nie wodzie jak pozostałe witaminy). Dobrze jest też urozmaicić swoją dietę o ryby - w Polsce mało ich jemy, a szkoda.

No i namawiam wszystkich, aby wzorem naszej dziewczyny12-13 jedli podwieczorki. Najlepiej zorganizować podwieczorek jako małe spotkanie całej rodziny, podczas którego możemy sobie porozmawiać np. o naszych marzeniach, o tym co zrobiliśmy, o tym co planujemy zrobić czy wreszcie o tym, kto był tak bezczelny i wymyślił deszcz Smile.
Anonymous - Nie 05 Sty, 2003 15:53
Temat postu:
Jeśli chodzi o te miseczki to mysle ze nie beda ci zaduze, wrecz moga byc za male. Wink
miseczki dopasowywóje sie do obwody pod biustem.
nie zdiw sie gdy bedzierz przymierzac a, i okarze sie ze b- to rozmiar dla ciebie. Smile
Zbyt slabo sie oceniasz.
Wiem my dziewczyny w okresie dojrzewania gdy mamy zly chumor krytykujemy siebie. Cool
wyluzuj. a gdy staniesz przed lustrem zobaczysz ze nie jest z toba tak zle jak myslalas Cool . Jestem pewna ze jak bedziesz miala 16 lat to bedzierz miala ladne "mlode" piersi Wink . czy wiesz ze kazdym pokoleniem piersi sa coraz mniejwsze Surprised ? nie przejmuj sie piersmi kolezanek, za kilka lat one beda ci ich zazdroscic Wink Cool Wink
Anonymous - Pią 30 Maj, 2003 12:22
Temat postu:
mam 13 lat i jeszcze nie miałem wytrysku.moi koledzy juz mieli,a ja nie.
jak się o tym rozmawia na wychowaniu rodzinnym to ja wogole nie uczestnicze,nie wiem co robic. pomóżcie
deg - Pią 30 Maj, 2003 23:33
Temat postu:
Uczestnicz!
Rozmawiaj, pytaj.
Przecież nie musisz się nikomu przyznawać, że nie miałeś wytrysku. Z resztą - nic w tym złego!
Anonymous - Pon 02 Cze, 2003 12:50
Temat postu: wytrysk
mam 13lat i nie miałem wytrysku.moi rodzice o tym nie mowią,boją sie.Nie wiem jak se poradze gdy przyjdzie.Chcialem sie zapytać ile spermy moge wylac.Od niedawna sie masturbuje i mnie to nie podnieca chcialbym chociaz najlepszy przezyć raz.Napisz ktoś blagam.Ostatnio mialem stosunek z moją 3 lata starsza dziewczyna nie wiem czy dobrze zrobiłem ona chce to powtórzyc napiszcie szybko!!!!!!!!!!!!!
Anonymous - Pon 02 Cze, 2003 12:50
Temat postu:
Nie wiedziałam, że z każdym pokoleniem piersi są mniejsze... Surprised dziwne.. i ja i moja siostra jesteśmy podobne do rodziny mamy... w jej rodzinie kobiety ZAWSZE miały duży biust. Moja mama ma duży i siostra też. Ja aż tak WIELKIEGO nie mam, ale nie mogę narzekać na brak Wink
A co do tych staników.. niepiej nie kombinować w ten sposób.. Lepiej poczekać niż kupować bez potrzeby... a możesz w ten sposób uniknąć wielu niemiłych sytuacji Wink pozdrawiam
deg - Wto 03 Cze, 2003 00:37
Temat postu:
dada: w Twoim wieku chłopcy nie muszą mieć jeszcze wytrysku. Spokojnie - pojawi się za rok, dwa lata.

Jeśli Cię masturbacja nie podnieca - to po co się masturbujesz? Smile

Z wytryskiem sobie poradzisz. Wszyscy jakoś sobie radzimy Wink. A co sądzę o seksie w Twoim wieku znajdziesz tutaj: http://dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=536.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group