Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Golenie oraz owłosienie

-_- ..buźka xD! - Pią 04 Cze, 2010 19:33
Temat postu: Golenie oraz owłosienie
Witam all!

Mój problem polega na tym, że jako 14-latek muszę się już golić min. co 2-3 dni. Do tego dochodzą włosy na brzuchu oraz na plecach(jeszcze ich w sumie nie ma, ale już można wyczuć je w okolicach nerek itp.).

Czy powinienem udać się do lekarza zajmującego się takimi przypadkami? Myślałem nad depilacją laserową, jednak wstydzę się jakoś to powiedzieć rodzicą. Najbardziej na razie boli mnie to, że muszę się golić -.-. Jestem bardzo znaną osobą w gimnazjum i wstydzę się poderwać dziewczynę, bo nie chciałbym gdyby doszło do pocałunku poczuła zarost.

Proszę was o nie pisanie postów typu: " Zarost jest męski nie przejmuj się". Proszę was o pomoc!
Słupek - Pią 04 Cze, 2010 20:42
Temat postu:
Ale co jest dziwnego w tym, że facet ma zarost?
-_- ..buźka xD! - Pią 04 Cze, 2010 21:56
Temat postu:
No ale w wieku 14 lat -.-. Proszę Cię :/.
pitrasia - Sob 05 Cze, 2010 11:27
Temat postu:
Wcześnie dojrzewasz Smile
-_- ..buźka xD! - Sob 05 Cze, 2010 12:03
Temat postu:
pitrasia napisał/a:
Wcześnie dojrzewasz Smile


Tego się już dawno domyśliłem. Chodzi mi o to czy radziliście by mi iść na tą depilację laserową czy iść do lekarza, który by jakoś te hormony uspokoił.
Słupek - Sob 05 Cze, 2010 12:07
Temat postu:
-_- ..buźka xD! napisał/a:
No ale w wieku 14 lat -.-. Proszę Cię :/.
IMO całkowicie w granicach normy.

Wystarczy byś regularnie się golił. Żadnych depilacji i innych babskich wynalazków nie potrzebujesz.
Shaunri - Sob 05 Cze, 2010 12:23
Temat postu:
Eeee, ale to naprawdę jest całkiem, całkiem w normie - Sam z tego co pamiętam chyba wcześniej zaczynałem się golić.

I tak golić się będziesz całe życie (no, chyba że dołączysz do zacnego klubu brodaczy), po prostu musisz podejść do tego jak do zwykłego elementu codziennej higieny.

Żaden lekarz Ci nic na to nie przepisze, bo to tak jakby leczyć zdrowego.

Laserowa depilacja kosztuje krocie i jest skuteczna tylko na pewien okres czasu.


Poza tym - Czy czasem nie jest tak że białogłowe kręci zarost u mężczyzn? Nie wiem jak jest teraz, swego czasu nieogolony facet robił szał w całej szkole O_o
-_- ..buźka xD! - Sob 05 Cze, 2010 20:24
Temat postu:
No dobra tej w sprawie owłosienie to co z tym zrobić? Nie chce mieć na plecach włosów na klacie przeżyje, ale na plecach wątpię :/. Czytałem, że depilacja laserowa jest na całe życie.
Riaga - Sob 05 Cze, 2010 20:48
Temat postu:
Trzeba pogodzić się w tym, że te krwiożercze włosy atakują wszystkie obszary, poza spodami stóp i dłoni. No niestety.

Nie radzę golić pleców/brzucha sposobami domowymi (maszynka, na przykład) (wyjątkiem jest twarz, tam zbytnio nie masz wyboru), bo włoski będą odrastać twardsze, grubsze i wredniejsze.

Jeśli włosów jest w normalnej ilości, w sensie że nie da się zaplatać warkoczyków, nie musisz ich myć szamponem ani czesać, oraz nie wyglądasz jak wilkołak, to jest w porządku. Jeśli jednak jest tego bardzo dużo, to lepiej zgłosić się do lekarza.

A do czasu-no cóż, przyzwyczaić się i przeboleć.
Anonymous - Sob 05 Cze, 2010 22:01
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Trzeba pogodzić się w tym, że te krwiożercze włosy atakują wszystkie obszary, poza spodami stóp i dłoni.




A więc ty też masz "bujną dżunglę" na plecach? o_O
A tak to powiem że w naszej szkole jest taka dziewczyna co ma włosy na brzuchu i się tego nie wstydzi, nikt nawet jej nie zwraca uwagi o tym.
Riaga - Sob 05 Cze, 2010 23:06
Temat postu:
Nie, nie mam dżungli ani na plecach, ani brzuchu, ani klacie.
Po prostu włoski bez względu na wszystko się wpychają gdzie nie trzeba, co jest normalne. Czasem jest ich więcej, czasem jest ich mniej : )
Shaunri - Nie 06 Cze, 2010 09:23
Temat postu:
że w naszej szkole jest taka dziewczyna co ma włosy na brzuchu i się tego nie wstydzi

A kobiety to nie mają tak naturalnie? : )

buźka - Moda na metroseksualistów Cię dopadła, czy co? Facet jest owłosiony, nic na to nie poradzisz O_o
pitrasia - Nie 06 Cze, 2010 15:38
Temat postu:
Dla mnie facet musi być owłosiony, ale bez przesady. Za bardzo ogolony być też nie może. Taki między powinien być. I wydaje mi się, że większość dziewczyn takich woli Smile
andre - Sro 06 Mar, 2024 12:50
Temat postu:
Z trochę innej beczki...
Depilacja laserowa - na jak długo widać efekt?
Załóżmy, że przejdę przez to - https://beauty4ever.pl/depilacja-laserowa-thunder
Co ile muszę później to powtarzać, żeby mieć święty spokój z depilacją?

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group