Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Najądrza oraz ból jąder po masturbacji

Mafon - Wto 08 Cze, 2010 16:47
Temat postu: Najądrza oraz ból jąder po masturbacji
Witam. Mam pewien problem. Mam 13 lat. Ostatnio po masturbacji zaczęły boleć mnie jądra (doszedłem do wytrysku). Co to może być ? Dlaczego tak mam ? Przedtem nic takiego nie było. Po tej masturbacji przez parę dni bolało mnie jądro lub na przemian oba. Masturbuję się rzadko.

2. Badając sobie jądra (obściskując je) znalazłem na nich na samej górze jakieś takie "coś" jest to tak jakby nasieniowód. Wyczytałem i myślę że może to być najądrze i tu moje pytanie . Czy najądrze pojawia się i rozwija w wieku dojrzewania czy od początku życia ?

Proszę o normalne i prawidłowe odpowiedzi.
Riaga - Wto 08 Cze, 2010 18:11
Temat postu:
Hm, a nie lepiej byłoby wybrać się do lekarza? Z tego, co wiem, to raczej do internisty lub urologa.

A nadjądrza chyba nie "pojawiają się" w jakimś okresie, tylko są normalną częścią organizmu. Po prostu rośniesz, rozwijasz się. W okresie dojrzewania różne się dzieją rzeczy. W wieku dziecięcym rośnie wszystko, że tak powiem, wzrostowo - natomiast w wieku dojrzewania rozwija się zarówno wzrostowo, jak i dojrzewa do spełniania swych funkcji.

Jednak co do bólu - tak jak na początku, polecam wizytę u lekarza. To nic wstydliwego. Mamie/tacie możesz powiedzieć, że po prostu bolą cię jądra, o masturbacji nic nie wspominając.

Przynajmniej tak to rozumiem : )
Mafon - Wto 08 Cze, 2010 18:46
Temat postu:
Dziękuję bardzo za odp , i prosiłbym o wypowiedzi innych ludzi :]
Shaunri - Sro 09 Cze, 2010 08:10
Temat postu:
Myślę że nie ma co rzucać się na lekarza, chyba że coś takiego będzie powtarzało się notorycznie podczas masturbacji. Jeśli to jednorazowy wybryk, czyli podrażnienie nasieniowodu/moczowodu to nic wielkiego i przejdzie.

Co do najądrzy - jak mówi Riaga, to integralna część jąder, tak naprawdę na najądrza składa się wyłącznie taki kanalik wyprowadzający plemniki i nie ma co tam rosnąć, czy się dobudowywać.
Mafon - Sro 09 Cze, 2010 09:37
Temat postu:
Byłem właśnie u lekarza. Pani doktor powiedziała że wszystko ok ;]

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group