Dzieci OnLine

Z życia szkoły... - Skejci

pitrasia - Nie 20 Cze, 2010 16:48
Temat postu: Skejci
Mam pytanie. Czy u was też ostatnio jest szał na skejtów? Bo u nas straszny... Ja już tego wytrzymać nie mogę. Bo wszyscy, że znają tego skejta, tamtego i jeszcze innego, a ja się ze skejtami nie zadaję i nie wiem, o kim mówią! Mają też pełno fot z nimi. Przez to czuję się taka zacofana. I właśnie się zastanawiam, czy to tylko u mnie tak, czy wszędzie.
Shaunri - Nie 20 Cze, 2010 17:21
Temat postu:
Przejdzie z czasem, spokojnie : )
pitrasia - Nie 20 Cze, 2010 17:30
Temat postu:
Wiem. Ale mnie ciekawi, czy to u mnie tylko taka moda, czy wszędzie. To jest główne pytanie Smile
Nens - Wto 22 Cze, 2010 17:22
Temat postu:
nie ma.
nasty_girl - Wto 22 Cze, 2010 20:13
Temat postu:
A myślałam, że teraz moda na emo Wink
Riaga - Wto 22 Cze, 2010 21:37
Temat postu:
Moda jest zawsze taka, żeby być modnym i wyglądać jak inni, zarzekając, że jest się "innym niż wszyscy".
To tak ot do przykładu o emo.
Słupek - Sro 23 Cze, 2010 01:57
Temat postu:
Hey, the 90's called. They want their skates back.
Shaunri - Sro 23 Cze, 2010 08:25
Temat postu:
Moda jest zawsze taka, żeby być modnym i wyglądać jak inni, zarzekając, że jest się "innym niż wszyscy".

To jest genialne i w 100%-ach trafione : )
Riaga - Pią 25 Cze, 2010 23:07
Temat postu:
Rozwijając myśl, bo napisałam ją trochę chaotycznie, chodziło mi o to:

Wszyscy zarzekają się, że są "inni niż wszyscy", "orginalni", "różni" lub po prostu "inni", a tak naprawdę to słuchają "trendy" muzyki, ubierają się w to, co jest "na topie" i co wszyscy ubierają, jak na przykład zapanowała moda na Michaela Jacksona to sobie obwieszają ściany plakatami z jego podobizną, etc.
Nie chcą się odróżniać od tłumu.

A tak w ogóle, to nastała moda na mówienie, że jest się "innym niż wszyscy".

Zapożyczając i odrobinę zmieniając cytat z "Iniemamocnych":
'Jak wszyscy są inni, to nikt nie jest'
Shaunri - Sob 26 Cze, 2010 18:14
Temat postu:
Nawet nie musiałaś tego rozwijac, bo to po prostu bardzo prosta i trafna myśl - Na tym właśnie polega aktualnie moda. Moda polega na tym że jest moda na to żeby być innym niż wszyscy, będąc takim samym jak wszyscy inni. Tym charakteryzują się przecież wszystkie subkultury : )
Riaga - Sob 26 Cze, 2010 22:16
Temat postu:
Kurczę, cieszę się, że są jeszcze ludzie mający zdrowy pogląd na subkultury i całą resztę : )
Kimiee - Pon 05 Lip, 2010 13:57
Temat postu:
No właśnie,czemu tyle skejtów?. Mnie to zaczyna wkurzać!
pitrasia - Pon 05 Lip, 2010 13:58
Temat postu:
A kogo nie? Ale myślę, że po wakacjach ich już tylu nie będzie...
Nina.Kar - Wto 06 Lip, 2010 20:35
Temat postu:
U mnie w szkole każda dziewczyna jak skejta zobaczy to od razu robi straszną aferę. Tzn że pyta koleżanki która z nią jest "czy dobrze wyglądam?", "jak sądzisz czy on mnie widzi?" "jak myślisz zrobić mu fotkę?". Sama się musiałam zmierzyć ponieważ moja najlepsza kumpela ma "szał" na skejtów. I nie tylko ona. Wszystkie dziewczyny gadają tylko o tym czy widziały jakiegoś skejta, jak on wyglądał i co robił.
pitrasia - Wto 06 Lip, 2010 20:38
Temat postu:
Masakra. Ogółem to większość jest ładna (jeśli ktoś gustuje w długowłosych). Ale ja sama, choć mi się podobają, to nie świruję na ich punkcie.
Akacja12 - Czw 08 Lip, 2010 21:38
Temat postu:
To jest proste do wytłumaczenia. Dziewczyny lubią jak facet jest wysoko w hierarchi, więc jeśli skejci są popularni w szkole, to każda będzie chciała z takim być ;D
Shaunri - Pią 09 Lip, 2010 08:40
Temat postu:
W tym wieku to chyba jednak większe znaczenie ma czy jest "cool" i "ładny" : )
Riaga - Pią 09 Lip, 2010 10:37
Temat postu:
I wy się dziwicie, że uważam, że w wieku gimnazjalno-podstawówkowym miłość nie istnieje : P
Shaunri - Sob 10 Lip, 2010 10:39
Temat postu:
Ale czemu miałaby nie istnieć? Po prostu kryteria doboru partnera są inne, ale samo uczucie specjalnie się nie zmienia : )
Riaga - Sob 10 Lip, 2010 15:09
Temat postu:
A czy chodzenie z kimś tylko ze względu na jego wygląd lub miejsce w hierarchii jest jakimś silnym uczuciem? Gdy NIC poza wyglądem i tym miejscem nie jest brane pod uwagę? Tylko, żeby było, że "Ona chodzi z nim, na pewno jest taka fajna jak on!".
Akacja12 - Sob 10 Lip, 2010 15:57
Temat postu:
Czemu od razu zakladasz że tu nie ma uczucia ? Bez sensu, jedno do drugiego nic nie ma.
Shaunri - Sob 10 Lip, 2010 16:05
Temat postu:
Też jestem tego zdania że kryteria doboru partnera, czy mówiąc bardziej po ludzku - kwestia tego co człowiekowi się "podoba" w drugim człowieku do uczucia nie ma kompletnie nic. Pokochać można bardzo wiele rzeczy, wygląd, styl, czy charakter to tylko kilka z nich, oczywiście najlepiej jak wszystko występuje razem, ale przecież nie musi : )
Riaga - Sob 10 Lip, 2010 22:21
Temat postu:
A zna ktoś przypadek (np. małżeństwo), w którym żona jest z mężem tylko dlatego, że jest on bogaty, przystojny i młody? : ) To chyba zbytnia miłość nie jest. : )
pitrasia - Sob 10 Lip, 2010 23:57
Temat postu:
Oj, ale on po co by miał wychodzić za biedną, skoro nic nie czuje, ani nic?
Shaunri - Nie 11 Lip, 2010 09:52
Temat postu:
Riaga - Ale przecież z jej perspektywy nie jest Ona z nim dlatego ze jest piękny, bogaty i młody, tylko dlatego że go kocha. A fakt, że pokochała go dlatego że jest piękny, bogaty i młody to rzecz drugorzędna, bo kocha go tą samą miłością, którą każdy z nas może pokochać brzydkiego, biednego i starego, jeśli znajdziemy w nim/niej jakieś inne wartości, które "nas" przyciągną.
Riaga - Nie 11 Lip, 2010 11:44
Temat postu:
Ale wtedy kocha jego pieniądze i wygląd, a np. charakteru nie trawi, a to przecież, hm, charakterem na co dzień żyjemy.
Tremere - Nie 11 Lip, 2010 12:19
Temat postu:
nie da sie kochac pieniedzy i wygladu tak jak czlowieka, troche za daleko wyszlas z hipotezami i sama sie pogubilas.
zauwaz ze milosc nie pojawia sie od razu tylko kwitnie, nawet jezeli zwiazek jest czysto materialny to nie wyklucza to wcale tego ze uczucie sie pojawi.
Shaunri - Nie 11 Lip, 2010 12:47
Temat postu:
Tremere dobrze ujęła sens tego o czym mówię, tak więc pozostaje mi się pod tym podpisać : )
Riaga - Nie 11 Lip, 2010 13:27
Temat postu:
Zostałam pokonana : P No fakt, jest w tym, co mówicie, trochę racji, ale miłość do pieniędzy i wyglądu nie jest tak jak miłość do samego człowieka : P
Shaunri - Nie 11 Lip, 2010 14:39
Temat postu:
Osoba która zostaje przyciągnięta do poznania drugiej osoby dzięki jej wyglądowi wcale nie kocha jej wyglądu, tylko samą osobę. Poznanie człowieka, a miłość to dwie różne rzeczy.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group