Dzieci OnLine

Z życia szkoły... - Szkolne problemy-wyprawka

anemone - Nie 05 Wrz, 2010 16:19
Temat postu: Szkolne problemy-wyprawka
Witam rodziców uczniów!
Jak sobie radzicie z doborem wyprawki dla dziecka i na co najbardziej zwracacie uwagę?
Macie jakieś swoje sprawdzone typy czy kierujecie się czymś innym Question
Riaga - Nie 05 Wrz, 2010 16:46
Temat postu:
Forum DLA młodzieży i dzieci, nie O młodzieży i dzieciach : )
Przykro mi.

Edit:
Przepraszam za błąd, Simon, myślałam cały czas o części "o młodzieży i dzieciach", i jakoś się ciachnęło.
nasty_girl - Nie 05 Wrz, 2010 17:24
Temat postu:
Chyba, że forumowe dzieciaki podpowiedzą coś o swoich wyprawkach;p


Moja ogranicza się do kupienia wkładu do skoroszytów, więc niewiele pomogę Wink
SIMON300195 - Nie 05 Wrz, 2010 20:52
Temat postu:
Riaga napisał/a:
Forum DLA młodzieży i dzieciach, nie O młodzieży i dzieciach : )
Przykro mi.


czyżby jesteś w UK lub USA? forum DLA młodzieży i dzieci

żeby nie było OT
anemone niestety nazwa naszego forum i strona WWW jest bardzo myląca... chodzilo mi o to że można pomylić odbiorców tego forum Confused
Nikita - Pon 06 Wrz, 2010 14:48
Temat postu:
No, nazwa forum jest nieco przestarzała. Razz Jest tu więcej młodzieży i dorosłych. Razz (choć czasami, czytając niektóre posty ma się co do tego wątpliwości;p).
Shaunri - Pon 06 Wrz, 2010 15:04
Temat postu:
Nikita - Ale wciąż chyba jedyną osobą planującą dzieci w najbliższym czasie jest Tremere : )
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 15:20
Temat postu:
A nigdy nie wiadomo, co za niespodzianka się przydaży
(Mówię oczywiście o forumowych dorosłych). :P
pitrasia - Pon 06 Wrz, 2010 15:28
Temat postu:
Co racja, to racja. A ja myślę, że są tu jakieś osoby, które mają mniej niż 13 lat (bo prawnie to jest młodzież). A jeśli nie to rzeczywiście nazwa jest ciut do tyłu...
Shaunri - Pon 06 Wrz, 2010 15:56
Temat postu:
Nazwa wzięła się z serwisu, który - z tego co pamiętam - chyba jeszcze żyje, podobno nawet lepiej niż forum, ale nie wiem bo chyba nigdy tam nie byłem ; )

Riaga - Proszę, nie kracz ; )
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 16:13
Temat postu:
*evil laugh*
Uważaaajcie, uważajcie :D

Edit:
http://www.yafud.pl/3107/

>:D!
Jak widać, wszystko jest możliwe.
Nikita - Pon 06 Wrz, 2010 16:20
Temat postu:
E tam, na tym yafudzie takie głupstwa wypisują, szkoda czasu czytać.
nasty_girl - Pon 06 Wrz, 2010 17:34
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Nazwa wzięła się z serwisu, który - z tego co pamiętam - chyba jeszcze żyje, podobno nawet lepiej niż forum, ale nie wiem bo chyba nigdy tam nie byłem ; )

Riaga - Proszę, nie kracz ; )


Właśnie, właśnie. Daj nam jeszcze czas na... spokojną naukę? Wink
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 18:00
Temat postu:
Nikita - to i tak jest przestroga :P No i nigdy nie wiadomo, co się przydaży. Dzisiaj 14-latki mają dziecięcia już.
Nikita - Pon 06 Wrz, 2010 18:52
Temat postu:
W dawnych czasach to było normalne. Razz Teraz są to jednak skrajności, osobiście znam jedną osobę, która w wieku 14 lat zaszła w ciążę. Wink
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 19:01
Temat postu:
Niestety - znam i 14, i 16 które zaszły w ciążę. Przykre to. Ale skoro to czasy słoneczka, to trzeba się przyzwyczaić, nikt przecież nie zaaplikuje zastrzyków antykoncepcyjnych wszystkim nastolatkom świata.
Shaunri - Pon 06 Wrz, 2010 19:15
Temat postu:
Riaga - Popadasz w skrajności. Słoneczka, jak i ciąże 12-16 letnie to promil promila promila. Rzecz marginalna wyolbrzymiona sztucznie przez media. Co ciekawsze wszyscy byliby szczęśliwi gdyby ludzie na szeroką skalę zaczęli się rozmnażać już w wieku 10 lat, bo wciąż grozi nam nadejście koszmarnego niżu demograficznego, co niespecjalnie potwierdza Twoją teorię o słoneczkach i skali nastoletnich ciąż.

Oczywiście Ty jesteś porządna i w żadnym słoneczku byś udziału nie wzięła. I wierz mi że niewiarygodnie znaczna większość nastolatek ma do tego dokładnie takie samo podejście jak Ty : )

Ba, jeśli chcesz wiedzieć, to średnia wieku pierwszej ciąży stale od lat 80-ych rośnie, w tej chwili w porównaniu z latami 80 jest to wzrost rzędu 5-8 lat. Na przestrzeni 30 lat kobiety średnio zachodzą o ponad 5 lat później w pierwszą ciążę. Na ten przykład w Wielkiej Brytanii już w 2006 roku liczba ta przekroczyła wiek 30 lat. U nas pewnie trzyma się koło 26-27, ale przy tak dużym ciśnieniu na równouprawnienie, studia i karierę już niedługo nadgonimy zachód, tak więc o młodociane matki się nie przejmuj - będzie ich coraz mniej.
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 19:23
Temat postu:
Widocznie obracam się w innym towarzystwie.
nasty_girl - Pon 06 Wrz, 2010 19:45
Temat postu:
Mimo wszystko jest ich niewiele (choć rekordzistka, którą pamiętam z podstawówki już spłodziła całą trójeczkę). Są różne sytuacje - sama mam w rodzinie jedną młodą mamusię, bliską mi osobę i od pewnego czasu patrzę na pewne sprawy z innej perspektywy. Jednak spoglądając na osoby, z którymi mam jakiś tam mały kontakt - głównie wirtualny, to dopiero po ukończeniu przez nas 20 lat zaczęły się pojawiać dzieci. A wśród bliższych znajomych to 'po studiach', 'mając odpowiednią pracę', tak więc o jakiś nagły wyż bym się nie martwiła.

A 'planowane' ciąże w wieku 18 - 20 lat wywołują u mnie spory uśmiech Wink
Shaunri - Pon 06 Wrz, 2010 20:09
Temat postu:
nasty - W momencie w którym ktoś nie idzie na studia, to właściwie w wieku 20 lat mieszka na swoim i niewiele więcej mu pozostaje jak rozpoczynać właściwe życie : )

Riaga - Widocznie patrzysz w niewłaściwą stronę, ewentualnie troszkę Ci się proporcje zakrzywiło. No, zawsze jest możliwość że masz tego pecha, że trafiłaś do najgorszych szkół w historii państwa polskiego i obracasz się wśród samego plebsu, no ale nie posądzałbym Cię o takie rzeczy ; )
Riaga - Pon 06 Wrz, 2010 20:33
Temat postu:
W mojej klasie chociażby jest tylko...6 osób (na 25) potrafi zrobić normalną imprezę, spotkanie klasowe, na którym nie będzie piwa ani żadnego innego alkoholu. Dla przykładu, jakoś pod koniec sierpnia mieliśmy "Ognisko klasowe" - wpadłam na moment, żeby nie było, żem niezintegrowana. Przychodzę - cały stolik zastawiony piwskiem, wszyscy się śmieją jak żule. (Bardzo mnie rozbawił tekst koleżanki - "Ej, schowajcie piwo, bo ja zdjęcia chcę zrobić i mi mama je przeglądać będzie!")
I ogólnie takie bajabongi są z moją klasą. I większością - niestety - wszystkich uczniów.

Jeśli chodzi o podejście do seksu, etc. to większość dziewcząt bardzo się do tego pali. Nie wspominając o tym, że obecnie chyba dwie są w ciąży i nie mam pojęcia, ile dziewcząt miało już dzieci. Wiem, że dziewczyna, która parę razy nie zdała i była ze mną w 1 gimnazjum, w wieku 14 lat w ciążę zaszła.

A ogólnie to moje otoczenie dość młodo zachodzi w ciążę. Nie mówię o nastolatkach, ale także o dorosłych chociażby - najczęściej takie 22-25latki.
Shaunri - Pon 06 Wrz, 2010 20:37
Temat postu:
Picie piwa, czy "palenie się do seksu" tak naprawdę nie ma nic wspólnego z rodzeniem dzieci w wieku 14 lat.

Twoje wspomnienie o dziewczynie która "parę razy nie zdała" i "w wieku 14 lat w ciążę zaszła" potwierdza tylko to co mówię - plebs znajdzie się wszędzie.
nasty_girl - Pon 06 Wrz, 2010 20:45
Temat postu:
Zaraz.. 14 lat masz. Uwierz, że wypicie piwa (nawet w gimnazjum) nie sprawia, że skończysz jako samotna matka na zasiłkach z 5 dzieci ;p
pitrasia - Wto 07 Wrz, 2010 07:35
Temat postu:
A ja tam mam porządne otoczenie, bo żadnej młodocianej matki nie znam Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group