Dzieci OnLine

Z życia szkoły... - Kiedy??

Mruczka - Sob 11 Wrz, 2010 12:29
Temat postu: Kiedy??
Czy ktos z was wie, kiedy w tym roku szk. bedzie pierwszy próbny sprawdzian na koniec SP?? Sad Prosze o odpowiedzi!!
Riaga - Sob 11 Wrz, 2010 12:47
Temat postu:
Nie ma się co przejmować tak tym testem. Przy przyjmowaniu do gimnazjum nikt nie patrzy na ilość punktów z testu, w gruncie rzeczy nie jest on w ogóle potrzebny.

W szkole na pewno wam powiedzą, kiedy będzie. Zapytaj się w poniedziałek nauczycielki.
Nikita - Sob 11 Wrz, 2010 13:41
Temat postu:
Termin próbnych testów często zależy od szkoły. Mogą być to testy kuratoryjne lub np. ja miałam próbne testy gimnazjalne z operona. Razz Niektóre szkoły robią próbne w pierwszym półroczu, a niektóre na początku drugiego lub w I i II. Razz

W przypadku przyjmowania do elitarnych gimnazjów patrzą na wyniki. Wink
Akacja12 - Sob 11 Wrz, 2010 13:45
Temat postu:
jakoś one są zwykle chyba listopad-styczeń. Naprawdę stresuj. Tak naprawdę zaden z tych wszystkich egzaminów, które Cię czekają, nie są wartę tego stresu, z maturą włącznie. Jeżeli sobie z czymś nie radzisz, to poszukaj w necie jakichś fajnych stronek, które tłumaczą dane zagadnienie, np. z matematyki. Bo z nią jest zwykle tak, że jak coś pominiesz, to będzie się za Tobą długo ciągnęło...
pitrasia - Sob 11 Wrz, 2010 14:39
Temat postu:
Z tego co wiem, to każda szkoła sama wyznacza termin uczniom i zazwyczaj robi to tydzień wcześniej... Ale możesz zapytać się nauczycieli, albo jakiś starszych kolegów kiedy szkołą ma zwyczaj robić próbny test Smile
Shaunri - Sob 11 Wrz, 2010 14:48
Temat postu:
Nikita - Co to sa elitarne gimnazja? Jakiś oficjalny podział istnieje, czy to tylko nieoficjalne nazewnictwo : )?
Nikita - Sob 11 Wrz, 2010 14:52
Temat postu:
Te, które są wysoko w rankingach uważane są za elitarne. Wink Są rankingi studiów, liceów, gimnazjów również Wink
Shaunri - Sob 11 Wrz, 2010 16:33
Temat postu:
Nie żeby to miało jakikolwiek sens ; )
nasty_girl - Sob 11 Wrz, 2010 16:39
Temat postu:
Jakiś tam ma. Dalej jest rejonizacja, więc jak ktoś mieszka w okolicy, w której jest bardzo kiepskie gimnazjum stara się dostać do innego. Do tych lepszych jest sporo chętnych, a mało miejsc stąd pewnie uznanie za 'elitarne'. Gimnazjum jak gimnazjum. Ja chodziłam do uznawanego za najlepsze w mieście (przed pojawieniem się prywatnych ofert.. ), a nie przeszłoby mi przez usta, że to dobra szkoła.
SIMON300195 - Sob 11 Wrz, 2010 16:47
Temat postu:
testy próbne są zawsze przez szkołę wyznaczane.


Ten "właściwy" zazwyczaj on jest w kwietniu,termin wyznaczana przez ministerstwo edukacji...

nie musisz sie bac ze nie dostaniesz przyjęta, wręcz muszą cie przyjąć do danego okręgu szkolnego, ale jak bedziesz chciala isc do innego gimnazjum, do ciut lepszego(gimnazjum) to wyniki grają rolę Wink

ale zawsze najważniejsze są oceny, jak masz 5 i 4 to nie ma mowy żebys egzaminu nie zdala
Nina.Kar - Czw 23 Wrz, 2010 14:45
Temat postu:
U mnie w szkole ten test próbny jest w grudniu. Ja i tak średnio przejmuję się tym testem.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group