Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Aparat ortodontyczny

Lunka - Czw 07 Paź, 2010 16:21
Temat postu: Aparat ortodontyczny
Mam problem z zębami. Wiem, że są krzywe. Jednak wstydzę się tego. Gdy byłam w drugiej klasie podstawówki (teraz jestem w drugiej gim) byłam u ortodonty. Nie miałam jeszcze wszystkich zębów stałych, a ortodontka chciała mi założyć stały aparat. Od tego czasu zraziłam się ortodontów. Boję się, że będę musiała mieć wyrywane zęby i będzie to bolało i zakładanie apararu też. Moja mama nie chce iść ze mną do ortodonty, bo mówi, że zęby się wyprostują. Co robić?
Shaunri - Czw 07 Paź, 2010 17:35
Temat postu:
Skoro nie wiesz co zrobić, to znaczy że musisz poczekać aż będziesz wiedziała co chcesz mamie na ten temat powiedzieć. Przyjdzie okres że sama będziesz chciała założenia aparatu i wtedy się do mamy zgłosisz.

Oczywiście pomijam fakt że mama straszne głupoty gada : )
Lunka - Czw 07 Paź, 2010 19:58
Temat postu:
Częściowo chcę założenia aparatu, bo chcę mieć prostę zęby. Jednak boję się bólu i to nie przekonuje mnie do założenia aparatu. Czasem wspominam coś mamie, np. że koleżance założyli aparat albo inna koleżanka ma takie fajne kolorowe gumki. Mam pytanie czy zakładanie aparatu boli i czy bolą potem zęby? I jak powiedzieć mamie o tym, że chciałabym iść do ortodonty, bo tak prosto z mostu to nie potrafię.
pitrasia - Czw 07 Paź, 2010 20:59
Temat postu:
Hmmm.... U nas w starej szkole dostawało się skierowania wiec sama nie wiem jak pomóc. A może porozmawiasz o tym z dentystą?
Riaga - Czw 07 Paź, 2010 22:46
Temat postu:
Zakładanie aparatu raczej nie boli. Jednakże samo posiadanie aparatu owszem - ja noszę jedynie taki na noc, i przez pierwszy tydzień rano się budziłam z wielkim bólem zębów.
Jednak nie jest to tak, że tak strasznie cię boli, że nie można żyć - tylko trochę ciągnie, da się przyzwyczaić. Ach - no i ciągnie jedynie po podkręceniu - potem nic nie czuć. Potem znowu podkręcenie - ciągnie - i nic. Tak więc w porząsiu : )

Ale uwierz - warto aparat nosić. Bardzo ładnie ząbki prostuje, no i dodaje uroku. A jak jeszcze sobie trzaśniesz błękitne ligaturki, to po prostu miodzio.

I myślę, że jak wybierzesz się do dentysty na kontrolę, to powinien cię skierować do ortodonty.
Shaunri - Pią 08 Paź, 2010 10:18
Temat postu:
Lunka - Wizyta u ortodonty to jakieś intymne cuś jest, że wprost mamie powiedzieć nie możesz? : )

Druga rzecz - jednych boli, drugich nie boli. Aktualnie znajoma sobie zamontowała takie urocze szyny, no i narzeka strasznie że Ją jedynki bolą. Z drugiej strony innych nie boli prawie wcale. Wszystko zależy.

Poza tym musisz pamiętać że stały aparat na zęby to bardzo duży wydatek - Dlatego też musisz brać pod uwagę że Twoich rodziców może nie być stać na coś takiego.
Lunka - Pią 08 Paź, 2010 14:56
Temat postu:
A tak około ile kosztuje zakładanie? Ile około jest wizyt u ortodonty przed zakładaniem aparatu?
piotr123 - Pią 08 Paź, 2010 15:23
Temat postu:
Ja miałem aparat "zdejmowany" czyli zakładałem sobie tylko na noc , wizyt przed założeniem były trzy 1.dostosowanie kształtu (taka jagby glina jest i na zęby ci bierza na 10s to zastyga i jest gotowe) 2.zdjęcie rentgenem (żeby sprawdzić które trzeba prostować) 3.gotowy aparat ci zakladaja i dają ewentualne poprawki Smile

Zakładanie , zdjemowanie , noszenie takiego aparatu NIE BOLI tylko co 1-2 tyg trzeba go rozszerzyć (Wypowiedź riagi "śrubka") i wtedy trochę bardziej uciska na zęby ale tak to nic Smile
pitrasia - Pią 08 Paź, 2010 20:02
Temat postu:
A ja mam mieć aparat, albo coś, bo mam bardzo duże problemy przez szparę między górnymi jedynkami...
Lunka - Nie 10 Paź, 2010 15:41
Temat postu:
Dzięki wszystkim za rady. Porozmawiałam z mamą i pójdziemy do ortodonty.
grot11 - Pon 01 Lis, 2010 18:08
Temat postu:
****



/żegnam pana - Nasty.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group