Dzieci OnLine

Z życia szkoły... - Nauka

jacekkecaj - Sro 29 Gru, 2010 17:16
Temat postu: Nauka
Witam. Mam pytanie.
Ciekawi mnie pewna rzecz: do jakiej szkoły po gimnazjum pasowałoby iść jeżeli chce się zostać lekarzem dentystą? Wiem, że później to na 5 lat do UM i roczny staż, ale gdzie najlepiej po gimnazjum? Aha - jakie przedmioty potrzebne są do nauki tego zawodu ?

Jeszcze mam jedno pytanie...

Jeżeli ktoś lubi i rozumie chemię to do jakiej szkoły może iść, jakiego zawodu się uczyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Shaunri - Czw 30 Gru, 2010 10:24
Temat postu:
Liceum ogólnokształcące o profilu biologiczno-chemicznym? Chyba najlepszy wstęp na jakieś medyczne studia.

Jeżeli ktoś lubi i rozumie chemię to do jakiej szkoły może iść, jakiego zawodu się uczyć ?

Mógłbyś zawsze iść na chemię ale to bardzo, bardzo trudny kierunek, do tego bez specjalnych perspektyw w Polsce.
Nikita - Nie 02 Sty, 2011 21:55
Temat postu:
Zdecydowanie biol-chem w LO, choć w niektórych liceach są jeszcze profile tzw. medyczne (dodatkowo wzmocniona fizyka). Teraz chyba większość uniwersytetów medycznych nie bierze pod uwagę fizyki (albo jest ona zamienna z matematyką,nie pamiętam), najlepiej po prostu poczytać na stronach danej uczelni.

Z chemią to też najlepiej na biol-chem, są też tworzone profile mat-chem,ale rzadziej.
A potem biotechnologia, analityka medyczna, mnóstwo jest kierunków powiązanych z chemią do wyboru.
Shaunri - Pon 03 Sty, 2011 11:23
Temat postu:
I tak prawda jest taka że liceum ma Cię przygotować tylko do matury - wystarczy pewnie biologia i chemia, fizyka nieco we własnym zakresie, bo wiedza z liceum na studiach Ci się w żadnym stopniu nie przyda.
Słupek - Pon 03 Sty, 2011 14:28
Temat postu:
Fizyki chyba jeszcze gdzieniegdzie wymagają, ale rozsz. matura z tego była banalna w 2009 roku. Teraz pewnie podobnie.

W sumie warto znać jakbyś się zdecydował na jakiś inny kierunek. Na mojej uczelni się liczy na wszystko (łącznie z biotechnologią i chemią) poza, tfu, europeistyką.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group