Dzieci OnLine

Twój wolny czas - Książki

Bike_chan - Pią 22 Sie, 2003 13:23
Temat postu: Książki
Jednym z moich sposobów spedzania wolnego czasu jest czyanie ksiązek... Uwielbiam to. Datego mam do was pytanie: Dlaczego tak mało ludzi ostatnio czyta ksiązki, same statystyki mówia za siebie... ? Ja osobiście tego nie rozumiem. Czekam na odpowiedzi...
Confused
Lilly - Pią 22 Sie, 2003 13:30
Temat postu:
Ja też lubię czytać książki. Ale oczywiście ciekawe, np.:Tajemniczy Ogród lub Tomek Sawyer , a nie jakies Tomek w krainie kangurów, błeee Wink
Bike_chan - Pią 22 Sie, 2003 14:06
Temat postu:
O boże!!! Tomek w krainie kangórów był BEZNADZIJNY!!!!!!!. Tjemniczy ogród nawet mi sie podobał, a Tomka nie czytałam... ja najbardziej lubie ksiązki sience fictin i fantasy... Smile
ToJa - Sro 27 Sie, 2003 14:00
Temat postu:
Myślę, że dużo jest winy rodziców. Mało czytają gdy dzieci są jeszcze małe. Wolą włączyć bajkę na CD niż poczytać dziecku. Na początku gdy zaczęłam robić bajki na stronie to młodsze dzieci mnie pytały czy tych bajki będzie można słuchać. Były rozczarowane gdy mówiłam, że trzeba je czytać. Poza tym książki są drogie. Biblioteki są biedne i jest mało książek. Wszystko do kupy i jest jak jest Sad
Kamix - Sro 27 Sie, 2003 17:10
Temat postu:
Zgadzam sie z ToJą kazdy idzie na latwizne, nikomu niechce sie czytac kazdy woli wlaczyc telewizor obejrzec film itd.

Ja ksiazek nie czytam ale mam zamiar przeczytac ta ToJi, Weroniki i inych autorow ta ksiazka mnie zaciekawila i niemoge sie doczekac jej wydania.

P.S : ToJa powiadom mnie jak juz bedzie wszystko gotowe Wink
cornelia - Pią 29 Sie, 2003 14:55
Temat postu:
Bo ludzie sa głupsi.Ja ostatnio czytałam Pollyannę i mówię wam fantastyczna książka Razz Aha i czytalam ksiazke Harry Potter i bardzo mi sie podobała
cornelia - Pią 29 Sie, 2003 14:59
Temat postu:
ToJa napisał/a:
Myślę, że dużo jest winy rodziców. Mało czytają gdy dzieci są jeszcze małe. Wolą włączyć bajkę na CD niż poczytać dziecku. Na początku gdy zaczęłam robić bajki na stronie to młodsze dzieci mnie pytały czy tych bajki będzie można słuchać. Były rozczarowane gdy mówiłam, że trzeba je czytać. Poza tym książki są drogie. Biblioteki są biedne i jest mało książek. Wszystko do kupy i jest jak jest Sad
Bardzo mądrze zrobiłaś ToJa.Dzieci są rozczarowane to niech się nauczą czytać prawda?
Anonymous - Pon 01 Wrz, 2003 14:54
Temat postu:
Podobna dyskusja, chć tego dyskusją nie można nazwać, bo nikt nie chce dyskutować Wink miała się toczyć na forum o książkach.
Iśka - Pon 01 Wrz, 2003 15:59
Temat postu:
Ja też uwieeeelbiam czytać książki ! A jak mnie książka nudzi, to nie czytam ją do końca (chyba, że to lektura Smile )...

A może ktoś by mi jakąś fajną polecił ?!? Very Happy
Vardamerethiel - Sob 06 Wrz, 2003 15:04
Temat postu:
nie wyobrażam sobie życia bez książek... dlatego statystyki mnie dziwią i przerażają...
Iśka - Sob 06 Wrz, 2003 21:46
Temat postu:
I pomyśleć, że tyle osób nie docenia piękna ksiązek ...

To smutne Sad...
Szalona - Sob 06 Wrz, 2003 21:55
Temat postu:
Nam pani od polaka kazała już na 1 października zrobić recenzję książki i ja przeczytać, mi sie trafił "Biały Kieł" jak narazie mi się podoba, a druga książkę kazała nam przeczytać na 30 października.Więc w mojej szkole nawet pilnują żebyśmy czytali.
Gościówa - Sro 10 Wrz, 2003 16:59
Temat postu:
JA też uwielbiam czytać ksiązki...podobało mi się:
"Znak"
"Ten obcy"
"Ania z zielonego wzgórza"
"Harry Potter"
"Niespokojne godziny"
"Wilekie zasługi"
itp.....
Lilly - Sro 10 Wrz, 2003 19:53
Temat postu:
Ja teraz mam lekture "Ten obcy" i podobno jest bardzo fajne, musze ją szybko wypozyczyć, bo mam mało czasu na przeczytanie! Very Happy
Villemo - Sob 13 Gru, 2003 22:52
Temat postu:
Ja UWIELBIAM czytać, zwłaszcza science fiction i fantasy. Nie mam prooblemu ze znajdowaniem fajnych książek, bo dużo się czyta w moim domu, a jeszcze to tego mój brat pożycza od znajomych dużo świetnych książek. Są za drogie? Ja kupuję dwie gazety wypchane wprost opowiadaniami: "Science Fiction" i "Nową Fantastykę". Kosztuje mnie to ok. 15 zł tygodniowo, ale do tego jeszcze mam recenzje książek i filmów oraz publicystykę. Polecam gorąco!
Pulkownik Nikt - Nie 14 Gru, 2003 00:07
Temat postu:
Ja bardzo lubie czytac ksiazki biggrin
Polecam "swait Dysku" Teryego Pratcheta czy jak sie jego naziwsko pisze Razz
No i oczywiscie Wladce Pierscieni i inne ksiazki miscza biggrin
Idda - Nie 14 Gru, 2003 15:19
Temat postu:
Ja też kocham czytać Very Happy. Iśka, chciałaś jakieś fajne książki, więc je masz:
"Polyanna" i "Polyanna dorasta", "Czarodziejski świat Marigold",
"Panna z mokrą głową", "Szaleństwa panny Ewy, "Wyprawa pod psem", "List z tamtego świata",
"Biały Bim Czarne ucho" (czy jakoś tak - rozpłakałam się przy tej książce wiele razy Crying or Very sad ),
"Mała księzniczka (tytuł brzmi dziecinnie, ale to bardzo poważna i wzruszająca ksiązka),
"Ten obcy" i druga część - "Inna",
"Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości" (wypasione!!! Very Happy ),
"Pierścień i róża" (świetna bajka, która dzieje się w średniowieczu Smile ).
Oj, mogłabym tak jeszcze godzinę wymieniać, ale ręka mnie już boli Very Happy
Pulkownik Nikt - Nie 14 Gru, 2003 20:00
Temat postu:
A co do tego ze ludzie nei chca czytac ksiazek to dlatego bo wszyscy ida na latwizne wola usadowic swoje grube dupsko przez TV i wbijac sobie do glowy kazde gowno ktore media serwuja prosto pod nos bo przeciez takl trudno przerwocic na druga strone i przeleciec oczyma po literkach
z tego lenistwa ludzkiego bierze sie cala ciemnota na swiecie nikt nie chce spojrzec dalej tylko patrzy to co mu pod nos podstawiaja inni ludzie i tak wlasnuie sie ludzmi manipuluje.
I przeciez bardzo latwo jest przyjac "jedyna prawdziwa wiare" zamiast sie nad tym zastanowic bo tak wszyscy robia i lepiej siedziec z innymi swiniami w chlewie i zrec pasze ktora daja nam ludzie ktorzy nie byli leniwi i postanowili zmanipulowac innych dzieki czemu sie latwo wedruje na szczyt dlatego tez jakos malo rzad dziala by ludzie czytali ksiazki bo z tego die bierze bunt a bunt jest zly i nie mozna wtedy ludzmi sterowac Ło !
Wiec ludzie serwuja corac to wiecej bajeczek na plytach w telewizji sadzac ze dziecko sie czegos z tego nauczy a nauczy sie jedynie tego ze trzeba brac kazde gowno ktore ci pod nos podstawia i zzerac je z lapczywoscia po co sluchac jakiejsc dobrej muzyki? lepiej wziasc to co serwuja wspanialomyslne media. Tak samo jest z ksiazkami po co jakas madra i dobra ksiazke przecyztac? lepiej wziasc pierwsze lepsze gowno z telewizji i juz.

I wlasnie lenistwo cale i niechec ludzi do takich chocby czynnosci jak czytanie ksiazek podczas ktorych czlowiek moze jchociaz trochep omyslec o tym jak ejst na swiecie sie beize cala ciemnota i ludzie probojacy manipulowac innymi Ło !

Za literowki sry ale napisalem tego posta na predce bo juz spiacy jestem a chcialem sie wypowiedziec w tej dyskusji skoro mam swoje zdanie
mroweczka - Pią 19 Gru, 2003 22:31
Temat postu:
Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać Very Happy Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne Very Happy Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! Very Happy
Mała - Pią 19 Gru, 2003 23:52
Temat postu:
Najlepsze książki z mojej domowej biblioteczki:
Pamiętnik Księżniczki cz: 1,2,3,4Smile
Julia: i noc w nowym jorku,
Julia ;porwanie w londynie
hp 1,2,3,4,5Smile
dZIEWCZYNA ameryki:)
ala makota
czarownice: roadl dahl
Jak stałam się suką(tzn.psem:))
...Smile
Idda - Sob 20 Gru, 2003 09:05
Temat postu:
Właśnie! Zapomniałam o Ali Makota! Very Happy
Fajne są jeszcze książki Hitchcoca (czy jakoś tak Very Happy ), które opowiadają o trzech detektywach.
A kto z Was ma "Podręcznik młodego czarodzieja"???? Wprawdzie książka nie jest tak całkiem do czytania (do czytania jest tylko skład potrzebny do czegoś Very Happy ), ale sama w sobie jest wypaśna!!! Smile
panienka_wierzba - Sob 20 Gru, 2003 09:21
Temat postu:
no ja kocham czytac książki moimi ulubionymi są hobbit J.R.R. Tolkiena koja ukochana ksiązka przeczytałam ją kilka razy Włądca pierścieni też czytam już któryś raz z kolei teaz i uwielbiam książki typu szatan z siódmej klasy, jedna z niewielu lktuir ktre czytałam z zapałem, oraz wszelkie książki tlkiena oraz fantasy w świecie podobnym do śrdziemia raz oczywiście mje kchane horrory oczywiście nie takie jak kraby :/
Tresh - Sob 20 Gru, 2003 09:22
Temat postu:
Tak w ogóle to w pełni zgadzam sie z postem Pułkownika.

A poza tym chciałam wam polecić dwie suuupeer książki Adama Bahdaja "Telemach w dżinsach" i druga część "Gdzie jest Twój dom Telemachu?" To są książki które na prawde warto przeczytać, są zabawne a do tego to co w nich opisują jest bardzo ciekawe. To jest o chłopcu który wyruszył w podróż by szukać swojego ojca (tu jest nawiązanie do mitycznego Telemacha i Itaki) po drodze poznał chłopca przez którego miał troche problemów, i faceta Jojo który był potem jego najlepszym przyjacielem i pomógł mu szukać ojca. Gorąco polecam! Na prawde nie pożałujecie!!! Smile
Jeszcze bardzo fajne książki to np. "Podróż za jeden uśmiech", "Nawiedzony dom" Anny Chmielewskiej -je też warto przeczytac. Wiecej na razie nie pamietam fajnych ksiązek Wink
mroweczka - Sob 20 Gru, 2003 11:46
Temat postu:
Oj oczywiście jeszcze "Pamiętnik Księżniczki" ( czytałam chyba 3 pierwsze części ale w naszej bibliotece podobno przywięźli do części Very Happy )
"Dziewczyna Ameryki" - tego czytałam skrót ale i tak fajne Very Happy
"Uciekinierka" - płakałam na tym bo wyobrażało mi sie ciągle, że uciekinierka to moja starsza siostra a ja jestem Lucy Crying or Very sad
"Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" - też bardzo smutne Crying or Very sad
"Pamiętnik Narkomanki" - pamiętnik ćpunki, która wyszła z nałogu
I jest jeszcze dużo o których na pewno zapomniałam.. Cool
BigBrad - Wto 23 Gru, 2003 14:49
Temat postu:
W dzisiejszym swiecie wielu o wielu za duzo ludzi zapomina że dzieki czytaniu książek ćwiczy się wyobraźnię osobiscie 1000 razy wole przeczytac ksiazke niz obejrzec film np. czytalem ksiazke "Pamiec Abslolutna" pozniej ogladalem film i doszedlem do wniosku iz film nawet w 2% nie oddaje tego co mozna wyczytac w ksiazce moi najbardziej ulbubieni autorzy to min. Alfred Szklarski, Edmund Niziurski, Zbigniew Nienacki, Hanna Ożogowska, Henryk Sienkiewicz, Jan Parandowski, Kornel Makuszyński i inni.
To co na dzień dzisiejszy dzieje się z czytaniem jest zatrważające i okropne mam nadzieję iż się to zmieni choć nikłe są na to nadzieje Sad
majkafri - Pią 09 Sty, 2004 23:43
Temat postu:
Ja tez uwielbiam czytać ksiązki!!!
Moja ulkubiona to Harry Potter!! :]
Anonymous - Pią 23 Sty, 2004 19:48
Temat postu:
Ja uwielbiam książki, jestem zapisana w czterech bibliotekach. Uważam, że inni nie przyznaja się do czytania książek, bo obawiają się, że będą wyzywani od kujonów.
P.S. Moglibyscie doradzić jakąś książkę obyczajową, przygodową, o nastolatkach? Polecam serię "Bezsennik" (przygodowo - obyczajowa), "Replika" (trochę fantastyczno - przygodowa) i "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz" (obyczajowa i trochę przygodowa, np. "Nutria i Nerwus", "Ida sierpniowa")

Pozdrawiam. Smile)))))))
Anonymous - Pią 23 Sty, 2004 20:16
Temat postu:
Moglibyście podać autora tej ksiązki pt. "Polyanna"?
mroweczka - Pią 23 Sty, 2004 21:48
Temat postu:
Alia napisał/a:
Ja uwielbiam książki, jestem zapisana w czterech bibliotekach. Uważam, że inni nie przyznaja się do czytania książek, bo obawiają się, że będą wyzywani od kujonów.
P.S. Moglibyscie doradzić jakąś książkę obyczajową, przygodową, o nastolatkach? Polecam serię "Bezsennik" (przygodowo - obyczajowa), "Replika" (trochę fantastyczno - przygodowa) i "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz" (obyczajowa i trochę przygodowa, np. "Nutria i Nerwus", "Ida sierpniowa")

Pozdrawiam. Smile)))))))


Taaa... Super jest Bezsennik... Polecam też "Świat według Ally"(też o nastolatce) i "Szkoła przy cmentarzu" (o dwunastolatkach Very Happy ). A autor Pollyanna to Eleanor H.Porter
Gościówa - Pią 12 Mar, 2004 19:27
Temat postu: wolny czas
Ja lubię Harrego Pottera, Anię zielonego wzgórza, MAłego książę, Ksiązke pt: znak itp... słyszałam że pamiętnik narkowanki oraz Ala Makota (nie ala ma kota tylko ala makota.. ala to imie makota to nazwisko) jest też fajne ale nie czytałam.
MeGi111 - Sob 13 Mar, 2004 22:46
Temat postu:
ja uwielbiam czytać!!! Niestety czytanie w dzisiajszym świecie zanika... Młodzież woli sobie włączyć film (bo jest z obrazem i nie trzeba się wysilać w wyobrażanie sobie). Ale dla mnie to właśnie jest największą atrakcją!!! Wszystko mogę sobie wyobrazić po swojemu... Nie wiem czemu, ale uwielbiam książki obyczajowe...

Polecam "pamiętnik księżniczki"1, 2, 3 i 4 część
całą jeżycjadę M.Musierowicz,
Wszystkie książki Siesickiej,
No i częstą wypożyczam w ciemno, z serii "wokół nas".

Aha... No i jeszcze zapomniałabym o książkach Ewy Nowackiej. Ja czytałam ich sporo, a w domu mam "Bilet do raju". Bardzo mi się podobają.
Idda - Sob 13 Mar, 2004 23:19
Temat postu:
A zna ktos moze jakies fajne książki o lekkim zabarwieniu erotycznym???? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Nie no,żartuję,ale takie....dla nasotlatek...z wątkiem miłosnym Very Happy Mi się bardzo podobały trzy takie książki-"Błękitny zamek","Zapałka za zakrętem"(czy na zakręcie,już nie pamiętam:-D)i "Miłość trzynastolatki",oraz druga jej częśc-"Czy ta miłosc przetrwa?" Very Happy
Mała - Nie 14 Mar, 2004 09:49
Temat postu:
wiem o co chodzi:) cjhodzi o takipodtekst seksualny?
hm .. no to takie odważniejsze książki to ta co wczoraj kupiłam: plotkara.
chociaz niewiadomo czy ci sprzedadzą, bo mogą niechcieć bo od 16 lat;p
ale mi sprzedali haaa:P
Ale tyle mamy wokół nas podobnych wątków, że nierozumiem czemu od 16.
polecam też w tym przypadku ; lady, jak stałam się suką?, stowarzyszenie wędrujących jeansów, no Wink
a co do książek to POLECAM Nianie w nowym jorku, to niejes dokońca książka dla dzieci, wprost przeciwnie, bardziej dla doroslych, studentow itp... ale naprawde warto. PLakalam przy ksiazce. Cudowna.
A wczoraj kupiłam sobie też dziewczyne z pomarańczami - to chyba nowosc czy jakos tak. Ale dawno nieczytalaam tak bardzo niesamowitej ksiazki. Ksiazka stawia sobie pytania egzystencjalne, bardzo powazne, na ktore george proboje sobie odpoweidziec. tutaj taka mala recenzja:
"gaarder ma odwage zadawać najtrundiejsze pytania, nieczego nieowijajac w bawelne. "co bys wybral, gdybys mial taka szanse? zdecydowalbys sie zyc na ziemi przez krotka chwile, aby po kilkudziesceciu krotkich latach zostac wyrwanym z tego swiata i nigdy juz niepowrocic?czy tez bys zrezygnowal? [...] jesli wybierasz zycie, wybierasz takze smierc" autor impoznuje smialosc i powaga, gdy serwuje mlodym czyteknikom tego rodzaju egzystencjalne pytania. pozwala sobie na sentymentalizm i prostote. lecz nigdsy niepodpada w tanie filozofaowanie. dziewczyna z pomaarnczami to powiesz przy ktorej placze sie bez uczucia ze zostalo sie oszukanym."
Wytluscilam koncowke- wlasnie tak sie czulam. Po przeczytaniu tej ksiazski czuje sie oszukana. Oszukana ze zyje.
a tutaj kawalek tekstu : ""czuje sie jakbym padl ofiarom jakiegos oszustwam poniewaz oto najpierw ktos przychodzi i mowi : prosze masz calyswiat do dyspozycji, mozesz w nim baraszkowac jak chcesz. masz tu swoja grzechotke kolejke BRIO, szkole do ktorej zacznisz chodzic juz tej jesieni. a w nastepnej chwili rozlega sie rechot: haha, niezle cie nabralismy, i caly swiat zostaje mi odebrany. czuje sie oszukany przez wszystko, niema sie czego zlapac, nic mnie nieuratuje.trace nietylko swiat tracie nie tylko wszystko i wsyztskich,ktorcyhkocham. trace tez siebie. pstryk - i niema mnie!"
"
to ksiazka o milosci i o smierci. Z takimpodejsciem filozoficznym. Naprawde ogromne wrazenie na mnie zrobila. POLECAM!
Myszorka - Pią 09 Kwi, 2004 11:35
Temat postu: odp
A ja nie lubie czytac ksiazek . Czyta sie i czyta i nieraz nic nie rozumie
panna_z_bagien - Sob 08 Maj, 2004 13:37
Temat postu:
Idda przeczytaj sobie Magda.doc i jej kontynuacje Paulina.doc
Pozatym My dzieci z dworca ZOO

Ni są to moje ulubione książki, ale przypuszczam, ze będą odpowiednie dla Ciebie

Polecam także "...nie ma z kim tanczyć... [erotyk dla panienek z dobrych domów]" Krystyny Siesickiej, "O melba!" nie pamiętam autorki, "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego i odrobinę Fantasy - tutaj standar Harry Potter (lubie bo każda następna część jest dojrzalsza od poprzedniej) i Władca Pierścieni.
Anonymous - Czw 05 Sie, 2004 20:00
Temat postu: Jak zdobyć opracowanie "ten obcy"? Powierzcie pros
[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote]
uajca88 - Nie 29 Sie, 2004 20:07
Temat postu:
ja nie moge zyc bez ksiazek....
a moji ulubieni autorzy to
vonnegut
king
sienkiewicz
philip k. dick
łysiak
burges
a moja ulubiona ksiazka to "Mein Kampf" Twisted Evil
Anonymous - Sob 04 Wrz, 2004 20:37
Temat postu:
[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote] :( 8O :P :idea: 8O :( :arrow: :arrow:
Malvina - Sob 04 Wrz, 2004 22:54
Temat postu:
Ja za czytaniem nie przepadam ... Czytam tylko lektury i gazety =P . A nie ... pomyłka - Przeczytałam Harrego Pottera .. i wieznia z Azkabanu Mr. Green . To moj wielki wyczyn =P . Jestem z tego domna Mr. Green . Ktos sie pytał jak zdobyc opracowanie ksiazki " Ten obcy " ... Kup victora juniora wrzesniowego ... tam jest Wink
Pulkownik Nikt - Nie 05 Wrz, 2004 00:42
Temat postu:
Cytat:

...Jestem z tego domna...


Taaa... No i widac skutki tej twojej dUmy. Smile
Malvina - Nie 05 Wrz, 2004 13:33
Temat postu:
Pulkownik .. jesli chodzi o to ze napisałam przez " o " ... to mi sie pomylilo :p Poprostu spieszylam sie =]
Anonymous - Sro 08 Wrz, 2004 18:16
Temat postu: Na 30 września mam przeczytac lekture ''Opium w rosole''
[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote]
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 06:21
Temat postu:
Cóż...Harry Potter? Następna część dojrzalsza od poprzedniej? Cóż...Lubię to. Pierwsze cztery tomy przeczytałem po osiem razy, piąty tylko trzy. Ale...Jednak wolę Więźnia Azkabanu i Kamień Filozoficzny, niż na przykład Zakon Feniksa. Owszem, jest przede wszystkim większa, więcej akcji. Jednak...Autorka coraz bardziej skupia się na problemie miłosnym Harry'ego i dla mnie to powolutku wykracza ponad normę. Poza tym lubię Fantasy (Hobbit, Władca Pierścieni Tolkiena; Wiedźmin Sapkowskiego; Pajęczyna Utkana z Ciemności Karla Wagnera)
Anonymous - Sro 13 Paź, 2004 16:55
Temat postu: czeœc jestem nowa i nie lubie czytac lektur
Czeœc co u was nie wiem czy lubieci czytać lektury czy nie ale ja nie nawidze wiezcie mi
Anonymous - Sro 13 Paź, 2004 17:00
Temat postu: Zabić nauczycieli od polaka
lepszy film kto sie ze mna zgadza ?? Jeżelio bym mogło, czytać z jakimœ ładnym chłopakiem to inna sprawa ale ksiażka ponad 400 stron to przesada!!
:love4:
altruista - Sro 13 Paź, 2004 17:32
Temat postu:
uajca88 - musze sie zgodzic, mein kampf jest dosc ciekawa ksiazka.

moje preferencje sa dosc dziwne, czytam wszystko co jest dobrze napisane, odstrecza mnie grafomania. Jedna z najlepszych ksiazek jakie czytalem sa 'chaotyczne akty bezsensownej przemocy' Womacka, tego czlowieka powinni ozlocic
BamBI - Sro 13 Paź, 2004 17:42
Temat postu:
ostatnio czytalam kamienie na szaniec. wiecie bo lektura w drugiej gimnazjum ale dla mnie bardzo sie spodobala a jest o tym jak inni walczyli zebysmy mieli Polske
polecam dla wszystkich Very Happy
zazulita - Sro 13 Paź, 2004 19:41
Temat postu:
Również polecam "Kamienie na szaniec", bo mi się bardzo podobalo mimo, ze nie lubie ksiazek o tematyce wojennej Exclamation
Bike_chan - Sob 23 Paź, 2004 07:24
Temat postu:
A moje ulubione książki, to:
-> "Misery" Stephena Kinga (małym dzieciom nie polecam)
-> "Pokochała Toma Gordona również S. Kinga
-> "Quo Vadis" Sienkiewicza oczywiście
-> cylk o Enderze O.S.Carda
-> cylk "opowieści z narni" C.S.Lewisa (to dla dzieci ale była bardzo fajna)
-> cylk Hain, a zwłaszcza "Miasto złudzeń" Ursuli Le Guin
-> Ksiązki Paula Coelho: "Demon i panna prym", "Weronika postanawia umrzeć", "Podręcznik wojownika światła", "Jedenascie minut", "Alchemik", "Pielgrzym"

A tak na marginesie, to założyłam tej temat w sierpniu ubiegłego roku i nadal ktoś tu cos pisze... niesamowite
Kinga - Sob 23 Paź, 2004 13:13
Temat postu:
Cze
Według mnie ksiązki to zajeb... fajna sprawa Wink
Poszerzasz swoj zasób słów i dużo sie dowiadujesz
BamBI - Sob 23 Paź, 2004 15:34
Temat postu:
Kinga napisał/a:
Cze
Według mnie ksiązki to zajeb... fajna sprawa Wink
Poszerzasz swoj zasób słów i dużo sie dowiadujesz

................nie robisztyle błędow ortograficznych i psujesz sobie wzrok Razz
Idda - Nie 24 Paź, 2004 17:25
Temat postu:
Bardziej już sobie przy kompie psujesz wzrok:PRazz:PNie wiem,czemu tak mało ludzi czyta książki...albo inaczej-lubi czytać książki:Djest b. fajna jedna taka:D,a nazywa się "Angus,stringi i przytulanki".Coś na wzór "Ali Makota",tyle,że nie Polskie:D
mroweczka - Nie 24 Paź, 2004 19:29
Temat postu:
Idda wiem co to jest. Przeczytałam 2 pierwsze części.
Wiecie,że krzyżacy nawet nie są tacy źli? Mr. Green
Anonymous - Pon 25 Paź, 2004 06:14
Temat postu:
Witam.
Ano nie są, mój ulubiony rozdział to ten ostatni albo przedostatni, rozdział bitwy Wink
Quo Vadis - O tak. Wink
Dołączę jeszcze coś do listy - Netforce Toma Clancy'ego
Pozdrawiam Kwiat
Anonymous - Pon 25 Paź, 2004 10:56
Temat postu:
Skoro na wzór Ali to muszę przeczytać Angusa Smile Ala byłą świetna mimo, ze nie lubię książek typowo dla nastolatek Smile przeczytałam wszystkie części i czuję niedosyt... A co do mnie to nie wiem czy akurat w tym temacie się wypowiadałam, ale polecam fantasy Norton, kobieta świetnie pisze.
Anonymous - Wto 02 Lis, 2004 16:58
Temat postu: szatan z siódmej klasy ściąga do tej książki
[quote="mroweczka"]Ja czytałam "Polyanna" i bardzo fajne i muszę skąś wytrzasnąść "Polyanna dorasta". Tak samo czytałam" Ten obcy" a "Inną" chcę przeczytać :-D Polecam także: "harry Potter" , "Szkoła przy Cmentarzu", "Replika" "Ala ma kota"(te są na części) i wszystkie książki Evy Ibbotson są bardzo zabawne :-D Oraz książki Małgorzaty Musierowicz ja czytałam " Dziecko piątku" one na początku są straaasznie nudne ale potem ciekawią. I jeszcze najlepsza moim zdaniem" Chłopcy z placu broni". Ryczałam po tym pół nocy bardzo wzruszające ale takie książki lubie najbardziej. Miłego czytania! :-D[/quote]
Kinga - Wto 02 Lis, 2004 17:04
Temat postu:
Cze
Ja lubię książki psychologiczna ostatnio czytałam "Człowiek istota społeczna" bardzo ciekawa ... tyle że gruba cos ponad 400 stron albo więcej
Idda - Sro 03 Lis, 2004 17:21
Temat postu:
Y... Shocked Też lubię grube książeczki,ale nie aż tak:D...dlatego nie przeczytałam "Faraona"biggrinbiggrinbiggrin
Anonymous - Sro 03 Lis, 2004 17:26
Temat postu:
A u mnie królują: "Pamiętniki hakerów" oraz "Hera moja miłość" Cool
Idda - Sro 03 Lis, 2004 23:27
Temat postu:
A ja ostatnio czytałam "Kłamczuchę" Musierowicz....b.fajne,polecam:D.Ale jeszcze czytałam np. "Szkolny lud,Okulla i ja" albo "Ucho od śledzia"(niby taka stara książka,a jednak nowoczesna:D),albo "Rasmus,rycerz Białej Róży",albo "Brent".Ta ostatnia książka jest dość smutna...i bardziej taka jakaś..psychologiczna...Smile
Anonymous - Pią 05 Lis, 2004 20:46
Temat postu:
Ja ostatnio czytałam Odyseję, Iliadę i Eneidę. Przerabialiśmy epopeje greckie i epopeje rzymskie Smile
Gothic - Sob 06 Lis, 2004 18:47
Temat postu:
Jakoś mnie ostatnio do książek nie ciągnie, a to dlatego, że się wymęczyłam Krzyżakami Razz
No chyba, że mi jakąś polecicie Wink

Elly - Sro 08 Gru, 2004 23:34
Temat postu:
Ja uwielbiam czytać książki ... chociaz w roku szkolnym żadko mam czas na czytanie to w ciągu wakacji lub ferri czytam mnóstwo książek . W te wakacje przeczytałam 17 dość gróbych książek - fajne były ...
Elun - Pią 10 Gru, 2004 18:23
Temat postu:
moja wiedza z litelatury ogranicza sie glownie do wymagan szkolnych Very Happy Kiedyts jeszcze czytalam, jak bylam mniejsza, a teraz jakos nie mam na to czasu, ledwo i tak wyrabiam z lekturami na polski.
roger-1989 - Pią 10 Gru, 2004 20:47
Temat postu:
Ja mam przeczytać "Niemców" Kruczkowskiego. Ponoć to wcześniej nazywało sie "Niemiec też człowiek" ale autor zrezygnował z tego tytułu.
Kśiążka miała mówić o życiu prywatnym Niemców, po za wojną.

Teraz czytam 2 cz. "Władcy Pierścieni" czytam ją już 5 raz.
Anonymous - Wto 14 Gru, 2004 20:36
Temat postu:
Książki to dobro Wink.
Lubię czytać, choć nie mam na to zbyt wiele czasu... Ale jak się znajdą czas, siły i chęci do czytania, to nie potrafię wyrobić bez książki pod łapką Wink.
Moimi ulubionymi tytułami są (niekoniecznie w takiej kolejności, jak podam):
FABULARNE
Arrow "Władca Pierścieni", J.R.R. Tolkien
Arrow "Dark Sun", Troy Denning (5-tomowa seria fantasy, jak dla mnie ŚWIETNA Wink)
Arrow "Dracula", Bram Stoker
Arrow "Pierścień Mroku", Nikolai Pierumow (3-tomowa kontynuacja WP, niestety nie dane mi było przeczytać ostatniego tomu Crying or Very sad)
Arrow "Imię róży", Umberto Eco
Arrow seria książek o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego (niestety nie dane mi było przeczytać wszystkich części... btw, już widzę jak zaraz na mnie najadą przeciwnicy tegoż Razz)
Arrow "Manitou" i "Zemsta Manitou", Graham Masterton (i tu znów brak... mimo ciągłych polowań, 3. tomu jeszcze nie upolowałem Sad)
POPULARNO-NAUKOWE (że je tak nazwę Mr. Green)
Arrow "Księga proroctw tysiąclecia", John Hogue (B-O-S-K-I-E-!!!!!!!!!!!!!)
Arrow "Proroctwa na trzecie tysiąclecie", Kurt Allgeier
Arrow "Nostradamus i nowe tysiąclecie", Michael Jordan (to nie żart Mr. Green, ale to raczej nie jest ten słynny koszykarz Razz)
Arrow "UFO - 50 tajemniczych lat", Gildas Bourdais
Arrow "Proroctwa i przepowiednie", Tony Allan
Arrow "Zjawiska nie wyjaśnione", Karl Shuker

No i to by było na tyle... jak coś mi się przypomni to dopiszę Wink.
Anonymous - Wto 14 Gru, 2004 22:04
Temat postu:
książki są chyba najleprze wg. mnie no opróćz fotografi bo ona króluje

jeśli chodzi o to dlaczego ludzie nie czytają książek odpowiedź jest prosta - brak wyobraźni lenistwo itp

ech a moją ulubioną książką jest "Wróżbiarka" Mike Resnicka, którą polecam i seria Jeżycjada:)
a tam by sie pare klasyków znalazlo chyba, Mistrz i Małgorzata, Imię Róży,
a ostatnio i "okultystyczne źródka nazizmu"
panienka_wierzba - Wto 14 Gru, 2004 22:06
Temat postu:
ktoś tu wymienił Imię Róży Umberto Eco? Jesuuu jedna z moich najukochańszych ksiązek ^^, eh aż się łezka w oku zakręciła jak przypomniałam sobie, jak malutkim tomiku (ledwo większego od skarbczyka jednak znaaaacznie grubszego) spędziłam tyle wolnych chwil =).
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 18:43
Temat postu:
Cytat:
ledwo większego od skarbczyka

Jezusie słodki, Matko wszechmogąca!!! (Jak by to ujął Osioł Cool) Ile to miało stron?? 1000?? O_O

Btw, co myślicie o czytaniu książek na komputerze (w wersji elektronicznej znaczy się)?? Bo jak dla mnie to to jest udręka... Nie ma to jak poczuć dotyk kartek pod palcami Razz.
panienka_wierzba - Sro 15 Gru, 2004 19:48
Temat postu:
hm.. =) 800 czy 900 cos Wink.
na komputerze? oj nie nie, nigdy!, nienawidze =/
za to uwielbiam wziaść do ręki jakąś starą ksiażkę =) (z takiego fajniutkiego starego papieru) powąchać sobie łądnie ^^ poszuć i usłyszeć szelest kartek =) ahh, nic wiecej do szczęścia nie potrzeba prócz liter Wink
Kinga - Sro 15 Gru, 2004 20:05
Temat postu:
Cytat:
Btw, co myślicie o czytaniu książek na komputerze (w wersji elektronicznej znaczy się)?? Bo jak dla mnie to to jest udręka... Nie ma to jak poczuć dotyk kartek pod palcami


O tak tak ... w pełni się zgadzam ... nic nie zastąpi książki.
Pulkownik Nikt - Sro 15 Gru, 2004 20:07
Temat postu:
No coz ja jakis inny jestem ;p Jedyne co mi przeszkadza w komputerowych ksiazkach jest to ze niewygodnie mi sie czyta na dluzsza mete.
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 20:14
Temat postu:
Cytat:
za to uwielbiam wziaść do ręki jakąś starą ksiażkę =)

Tiaa... mam w domciu taką jedną... "Podróże Guliwera"... nie wiem z którego jest roku (kartka jest potargana w miejscu, w którym mogła znajdować się data wydania), ale myślę, że jest ona jeszcze przedwojenna... bo jest w niej jeszcze stara zasada polszczyzny, że tak to ujmę... np. "Anglji", "armji", "krajał", "pokrytą była dziwnemi rzeźbami"... i w ogóle "czuć" tą staropolszczyżnę, jak się czyta Razz.

Drążąc temat elektronicznych książek... Mam na kompjuterze "Anioły i demony" oraz "Kod Leonarda da Vinci" Dan'a Brown'a. Kiedy czytał to mój brat, widziałem jak się ślini do ekranu... myślę sobie: Fajne musi być. No to wybieram się do biblioteki (akurat wczoraj to było Razz) w nadziei, że będą to mieli (bo na kompie nie mam zamiaru czytać, no chyba że nigdzie indziej już nie znajdę Wink). Wchodzę, pytam się o "Anioły...". Bibliotekarka mówi: Proszę chwilkę poczekać. Ja już zadowolony, bo skoro zaczynają szukać to znaczy że mają... po minutce czy dwóch bibliotekarka wraca z przeszukiwania spisu książek i mówi: Wypożyczone. Myślałem że ją chyba uduszę... jak jeden mały brak książki w bibliotece może zepsuć humor na cały boży dzień Razz.
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 20:29
Temat postu:
najładniejszy jest zapach książki takiej prosto z drukarni
Anonymous - Sro 15 Gru, 2004 22:41
Temat postu:
siemka

Ja uwielbiam czytac ksiazki:) najbardziej podobały mi sie:
Ania z Zielonego Wzgórza
Harry Potter (4 części, dalsze jeszcze przeczytam)
Świat Zofii (filozoficzna)
Ala Makota (pamietnik)
Szalone zycie Rudolfa (pamietnik)
dzieci z Bullerbyn (hehe 2 razy to czytałam)

Teraz czytałam (niby) Krzyżaków heh
Nom a nasz anowa lektura to " Opowieść wigilijna"
justka007 - Wto 21 Gru, 2004 17:06
Temat postu:
MI sie wydaje, ze ludzie nie czytają ksiażek, bo mają inne lepsze zajęcia. Ja nie czytam duzo, ale staram sie trochę poczytac. Czasami to sie przydaje.
kicp - Wto 21 Gru, 2004 21:09
Temat postu:
co przeczytalem w tym roku [pomijajac syfiaste lektury]

M. Bułhakow "Mistrz i Malgorzata"
J. Heller "Paragraf 22"
K. Vonnegut Jr "Kocia Kołyska"
J. Hasek "Przygody dobrego Wojaka Szwejka"
G.G. Marquez "Sto lat samotności"
J. Nichols "Fasolowa Wojna", "Magiczna Podróż" i "Nirvana Blues"
nie-pamietam-autora "Oskar i Pani Roza"

postanawiam sie poprawic i wiecej czytac, a lista ksiąg, książek i książeczek do przeczytania wydaje sie byc nieskonczenie długa...
nika - Pią 18 Mar, 2005 14:40
Temat postu:
Ja bardz lubię czytać. W moim domu wogóle dużo się czyta książek może dlatego ja też tak lubię je czytać. Wydaje mi się że ludzie mało czytają ponieważ wolą pooglądać TV lub pograć na komputerze.Natomiast dużo dorosłych nie ma poprostu czasu- są zapracowani.
panna_nikt - Sro 08 Cze, 2005 17:51
Temat postu:
Faktycznie. Mało rozruszaliście ten temat. Mało moli książkowych! ^^
Ja miesięcznie czytam ok. 8-10 książek [zależy od ilości wolnego czasu]. Dla moich znajomych ze szkoły czytanie to strata czasu, poje*aństwo i wogóle rzecz strasznie hańbiąca...

Swoją drogą: Nie czytałam całego tematu ale: Czytał kto "wojnę polsko-ruską pod flagą biało czerwoną" Masłowskiej? Jeśli tak to chciałabym poznać zdanie na temat tego dzieła.
altruista - Czw 09 Cze, 2005 14:54
Temat postu:
moja opinia? Przereklamowana grafomania. Z ostatnich moich odkryc literackich: Sartre
Anonymous - Czw 09 Cze, 2005 16:23
Temat postu:
Z twoją opinią o Masłowskiej się zgodzę; mnie jednak do Sartre'a jakoś nie ciągnie (choć był podobno dobrym pisarzem, to jednak miernym filozofem). Wszystkim "nieco starszym" jednak jestem gotów polecić Jasieńskiego, Majakowskiego, Jesienina i Broniewskiego.
Shaleniec - Czw 09 Cze, 2005 16:53
Temat postu:
ja teraz czytam "Pandore" Anne Rice.. wczesniej czytalam "Ciekawe czasy" Terry'ego Pratchetta =]
Pandora to wspaniala ksiazka, ktora serdecznie polecam fanom historii, starożytności.. opowiada o Rzymiance, która żyła kilkadziesiąt lat przed narodzeniem Chrystusa.. wciąga!

A ostatnio słyszałam o książce "Kot Leonarda". Ponoć wspaniała. Jest w niej opisane nwoe spojrzenie na obraz Leonarda da Vinci - Ostatnia wieczerza... np. jest tma napisane, ze koło Chrystusa siedzi kobieta, a gdzieś na obrazie jest ukryty sztylet.. będzie trzeba przeczytać!
panna_nikt - Czw 09 Cze, 2005 18:41
Temat postu:
"Kod Leonarda". Próbowałam czytać. Doszłam do połowy, stwierdziłam, że mnie to nie bierze. Stek bzdur napisanych językiem nieprzyswajalnym dla mnie.
Shaleniec - Czw 09 Cze, 2005 19:05
Temat postu:
sory, literowka w "kodzie" =P to chyba zalezy, jednym sie podoba to, drugim co innego.. pewnie nei trafilo w twoj gust
panna_nikt - Czw 09 Cze, 2005 19:25
Temat postu:
Niemniej polecam przeczytać, zawsze warto zmierzyć się z nowościami i bestsellerami. : ) Nawet jeśli się ma polec jak ja... ;p

Jeśli lubisz bardzo zakręcone zagadki, tajemnice z przeszłości, morderstwa, pościgi i zwroty akcji to "Kod..." może Ci się spodobać.
opętana - Czw 09 Cze, 2005 21:28
Temat postu:
Teraz ludzie juz w ogóle przestaną czytać ksiązki bo coraz więcej ksiązek, które są czytane przez lektorów jest wydawanych na płytach.
Anonymous - Czw 09 Cze, 2005 22:14
Temat postu:
polecam świetną ksi8ążke która sie czyta bardzo przyjemnie i wyjątkowo szybko pochłania...chociazby ze względu na przyjemny w odbiorze język oraz genialną fabułe...może nie intrygancką ale jedna z tych mistrzowskich gdzie nie może sie doczekać spotkania i konfrontacji tytanicznych charakterów nadmienionych w trylogii

polecam interesantom fantasy"Achaje" Andrzeja Ziemiańskiego
panna_nikt - Pią 10 Cze, 2005 13:13
Temat postu:
Tsej, a trzecia Achaja jest równie genialna co dwie pierwsze? Bo czytałam właśnie 2 tomy i nie wiem czy się brać za trzeci... Słyszałam, że gorszy jest a ja nie chcę sobie psuć dobrego zdania o Ziemiańskim...
altruista - Pią 10 Cze, 2005 14:18
Temat postu:
jak juz o fantastyce - 'sluga bozy', 'mlot na czarownice' i bodajze 'miecz aniolow' jacka piekary. Rewelacyjne ksiazki, czytalem praktycznie jednym tchem.

Otwieracz - faktycznie, filozof z niego taki byl jak z koziej rzyci waltornia, ale warsztat pisarski przedni, i przynajmniej 'slowa' czytalo mi sie dobrze.
Anonymous - Pią 10 Cze, 2005 16:05
Temat postu:
Kiedyś czytałam głupie ksiązki dla nastolatek, ale... stwierdziłam, że to nie dla mnie. Ludzie w moim wieku zachowywali się jak 10-latkowie, a chociaż o rok starsi jak 20-latkowie. Wyjątkiem jest "Ćpun" Melvina Burgesa. A na co dzień lubię czytać ksiązki Kinga.
Shaleniec - Sob 11 Cze, 2005 07:50
Temat postu:
dla mnie jakoś styl Kinga nie przypadł do gustu, chociaż przeczytałam dwie jego książki.. na więcej jakoś nie mam ochoty.
przypomniala mi się teraz książka "Ember" Marka Cantera. bardzo dobra ksiazka, ciekawa i oryginalna. Jej opis znajdujacy sie na tylnej okaldce ksiazki:
Cytat:
Doktor Yute Nahadeh okdrywa na Alasce doskonale zachowane ciało ciężarnej kobiety neandertalskiej sprzed dwudziestu tysięcy lat. Naukowiec wszczepia zarodek młodej Indiance. Na świat przychodzi Ember, dziewczynka przejawiająca zdumiewające cechy fizyczne i psychiczne. Kiedy po latach zaczyna dochodzić prawdy o swoim pochodzeniu, okazuje się, że jest to śmiertelnie niebezpieczne zadanie...

Oprócz tego godne przeczytania są książki "Reaper" czy "Wirus" Bena Mezriacha.
Anonymous - Sob 11 Cze, 2005 09:54
Temat postu:
no ja bym oszalał czytając dwie i nie czytając trzeciej...
jednakże można sie przyczepić do zakończenia...jakby mu sie nie chciało pisać czwartej książki...albo był zmusznoy kontraktem oddać trylogiie w danym czasie...ale sama ksiazka jest świetna
DeadCorpses - Nie 12 Cze, 2005 20:36
Temat postu:
Moje ostatnie tytuły:
- Eric Schmitt 'Oskar i pani Róża', 'Pan Ibrahim i kwiaty Koranu'
- Aglaja Veteranyi[czy jakkolwiek by to się pisało] 'Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze' (nc)
- P. Coelho 'Nad brzegiem rzeki Piedry...'
- Ruben Gallego 'Białe na czarnym'

i z tego ostatnią pozycje można jako tako polecić, bo reszta jest, hmm, specyficzna, do odbioru tylko dla jakichś wyczulonych ludzi. ale generalnie nic szczególnego

i oddzielnie 'Piramidy' Prachetta, co można z czystym sercem polecić
Anonymous - Pon 13 Cze, 2005 11:16
Temat postu:
Ja teraz katuję się książkami o Iranie/Persji, żeby na studia się dostać.
Shaleniec - Wto 14 Cze, 2005 21:23
Temat postu:
ja etraz czytam "Równoumagicznienie" Pratchetta biggrin no podoba mi sie, bo kobeita tam zostaje magiem, wbrew wszelkim zasadom:>
Hitsugaya - Pią 30 Gru, 2005 15:06
Temat postu:
Taak... książki fantasty są najlepsze Wink moje ulubione przedstawiają się tak:
Harry Potter
Eragon
Najstarszy
Smoczy Jeździec
Wojny Duszków
Purpurowy Cesarz...

To chyba tyle, ale uuwieeelbiam pisać książki Wink Mr. Green
Shaunri - Pią 30 Gru, 2005 21:40
Temat postu:
Hitsugaya - Osobiście polecam Achaję - Autorstwa o ile pamiętam Ziemiańskiego (Polski pisarz). Dużo tutaj daje narodowość autora,ponieważ język którym napisana jest książka każdemu Polakowi powinien przypasować. Poza tym moim zdaniem jedna z lepszych książek fantasy.

PS: HP jest uznawany za książkę fantasy a nie przygodową?
Hitsugaya - Sob 31 Gru, 2005 10:51
Temat postu:
Dziękuję! Na pewno skorzystam Wink
Tana14 - Sob 14 Sty, 2006 10:54
Temat postu:
Ja nienawidzę czytać książek Smile Ale są takie które się czyta jednym tchem Smile Jedną z nich też była „Ania z Zielonego Wzgórza” a naprawdę się przekonałam jak mogę szybko czytać książkę czytając oczywiście Harryego Pottera. I od tej pory parę razy już czytałam te książki biggrin Mój rekord jest to przeczytanie pierwszej części w trzy dni. Gdy pierwszy raz czytałam całą serię moja siostra powiedziała że chyba jestem chora bo nigdy tak nie czytałam żadnej ksiązki Smile I z upragnieniem czekam na Szóstą cześć Smile I mam newsa co do tej części . I mogę się z wami podzielić Smile jeśli nie czytaliście któregoś z wydań „Nowego Dnia” to gdy przeczytałam jeden z wydań dowiedziałam się że :
Nowa część tej ksiązki w miękkiej okładce będzie kosztować 39 zł co do ostatniej części trochę mało Wink aż mnie zaszokowało Smile
Shaunri - Sob 14 Sty, 2006 12:31
Temat postu:
Tana14 - Poczytaj coś wybitniejszego, to się przekonasz, że ksiązki mogą coś ze sobą nieść. HP jakoś mnie nie wciągnęło - Owszem, przeczytałem, ale szczerze to nic z tego nie pamiętam, nawet nazw nie kojarzę.
Ona89 - Sob 14 Sty, 2006 12:48
Temat postu:
Ja nie lubię czytać książek, ale zdarzyły się takie, które mnie wciągnęły. Są to: "Pamiętnik narkomanki", "W dolinie Klonowego Liścia" i seria książek "Opowieści rodu Otori".
Harrego Pottera to jakoś nawet nie miałam ochoty przeczytać. Mogę czytać książki z odrobiną fantastyki, ale bez przesady, takie bajki to nie dla mnie Wink
freyQa - Sob 14 Sty, 2006 13:19
Temat postu:
Ja własnie jestem na drugiej części "Ala Makota" .Bardzo fajna książka Smile.Do tego polecam "Matylde" , "Mała księżniczke" .Osobiście lubie ksiazki "nastolatkowe" i takie prawdziwe z życia wzięte...Nie nawidze róznych fantastyk ani Harrych Potterów ;D Poprostu..Próbowałam przeczytać na siłe jeden tom , doszłam do połowy i już dalej nie mogłam .
Shaunri - Sob 14 Sty, 2006 14:55
Temat postu:
Polecam Małego Księcia - Takie... Z życia wzięte.
opętana - Sob 14 Sty, 2006 17:23
Temat postu:
wlasnie mam Małego Księcia jako lekture.... Hmm niektóre fragmenty są madre...Warte przeczytania;)

Hmm ja lubie ksiązki biograficzne, szczegolnie o muzykach;) o.
Tana14 - Sob 14 Sty, 2006 19:56
Temat postu:
mnie tam bardzo wciągła ta ksiązkaHarry POtter . mówcie co hcecie (ale uwielbiam je )A filmy to oglądałam z dziesiątki razy (oprucz czary ognia) Ta Rowling ma fantazję Smile
sylvia - Sob 14 Sty, 2006 19:59
Temat postu:
A ja ostatnio zaczełam czytać ksiązki Meg Cabot [Pamiętniki Księżniczki,Dziewczyna Ameryki..], kiedyś nie lubiłam czytać książek ale gdy zaczełam czytać te ksiązki to potrafie 200 na jednym tchu przeczytać Wink
Shaunri - Sob 14 Sty, 2006 20:52
Temat postu:
Tana14 - Miałaś pisać w wordzie ; )

sylvia - 200 stron? Książek? Jak stron to żaden wyczyn, w tym wieku, bla bla bla możnaby spokojnie więcej czytać ; )
sylvia - Sob 14 Sty, 2006 21:20
Temat postu:
Wiem że nie jest to żaden wyczyn, ale kiedyś wogóle nie czytałam więc 200 to dla mnie wystarczająco dużo Wink
~_Mała-Wredna_~ - Sob 14 Sty, 2006 21:30
Temat postu:
Ja tez lubie Meg Cabot...
Moje ulubione ksiazki to "Idol Nastolatek' i bardzo to polecam, chociaz koniec jest bardzo zaskakujacy Razz (chociaz jak kto woli)
podobała mi sie tez ksiazka "Przepowiednia Dżokera" Josteina Gaardera, pełna głebokich przemyslen i dosc filozoficzna...tak samo zreszta jak i "Swiat Zofii"...no ale co ja sie tu bede rozpisywac, przeczytajcie sami a sie dowiecie Razz

p.s.sylvia mi polecila to forum... a wiec witam wszystkich Smile :*
Tana14 - Nie 15 Sty, 2006 17:13
Temat postu:
Shaunri napisał/a:
Tana14 - Miałaś pisać w wordzie ; )

Sorry Laughing
choredusze - Nie 15 Sty, 2006 17:23
Temat postu:
ja czytam głównie książki Terry'ego Pratchetta.. cykl "Kroniki wampirów" Anne Rice tez czytuje:) z reszta "Swiat dysku" Pratchetta i ksiazki o wampirach Anny Rice juz prawie wszystkie przeczytalam. lubie tez tez ksiazki sensacyjnie, np. Bena Mezricha.
Mała - Czw 26 Sty, 2006 11:51
Temat postu:
Paulo Coelho
Johnatan Carroll
Jostein Gaarder
Umberto eco
to ta przede wszystkim:)
Martula - Czw 26 Sty, 2006 12:16
Temat postu:
Ja uwielbiam książki Smile
Ostatnio wziełam się za czytanie książki ,,Weronika postanawia umrzeć"-Paulo Coelho
Bardzo wciągająca.Mam ją od koleżanki która przesłała mi ją z neta Wink Mogę przesłać Smile Ostrzegam długie Wink biggrin
No i lubię Pamiętniki Smile np. ,,Pamiętnik Jedynaczki", ,,Pamiętnik Księżniczki 2"
,,Harry Potter" ,,W pustyni i w puszczy"-Szczególnie poruszyła mną ta książka Wink
Shaunri - Czw 26 Sty, 2006 14:44
Temat postu:
Martula - Taaaak... Jeśli pamiętam dobrze to "W pustyni i w puszczy" tak mnie poruszyła... Że aż zasnąłem - Wspaniała książka, jednak tylko dla naprawdę zdesperowanych... : /
impresja - Pią 10 Kwi, 2009 20:26
Temat postu:
Mogę śmiało powieddzieć, że książki to cały mój świat! A patrząc na moją rodzinkę i znajomych, nie widzę problemu z czytelnictwem. Nie wybierają wprawdzie górnolotnych powieści, ale fantastykę (niegdy jej nie lubiłam i chyba nie będę w stanie przekonać się do przecztania choć jednej książkiw całości), mimo to zagłębianie się w kręgi literackie w moim najbliższym otoczeniu jest czymś jak najbardziej naturalnym. To piękne:)
Może suytuacja w szerszym kontekście się poprawi... Coraz bardziej popularnym źródłem ksiązki staje się Internet. Mam nadzieję, że dotrze do ludzi właśnie jako nośnik tradycji literackich, np. za sprawą wirualnych księgarni czy wydawnictw.
klotka - Czw 01 Paź, 2009 20:57
Temat postu:
Utozsamiam sie z tym, co napisala Impresja. Ja teraz czytam ksiazke, ktora mnie po prostu powalila na lopatki. Gdyby ludzie dali sobie szanse i siegneli po te ksiazke- na pewno poczuliby, ze nie moga sie od niej oderwac. Niestety, niewiele osob po nia siegnie :/ To "Zlodziejka ksiazek" Zusaka.
Fikcja - Czw 15 Paź, 2009 21:31
Temat postu:
Uwielbiam czytać, chociaż od września to trochę przystopowało niestety. Kocham twórczość pani Terakowskiej, sentyment mam do Pottera, z takich rozrywkowych - Dan Brown i ogólnie kryminały.
Lista do przeczytania urosła, planuję dwie ksiązki Marqueza przeczytać, z powodu fascynacji Japonią Bruczkowskiego, ciocia mi poleciła "Głębię" Childa i tak to ogólnie rośnie z dnia na dzień.

Od małego lubię czytać, nikt mnie nigdy nie zmuszał. Lektury też nie są mi straszne, Krzyżacy mi się podobali biggrin Za to książek w stylu "Pamiętnik Księżniczki", "Martwy aż do zmroku", "Zmierzch" itp. po prostu nie trawię.
fatałaszek - Sro 28 Paź, 2009 14:35
Temat postu:
A może zainteresuje Was moja historia?
Moja bajka?

Książeczka Katarzyny Patern została wydana w tym miesiącu.
Nie jest to tylko książka dla maleństw, zainteresować może też i starsze dzieci, nastolatki.
Bajka opowiada o skrytym chłopcu, który dzięki przyjaźni odkrywa świat.
Majolka - Wto 03 Lis, 2009 21:40
Temat postu:
Ja przeczytałam ostatnio GONE Michaela Granta.
Książka w stanach przebiła popularnością HP i Zmierzch.
jest rewelacyjna, trzyma w napięciu od pierwszych stron. Zresztą sami pomyślcie, jak moze wyglądać świat bez dorosłych...
klotka - Pią 27 Lis, 2009 10:20
Temat postu:
Czytam teraz cos w rodzaju poradnika- ale nie podchodze do tego w ten sposob. Cieszy mnie to, ze w tej ksiazce jest mnostwo poztywnej energii. Wiary w mozliwosci czlowieka. To "Przyciagnij sukcesy z pasja" Agnieszki Przybysz. Bardzo fajna sprawa- polecam.
Anonymous - Pon 22 Mar, 2010 18:48
Temat postu:
słuchajcie znam super książke troche długa ale wciąga nazywa się ,,Dzień niebieskiego psa,, a autorki nie pamiętam ta część jest super a druga ,,Sen demona,, jeszcze lepszy pisze wam jest super dla dziewczyn w karzdym wieku jest troche fantastyczna

a ja uwielbiam czytać

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group