Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Krwawienie ...

Anonymous - Pon 01 Wrz, 2003 22:00
Temat postu: Krwawienie ...
Druga miesiączka ... brak objawów (chwała Bogu!) i zdaje mi sie że dośc obfite krwawienie. hmm chociarz może zdaje mi się. Czy 4 zużyte podpsaki podczas dnia i jedna na noc to dużo?? Slyszalam ze w peirwszym dnaich krawienie jets mniej obfite! Czy można w jakiś sposób zmiejszyc krwawienie?
Anonymous - Pon 01 Wrz, 2003 22:11
Temat postu: Re: Krwawienie ...
Anya napisał/a:
Druga miesiączka ... brak objawów (chwała Bogu!) i zdaje mi sie że dośc obfite krwawienie. hmm chociarz może zdaje mi się. Czy 4 zużyte podpsaki podczas dnia i jedna na noc to dużo?? Slyszalam ze w peirwszym dnaich krawienie jets mniej obfite! Czy można w jakiś sposób zmiejszyc krwawienie?

To niezbyt dużo. Tak, pierwszy dzień jest dość mało obfity, ale dwa następne - zwykle bardzo. Nie wiem, czy można zmniejszyć krwawienie. Wiem natomiast, że można "przesunąć' miesiączkę na inny termin za pomocą pigułki chormonalnej. Jednak, jeśli to druga miesiączka, nie powinnaś jej jeszcze brać. Najlepiej odczekać 2, 3 lata po pierwszej miesiączce, aż sięgnie się po pigułkę. No i trzeba iść do ginekologa, żeby wybrał odpowiednią. Zła pigułką można sobie namieszac niepotrzebnie w chormonach!
Anonymous - Pon 01 Wrz, 2003 22:49
Temat postu:
przesuwanie narazie nei wchodzi w gre. Ale jeśli krawienie twoim zdaniem nei jest zbyt duże sie się troszke uspokoiłam. Pierwsza była dośc długa i wyglądała mniej więcej tak:

1. średnie
2. średnie
3. dużo
4.dużo
5.dużo
6.średnio
7. średnio
8.mało
9.prawie wcale
10. znów malutko
11. malutko
12.malutko i wreszcie koniec

wiem dlugo, nie mam pojecia czemu
Gladiatorpl - Wto 02 Wrz, 2003 13:50
Temat postu:
uhm prawie dwa tygodnie to dosc duzo Smile
Anonymous - Wto 02 Wrz, 2003 16:14
Temat postu:
wiem biggrin Pewnie gdybym przechodzila to jak większośc dziewczyn, umarłabym z bólu Razz Na szczęscie u mnie dodatkowe objawy miesiaczki nie wystepują. I wyszlo na to ze w trakcie swej pierwszej miesiaczki: wpsianalm sie na sciance alpinistycznej, chodzilam szybkim tempem pod gore, bawilam sie z dużym pwoodzeniem (chyba najbardziej przetanczona przezemnie dyska w zyciu Razz) na dyskotece, jeździłam konno, przez caly okres, a takze zjezdzalam z mostu .. i inne tego typu zabawy Razz
Gladiatorpl - Wto 02 Wrz, 2003 16:25
Temat postu:
gratulacje ze sie tym nie zalamalas Smile
Anonymous - Wto 02 Wrz, 2003 18:36
Temat postu:
owszem zła byłam że nei mija, bo powolutku konczyl mi sie zapas "wampirków Razz" jakimś cudem starczyło Razz a załamywać? niee, załamałabym sie gdybym np. kilka dni z bólu chodzic nie mogla ... zresztą lepiej długo a bezs objawów, niz krotko i bolesnie Razz
girl_in_black - Wto 02 Wrz, 2003 19:38
Temat postu:
4 podpaski to jest norma ( mi się tak wydaje) ja w pierwszyym dniu zużywam około 5, a wdrugim natomiast ze 7.
Cytryna - Wto 02 Wrz, 2003 21:43
Temat postu:
Ej nie wiem....moze ze mną jest coś nie tak. Ale ja w pierwsze dni okresu zurzywam najwięcej 2 podpaski. W nocy tak samo 2. Zaraz wam to napisze jak to zrobiła Anya.
1.dzień: średnio/ noc:średnio
2.dzień: śrenio/ noc: dużo
3.dzień:mało/noc: średnio
4.dzień:mało/ noc: średnio
5.dzień:mało/ noc: wystraczy wkładka
6.dzień: wkładka/ noc:wkładka
7. nie ma prawie wogóle!!!
I jest jeszcze jedna rzecz mój okres jest tak że raz mam co 20 dni a raz co 25 i tak jest na okrągło. Z tego co wiem to to noramlne ponieważ miesiączki są jeszcze nieregularne. Ale pytam dla pewności Wink
Anonymous - Sro 03 Wrz, 2003 13:26
Temat postu:
no ja w ostatnich dnaich z przymusu (byłam na koloniach, a podpsaki sie skonczyly) uzywalam wkladek. A to nromalne ze jest nieregularne. Ja pierwszy mialam 18 lipca, potem 1 września Razz
Iśka - Sro 03 Wrz, 2003 17:45
Temat postu:
Jeżeli to jedne z pierwszych okresów, to jest to normalne Very Happy...

Ja też mam takie niereguralne miesiączki Sad. Pierwsza zaczęła się 9 lipca, druga 2 sierpnia, a trzecia 25 sierpnia Sad... dziwnie prawda ? Very Happy
Iśka - Sro 03 Wrz, 2003 17:48
Temat postu: Re: Krwawienie ...
Anya napisał/a:
Druga miesiączka ... brak objawów (chwała Bogu!) i zdaje mi sie że dośc obfite krwawienie. hmm chociarz może zdaje mi się. Czy 4 zużyte podpsaki podczas dnia i jedna na noc to dużo?? Slyszalam ze w peirwszym dnaich krawienie jets mniej obfite! Czy można w jakiś sposób zmiejszyc krwawienie?


Jak na drugi dzień okresu (najmocniejsze krwawienie) to według mnie straasznie mało ! Shocked Very Happy
Ja w drugo dzień zużywam podpaskę co godzinę półtorej, a na noc potrzebne mi są dwie Smile... Jeżeli zmianiam żadziej, to niedość, że bielizna jest troszkę poplamiona, to jeszcze brzydko pachnie Smile...
Anya - Sro 03 Wrz, 2003 17:53
Temat postu:
może poszukaj podpsaek z wiekszą ... eee nno bardziej chłonnych wiesz o co mi chodzi, ja mam prawie najbardziej chlonne są tuź przed night. moze to dlatego tak malo Razz Nie wiem za to co jutro zrobic - mam dwa wuefy pod rzad i zamierzam cwiczyc. dziewcyzny ktore przeszly wuef z m-czka neich doradzą coś Razz
Iśka - Sro 03 Wrz, 2003 18:06
Temat postu:
Ja narzie nie przeszłam W-F'u...

Ja używam podpasek Always Ultra Plus, to chyba akurat dla mnie Very Happy... Ale chyba się źle zrozumiałyśmy Smile ... Mi nie chodzi o to, że ja jestem niezadowolona z tak częstego stosowania ich...

Poprostu sugerowałam, że masz mało "krwawe" okresy Very Happy.
Anya - Sro 03 Wrz, 2003 19:29
Temat postu:
może mało, mi sie do tej pory zdawało że są dośc krawawe Razz Ale mi chodziło o to że gdzieś czytałam że podpsaska ma odpowiednią chłonnośc jeśli starcza na ok. 4 godziny. może jestem w błędzie. ale za to jestem dość zaniepokojona jutrzejszymi wuefami ...
orient-express - Sro 03 Wrz, 2003 20:46
Temat postu:
co do WF'u. ani razu nie opuściłam żadnego z powodu okresu. a niby dlaczego jeśli nie ma takiej potrzeby? Używam tamponów i jestem wyjątkowo zadowolona, bo czasem zdaża mi się nawet zapomnieć, że mam okres (: Jeśli Twoje miesiączki są bolesne i wykonywanie niektórych ćwiczeń także sprawi Ci ból to po prostu z nich zrezygnuj. Nauczyciel napewno zrozumie. ano. i życzę powodzenia.


a w razie przecieku po WFowego ( zdaża się niestety |: ) trzeba sobie po prostu poradzić z krwawą estetyką. jeszcze nie wymyślono szkolnej pralni emergency (;
Anya - Sro 03 Wrz, 2003 21:40
Temat postu:
No więc moje miesiączki sa zuepłnie nie objawowe, jedynym obajwem jest (jak się dwoiwedziałam) średnio-małe krawawienie. Uzywam jedynie podpasek. W tamtym roku jeszcze nei miałam i wuef opuscilam w roku 3 razy z innych powodów (raz choroba, dwa rayz nieobcenosc w budzie) więc w tym rouk tez zmaierzam cwiczyć także z miesiączką (jak juz wczesneij wpsominalam z porpzednią m-czką zaliczyłam m.in codzienną jazde konną, wspinaczke po sciance, dyskoteke czy choćby długie chodzenie po górach. przecieków nei było na szczęście.

planuje zalozyc sobie odrazu spodenki jturo pod spodnei zeby nie musiec ujawniac skrzydelek od podpaski przy przebieraniu. potem po wuefie (mam dwie godziny z rzędu, na drugiej lekcji zaczyna się) ew. można będzie sprawdzić jak tam stan zakrawienia podpsaki (gdy bede zakladac bluzke w kiblu (zawsze mozna tak :PPP) jeśli bedzie wymagała wymiany porpostu pojde na przerwie z przyjaciolka do klopa (lol, tutuaj sprawdza sie to o zbierzoności miesiaczek przy osobach czesto ze soba przebywających) i ona mi potrzyma drzwi ja sobie spokojnie zmienie co trzeba. Powinno być gut Razz Ale jednak sa małe obawy. Może jakieś jeszcze wskazania i przeciwskazania??
deg - Nie 14 Wrz, 2003 00:50
Temat postu:
Proszę - nie próbujcie samodzielnie stosować żadnych tabletek hormonalnych. Hormony to poważna sprawa i tym musi rządzić lekarz.

Faktem jest, że przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej można sobie przesunąć termin miesiączki o kilka dni.
Anya - Nie 14 Wrz, 2003 12:09
Temat postu:
deg ja niezamierzam stosować żadnych tabletek, itp. Razz
Anonymous - Czw 18 Wrz, 2003 17:12
Temat postu:
Ja na jeden okres zużywam ok. 3 opakowania Embarassed
deg - Pią 19 Wrz, 2003 01:27
Temat postu:
Anya - pisałem ogólnie - do wszystkich
Gość - 3 opakowania czego?
Anonymous - Pią 19 Wrz, 2003 20:31
Temat postu: Miesiączka z WF-em
Hej dziewczyny!
gdy macie ..wiecie co Laughing na WF_ie ćwiczcie w dresie!
I obszernych(najlebiej bawełnianych majtkach! Embarassed Very Happy Exclamation Wink Crying or Very sad Cool Laughing Confused Smile Very Happy Embarassed Laughing Alien [/b]
mroweczka - Nie 21 Wrz, 2003 22:01
Temat postu:
4 zuzyte podpaski to nie tak dużo!Spoko! Chociaż jeszcze okresu nie miałam ale z doświadczenia wiem,jak to moje koleżanki w szkole co 2 godziny leca do kibelka zmienic podpaske Twisted Evil Nie przejmuj sie! W normie Wink
panienka_wierzba - Pon 22 Wrz, 2003 14:18
Temat postu:
ja zmieniam co 4 godziny, starcza mi, a jutro mam pierwszy w-f z miesiączką, mama nadzieje że sobie poradzę Wink
Anya - Pon 22 Wrz, 2003 15:00
Temat postu:
życze ci powodzenia - u mnei poszło dobrze RazzP

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group