Dzieci OnLine

Jaszczurki - Jaszczurki!!!

Akacja12 - Pią 26 Wrz, 2003 22:00
Temat postu: Jaszczurki!!!
Nie dziwie się co prawda dlaczego wszystcy piszą o chomiczkach a nie np o jaszczurkach.
A więc jaszczurki to bardzo milutkie zwierzątka! Moja koleżanka ma jedą a ja także bym chciała ale mi rodziece nie pozwalają Sad . Sa takie małe i zwinne( każdy chyba wie jak wie jak wygląda jaszczurka. Piszcie czy spotkaliście się z nimi gdzieś albo je posiadacie Smile
P.S Jaszczurki jedzą koniki polne biedronki itp. więc trzeba je dla nich łapać.
Kamix - Pią 26 Wrz, 2003 22:51
Temat postu:
hmm.. nieznam nikogo kto trzyma jaszczurki ale ja mam pelno dzialce sa mile raz zlapalem i oswoilem nawet ale trzeba bylo wypuscic Wink
Nemeia - Sob 27 Wrz, 2003 00:54
Temat postu:
Mialam kiedys Iguane Smile Szalenie go (bo to byl on) lubialam i czesto z nim lazilam. Spotykalam sie z roznymi reakcjami ludzi, ale przewaznie pozytywnymi heh. Niesety zdechl Sad Potem kupilam sobie najprawdziwszego szczura i znim tez wychodzilam. Kobiety na widok szczura siedzacego mi na ramieniu dostawaly prawie zawalu, ale bylo fajnie. Egon niestety zwial... Przestalo mu sie podobac mieszkanie w domu i uciekl Sad A teraz mam psa hehe.
CHOMICZKAAA - Wto 30 Wrz, 2003 19:18
Temat postu:
Czy to nie temat na akwarystykę i terarytykę???
Kamix - Wto 30 Wrz, 2003 20:08
Temat postu:
CHOMICZKAAA: No zeczywiscie to temat na "akwarystyke" zoboczylismy troszki z tematu Wink Sorx
Akacja12 - Sro 01 Paź, 2003 07:32
Temat postu:
a jest taki temat akwarystyka? No dobra jak chcecie pisac to raczej o jaszczurkach...
CHOMICZKAAA - Sro 01 Paź, 2003 18:21
Temat postu:
Owszem jest!!!Ślepota robi swoje Question Question Question Very Happy
Justa_z_BB - Sob 04 Paź, 2003 18:57
Temat postu:
Cytat:
Owszem jest!!!Ślepota robi swoje


i wyleczyc z niej jest bardzo trudno Wink
MEFIU - Sro 07 Sty, 2004 21:55
Temat postu:
NIEDALEKO GDZIE MIESZKAM MOŻNA ZŁAPAĆ JASZCZURKI KIEDYŚ SOBIE KILKA NAŁAPALEM I PRZEZ KILKA DNI JE CHODOWAŁEM ALE POTEM IM ZWRUCIŁEM WOLNOŚĆ
Anonymous - Nie 25 Kwi, 2004 23:39
Temat postu: 3 jaszczoorki =]
siemka ja ma 3 jaszczorki hihi ale nie fiem jak ma je karmić i jaki to jest rodzaj =/

daje im ogoorka i jabooszko ale nie jedza hmm..a teraz chyba śpią bo sie nie ruszają dopiero jak palcem dotkne hihi ale one som malusie nie wiem jedna ma z 4 cm jak taka mała może zjeść biedronke Question
MEFIU - Czw 01 Lip, 2004 22:44
Temat postu:
5ylff00n14 one są wykończone z głodu najlepiej im dac muchy i koniki polne ja dawałem mojim jaszczurkom i je jadły
Anonymous - Pon 09 Sie, 2004 17:56
Temat postu: Jaszczurki
Kiedys zlapalem jaszczurke siedziala w takiej norce w ziemi wlozylem ja do sloika ale zaraz ja wypuscilem teraz zamierzam jak mi chomik umze :( bo jest dosyc stary zlapac taka jeszcze raz i chodowac.
cLeO - Czw 19 Sie, 2004 11:20
Temat postu:
A może wiecie, czy jaszczurki można kupić w zoologicznych czy może tylko złapać na własna rękę??
Malvina - Czw 19 Sie, 2004 11:58
Temat postu:
Cleo ... zalezy jakie ... jakies kameleony .... legwany to napewno w zoologicznym biggrin . Cleo a tak wogule ... to kiedys w szkole mowiono ze nie wolno łapac jaszczurek :>:> . Ale lepiej takiej jaszczurki nie łapac ... bo ona jest przyzwyczajona do tego ze ma strasznie duzo miejsca do biegania ... a tak to co ? włozysz ją do sloika ... dasz pare razy w dzien jakiegos robala ... i zaczniesz wszystkim pokazywac ... Męczarnia to by była dla niej . Ja Ci radze kupic jaszczurke .... i najlepiej do akwarium ją wzadzic ... A Jak by nie było w sklepie zoologicznym ... to na giełdzie napewno są . Zycze powodzenia w kupywaniu biggrin
Anonymous - Sro 14 Gru, 2005 03:01
Temat postu:
Witam Smile
Tak już jedynie gwoli sprostowania Wink
Jaszczurki występujące w Polsce, są pod ścisła ochroną gatunkową - łapanie, przetrzymywanie czy zabijanie, jest karalne a do tego, co chyba ważniejsze - nieetyczne...
Masz jaszczurkę na działce ? - super - zrób sobie grilla czy ognisko, usiądź wygodnie i z odległości jakichś 2-2,5m obserwuj co zwierzak robi, jeżeli nie będziesz się zbytnio kręcił, zignoruje Twoją (piszę do wyimaginowanego Ktosia) obecność i będziesz miał możliwość poobserwować w jaki sposób poluje, kopie norkę, składa jajka itp.
Do chowu w warunkach domowych (sztucznych), lepiej się nadają pochodzące już z hodowli gatunki egzotyczne, mniej wrażliwe na stały klimat panujący w mieszkaniu - sugeruję poszukać sklepu z takimi zwierzaczkami u siebie w mieście, najpierw jednak solidne przygotowanie teoretyczne np. w necie.
Życzę udanych początków w terrarystyce Wink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group