Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Uderzenie w piersi...

Anonymous - Czw 09 Paź, 2003 19:46
Temat postu: Uderzenie w piersi...
Neutral O rany ! W szkole na przerwie się wygłupialiśmy i pisaliśmy na tablicy kredą, np:

K.H.
+
A.K.
=
W.N.M.

...a taki Tomek to mazał i tablicę odchyliłam do środka i niechcąco on ją odchylił spowrotem i mnie uderzyła w moją lewą pierś ! Sad Po paru sekundach zaczęła mnie tak ona starsznie boleć, że nie mogłam wytrzymać ! Poszłam szybko do kibla i bym się poryczała, bo to był okropny ból ! Czy miał ktoś tak z Was ? Czy może te uderzenie źle wpłynąć na dalsze ich rozwijanie ? Pomóżcie ! Neutral Błagam Was ! Crying or Very sad

Narvana - Czw 09 Paź, 2003 20:45
Temat postu: .
Kleo to jest normalne że jak ci piersi zaczynają rosnąć i się w nie uderzysz to boli...kazdej dziewczynie którek rosną piersi cios w nie boli... Rolling Eyes
Akacja12 - Pią 10 Paź, 2003 19:01
Temat postu:
a jak juz urosną i bedą normalne to nie bedzie normalne??? ja czasami sie udezam...no i boli ja myslalam ze zawsze juz bedzie bolalo...
deg - Nie 12 Paź, 2003 01:20
Temat postu:
KleO - fajnie Cię znowu widzieć Wink
Piersi nie tylko u dojrzewających dziewcząt trzeba chronić przed uderzeniami. Uderzenie może spowodować nawet bardzo groźne konsekwencje. Dlatego po takim wypadku trzeba obserwować swoje piersi - w szczególności czy w tej uderzonej piersi nie tworzą się jakieś guzki. Jeśli obserwujecie coś niepokojącego - natychmiast powiedzcie o tym mamie.
girl_in_black - Nie 12 Paź, 2003 10:41
Temat postu:
mnie tez tak kolega walnął...około tydzień temu...do dzisiaj mnie to boli! co mam robić??? mama już o tym wie



p.s. deg ile mi postów skasowałeś???
Alice_10 - Nie 12 Paź, 2003 11:29
Temat postu:
ja tez czasami uderzam sie w piersi i boli ale po pare sekundach bolo juz niema !
Nieznajoma13 - Nie 12 Paź, 2003 21:55
Temat postu:
Ja to sądze, że poprostu rosną Ci piersi...
I tak to jest, że po czy małym udeżeniu bardzo bolą...
A co najwazniejsze u Ciebie chyba był to nie lekki cios!
Więc bolało gorzej i dużo dłużej...
Więc raczej nic Ci nie będzie...
I niepowinno nic się stać... Very Happy
Trzymaj się Exclamation

deg - Pon 13 Paź, 2003 00:08
Temat postu:
girl: najlepiej, aby Twoja mama kontrolowała Twoje piesi. Jeśli wyczujecie w nich jakieś zgrubienia, których wcześniej nie było to najlepiej, gdy skonsultujecie to z pediatrą. To oczywiście nie musi być nic groźnego (większość takic guzków sama znika), jednak czasami zdarzają się groźniejsze powikłania.

BTW: Nie przypominam, abym kasował jakieś Twoje posty. Być może usunąłem jakiś cały wątek, w którym pisałaś, ale masowo Twoich postów nie wycinałem.
Myszorka - Pią 17 Paź, 2003 15:18
Temat postu: :)
to normalne gdyby cie nie zablolo to byznaczylo ze cos jest nie tak ... [/list]
Anonymous - Pią 17 Paź, 2003 15:22
Temat postu:
Deg i inni Sad To było MOCNE uderzenie ! TABLCĄ ! Czy Wy sobie to wyobrażacie ? To nie takie lekkie uderzenie, lecz straszne ! Bardzo ! Co mam robić ? Sad

P.S. Ładną masz córeczkę - Gabrysię Smile Chciałabym mieć Twoje foto Deg ! Wyśij mi na maila ! Oto on:

willemina@buziaczek.pl
deg - Nie 19 Paź, 2003 10:29
Temat postu:
KleO - Jedyne, co mogę Ci doradzić, to abyście z mamą często kontrolowały tą pierś. Jeśli Twoja mama zauważy coś niepokojącego, albo jakby nie było postępu - pierś ciągle by bolała tak samo lub coraz mocniej, to nie wahajcie się iść do lekarza (do pediatry, nie ginekologa).

Nawet jeśli wszystko minie i będzie OK, to przy najbliższej wizycie u lekarza powiedzcie mu o całym zdarzeniu - powinien zbadać Ci pierś i upewnicie się, czy wszystko w porządku.

Moje zdjęcie jest tajne Wink, choć jakby ktoś był naprawdę dobrym poszukiwaczem internetowym to na 100% wie, jak wyglądam Smile. No dobra - wrzucę tu kiedyś moją fotkę.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group