Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - tampony

Anonymous - Pon 20 Paź, 2003 13:33
Temat postu: tampony
miesiączkę mam od wrześna i niewiem czy mogę już używać tamponów ijak powiedzieć mamie że ich używam jak go sobie zaplikować
Myszorka - Pon 20 Paź, 2003 15:58
Temat postu: Re: tampony
Anonymous napisał/a:
miesiączkę mam od wrześna i niewiem czy mogę już używać tamponów a dlaczego by nie ?? ja uzywalam prawie od poczatku gdy chodzilam na basen
ijak powiedzieć mamie że ich używam
tez mialam problem i nie powiedzialam mamie mama myslala ze nosze podpaski
jak go sobie zaplikować

przeciez w srodku jest kartka na ktorej ejst wszystko napisane
Jusinka - Wto 21 Paź, 2003 22:18
Temat postu:
hxghhxh
Anonymous - Sob 25 Paź, 2003 09:24
Temat postu: hej
mysle ze mozesz a z mama jakos sobie poradzisz. musisz po prostu wytlumaczyc jej ze tampony sa o wiele wygodniesze od podpasek (bo sa Smile i ze bardzo chcialabys je nosic
a w srodku jest karteczka gdzie opisane jest co masz robic. powodzenia !
deg - Nie 26 Paź, 2003 02:21
Temat postu:
Możesz używać. Kup sobie mały rozmiar z aplikatorem - będzie Ci łatwiej nauczyć się je zakładać.
panienka_wierzba - Nie 26 Paź, 2003 11:10
Temat postu:
ja kilka dni temu próbowałąm zaaplikować sobie tampon (ale nie miałam wtedy okresu i specjanie chciałam zrobić to wtedy żeby się najpeirw nauczyć jeśli tak można) i zużyłam 2 tampony mini z aplikatorem oraz jeden zwykły. Nie udało mi się, wsadzałam gdzięś do połowy i potem się już nie dało, ale rozumiem to, mogę być jeszcze nie za bardzo dobrze rozwinięta, poczekam jeszcze, spróbuję za kilka miesięcy biggrin
deg - Nie 26 Paź, 2003 22:26
Temat postu:
Jesteś dobrze rozwinięta Wink.
Napewno Ci się uda, ale musisz dalej cierpliwie próbować.
girl_in_black - Pon 27 Paź, 2003 09:07
Temat postu:
ja już miałam raz tampon ... i chyba nigdy więcej nie będę miała...to jest dla mnie okropne ... jak on pecznieje to strasznie mnie bolało! może miałam źle zaaplikowany.... Rolling Eyes
mroweczka - Pon 27 Paź, 2003 14:33
Temat postu:
girl_in_black napisał/a:
ja już miałam raz tampon ... i chyba nigdy więcej nie będę miała...to jest dla mnie okropne ... jak on pecznieje to strasznie mnie bolało! może miałam źle zaaplikowany.... Rolling Eyes


Widocznie,albo miałaś po prostu za duży. Trzeba pamietać,aby wybrać dobry rozmiar tamponu.
Co do autorki tego postu myślę,że na początku mogą być problemy. Sama jeszcze okresu nie miałam, ale mam dość rozwiniętą wiedzę na ten temat. Wiesz,po co by były tampony,jakby nie można by było ich używać? Wink Przy pierwszej miesiaczce błona już jest tak dobrze rościągnięta(nie wiem jak to opisać Confused ) że spoojnie możesz próbować. Tylko wiesz-nie zawsze się udaje Wink
Bike_chan - Wto 28 Paź, 2003 21:05
Temat postu:
Właśnie!!! Ja wprawdzie tamponów nie używam, ale chyba bardziej z lenistwa niz strachu czu czegokolwiek innego. Poza tym podpaski nie sa takie złe... Smile
Cytryna - Sro 29 Paź, 2003 08:46
Temat postu:
Ja tampon miała tylko 1 raz i bardzo się bałam kiedy zakładałam, ale bardzo chciałam pojechać na basen no i powiedziałam sobie że muszę go założyć. Trochę mnie bolało ale chyba za 2 razem mi się udało Smile A moja mama nic o tym nie wiedziała, ale wydaje mi się że nie miałaby nic przeciwko temu Smile
Gościówa - Nie 09 Lis, 2003 13:24
Temat postu: tampony
JA mysle że to jest kwestia przyzwyczajenia...jedni wolą podpaski inni tampony..Jesli jeszce jesteś dziewica najlepiej żebys zdecydowała się na tampony mini , które napewno nie pozbawia cię dziewictwa. GDy próbojesz je zakładac pierwszy raz wybierasz te z aplikatorem - będzie ci łatwiej... dokładną instrukcję znajdziesz w środkuopakowania. tampon najlepiej jest zakładac w pozycji kucającej. Jesli juz go załozysz i będziesz czuła ból to poprostu go wyjmij i włoz jeszce raz. PAmiętaj że tampony trzeba zmieniać równie często jak podpaski!! POWODZENIA!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group