Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - golenie

Ewcia - Wto 19 Lis, 2002 13:37
Temat postu: golenie
Chodzę do I gimnazjum w mojej klasie wszystkie dziewczyny gola sie pod pachami i na nogach, a ja nie. Czy powinnam? Chcialabym, bo to owłosienie nie wygląda ładnie, ale nie wiem jak zapytac mamę....
deg - Wto 19 Lis, 2002 13:42
Temat postu:
Nie ma odgórnego nakazu golenia się Smile. To, czy się golisz czy nie to wyłącznie Twój wybór. Dziewczyny, które się golą robią to ze względów estetycznych i higienicznych. Jeśli owłosienie Ci przeszkadza i uważasz, że niezbyt estetycznie wygląda - wtedy bez problemu możesz je zgolić.

Acha! Golenie nie jest jedyną metodą pozbywania się owłosienia. Spróbuj żeli i pianek depilacyjnych - są skuteczne i znacznie przyjemniejsze w użyciu.
Anonymous - Czw 21 Lis, 2002 16:06
Temat postu: odpowiedz
biggrin ojejku jej nie wiem czym sie martwisz!
moze ty nie poczebujesz goliś włosów pod pacham,i?jak nie masz takiej potrzeby to tego nie rób!
a co do nog. to mysle że to ty poinnas zdecydować!ale musisz wdziąc pod uwage, to że jak zaczniesz to juz nie skończysz
Ewcia - Pią 22 Lis, 2002 15:15
Temat postu:
mam co golic pod pachami, jk
ktosik - Sob 04 Sty, 2003 21:55
Temat postu:
apropo golenia ...
gole sobie nogi od 2 lat, pod pachami rowniez - a jak to jest goleniem owlosienia w miejscach intymnych? ostatnio probowalam sobie ogolic "obrzeza" ale do teraz mnie strasznie swedzi. co mam robic, aby sobie tam ogolic? Crying or Very sad Embarassed
deg - Wto 07 Sty, 2003 22:53
Temat postu:
Bardzo trudno golić te miejsca. Po goleniu będziesz miała wszystko zaczerwienione a gdy zaczną włoski wyrastać ponownie - najlepiej chodzić bez majtek Smile, bo noszenie majtek dostarcza nieprzyjemnych doznań. (Z tym chodzeniem bez majtek żartowałem oczywiście Wink ).
Dlatego jeśli koniecznie musisz golić - używaj bardzo delikatnej pianki lub żelu do golenia. Nigdy nie gol używając tylko wody lub mydła.

Przetestuj jednak lepiej pianki do depilacji włosów - znacznie przyjemniejsze.

Stosując jednak jakiekolwiek środki chemiczne staraj się za wszelką cenę nie dopuścić do kontaktu z wargami sromowymi. Najlepiej golić się w wannie lub pod prysznicem - wówczas łatwo spłuczesz piankę.
banan - Pon 18 Sie, 2003 21:47
Temat postu:
moim zdaniem dziewczyna która się nie goli nie wygląda najlepiej, jestem estetą i kobieta która nie ma wydepilowanych nó czy pach kojaży mi się z symbolem niechlujstwa
Blanka - Sro 20 Sie, 2003 08:38
Temat postu:
wiesz bananj a mam 12 lat a nawet jak bym chciala to by mi nie pozwolila mama
banan - Sro 20 Sie, 2003 18:47
Temat postu:
blanka powiedziała
wiesz bananj a mam 12 lat a nawet jak bym chciala to by mi nie pozwolila mama

jeśli twoja mama depiluje sobie pach to znaczy że uważa to za dobrą rzecz więc i tobie napewno by pozwoliła
Anonymous - Sro 20 Sie, 2003 19:27
Temat postu:
Nie powinnaś się sugerować tym co robią twoje koleżanki. Jeśli chcesz się golić ( choć moim zdaniem jesteś jeszcze za młoda) to się ogol, aczkolwiek ja bym ci odradzała. Może spróbuj porozmawiać o tym z mamą lub starszą kuzynką lub siostrą.
SaB!Na - Sro 11 Paź, 2006 14:37
Temat postu:
Ja nie pytałam o zgodę mamę poprostu zaczęłam się golić Very Happy
Zaczęłam bo miałam już tak widiczne owłosienie że szok:D
Ale najpierw pod pachami bo się już w szkole ze mnie śmiali a potem zaczęłam nÓżki:-D Smile Very Happy Smile Very Happy

Poprawiłam błędzik ; )- Inversja

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group