Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - JAK KTOŚ MOŻE TO NIECh PRZECZYTA

Anonymous - Sro 07 Sty, 2004 09:09
Temat postu: JAK KTOŚ MOŻE TO NIECh PRZECZYTA
prosze powiedzcie mi czy masturbacja to grzech bo ja już sama nie wiem
czekam na odpowiedzi
rodzynka - Sro 07 Sty, 2004 10:32
Temat postu: rodzynka
Co prawda kościół tak uważa i jeśli jestes wierząca to mozesz to tak odbierać, ale wg. mnie masturbacja nie jest niczym złym. Poczytaj sobie inne wiadomości dotyczące masturbacji na tym forum...
Tresh - Sro 07 Sty, 2004 16:55
Temat postu:
Najlepiej spytaj sie katechetki albo księdza Wink
Jeśli jesteś wierząca to tak i powinnas się z tego spowiadać, jednak ja sądze podobnie jak rodzynka Smile
Iśka - Sro 07 Sty, 2004 20:40
Temat postu:
To znaczy... trzeba się spowiadać z masturbacji !? Jak?! "zgrzeszyłam, masturbując się, proszę księdza" ??? Hehe, nie wyobrażam sobie... Szczerze, to pierwszo słyszę Very Happy !
Hehe, dobrze że się nie masturbuję Very Happy !
codi - Czw 08 Sty, 2004 15:01
Temat postu:
rzaden grzech Very Happy
Tresh - Czw 08 Sty, 2004 15:52
Temat postu:
Trzeba sie z tego spowiadać tak samo jak z współżycia przedmałżeńskiego biggrin
Pulkownik Nikt - Czw 08 Sty, 2004 16:47
Temat postu:
Tak. Jesli jestes Katoliczka powinnas sie spowiadac z masturbacji gdyz wedlug kosciola to grzech.

A wedlug mnie nie biggrin
I nigdy bym o tym nie opowiadal jakiemus zboczencowi co siedzi za skosnymi krateczkami i wysluchuje sprosnych historujek :/
mroweczka - Czw 08 Sty, 2004 20:31
Temat postu:
No tak niby według kościoła to grzech. Ale według mnie to nie powinien być grzech. To jest normalny objaw dojrzewania i gdyby każdy miał sie z tego spowiadać to ksiądz by już dawno z tego kosciła nawiał z bólu głowy...
Gladiator - Pon 19 Sty, 2004 14:53
Temat postu:
hmm ja nie uwazam tego za grzech wkoncu jezeli masturbacja to grzech to nie ma swietych? Smile
Gościówa - Pon 19 Sty, 2004 19:29
Temat postu: masturbacja
Wg. mnie to nie powinno byc uznawane za grzech bo to coś całkiem normalnego zwłaszcza w okresie dojrzewania..w wielu wypadkach mastrubacja jest nawet wskazana ...
Niewiedziaałam ze to grzech a nawet jeśłi to pewnie mało kto sie z tego spowiada
panienka_wierzba - Wto 20 Sty, 2004 15:06
Temat postu:
no, ale powiedzcie mi, jak osoba która się masturbuje ma to powiedzieć księdzu w konfesjonale.... bla bla bla (jakieś grzechy) onanizowała/łem się bla bla bla (grzechy) tak?
Gościówa - Wto 20 Sty, 2004 17:54
Temat postu: masturbacja
panienka_wierzba napisał/a:
no, ale powiedzcie mi, jak osoba która się masturbuje ma to powiedzieć księdzu w konfesjonale.... bla bla bla (jakieś grzechy) onanizowała/łem się bla bla bla (grzechy) tak?

Jeśłi już lepiej powiedz masturbowałam się a nie onanizowałam...
Ale to głupie troche bo ja np. wstydziłabym się powiedzieć to księdzu ...zresztą heh nie wyopbrażam sobie tego troche. Myśle że mało kto się z tego spowiada. NA końcu mówisz: więcej grzechów nie pamietam za wszystkie żałuję..." To on ci odpuszcza nawet te którcyh nie pamiętasz. Wszystkie. Jeśłi do tej pory nie mówiłaś o masturbacji tto i tak masz ten grzech (??) odpuszczony
panienka_wierzba - Sro 21 Sty, 2004 13:25
Temat postu:
no własnie, jeżeli ktoś kto się masturbował nie wiedizał że to grzech i tego nie mówił? to co? to to jest grzech że tego nie mówił?
Nelya - Czw 22 Sty, 2004 20:40
Temat postu:
Pragnę rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości - masturbacja NIE JEST uznawana przez Kościół jako grzech i nie trzeba się z niej wyspowiadać!

-

a tak swoją drogą to witam, to mój pierwszy post na tym forum Wink
girl_in_black - Pią 23 Sty, 2004 20:37
Temat postu:
hej! to ja już sama nie wiem czy to jest grzech czy nie. jedni mówią tak...drudzy inaczej...najlepiej to jak człowiek sam pomyśli...czy musi i chce siem spowiadać czy nie.



p.s. te te emotki chyba takie troszke za świąteczne jak na ta datę Wink
Gladiatorpl - Nie 01 Lut, 2004 00:12
Temat postu:
moim zdaniem to nie jest grzech a co do wczesniejszego postu to emotki mogą byc w koncu za rok też swięta Smile
??? - Czw 05 Lut, 2004 21:59
Temat postu:
jasne zę to nie jest grzech przynajmie dla mnie
deg - Pią 06 Lut, 2004 02:23
Temat postu:
Nie jestem znawcą doktryny kościoła katolickiego.
Jednak z tego co wiem, w kościele katolickim masturbacja jest uznawana za grzech.
girl_in_black - Pią 06 Lut, 2004 23:21
Temat postu:
wiecie co ... tak sie patrze na to wszystko i już sama nie wiem co mam sadzić czy to grzech czy nie. jak siem odwaze do zapytam ksiedza:P
PAWEL - Sob 01 Maj, 2004 16:32
Temat postu: MASTURBACJA
Czesc Wam Wszystkim:-)) Do pewnego czasu uwazalem masturbacje za grzech-a nawet jesli nim jest-to przeciez niewyrzadzam tym nikomu szkody!!!Komu to przeszkadza??Lepiej chyba radzic sobie w ten sposob niz dopuscic sie gwaltu na jakies dziewczynie??Bo to dopieri jest GRZECH!!Mam 24 letka.masturbuje sie nawet bywa ze codziennie i ciesze sie zyciem!!Przewaznie masturbuje sie pod kolderka-na dobranoc ale polecam ta przyjemnosc w jakims bezpiecznym miejscu np gdzies z dala od ludzi w lesie albo na polance!!!Mamy wiosne.lekki powiew wiatru,jeszcze niema tylu owadow-nic tylko korzystac z dobrodziejstwa natury i czerpac radosc z rozkoszy pod chmorka!!Naprawde warto!!
PAWEL - Sob 01 Maj, 2004 16:40
Temat postu: Re: JAK KTOŚ MOŻE TO NIECh PRZECZYTA
nieznajoma napisał/a:
prosze powiedzcie mi czy masturbacja to grzech bo ja już sama nie wiem
czekam na odpowiedzi
Czesc:-)0 MASTURBACJA nie jest grzechem!!!Jest naturalna reakcja organizmu ktory pozbawiony jest mozliwoasi wspolzycia!!Wiecej informacjii na powyzszy temat na stronce www.onanizm.pl POZDRAWIAM
Nikita - Sob 01 Maj, 2004 16:48
Temat postu:
Masturbacja jest napewno grzechem i to ciężkim. I jak ktoś sie masturbuje i wie ze to grzech i sie z tego nie spowiada to ma swiętokradztwo--tak nam ksiądz na religii mowil
I ja się z tym zgadzam. Ale moim zdaniem jak ktos sie masturbowal , a nie wiedzial ze to grzech to chyba nie ma wtedy rzechu ze sie z tego nie spowiadal.....
Anonymous - Sob 01 Maj, 2004 17:16
Temat postu: Re: JAK KTOŚ MOŻE TO NIECh PRZECZYTA
nieznajoma napisał/a:
prosze powiedzcie mi czy masturbacja to grzech bo ja już sama nie wiem
czekam na odpowiedzi
Czesc Wszystkim Powiem tak:Wg kosciola masturbacja jest grzechem ale ja gdzies wewnatrz siebie czuje ze muj organizm potrzebuje takiej rzeczy wiec o czym tu jeszcze myslec???Napewno trzeba przestrzegac zasad etyki i niewolno tego robic publicznie-kazdy ma prawo do wlasnych pogladow i niemusi patrzec na cos czego nietoleruje!!Ale indywidualnie MASTURBACJA jest najnormalniejsza na swiecie potrzeba!!
Anonymous - Sob 01 Maj, 2004 17:24
Temat postu:
Nina_006 napisał/a:
Masturbacja jest napewno grzechem i to ciężkim. I jak ktoś sie masturbuje i wie ze to grzech i sie z tego nie spowiada to ma swiętokradztwo--tak nam ksiądz na religii mowil
I ja się z tym zgadzam. Ale moim zdaniem jak ktos sie masturbowal , a nie wiedzial ze to grzech to chyba nie ma wtedy rzechu ze sie z tego nie spowiadal.....
Czesc Nina Owszem masturbacja jest grzechem!!Ale w takim razie ksiadz ktory Ci mowil o tym to co by mial do powiedzenia na argument ten ze ksieza chodza w sasiednich miejscowosciach do agencjii towarzyskich!!!Ich nie dotyczy czystosc??Czy tak sie od dawnych czasow utarlo ze to grzech i tak klepia na ambonie a prywatnie nie jeden ma dziecko!!!Niestety 10 przykazan gdzies sie zagubilo w naszym zyciu ale jesli nikomu nie czynie krzywdy to z jakiej racji ma to byc grzech??A ksiadz ktory ma dziecko w jaki sposob ma byc dla mnie wzorem??Pozdrawiam
_szyszka - Pią 04 Cze, 2004 08:06
Temat postu:
Masturbacja jest grzechem według kościoła.
Ale ja wiem że wiele osób które się masturbują, nie mówią o tym księdzu, w czasie spowiedzi Very Happy
Dexter - Pią 04 Cze, 2004 11:10
Temat postu:
Nie myślałem że masturbacja ma coś wspólnego ze wzrokiem.
Mi się też pogorszył ale to sam przyznaję że od zbyt długiego wpatrywania się w ekran.
Kinga - Pią 04 Cze, 2004 16:24
Temat postu:
Cze
Emce
masturbacja nie powinna miec nic wspólnego z wadą wzroku ani brakiem potencji Smile a tak pozatym zastanów się zanim cos napiszesz
Paulka - Nie 06 Cze, 2004 14:28
Temat postu: ....grzech czy nie grzech... o to jest ytanie...
Też słyszałam że mastrubacja to grzech, ale osobiście uważam że to nie jest raczej grzech... możesz się zapytać katechetki na osobności czy to grzech...
Anonymous - Nie 06 Cze, 2004 18:41
Temat postu:
jeżeli ktoś jeszcze się waha to odpowiadam MASTURBACJA WG KOSCIOLA KATOLICKIEGO JEST GRZECHEM... i prosze zeby nie pisano wiecej ze tak n ie jest ... pytanie brzmialo czy masturbacja jest grzechem a nie co o niej sadzicie ...jesli ktos mi nie wierzy niech spyta ksiadza lub poruszy to zagadnienie na jakims forum katolickim ... nie nalezy wstydzic sie z tego spowiadac .. ksiadz tez czlowiek i obowiazuje go tajemnica spowiedzi ..
marog6 - Nie 06 Cze, 2004 20:04
Temat postu:
Ale kościuł zakazuje seksu przed małżeńskiego to jednak trzeba jakos zaspokajac swoje potrzeby
Anonymous - Nie 06 Cze, 2004 20:57
Temat postu:
W ogóle, bez obrazy dla Kościoła, ale on ma dziwne jakieś te reguły.
Seks przedmałżeński - grzech.
Masturbacja - grzech.
To co, człowiek, żeby się "zadowolić" musi dajmy na to w wieku 13 lat wyjść za mąż/ożenić się ? Neutral
Dziwne to wszystko... Confused
stefcio - Nie 12 Lut, 2006 20:44
Temat postu:
Ktoś sie smial z tego ze mialby przy spowiedzi mówić że sie masturbowal- ale trzeba. Ale jak sie spowaida to trzeba tez zalowac za grzechy.
Te "reguły" kościoła wcale nie są dziwne ale wbrew pozorom- wygodne.

Masturbacja i seks przedmałżeński mogą pogorszyć stan duchowości każdego człowieka i zepsuć go "od srodka".
nasty_girl - Nie 12 Lut, 2006 20:55
Temat postu:
na przyszlosc patrz na daty.
stefcio - Nie 12 Lut, 2006 21:02
Temat postu:
Upss ! Ja Was przepraszam! ale jak widze, gdy "katolicy"* krytykują kościół.........

Katolicy*- katolicy tylko na papierze
giraffka - Pon 13 Lut, 2006 09:35
Temat postu:
O przepraszam.Ja jestem katoliczka,ale to nie znaczy ze musze lezec krzyzem przed oltarzem w kosciele albo zgadzac sie w 100% ze wszystkim.W koncu wolna wole mamy od Tego na gorze,wiec chyba wiedzial co robi obdarzajac nas nia nie?Nie musze zgadzac sie z kazdym,najmniejszym espektem mojej wiary.Jak mi jeszcze ktos powie ze zeby byc 100% katoliczka musze sluchac radia Maryja to ja rezygnuje :/ owszem, wiekszosc rzeczy przyjmuje takimi jakie sa i je akceptuje,ale pewne rzeczy sa dla mnie nie do przyjecia.
stefcio - Pon 13 Lut, 2006 16:27
Temat postu:
Nawet kościół potępia radio maryja
opętana - Pon 13 Lut, 2006 16:34
Temat postu:
Wczoraj w Radiu Maryja słyszałam słowa naszego papieża Jana Pawła II, ze to dobrze ze jest radio Maryja. Raczej tego nie potępiał?
stefcio - Pon 13 Lut, 2006 16:37
Temat postu:
Sorki źle napisałem......
Słyszałem od pewnego księdza że dobrze że jest takie radio, którego można posłuchać szczególnie gdy sie jest chorym. Ale za dużo jest o polityce
Wielka Łapa - Pon 13 Lut, 2006 16:43
Temat postu:
opętana napisał/a:
Wczoraj w Radiu Maryja słyszałam słowa naszego papieża Jana Pawła II, ze to dobrze ze jest radio Maryja. Raczej tego nie potępiał?


Tak kiedyś powiedział, ale docierały po jakimś czasie do niego słuchy, o tym co się dzieje w Radiu Maryja i na pewno już nie uważał, że to radio jest dobre. A rozgłośnia to puszcza w kółko, co według nich oznacza, że papież do końca tak sądził o tym... to ich propaganda.
giraffka - Pon 13 Lut, 2006 16:53
Temat postu:
Radio Maryj to jeden wielki chłam..
Tremere - Pon 13 Lut, 2006 17:00
Temat postu:
Wczoraj robiłam pierniki i włączyłam sobie radio. Mam automatyczne dobieranie stacji, więc włączyłam Radio Maryja. Ot tak sobie.
Ksiądz po prostu mnie rozśmieszył do łez. Albo się chłop nie wyspał, albo to w ogóle nie był ksiądz.
'Módlmy się za kościół powszechny, za wszystkich wierzących, za ojca prowadzącego... <ziewanie> i tak dalej'.
Nie no, zwalił mnie tym z nóg. Widać, jak się przykładał do roboty. Cool
Anonymous - Pon 13 Lut, 2006 19:47
Temat postu:
nie offtopowac Neutral
stefcio patrz na daty.
klołzed.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group