Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - okres?co to ?????????????????????

Anonymous - Czw 05 Lut, 2004 12:57
Temat postu: okres?co to ?????????????????????
co to jest okres ?? wszystkie koleżanki juz miały a ja nawet niewiem co to jest?????????????????????
Question Question Question
klacz - Czw 05 Lut, 2004 13:03
Temat postu:
A ile masz lat? W każdym razie okres(no, nie mam go jeszcze, ale już coś się dowiedziałam o tym:) ) to jest część dojrzewania, i wtedy(jeśli źle mówie, to mnie poprawcie:) ) z pochwy, wydobywają się kropelki krwi, no i wtedy poprostu dojrzewasz Laughing Jeżeli się martwisz róznież tym, że inne(koleżanki) już mają okres, to nie ma powodu do zmartwień...Ludzie różnie dojrzewają.

A obiawą że dostaniesz okres, jest m.in. wydzielina(taki biały[lub inny kolor] śluz].


Ps. Twoje koleżanki, nie "miały już" okresu, tylko go raczej przechodzą.
mroweczka - Czw 05 Lut, 2004 14:15
Temat postu:
Heh,dziwne. Dziwne,że skoro WSZYSTKIE Twoje koleżanki miały juz pierwszy okres to nawet nie wiesz co to znaczy. Tak w ogóle, to nazywa sie to miesiącza(menustracja). Kiedy dojrzjerz fizycznie(chociaż moze tego nie widać) na pewno u Ciebie wystąpi. Na razie nie zamartwiaj się tym,ze nie masz bo masz czas do 16 roku życia. Tak, z pochwy "wylatuje" wtedy krew. Aby nie zabrudzić bielizny noś podpaski lub tampony Wink
panienka_wierzba - Czw 05 Lut, 2004 18:04
Temat postu:
no tak jak powiedziała mróweczka i poprzednia moja przedmówczyni, miesiączka to menstruacja, pojawiająca się u dziewczyn w przedziale wiekowym zazwyczaj od 10 do 16 lat. Co miesiąc z twoich narządów rodnych wydobywać się będzie krew, lecz nie musisz się martwic niektórych to nie boli, a nawet jakby cie bolało to przecież da się wytrzymać, nie daje to żadnego ubytku na zdowiu, nikt przez to nie umiera. Przed wystąpieniem miesiączki zazwyczaj występuje wydzielina (od około pół roku do 2 lat przed miesiaczką) przeźroczysty, biały badx żółty śluz, oraz owłosienie łonowe.
deg - Pią 06 Lut, 2004 01:37
Temat postu:
Szanowny kolego Madzialuka!

Czas zabrać zabawki i przenieść się do innej piaskownicy.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group