Dzieci OnLine

Harcerstwo - Harcerze to nudziarze(???)

Idda - Sob 28 Lut, 2004 22:49
Temat postu: Harcerze to nudziarze(???)
Już trzy osoby się na mnie obrazikly,a w tym dwie stwierdziły,że jestem nudziarą,bo się trzymam zasad harcerskich,a w tym nie piję i nie palę....te dwie osoby,to "koleżanki: z klasy...ja po prostu nie lubię ludzi,którzy często piją....dorośli(po 18-tce)niech "chleją" ile chcą,ale sorry,to są dziewczyny po 13 lat!A,jeszcze się pokłóciłam z moim przyjacielem Sad On napisał dla żartów,że pewnie bylo samo chlanie i palenie(na zimowisku),a ja się na niego wkurzyłam,bo uznalam to za obrazę całego naszego hufca....A,jest jeden mały szczegół-to zdanie,które on napisal,wyglądało,jakby on to na poważnie napisał....
Gościówa - Nie 29 Lut, 2004 15:15
Temat postu: harcerze
Idda....
Powinnaś się cieszyć że nie ulegasz tzw "modzie" nałogowej. To że inni coś robią nie oznacza że ty musisz. Jeśli nie chceż nie rób. Skoro rówieśnicy uważają cie za gorsza bo nie pijesz i nie palisz to są w błedzie. Powinni uważać Cię za lepszą.
MAsz silna wolę...to sie liczy
Idda - Nie 29 Lut, 2004 20:36
Temat postu: Re: harcerze
Dzięki za wsparcie....ale ta "koleżanka",z którą się pokłocilam,napisała coś takiego: "masz przej***** szmato... nie pokazuj sie lepiej w szkole... jestes najwiekszym ścierwem jakie w zyciu spotkałam!"Więc sorry.....tylko dlatego,że napisałam,że ją średnio lubię i ,że może nie zauważyla,ale nie ma 18 lat(wtedy rozmawiałyśmy o tym,jak się ostatnio upiła Evil or Very Mad )
Gościówa - Nie 29 Lut, 2004 22:17
Temat postu: harcerstwo
Idda...nie przejmuj sie.
TO co powiedziała twoja kol. świadczy tylko o jej głupocie. To nie jest twój probelm tylko jej. Nawet jeśli uważa inaczej niż ty powinna uszanować TWoje zdanie...Ja cię podziwiam. MAsz silną wolnę. WIększośc osób w twoim wieku wyprawia takie numery ale nie ty. I nie powinno CIę obchodzic zdanie innych na Twój temat. Wirz mi. Żal mi twojej koleżanki.
Druh Paweł - Sro 03 Mar, 2004 06:04
Temat postu:
Czuwaj!

Dziewczyny na waszym miejscu nie przejmował bym się złośliwymi komentarzami. Tak to jakoś w życiu jest, że ci którzy nic nie robią zwykle mają najwięcej do powiedzenia.
Ktoś kiedyś napisał książkę, której tytuł brzmi "Zasady nie są dla tchórzy".
My mamy zasady! Mamy Prawo Harcerskie, Prawo Zucha. Każdy z nas pragnie uczynić świat chociaż trochę lepszym niż był na początku. To jest piękna misja bez wzglądu do jakiej organizacji harcerskiej należymy. I nie jest nudziarstwem fakt, że potrafimy bawić się bez alkoholu i narkotyków, że nie klniemy i nie wyśmiewamy się z innych. Powiem inaczej, źle się dzieje, że młodzież a nawet dzieci uznały, że wypicie piwa czy zapalenie papierosa to nic złego. Źle się dzieje.
Dlatego błądźcie wytrwali w swych postanowieniach, a za parę lat, kiedy już będziecie dorośli zapytajcie tych co się z was naśmiewają, gdzie teraz jest ich "Luz"?

Bo taka jest nasza harcerska dola.

"Z miejsca na miejsce, z wiatrem wtór,
z lasu do lasu, z pól do pól,
wszędzie nas pędzi, wszędzie gna
harcerska dola radosna.

Nam trud nie straszny ani znój,
bo myśmy złu wydali bój.
i z nim do walki wciąż nas gna
harcerska dola radosna.

Nasza pogoda jasny wzrok
niechaj rozjaśnia ludziom mrok,
niechaj i innym szczęście da
harcerska dola radosna."


Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Myśli Braterskiej i Imienin Zucha.
Druh Paweł
Idda - Sro 03 Mar, 2004 08:58
Temat postu:
Czuwaj! Smile Dzięki i też wszystkiego najlepszego! Very Happy Wiesz,że w tym miesiącu mijają trzy lata,jak jestem w harcerstwie???? Very Happy Wink Razz
Anonymous - Sob 06 Mar, 2004 20:11
Temat postu:
Ja odeszlam z drużyny bo to wszystko nie ma sensu, hahahahahahaha już nie jestem leśnym gejem... już mnie nikt tak nie nazwie hahahaha
Pączuś - Wto 13 Kwi, 2004 19:52
Temat postu:
A ja jednak znam i takich którzy piją palą itp.....wcale nie uważam to za złe ale jednak nei jest to fair w stosunku do prawa harcerskiego. No cóż ich sumienie , ich wola.....zadam wam jedno pytanie , czy wy wszyscy jestescie tak do konca czyści , ze ani razu nie spróbowaliscie piwa albo papierosa???
panna_z_bagien - Pią 07 Maj, 2004 22:00
Temat postu:
Przyszło nam żyć w czasach totalnej antytolerancji i braku szacunku. Nie tylko w twojej szkole występują takie problemy...niestety. Własciwie jest więcej rzeczy, które młodzież dzielą niż łączą. Crying or Very sad
Dlatego powinniśmy wciągać w harcerstwo jak najwięcej młodych osób, których osobowość dopiero się kształtuje.

Co do samego alkoholu spotykam się nie raz z pytaniem: "Ale powiedz, czemu nie lubisz?" No cóż, ja potrafię się świetnie bawić i bez tego Very Happy
Anonymous - Sob 08 Maj, 2004 12:30
Temat postu:
Harcerze to wcale nie nudziarze. Chocuiaż sama nie należę do żadnego hufca to nie mam nic przeciwko harcerzom. Jeżeli komuś się podoba w harcerstwie to czemu miałby nie zostać harcerzem?? Nie rozumiem też ludzi którzy obrażają innych za to że są harcerzami. Moim zdaniem to trochę nie namiejscu... I tak jeszcze dodająć to ja też jestem przeciwko piciu i paleniu w wieku tak młodym (mam 14 lat) chociaż moi prawie wszyscy kumple i qpele palą lub/i piją...
Anonymous - Czw 26 Sie, 2004 23:58
Temat postu:
Ja odeszłam z harcerstwa... czemu, bo wszystkie prawa wzięły w łeb. Harcerze piją i palą. Pół chufca popadało w nałogi, a drużynowi i przyboczni nic sobie z tego nie robiło. Drugi hufiec w naszym mieście jest pogrążony w nałogach od kilku lat. Ja stwierdziłam, ze jeżeli też mam popadać w nałogi to lepiej nie mając nad sobą zakazu tego niż mając go, ale to nie znaczy, ze piję i palę. A co do harcerstwa to według mnie nadal jest to fajna rzeczi czasem tęsknię do drużyny i obozów. Ale moje zasady wzięły górę.
aska - Pią 27 Sie, 2004 18:30
Temat postu:
cóż , my harcerze jesteśmy jak każdy inny (chłopacy piją , palą i są harcerzami)
oto Prawo Harcerskie ...

1. Harcerz sumiennie spełnia swoje obowiązki wynikające z Przyrzeczenia Harcerskiego .(Przyrzeczenie Harcerskie : Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym / posłuszną Prawu Harcerskiemu)
2. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy.
3. Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim.
4. Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za barata uważa każdego innego harcerza.
5. Harcerz postępuje po rycersku.
6. Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją pozanć.
7. Harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim swoim przełożonym.
8. Harcerz jest zawsze pogodny.
9. Harcerz jest oszczędny i ofiarny.
10. Harcerz jest czysty w myśli, w mowie i uczynkach; nie pali tytoniu i nie pije napojów alkoholowych.

teraz napisze wam których punktów najczęściej się nie przestrzega : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9, 10 ... NIESTETY ALE TAKA JEST PRAWDA każdy z harcerzy łamie prawa harcerskie ... teraz tak myślę i sądze że ja nigdy nie przestrzegałam prawa (no może w pierszych dniach przyjęcia Confused )
Idda - Sob 28 Sie, 2004 12:55
Temat postu:
Nie zgodzę się z Tobą,Aśka....ja przestrzegam niektórych praw...np. 10 ,6,staram się 3 i 4 ...więc widzisz....Ale szcerze się Wam przyznam,że kiedyś brałam przy obiedzie po łyku od taty i mamy(piwa) ,ale teraz jest mi wstyd Very Happy Very Happy A tego wielkiego GGGGGGGGGGGGG jakim jest papieros NIGDY NIE WEZMĘ!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad
A !Jeszce staram się przestrzegać pkt.8 prawa harcerskkiego...oczywiście nie zawsze mi to wychodzi:DbiggrinbiggrinbiggrinA harcerze,którzy piją i palą niech się do siebie nie przyznają.... Confused
Malvina - Sob 28 Sie, 2004 13:22
Temat postu:
Idda nie ma sie czego wstydzic ... Jakbys wpadla w nalog to dopiero by było :p . Ale takie łyki to nic biggrin . Jak patrze na te Prawo Charcerskie .... Nie wytrzymalabym tak ;p Jak dobrze ze nie jestem charcerką biggrin
Druh Paweł - Wto 31 Sie, 2004 11:38
Temat postu:
Otwieracz napisał/a:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Bardzo mi przykro otwieracz, jeszcze jeden taki wybryk i papa!

Druh Paweł
mroweczka - Nie 05 Wrz, 2004 20:50
Temat postu:
Ja spotkałam się juz z wieloma stwierdzeniami np. Wracam z przyjacielem i "kolegą"(:/) do domu ze szkoły i ten "kolega zaczyna":
-...no,no takie ludki śmieszne co mają takie czapeczki i mundurki!
-Dzieci kwiatów...?
-NIE! To...ooo...no...To co Gosia i Maja sie w to bawią...
:/ On dokładnie wiedział,że to się nazywa HARCERSTWO ale skoro to jest takie obciachowe,to po co pokazywać,że sie wie?:/
A potem:
-Wiktor,to harcerstwo jest...
-No! No to ja zaje***** takiemu jednemu ludkowi tą taką odznakę....taki krzyżyk i dałem to mojej koleżance harcerce wiecie,jaka była zadowolona?
Rolling Eyes
Anonymous - Nie 05 Wrz, 2004 22:04
Temat postu:
Druhu Pawle, moja wypowiedź nie była szczególnie obraźliwa, nie wiem więc dlaczego została ocenzurowana. No, ale twoje forum- ty rządzisz :twisted: :twisted: :twisted:
Anulkaa - Czw 16 Wrz, 2004 12:21
Temat postu:
macie racje ludzie czasem po prostu są okropni jeśli im sie cos nie podoba to po co wogóle o tym gadaja ja jestem Harcerką od roku dopiero ale bardzo mi sie to podoba moje kolezanki chodziły ale zrezygnowały i teraz przy kazdej okazji mówią ze to zabawa dla dzieci a ja wcale tak nie uważam. Przeciez żeby być harcerzem trzeba być odpowiedzialnym i wogóle to nie jest zabawa dla dziecie i jak im sie nie podoba to mówie im żeby po prostu o tym nie gadały skoro im sie to nie podoba. A HARCERZE TO WCALA NIE NUDZIARZE
Anonymous - Pią 01 Paź, 2004 22:10
Temat postu:
Niech się bimba Pawełek i jego mały serdelek.
Anonymous - Nie 21 Lis, 2004 21:05
Temat postu:
Kolejna dyskusja o zupełnie [b:]beznadziejnym[/b:] poziomie.
Kto dał takiego moderatora? Jeśli chcecie mieć poważne dyskusje to sćiągnijcie na forum po 5 dobrych instruktorów z kazdej organizacji niech maja grupe moderatorską i wspolnie moderują. Bo tak to jest jak widać.

Jak nie chcecie to po co to podforum ? Dla ściemy? To juz lepiej zlinkować fora samych organizacji forum.zhr.pl etc..


Tak na koniec dodam, Idda jak jesteś w ZHP to sie im odgryź i powiedz ze jak Będziesz miała 16 lat to bedziesz mogła pić i palić zgodnie z Polskim prawem i nikt nic Ci nie bedzie mogl zrobic.
Za : instruktor w ZHP moze palic i pic jak uzyska zgode
ZA : instruktorem mozna zostać od 16 lat

eh..

Pozdrawiam i apeluje o rozsądek, volix!
Francesc0 - Sob 05 Mar, 2005 18:30
Temat postu: Re: Harcerze to nudziarze(???)
Idda napisał/a:
Już trzy osoby się na mnie obrazikly,a w tym dwie stwierdziły,że jestem nudziarą,bo się trzymam zasad harcerskich,a w tym nie piję i nie palę....te dwie osoby,to "koleżanki: z klasy...ja po prostu nie lubię ludzi,którzy często piją....dorośli(po 18-tce)niech "chleją" ile chcą,ale sorry,to są dziewczyny po 13 lat!A,jeszcze się pokłóciłam z moim przyjacielem Sad On napisał dla żartów,że pewnie bylo samo chlanie i palenie(na zimowisku),a ja się na niego wkurzyłam,bo uznalam to za obrazę całego naszego hufca....A,jest jeden mały szczegół-to zdanie,które on napisal,wyglądało,jakby on to na poważnie napisał....


1. harcerze nie sa nudziazami! ;p przykladem jestem ja ;d
2. dziewczyno wyloozuj troche. fajnie ze sie trzymasz zasad ale to nie taka jest ideologia harc ;] nie chodzi mi o to zbys zaczela palic lub pic ale z tego co mowisz to wynika ze jestes fanatyczka ;p
ja ci poprostu radze nie przejmuj sie tymi opiniami i nie reaguj tak ostro ;p a jesli ktos ci dokucza za to jestes harcerka to tez mu przygadaj ;d

ja jak slysze jak ktos mowi cos typu "idzie harcydupek" (jak jestem w mundurze) to mowie " a [cenzura] [cenzura] ci do tego, [cenzura] sie bo dostaniesz w leb, nie wiesz jak to jest to zamknij pysk" .... haha!




JOKE ;d
ale tak na serio to odpowiadam troszke ocencurowanie ;]
Czarna - Nie 05 Lis, 2006 11:57
Temat postu:
Czuwaj.

Widze, ze nie tylko u mnie sa takie problemy.
Jestem w ZHP juz 9 lat w tym 7 lat harcerka ( ech te piekne lata zuchowe Razz ).
Nasze polskie prawo mowi o tym, ze osoby pełnoletnie moga palic i pic. Prawo harcerskie mowi o tym, ze harcerz w ogole nie powinien tego robic.
W głownej kwaterze sa na ten temat dyskusje, w koncu coraz wiecej osob pali.
Pamietam czasy kiedy nie bylo nigdzie widac palacego harcerza a nawet instruktora.
Potem dla mnie samej bylo wielka sensacja kiedy moj przyboczny ( z pierwszej mojej druzyny - obecnie naleze do trzeciej ) odprowadzajac mnie, malego kurdupla jeszcze, do domu wyciagnal papierosa i zaczal palic.
Potem sama sprobowalam i zaczelam palic ( nie przez przybocznego tylko juz "prywatnie" gdzies tam) i niestety.... od ponad roku jestem nalogowym palaczem.
Chociaz sama ścigam wszystkich mlodych za palenie sama pale. Niby nie fair ale...
Zabiłabym chyba gdybym widziala, ze ktos z harcerzy uczy palic mlodszych harcerzy albo zuchów...
Kazdy wybiera sam swoja droge zycia. Ja wybralam taka... Oczywiscie nie pale przy mlodszych, kazdy sie z tym chowa chyba, ze jestesmy w swoim gronie.



PS. Ale po co ja to pisze skoro temat z 2005 roku?
Słupek - Nie 05 Lis, 2006 12:10
Temat postu:
I dlatego wolę ZHR, przynajmniej takimi hipokrytami nie są Smile
Czarna - Nie 05 Lis, 2006 19:29
Temat postu:
Coi masz na mysli?
Słupek - Nie 05 Lis, 2006 19:35
Temat postu:
Palącego, pijącego, czy chociażby klnącego ZHR-owca spotkać ciężko, w ZHP jest to nagminne.
Czarna - Sro 08 Lis, 2006 13:48
Temat postu:
ZHR jest taki sam jak ZHP, przeciez to w koncu ta sama mlodzierz.ja jestem w ZHP z dwoch powodów:
1. Brak koedukacji w ZHR
2. Religia

Jestem ateistka i nie mam zamiaru latac po kosciele Smile


Pare tygodni temu bylam na biwaku z ZHR-em. Jest to druzyna z ktora My utrzymujemy bardzo dobry kontakt. Nakrylam dwie osoby z ZHR i jedna od nas z piwem i fajkami.... Potem widzialam jak polowa osob i z jednej i drugiej druzyny lazila gdzies palic... tu nie ma roznicy....
Monik - Sro 08 Lis, 2006 16:59
Temat postu:
A co to ZHR? ^^
Słupek - Sro 08 Lis, 2006 18:22
Temat postu:
Wikipedia się kłania
http://pl.wikipedia.org/wiki/Związek_Harcerstwa_Rzeczypospolitej

Tajemnicą Poliszynela jest niechęć jaką darzą sie nawzajem ZHP i ZHR Mr. Green
Laki - Sro 08 Lis, 2006 19:42
Temat postu:
Słupek, Precz z Wikipedią Mr. Green
Słupek - Sro 08 Lis, 2006 19:49
Temat postu:
[OT]
Wikipedia pomimo wszystkich swoich wad, stanowi dość dobre źródło informacji. A często bardziej wiarygodne od tego, co wypisują forumowicze.
[/OT]
Czarna - Czw 09 Lis, 2006 14:02
Temat postu:
ZHR nie lubi sie z ZHP? Jakos tego nie widze. Nasze druzyny bardzo scisle ze soba wspolpacuja zreszt jak caly hufiec obu organizacji.
Słupek - Czw 09 Lis, 2006 16:53
Temat postu:
Tyle, że to Twoje ZHR jest jakieś podrabiane, skoro palą i piją Razz

Znam całkiem sporo harcerzy tak z ZHR jak i z ZHP i wiem co mówię.
Czarna - Czw 09 Lis, 2006 21:58
Temat postu:
Kazdy jest inny. Ja znam takich a ty takich i wedlug mnie nie powinnismy oceniac czegos co liczy tyle osob a my znamy tylko garstke Smile
Słupek - Czw 09 Lis, 2006 23:33
Temat postu:
Badania opinii robi się na małych grupach, a z reguły ich wyniki są zbliżone do opinii ogółu. Popytaj się w innych drużynach, które tak ściśle nie współpracują z ZHR, co o nich sądzą.
Monik - Sob 18 Lis, 2006 10:51
Temat postu:
Dh Czarna napisał/a:
ZHR nie lubi sie z ZHP? Jakos tego nie widze

Przecież nie będą rzucać w siebie nożami ;>
Czarna - Nie 19 Lis, 2006 23:24
Temat postu:
ale mozna to okazywac w inny sposob ale nigdy tego nei zauwazylam
Aien - Czw 04 Sty, 2007 15:29
Temat postu:
Witam.
Jestem harcerką w ZHP od 2 lat, obecnie pełnię funkcję zastępowej jeździeckiego zastępu w drużynie starszoharcerskiej.
Chciałabym żebyście się zastanowili nad tematem: jak harcerze mogą być nudziarzami?
Na zbiórkach mamy ratownictwo medyczne, wspinaczkę, jazdę konną, żeglarstwo, alfabet migowy i morse'a, survival. Uczymy się jak żyć, by brać z życia jak najwięcej. Harcerzami najczęściej są ludzie, którzy są pozytywnie zakręceni, są kreatywni, pomocni, chętni. I co najważniejsze: chcą przeżyć życie świadomie i na maksa.

Jak mogą być nudziarzami, dżizas...
na żadnym wyjeździe się nie nudziłam, czasem byłam zmęczona od natłoku zajęć. Dla was nudmy może się wydawać jeśli ktoś gada tylko o harcerstwie...może to jest nudne? Może dla was, bo dla nich jak i dla mnie, to była, jest i będzie (zaraz za końmi Razz ) pasja życia.
Pozdrawiam, Aien.
kasia0001 - Czw 04 Sty, 2007 16:59
Temat postu:
dla mnie harcerstwo jest jednak nudne Confused
Aien - Czw 04 Sty, 2007 17:22
Temat postu:
jakies argumenty? może trafiłaś na złe środowisko ?
Monik - Czw 04 Sty, 2007 18:31
Temat postu:
Aien napisał/a:
Witam.
Jestem harcerką w ZHP od 2 lat, obecnie pełnię funkcję zastępowej jeździeckiego zastępu w drużynie starszoharcerskiej.
Chciałabym żebyście się zastanowili nad tematem: jak harcerze mogą być nudziarzami?
Na zbiórkach mamy ratownictwo medyczne, wspinaczkę, jazdę konną, żeglarstwo, alfabet migowy i morse'a, survival. Uczymy się jak żyć, by brać z życia jak najwięcej. Harcerzami najczęściej są ludzie, którzy są pozytywnie zakręceni, są kreatywni, pomocni, chętni. I co najważniejsze: chcą przeżyć życie świadomie i na maksa.

Jak mogą być nudziarzami, dżizas...
na żadnym wyjeździe się nie nudziłam, czasem byłam zmęczona od natłoku zajęć. Dla was nudmy może się wydawać jeśli ktoś gada tylko o harcerstwie...może to jest nudne? Może dla was, bo dla nich jak i dla mnie, to była, jest i będzie (zaraz za końmi ) pasja życia.
Pozdrawiam, Aien.


Im nie chodzi, że harcerstwo jest nudne, tylko że harcerze to nudziarze, same osoby.
Słupek - Czw 04 Sty, 2007 19:09
Temat postu:
Bardzo brzydkie i bardzo krzywdzące uogólnienie.
Aien - Czw 04 Sty, 2007 19:33
Temat postu:
Harcerze nie są nudziarzami..przynajmniej nie wszyscy. Może akurat Tobie się trafiłi na taka "nieciekawą" grupkę.
Według mnie harcerze to też ludzie, a jak z ludźmi bywa- są różni. nie oceniaj ogółu od szczegółu Razz
Monik - Czw 04 Sty, 2007 19:56
Temat postu:
Cytat:
Harcerze nie są nudziarzami..przynajmniej nie wszyscy. Może akurat Tobie się trafiłi na taka "nieciekawą" grupkę.
Według mnie harcerze to też ludzie, a jak z ludźmi bywa- są różni. nie oceniaj ogółu od szczegółu

Ale ja nie mówię o sobie. Przedtem prawie w ogóle nie brałam udziału w tej dyskusji. Powiedziałam Ci tylko, o co chodziło w tym temacie.
Słupek napisał/a:
Bardzo brzydkie i bardzo krzywdzące uogólnienie.
To nie ja tutaj rozmawiam o tym, że harcerze są drętwi, tylko m.in. ty Cool
Słupek - Czw 04 Sty, 2007 20:26
Temat postu:
Cytat:
To nie ja tutaj rozmawiam o tym, że harcerze są drętwi, tylko m.in. ty

Proszę o zacytowanie posta w którym mówię "harcerze są drętwi" lub innego znaczącego to samo.
kasia0001 - Czw 04 Sty, 2007 20:52
Temat postu:
Aien napisał/a:
jakies argumenty? może trafiłaś na złe środowisko ?
heh ^^

nudno bylo zawsze..
jakby lekcje
byly tez zabawy, biwaki
ale to moze jednak wlasnie wina osob..
heh .. moze wyda sie to dziwne, ale zauwazylam w harcerstwie to sami co chodza w glaanach, na czarno.. dlugie wlosy.. ekhem brudni? .. inaczej zwani Rastuchy ^^

srodowiskoo nie dla mnie .. i same nudy
i te zaliczanie na ochotniczke, tropicielke Confused .. zmarnowalam sobie duzo czasu.. bylam glupia zeby to wykonywac.. ehh szkoda slow
Aien - Czw 04 Sty, 2007 20:55
Temat postu:
masz racje. w 3/4 harcerze to metale/rockowcy Smile
kasia0001 - Czw 04 Sty, 2007 21:16
Temat postu:
niOm wlasnie.. a tacy maja inny sposob zycia, inne zainteresowania itp. wiec wiesz.. nudno dla mnie bylo.. jak ja jestem przebojowa.. a przebojowosc u takich ludzi troche inaczej sie objawia ;]
Monik - Pią 05 Sty, 2007 17:02
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Proszę o zacytowanie posta w którym mówię "harcerze są drętwi" lub innego znaczącego to samo.

Hm... pomyliło mi się ;P
Czarna - Pią 05 Sty, 2007 22:13
Temat postu:
Krew mnie zalala przed chwila.

Sooooooooryyyyyyy, wielkie sooooooooooryyyyyyyyyyyyyyy

do kury nędzy co ma subkultura ludzi do ZHP/R?

Ja jestem metalem, technowcem, skejtem, laleczka pink i ciul wie kim jeszcze.

Harcerze to nudziarze? zdobywanie sprawnosci i stopni to strata czasu? kura co Ty mowisz w ogole?

W takim razie po ciul sie uczysz? Przeciez to nudziarstwo!

Ja harcerstu zawdzieczam prawie wszystko co teraz mam.

Że moge wyjsc na dwor kiedy jest ciemno ( kiedys panicznie balam sie ciemnosci ), to, ze umiem przetrwac w lesie, ze otworzylam sie na ludzi, ze z niesmialej osoby stalam sie przebojowa, ze posiadam wiedze jak malo ktory czlowiek, za to, ze moge innym pokazac jak zyc, jak sie dobrze bawic.

Twoim zdaniem zycie typu lazenie po barach, picie palenie i ćpanie to odpowiednie zycie i pelne?

Wiesz czym dla mnie jest zycie? Dobra zabawa z innymi, kiedy moge sie dzielic tym co sama posiadam.

9 lat bawie sie w ZHP. Najpierw to mnie uczyli, to z nimi poznalam wszystkie zabawy, piosenki to oni mnie przytulali- harcerze w mundurach - kiedy upadlam i sobie cos zrobilam a teraz sama opiekuje sie innymi.

eeech ale wkurza mnie takie gadanie !!
kasia0001 - Sob 06 Sty, 2007 15:06
Temat postu:
To niech Ciebie wkurza.. mam to głeboko w poważaniu
Ja mam takie zdanie i jego nigdy nie zmienie
Nudy, nudy i jeszcze raz nudy
Monik - Sob 06 Sty, 2007 17:21
Temat postu:
Czarna napisał/a:
eeech ale wkurza mnie takie gadanie !!

Ciebie i innych harcerzy wkurza gadanie, że to nudne, a przeciwników harcerstwa wkurza gadanie, że nie jest nudne. Kwestia gustu.
W/g mnie harcerstwo czasem jest trochę nudne i wręcz śmieszne, np kiedyś mieliśmy lekcję z harcerkami i ktoś chciał zdmuchnąć tą, niemal świętą, świeczkę, no i jedna harcerka spanikowana podbiegła w stronę tej świeczki i dmuchnęła dmuchającemu na świeczkę w twarz. No ale niektórym się to może podobać.
Z drugiej strony harcerstwo wydaje mi się też ciekawe. Np przydatne w tych sprawach, o których pisała Czarna. Jak widać, wiele zawdzięcza harcerstwu. A więc może być też fajnie Wink
Czarna - Nie 07 Sty, 2007 11:33
Temat postu:
Kasiu a argumentow juz dac nie potrafisz?

Monik to sa jakies perypetie harcerzy..... oblonkance... ja zalozylam obecna druzyne w ktorej dzialam, pracuje z 10 osobami ( caa druzyna liczy okolo 30 osob ). Uczymy sie jak zyc, obecnie np. robimy pierwsza pomoc, samarytanke... rzeczy ktore powinien umiec kazdy czlowiek a ktorych na dobra sprawe uczymy sie dopiero w liceach...

Ps. Po wczorajszej imprezie z dzieciakami nogi i gardlo mi wysiadlo... 3 godziny biegania, spiewania, zabaw i innych szalenstw... wymiekam...
kasia0001 - Pon 08 Sty, 2007 22:54
Temat postu:
Potrafie, ale po co ?
Po co robienie tej ochotniczki, tropicielki, samarytanki itp. ?
Marnowanie czasu .. raz wykonywałam jedno zadanie i przez to źle wypadłam przed rodzicami ;/ .
Jak zmieniła się drużynowa to była następnie drużynowa która jest w moim wieku która stosowała szantaże typu ,, jak ktos nie przyjdzie na zbiorke 3 razy wywalam z druzyny '' aha no i zbiorki zawsze i wylacznie byly tylko w sobote ;/ ( od razu odeszlam z druzyny, bo nikt nie będzie mnie szantażował ;/ zatrzymywali mnie ale po co tam byc? ).
Zimno było w hufcu ;/ blee
Wszyscy mi nie odpowiadali.. Ci metalowcy itp. Było dużo osób '' takich jak ja '' i też sie wycofali bo również stwierdzili, że to jest nudne. Przestrzeganie tych przykazań harcerskich ;/ pff ;/.
Sobota to był dla mnie jak dodatkowy dzień w którym miałam lekcje ;/ były zabawy.. ale tez 3 godziny '' nauki '' . Musztra i te inne ;/
I tak byłam głupia, że w tym byłam AŻ 2 lata ;// Rodzice i wszyscy inni moi znajomi stwierdzili, że dobrze, że odeszłam z tego harcerstwa.

Jedyne plusy to biwaki, ale na biwakach to muszą być też odpowiednie osoby a tam byli tylko '' normalni '' chłopacy, koledzy z pobliskiego osiedla, którzy wcześniej już zdali sobie sprawę, że tam za palenie papierosów.. miało się przej.ebane jak za zabójstwo;/

aa no i troche nauczyłam się '' brzdąkać '' na gitarze

'' Sami święci '' że tak powiem chodzą do harcerstwa i tego wszystkiego przestrzegają, stanowczo to nie dla mnie i to wszystko mnie nudziło.
Więcej nie mam ochoty już pisać bo było tego mnóstwo ;/
Nudy po prostu.
Czarna - Wto 09 Sty, 2007 14:34
Temat postu:
Szczerze mowiac z tego co napisalas tez bym pewnie odeszla, moze po prostu nie trafilas na ten klimat. u mnie jest calkowicie inaczej Smile
Monik - Wto 09 Sty, 2007 19:51
Temat postu:
kasia0001 napisał/a:
'' Sami święci '' że tak powiem chodzą do harcerstwa

kasia0001 napisał/a:
Ci metalowcy itp

Metalowcy raczej nie kojarzą mi się z posłusznymi barankami ;p
Słupek - Wto 09 Sty, 2007 20:06
Temat postu:
E tam, metalowcy, najlepsi są harcerze-punki. To ich poświęcenie w walce z systemem, miodzio... \m/
kasia0001 - Wto 09 Sty, 2007 22:05
Temat postu:
Monik napisał/a:
kasia0001 napisał/a:
'' Sami święci '' że tak powiem chodzą do harcerstwa

kasia0001 napisał/a:
Ci metalowcy itp

Metalowcy raczej nie kojarzą mi się z posłusznymi barankami ;p


No widzisz ;Pp są właśnie takieee wyjątki ^^
Czarna - Wto 09 Sty, 2007 23:20
Temat postu:
Szkoda, ze paru "cweli" ktorych Wy znacie daje opinie paru tysiacą ludzi....
kasia0001 - Wto 09 Sty, 2007 23:23
Temat postu:
Czarna napisał/a:
Szkoda, ze paru "cweli" ktorych Wy znacie daje opinie paru tysiacą ludzi....
Takie życie Mr. Green
Czarna - Wto 09 Sty, 2007 23:29
Temat postu:
Mhh rownie dobrze moge powiedziec, ze wszystkie "Kasie" to s*ki i dzi** poniewaz znam taka jedna.

Uwazasz sie za taka? Myśle, ze nie a ja sie nie uwazam za nudziare.
kasia0001 - Sro 10 Sty, 2007 19:52
Temat postu:
Ja tez nie mówię, ze jestes nudziarą. Dla mnie harcerstwo jesst nudne
Adrian1312 - Pon 15 Sty, 2007 20:14
Temat postu:
kto uważa że charcerstwo jest fajne to jest gupi
Ja14 - Pon 15 Sty, 2007 21:16
Temat postu:
Adrian1312 napisał/a:
kto uważa że charcerstwo jest fajne to jest gupi




Nie dość, że nie umiesz ortografii, to jeszcze dyktujesz innym co mają robić.
Anonymous - Wto 16 Sty, 2007 14:51
Temat postu:
Adrian1312 napisał/a:
kto uważa że charcerstwo jest fajne to jest gupi

Pobaw się jeszcze autkami czy lalkami...
Czarna - Sro 17 Sty, 2007 01:23
Temat postu:
Nie ma to jak niedorozwoje ;]
Marcia10 - Pią 19 Sty, 2007 13:50
Temat postu:
Idda, jestes fajna, to nic ze jestes nudziara, sama bym sie trzymala z dala od alkocholu i tytoniu nie wspominajac o narkotykach, bo nie chce sobie jak na razie zepsuc zycia. I powiedz swoim kolezankom to!
Ninka - Sob 24 Lut, 2007 13:28
Temat postu:
Oczywiście, ze harcerstwo jest fajne. Sama jestem harcerką. To mnie podnieca biggrin lubie tez wyjeżdżac latem na obozy
Marcia10 - Sob 24 Lut, 2007 14:13
Temat postu:
U nas niestety mozna zostac harcerzem tylko w kalsach 1-3 bez sensu...tak, to juz bym dawno tam nalezala
Czarna - Sob 24 Lut, 2007 22:13
Temat postu:
dlaczego mozna tylko w tym wieku? u Ciebie jest hufiec? Troche bez sensowne...
Ninka - Nie 25 Lut, 2007 16:31
Temat postu:
Marcia10- A teraz do której klasy chodzisz i gdzie??
Nikita - Nie 25 Lut, 2007 16:39
Temat postu:
Marcia10 chodzi do 6 klasy -_-
Tremere - Nie 25 Lut, 2007 16:43
Temat postu:
narkotyki nie psują życia ;/
Czarna - Nie 25 Lut, 2007 18:18
Temat postu:
Jakie narkotyki? Skad Ty to wzielas?biggrin
Shaunri - Nie 25 Lut, 2007 18:46
Temat postu:
Cytat:
Idda, jestes fajna, to nic ze jestes nudziara, sama bym sie trzymala z dala od alkocholu i tytoniu nie wspominajac o narkotykach, bo nie chce sobie jak na razie zepsuc zycia. I powiedz swoim kolezankom to!


Myślę że stąd, kilka postów wyżej.
Nika13 - Nie 25 Lut, 2007 19:20
Temat postu:
Ja w 3 klasie byłam harcerką Very Happy I było nawet fajnie, ale mnie to nie kręciło i zrezygnowałam. Cool
Kiniuchna - Sob 03 Mar, 2007 14:03
Temat postu:
Marcia10 napisał/a:
U nas niestety mozna zostac harcerzem tylko w kalsach 1-3 bez sensu...tak, to juz bym dawno tam nalezala


Marciu w klasach 1-3 podstawowki czy gimnazjum ?
Nikita - Sob 03 Mar, 2007 16:34
Temat postu:
Marci10 chodziło o podstawówkę. Wink
Kiniuchna - Nie 04 Mar, 2007 11:27
Temat postu:
Marciu Apeluje do ciebie i do twojego 10-13 letniego mózgu dzieci w kalsa 1-3 to zuchy nie harcerze !! Harcerka zostaje dziecwyna w wieku 11 - 18 lat ! Potem jest wędrowniczkom a nastepnie starsza harcerka !
Ja cos o tym wiem sama jestem harcerka ! I nei wmaiwaj mi ze dzieci w wieku 7-11 lat to harcerki !! to sa najnormalniejw swiecie male ZUCHY !!
Słupek - Nie 04 Mar, 2007 12:37
Temat postu:
Dla normalnych ludzi nie ma żadnej różnicy, wszystko sprowadza się do ganiania po lesie Mr. Green
Shaunri - Nie 04 Mar, 2007 13:52
Temat postu:
... i do głupich zabaw, czy ma 10 lat czy 20 - właściwie to nie wiem czy u harcerzy 10-latki zachowują się jak 20-o, czy na odwrót O_o.
Słupek - Nie 04 Mar, 2007 14:33
Temat postu:
Harcerz jest to dziecko przebrane za idiotę pod opieką idioty przebranego za dziecko.
Shaunri - Nie 04 Mar, 2007 15:00
Temat postu:
Harcerz jest to dziecko przebrane za idiotę pod opieką idioty przebranego za dziecko.

Muszę to gdzieś zapisać : )
Kiniuchna - Nie 04 Mar, 2007 15:30
Temat postu:
Dla mnie jest to obraza mojej oosoby nic o mnie nie widzac jakbyscie chcieli wiedziec filozofii jedni to zuchy do lasow nie jezdza tylko na kolonie do miast.Jakbyscie pojechali na pradziwy harcerski oboz to rece i geby by wam opadly co to jest i co sie tam robi?? A nie siedziec w domu na dupie wiecznie przed kompem ! I mowic kim ja jestem ? Bo dzieckiem nie jestem Slupek to ze ty sie urodziles pod jakas gwiazda filozofa czy krytyka nie zoruzmialych dla ciebie rzeczy no to coz nie moja wina ...
Shaunri - Nie 04 Mar, 2007 19:09
Temat postu:
nie zoruzmialych dla ciebie

O tak, twój post to dla mnie czarna magia - Czekaj, spróbuję go rozszyfrować : )

Oook, trochę już rozumiem, tak pi-przez-czy ale to już nawet nieźle : )

To, może w takim razie wytłumaczysz nam cóż takiego super robi sięna obozach harcerskich, bo od wszystkich znajomych mi harcerzy mam właśnie w/w spojrzenie...?

PS: No, jest jeszcze drugie spojrzenie - Banda spitych i zarzyganych dzieciaków pod opieką jeszcze bardziej zarzyganego opiekuna. Przez jakiś czas było "fajnie", potem było "do [cenzura]", a potem po prostu nie było.
Słupek - Nie 04 Mar, 2007 19:26
Temat postu:
Czytając wypowiedzi Kiniuchny dochodzę do wniosku, że harcerstwo to organizacja masońska. Jakieś stroje, rytuały, specjalizacje, rzeczy niepojęte dla zwykłych śmiertelników, w ZHR dochodzi jeszcze ichni odpowiednik Wielkiego Architekta i już wszystko się zgadza.
Kiniuchna - Nie 04 Mar, 2007 20:48
Temat postu:
pozostawie te wypowiedzi bez komentarza ...
Czarna - Nie 04 Mar, 2007 21:12
Temat postu:
Po 1.

Zuchy 1-3pdst
Harcerze 3-6 pdst
Harcerze starsi 1-3 gim
Wędrownicy Smile szkola średnia

Po 2.

Nie pisz nic o pijanych harcerzach. Kiedy sie jest na biwaku ( obozie czy czyms innym zwiazanych z druzyna ) to nie ma mozliwosci pic! Koniec kropka. Jesli takie rzeczy sie dzieja to nie sa to hacerze a jakas imitacja - wspolczuje jesli na tak owych trafisz.

Po 3.

Głownie chlopacy tutaj sa przeciwko harcerstwu a Wy jak pojdziecie do wojska to munduru nie zalozycie bo to fuj? Ja jestem w ZHP i oprocz munduru harcerskiego nosze tez wojskowy i jakos zadnego sie nie wstydze.

Po 4.

Wole byc w druzynie, spotykac sie z mądrymi ludzmi. Uczyc sie przydatnych w zyciu rzeczy i dobrze bawic na wyjazdach niz pierdzielic głupoty na forum, siedziec przed kompem, ogladac tv czy upijac sie ze znajomymi. Przynajmniej mam jakies swoje idealy i cele w zyciu. W sumie "mlodzi gniewni" czyli terażniejsza mlodziez tez maja idealy... pijany tatus albo butelka jakiegos alkoholu.

Za pare lat bede miala przynajmniej co wspominac, wszystkie wypady, wpadki, poznanych ludzi z calej polski a inni co? Jak si eupili na lawce przed blokiem?

Chłopacy zawiodlam sie na was. Niby tacy madrzy jestescie ale nie znacie czegos i oceniacie tysiace ludzi na wzor parunastu...
Słupek - Nie 04 Mar, 2007 21:54
Temat postu:
Czarna napisał/a:
Głownie chlopacy tutaj sa przeciwko harcerstwu a Wy jak pojdziecie do wojska to munduru nie zalozycie bo to fuj?

Wojny są fuj, wojsko jest fuj, poza tym, kto Ci mówił, że kiedykolwiek zamierzałem iść do wojska? Smile
Juchu:) - Nie 04 Mar, 2007 21:56
Temat postu:
Słupek napisał/a:
Wojny są fuj, wojsko jest fuj, poza tym, kto Ci mówił, że kiedykolwiek zamierzałem iść do wojska?

Sami cię wezmą.
Słupek - Nie 04 Mar, 2007 21:58
Temat postu:
Jakoś każdego nie biorą. No, chyba że wojna się szykuje, to może się o mnie upomną, bo akurat będzie potrzebny czołgista.
Juchu:) - Nie 04 Mar, 2007 22:04
Temat postu:
Nie biorą tych którzy załatwią sobie odpowiednią grupę że sie nie nadają.
Albo tych co się uczą lub założyli rodzine. A pozostałych biorą wszystkich.
Kiniuchna - Nie 04 Mar, 2007 22:15
Temat postu:
Czarna napisał/a:
Po 1.

Zuchy 1-3pdst
Harcerze 3-6 pdst
Harcerze starsi 1-3 gim
Wędrownicy Smile szkola średnia

Po 2.

Nie pisz nic o pijanych harcerzach. Kiedy sie jest na biwaku ( obozie czy czyms innym zwiazanych z druzyna ) to nie ma mozliwosci pic! Koniec kropka. Jesli takie rzeczy sie dzieja to nie sa to hacerze a jakas imitacja - wspolczuje jesli na tak owych trafisz.

Po 3.

Głownie chlopacy tutaj sa przeciwko harcerstwu a Wy jak pojdziecie do wojska to munduru nie zalozycie bo to fuj? Ja jestem w ZHP i oprocz munduru harcerskiego nosze tez wojskowy i jakos zadnego sie nie wstydze.

Po 4.

Wole byc w druzynie, spotykac sie z mądrymi ludzmi. Uczyc sie przydatnych w zyciu rzeczy i dobrze bawic na wyjazdach niz pierdzielic głupoty na forum, siedziec przed kompem, ogladac tv czy upijac sie ze znajomymi. Przynajmniej mam jakies swoje idealy i cele w zyciu. W sumie "mlodzi gniewni" czyli terażniejsza mlodziez tez maja idealy... pijany tatus albo butelka jakiegos alkoholu.

Za pare lat bede miala przynajmniej co wspominac, wszystkie wypady, wpadki, poznanych ludzi z calej polski a inni co? Jak si eupili na lawce przed blokiem?

Chłopacy zawiodlam sie na was. Niby tacy madrzy jestescie ale nie znacie czegos i oceniacie tysiace ludzi na wzor parunastu...

Brawo czarna masz u mnie wielkieog plusa wreszcie ktos madry n tym forum ! cociaz jestem w ZHR i u nas najpierw sa wedrowniczki a harceri sa do 8 to popieram cie Smile
Shaunri - Nie 04 Mar, 2007 22:27
Temat postu:
Czarna -

Ad 2: Mówiłem na podstawie tego co moja znajoma mi powiedziała, ale wierzę jej, i tak, to jest normalne harcerstwo - po prostu jedna jego odmiana.

Ad 3: W wojsku są ludzie w wieku 20 lat i nie "bawią się w wojsko", tylko "należą do wojska" - A to dwie różne rzeczy. Harcerzyk w swoim zielonym mundurku mianowany "Biedronką naczelną" wzbudza we mnie tylko uśmiech politowania.

Ad 4: Jedni lubią babcię, drudzy teściową - Nie każdy musi być zwolennikiem twoich wyjazdów, ani zabaw "w duże dzieci". Amen.
Czarna - Nie 04 Mar, 2007 22:41
Temat postu:
Shaunri rozumiem Cie tak samo jak kto skocha skinow a ja ich nienawidze ale to nei oznacza, ze na podstawie jakiejs grupy osob oceniam calosc. Sa jeszcze normalni ludzie-harcerze Smile Ale nie oznacza to, ze macie jechac po nas jak po psach bo my jestesmy w ZHP/R. Ja bynajmniej tak sie czuje gdy piszemy w tym temacie.

Kiniuchna 9lat, HO, pwd i wlasna DSH robi swoje Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group