Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Jak dobrać podpaski??

Anonymous - Sob 08 Maj, 2004 21:03
Temat postu: Jak dobrać podpaski??
Cze! Mam 12 lat i miałam już 2 miesiączki. Od pewnego czasu zastanawiam się jakich podpasek używać. Próbowałam jakiśtam i było mi w nich kompletnie niewygodnie i duszno. Embarassed Teraz niewiem jakich używać, bo jeśli kupię niewygodne to nie mam co z nimi zrobić. Proszę was o poradę jakie wy kupujecie? Co oznaczają te kropelki na nich? Jak dobrać odpowiednie? Może spróbować tamponów? Napiszcie mi proszę!!
Tisiana - Sob 08 Maj, 2004 21:19
Temat postu:
No cóż...ja polecam always...i jest wiele rodzajów...ale najlepsze i najwygodniejsze takie cieniutkie w kwadratowym opakowaniu...always w prostokątnym opakowaniu są grube...i niewygodne...niedoradzam...te cieniutkie nie przeciekną ci ponieważ mają w sobie jakiś proszek który miesiączkę zamienia w żle który ci nei wypłynie ani nie będzie ci mokro itp.
Tw kropelki oznaczają chłonność podpaski...od jednej na mało obfite miesiączki do szcześciu na bardzo obfite...sama wybierz te które najbardziej ci odpowiadają...
Wejdz na www.always.pl/ultra.html tam amsz ceny i wszystko...a na www.always.pl znajdziesz wiele innych rzeczy...
mroweczka - Sob 08 Maj, 2004 22:05
Temat postu:
Ja polecam always, są moim zdaniem najwygodniejsze i mozna przy nich naprawdę zapomnieć,że się ma okres. To normalne,z eprzy pierwszych miesiączkach jest Ci niewygodnie w takiej "pieluszce" ale z czasem się przyzwyczaisz. Kropelki na opakowaniach pokazują, jak gruba i bardzo chłonne są podpaski. Ale ja radzę kupować cieńsze niż grube nawet przy obfitym okresie. Dlaczego? Cieńkie podpaski always mają w środku specjalne kuleczki które zamieniają wsiąkniętą wilgoć w żel dlatego krew miesiączkowa a raczej "czerwony zel" nie ma jak wypłynąć(co nie oznacza,żeby używać jedna podpaskę na cały okres:P). Przy tym grubsze podpaski mają w środku po prostu watę (o ile się nie mylę) dlatego jest większe prawdopodobieństwo, że przecieknie gruba a nie chuda podpaska.
Iśka - Czw 13 Maj, 2004 19:07
Temat postu:
Ja także polecam Always. Są najwygodniejsze... Nie lubię Belli, strasznie mi było w nich niewygodnie... Kropelki na opakowaniach mówią o chłonności podpasek, jeśli masz obfity okres musisz używać tych z największą ilością kropelek (bodajże 5, czy 6) i odwrotnie. Także nazwy świadczą o tym kiedy użyć danego rodzaju podpasek np "Ultra Night" to podpaska na noc. Ja na noc używam właśnie "Ultra Night", a w dzień (zazwyczaj) "Ultra Plus".
MeGi111 - Czw 13 Maj, 2004 22:05
Temat postu:
Always górą biggrin!! Co oznaczają kropelki też już wiesz... Ja jeszcze tylko dodam, że żebysz nie kupiła nieodpowiednich podpasek na boku opakowania są takie rysuneczki i pisze ile które podpaski mają milimetrów długości i jak się nazywają... Na początek proponuję najmniejsze, bez skrzydełek, albo troszkę więsze (chyba jakies 20mm dłuższe) ze skrzydełkami... Skrzydełak dają naprawdę dużo, sama się o tym przekonałam Razz Przede wszystkim trzymają podpaskę na swoim miejscu Razz
Idda - Czw 13 Maj, 2004 22:26
Temat postu:
E.... Very Happy Ja za to będę inna i powiem,że w Always'ach(w których chodzuiłam podczas swojej 2-ej miesiączki)było mi STRAAAAAAASZNIE NIEWYGODNIE!Ciągle mi się gdzieś przyklejały,nie mogłam w ogóle zapomnieć ,ze mam podpaskę.To było straszne.Następnym razem poprosiłam mamę,żeby mi kupiła podpaski Bella Nova.I w nich jest mi o wiele lepiej.Nic się nie przylepia i prawie zapominam o misiączce. Very Happy Dopiero rano,gdy muszę wyrzucic podpaskę na noc i założyć dzienną... Sad Very Happy Ja ci polecam podpaski Bella Nova!
Gościówa - Pią 14 Maj, 2004 14:18
Temat postu: podpaski
Ja próbowałam naprawdę wielu rodzajów podpasek...always też...Myśle, żeonę są dośc wygodne, ale w porównaniu do innych podpasek duzo droższe i dlatego ich nie kupuję. Wolę bellę...Bella oferuje również duży wybór..można wybrac podpaski z wata lub z tymi granulkami...urzywałam i tych i tych i są naprawde super! Jeśli chodzi o te z granulkami belli niewiele różnią się od podpasek awlays...mają troche inny kształ a też sa wygodne i za to o ile tańsze!! Bella Nova sa natomiast ze zwykła watą, ale wcale nie sa takie grube i równiez było mi w nich bardzo wygodnie (zgadzam sie z Iddą). Tamponów jeszcze nie urzywałam i nie chcę...na basen i tak bym nie mogła jeździć podczas miesiączki bo wtedy bardzo źle sie czuję (bole brzucha, nudności itp) a co dop wygodny to podpaski już tak bardzo mi nie przeszkadzają jak kiedyś.
Mała - Pią 14 Maj, 2004 22:29
Temat postu:
no ja włąsnie dzisiaj dostałąm okres ;/
szok - bo w szkole.
ale narazie mam always najciensze, i sa takie sobie - ze skrzydelkami.
tez mi niewygodnie ;/
moze i musze sie przyzwyczajic. ale chyba za kilka 2-3 miesiace zaczne stosowac tampony bo podobno sa duzo wygodniejsze!
deg - Sob 15 Maj, 2004 01:47
Temat postu:
Always (podobno, bo nie stosuję Wink ) mają taką "gumową" powłokę, która potrawi spowodować odparzenia i inne pordażnienia skóry. Dlatego też warto mieć zawsze pod ręką inne podpaski, np. Libress.
panienka_wierzba - Sob 15 Maj, 2004 11:57
Temat postu:
ja używam bella green, mają one bardzo dobrą powłoke zamieniającą miesiączke w żel, i są dość tanie a dobre. Natomiast alvays, wszyscy je chwalą ja sądze że nie są one takie dobre ponieważ powodują odparzenia (przynajmniej mi) a są dość drogie.
Anonymous - Sob 15 Maj, 2004 15:29
Temat postu:
Ja myślę podobnie jak panienka_wierzba. Moim zdaniem bella green są najlepsze, bardzo dobrze wchłaniają krew miesięczną (czy jak to tam się nazywa) i są naprawe tanie. Always są dosyć drogie a barzdo podobne do bella green. Jednak na noc polecałabym always night, bo w nich mi się najlepiej śpi. Są długie i naprawdę czuję się w nich bezpiecznie. Always moim zdaniem mają tą wadę, że są za drogie.
Anonymous - Sob 15 Maj, 2004 20:02
Temat postu:
Dzięki już wybrałam. Always są dobre, ale drogie. Polecam bellę Blue lub Geen w dwupakach.Są taniutkie w sieci sklepów Biedronka
Mała - Sob 15 Maj, 2004 21:07
Temat postu:
a od keidy mozna przjesc na tampony? ja chce jak najszybciej? niewytrzymam w tych pieluchach!
panienka_wierzba - Sob 15 Maj, 2004 21:53
Temat postu:
mała, pytasz kiedy możesz przejśc na tampony, a ja ci odpowiadam, od razu, kiedy tylko masz ochote zakładaj. Jednak nie noś ich przez cały okres, w międzyczasie zakłądaj też podpaski, choćby nawet na noc i pamiętaj o każdorazowym wyjęciu tamponu przed włożeniem następnego...
Mała - Sob 15 Maj, 2004 22:07
Temat postu:
ale dopiro wczoraj miałam pierwszy okres?! nie za szybko? a jakie najbardziej polecacie? Chyba na początek najmniejsz ob ? nie?
panienka_wierzba - Sob 15 Maj, 2004 22:17
Temat postu:
jeżeli wczoraj miałaś dopiero pierwszy oker (przepraszam ze nie wcześniej, ale WITAJ W GRONIE NASZYCH MAŁYCH KOBIETEK biggrin") to może poczekaj jeszcze kilka dni ponieważ po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić do podpasek, jeżeli jednak nic ci to nei da to zacznij je nosić, nic nie szkodzi że wczoraj miałaś pierwszy okres. Na początek polecacm najmniejsze OB (chyba OB mini) z jedwabną powłoczką "silk touch" ponoć dużo łatwiej jest je zaaplikować a nastepnie wyciągnąć, a na pewno nie wypadną ponieważ mięśnie pochwy trzymają je w miejscu..
Mała - Nie 16 Maj, 2004 10:12
Temat postu:
dzieki! dzieki! dzieki! dzieki Smile
:*
Anonymous - Pią 21 Maj, 2004 15:08
Temat postu:
rowniez polecam tampony - wygodne , nie czujesz ze je masz ... a jesli o podpaski chodzi to wole ze skrzydelkami - bielizna sie nie b rudzi nawet jesli aktywnie spedzam dzien
Lavile - Sob 22 Maj, 2004 16:07
Temat postu:
Ja od poczatku wiedzialam, ze nie bede nosila podpasek. Ciagle mi sie wydawalo (i nadal mi sie tak wydaje), ze wszyscy je widza, ze sie odciskaja. Chociaz wiem, ze tak nie jest. No i postanowilam, ze bede nosic tampony. Ale zanim jakiegos zalozylam, to minely mi 2 okresy biggrin I teraz tylko na noc zakladam podpaski. A ob nie kupuje, bo sa strasznie drogie Mad Kupuje w aptece - 30 sztuk za 5 zl i sa takie same jak ob, tyle, ze tansze Razz
kingbor - Sob 12 Cze, 2004 19:44
Temat postu: cze
ja polecam Alway!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!One są super wygodne!! Very Happy
Nikita - Sob 12 Cze, 2004 19:48
Temat postu:
A ty kingbor chyba jestes w ciązy! Dbaj o sowjego maluszka , przeciez masz doopiero 15 , czy tam 13 latek , to bardzo dużo , prawda? I to najlepeszy czas na rodzenie dzieci i uprawianie seksu! No po prostu GRATULEJSZYN!
Mała - Nie 13 Cze, 2004 21:53
Temat postu:
ja zaczełam stosować tampony OB i są naj-naj-najlepsze.
tyle ze wyjmowanie niejest zbyt przyjemne.. ale dla tych przyejmnosci ktore mi daja one:) i bez stresow, warto sie poswiecic..zreszta...co tu sie duzo poswieciac:)
POLECAM I TYLE!
zakladanie jest tak proste... nawet minuty mi niezajelo-a to byl pierwszy raz hehhee...
panienka_wierzba - Nie 13 Cze, 2004 22:08
Temat postu:
a jakie używasz? podaj rozmair (mini medium...itp.) i czy używasz tych z powłoczką silk touch czy bez?
(wiem ze wyjmowanie ejst neiwygodne Sad tez mi to rpzeszkadza)
Anonymous - Nie 13 Cze, 2004 22:10
Temat postu:
Według mnie najlepsze podpaski, to są ALWAYS. Są cienkie, ale za to skuteczne. Te kropelki na opakowaniu z podpaskami oznaczają na jaką obfitość krwawienia są przeznaczone. Dwie kropelki oznaczają na słabe krwawienie. Trzy - normalne. Cztery - obfite. Jeżeli miałoby być 5 kropelek, choć tyle nie występuje i tak jakby brakuje tej jednej, to na noc. Są dłuższe i wchłaniają więcej krwi miesiączkowej, bo podpaskę tą na codzień zmienia się co 4 godziny, zresztą jak kto woli. Wejdź na http://always.pl. Tam piszą rózne rzeczy, ponieważ jest to strona podpasek i wszystko tam jest na pewno opisane Wink
Mała - Pon 14 Cze, 2004 16:43
Temat postu:
ja używam light flow -ale podobno są wieksze od mini. ale mi to na to samo wychodzi:) z tą powłoczką sil touch Smile i bardzo wporządku... tylko niecierpie wyjmować;p brr..
Lavile - Pon 14 Cze, 2004 20:53
Temat postu:
Mi tam to juz nie przeszkadza biggrin Juz... OB sa strasznie dorogie, jak nie wiem co. Ja kupuje takie same jak OB tyle, ze tansze. Ale sa dosownie identyczne "Siempre". I bez tej powloczki, ale chyba bede musiala sobie i takie kupic, zeby zobaczyc, czym sie roznia biggrin

P.S. za firme trzeba placic Rolling Eyes
Dexia - Sob 21 Sie, 2004 22:19
Temat postu:
Tampony o.b. z powłoczką silk touch is the best!!
Anonymous - Nie 22 Sie, 2004 09:29
Temat postu:
te kropelki oznaczają chłonność.
najlepij sie używa bella są z bawełny i są naprawde wygodne
3maj się papa
Blanka - Nie 22 Sie, 2004 14:57
Temat postu:
Wedlug mnie najlepsze sa naturella, weszly niedawno
Always sa na pewno lepsz niz Bella, ale jednak nie sa rewelacyjne. Aha! Kupuj Always Ultra, tamte drugie sa okropne!
Idda - Nie 22 Sie, 2004 16:58
Temat postu:
Blanka-zgadzam się z Tobą.Naturella to są b. dobre podpaski...i ładnie pachną Very Happy
Anonymous - Nie 22 Sie, 2004 20:58
Temat postu:
A ja polecam bella zielone. Używam ich od kilku lat i prędko nie przezucę się na inne, chyba, że na tampony

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group