Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - 4 klasa

Anonymous - Nie 09 Maj, 2004 20:34
Temat postu: 4 klasa
Chodzę do 3 klasy , ale za 1 rok będę w 4 klasie czy tam będzie lekcja z pielęgniarką o podpaskach, okresach itp. ??? Jeśli tak to napewno dostaniemy podpaski ale jak ja to powiem mamie??
mroweczka - Nie 09 Maj, 2004 22:01
Temat postu:
Myślę,że w 4 klasie jeszcze nie będziecie miały takiej lekcji najczęściej zdarza się,że lekcja z higienistką odbywa się w 6 klasie tak ja przynajmniej miałam. A jak powiesz mamie? Nie wiem, w czym problem. Wystarczy powiedzieć,ze mieliście taką lekcję, dostaliscie podpaski, kalendarzyki itp. Nie wiem, co w tym takiego trudnego.
Tisiana - Pon 10 Maj, 2004 06:44
Temat postu:
Ja taką lekcję miałam również w 6 klasie...eh...i też nie rozumiem...w czym ma być problem w powiedzeniu mamie że tam dostałaś podpaski?...przeciesz twoja mama też ma lub miała okres w życiu...to normalne i nie widze problemu w tym aby jej powiedzieć...poprostu powiesz tak jak każdą inną wiadomość...
Nikita - Pon 10 Maj, 2004 15:50
Temat postu:
Ja chodzęd do 4 klasy i nie mielismy lekcji z pielęgniarką. Ale mam koleżanki z 6 klas , ktore mowily ze w piątej klasie nie mieli takiej lekcji , tylko dopiwro w szóstej Laughing
Nyszka - Wto 11 Maj, 2004 06:42
Temat postu:
Na pewno nie będziesz miała w 4 klasie

Ja nie miałam w ogóle,ale wiem,że w innych szkołach były takie spotkania.
A co do tego powiedzenia mamie to nic trudnego, normalnie podchodzisz i mówisz:Wiesz,dzisiaj w szkole było takie spotkanie z pelęgniarką(higienistką) o dojrzewaniu i wszystkie dziewczyny dostały takie książeczki,kalendzrzyk i podpaski...
Anonymous - Wto 11 Maj, 2004 11:55
Temat postu: Re: 4 klasa
a ja mysle ze nie warto tak myslec

---------------------------------------------------
http://www.nirvana-shop.com/ref.php?id=5409fdd38c18f5
Basieq - Wto 11 Maj, 2004 16:13
Temat postu:
e tam ...to nic takiego mnie się mama czasami pyta czy mam juz okres. Mówie zgodnie z prawdą że nie i jest git! :] Mama nie gryzie :]
Anonymous - Sro 12 Maj, 2004 11:39
Temat postu:
Ja też miałam taką lekcję w 6 klasie Albo w piątej?? Jak to było Kaśka?? Ale raczej w 6... Dobra mam sklerozę. A czemu TY się przejmujesz tym co powieszmamie?? Przecież okres i rzeczy z tym związane to normalna rzecz...
Gościówa - Sro 12 Maj, 2004 15:15
Temat postu: okres
Eeee tam...czy ty trochę nie przesadzasz?? Czego się boisz?? Przecież nawet nie musisz mówić mamie ze miałaś taka lekcje jeśli nie chcez..a pozatym ja ją miałam w 5 kl a nie w 4...ale nie wiem jak u was..może wy macie wcześniej...nie wiem..to w każdej szkole jest inaczej. Ja czesto jak przychodzę ze szkoły mama sie pyta czy było coś ciekawego itp i poprostu pamiętam ze tamtego dnia powiedziałam jej że rozdawali nam podpaski i ksiązeczki w szkole, bo była specjalna lekcja na ten temat i tylko tyle. Mama się uśmiechnęła i powiedziała ze fajnie i że teraz juz pierwszej podpaski nie bedzie mi musiała dawac bo juz mam Smile Zobaczysz- będzie dobrze!! a pozatym ta lekcja ci sie przyda. Ksiązeczka jest naprawdę fajna a jesli chodzi o podpaski to przynajmniej mnie sie one b. przydały bo pierwszy okres złapał mnie w szkole i dobrze że je wtedy miałam ze sobą. Jak nie chceż nie msuisz mówić o tej lekcji mamie (u nas nie wszyscy to zrobili)..ale lepiej powiedz to potem jak dostaniesz okres bedzie ci łatwiej.
_szyszka - Pią 04 Cze, 2004 09:12
Temat postu:
Ja jestem w 4 klasie Wink niedługo idę do 5 Razz Very Happy
U nas w szkole podobno w 5 klasie jest takie spotkanie.
Anonymous - Pią 04 Cze, 2004 13:27
Temat postu:
ja jak dostałam miesiączkę pierwszy raz to od razu mamie powiedziałam... i dla mnie to było zupełnie normalne... a to spotkanie w szkole miałam juz później i nie było problemu Smile
Paulka - Nie 06 Cze, 2004 13:55
Temat postu: hm...
Takie paczuszi najczęściej szkoła ddaje dziewczynom w 5 lub 6 klasie. jesli szkoa jest mała i biedna to wątpie żeby wogle coś takiego było. Ja takie zajęcia mialam w połowie roku szkolnego w 6 klasie. Nic nie powiedziałam mamie o tym i teraz żałuje. Napiszcie dziewczyny czy wy mówicie soim rodzicom o takich różnych rzeczach... ?
Anonymous - Nie 06 Cze, 2004 16:19
Temat postu: Re: hm...
Paulka napisał/a:
. Napiszcie dziewczyny czy wy mówicie soim rodzicom o takich różnych rzeczach... ?

Ja mówię. Tzn. przeważnie. Jak pojawiła się wydzielina na mojej bieliźnie - mama wiedziała od razu.
Nie ma się czego wstydzić, bo mama to też kobieta i tak się składa, że przeżywała to samo co ja Wink
A tacie...jakby pytał to powiem, ale jego raczej nie obchodzi mój bombastyczny biust (wow, miesczka AA75 Razz Very Happy) i w ogóle okres itd.
Ma ważniejsze sprawy na głowie Twisted Evil
Paulka - Nie 06 Cze, 2004 16:25
Temat postu: Ona jest okropna!
do Gabrielen:
A jak ty mamie np. o tej wydzielinie powiedziałaś? Doradż mi coś bo maoja mama jest straszna. Boje si e że mnie wyśmieje. Ona wszystko w żart obraca a mi czasem odchodzi ochota na żarty...
Anonymous - Nie 06 Cze, 2004 16:42
Temat postu:
Kilka dni wcześniej miałam megaśne bóle brzucha, a powiedziałam tak: "Mamo, już chyba weim czemu mnie brzuch bolał. Dostałam takie coś, taki śluz jakby, co się ma przez okresem. No wiesz !" No i po krzyku Razz
Nie bój się Wink
Nie powinna cię wyśmiać zważywszy na to, że sama takie coś miała Smile
W końcu powoli stajesz się kobietą, a z tego mama powinna być raczej dumna Very Happy
Anonymous - Wto 08 Cze, 2004 12:36
Temat postu:
Co do Paulki.
Ty możesz powiedzieć swojej mamie (o ile takową wydzielinę masz, a jeszcze nie powiedziałaś) np. taki tekst: "Mamo, wiesz, ja już dojrzewam, no nie? I w tym wieku dzieje się wiele dziwnych rzeczy w moim ograniźmie. I np. dzisiaj zobaczyłam, że mam jakieś śluzy czy wydzielinę na majtkach!" I dodać cos jeszcze, żeby jakaś rozmowa się rozwinęła.
Niekoniecznie na taki temat biggrin

Ja miałam w 6 klasie spotkanie, z taką niedorobioną babką. Uh, dobrze, że trwało to tylko godzinę Razz
mroweczka - Sro 09 Cze, 2004 20:53
Temat postu:
spontan napisał/a:
kurra a ja jestem studentem farmacji i nie miałem w 6 klasie rozmowy o podpaskach:(


Spontan ale Ty jesteś chłopakiem...I pewnie nie miałeś lekcji o podpaskach tylko jak już to o czymś tam innym...o chłopskich(biggrin) sprawach.
A mamie jak mówić? Po prostu podejśc i powiedzieć. Ja mamie nie powiedziałam o wydzielinie śluzowej po porstu wg. mnie nie jest to jakieś wielkie wydarzenie. Śluz nie przecieka(ten przed pierwszą miesiączką) a więc nie ma żadnych problemów poza tym,ze jak komuś nie wygodnie to moze nosić wkłądki. Ale o miesiączce to myśle,że mama przydałoby się jakby już wiedziała.A jak jej powiesz,ze dostałaś okresu to na pewno Cię nie wyśmieje.
Anonymous - Czw 10 Cze, 2004 09:29
Temat postu:
spontan napisał/a:
nie polecam takich rozmów z mamą, juz lepiej sie poradź starszych koleżanek. bo z takim tekstem isć do mamy to przypał.

Hehs, sądzę jednak, żeby od razu się przyznać, niż potem chować brudne od wydzieliny/okresu majtki po kątach i prać je ręcznie + w czasami nie mieć kasy na podpaski/tampony.
KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.
Moja koleżanka kiedyś nie powiedziała mamie o tej wydzielinie, a była ona tak obfita, że K. (koleżanka Razz) nie miała juz kasy na wkładki a mama zarzucała jej, że ona popuszcza w majtki.
Tak poszły do lekarza i sie okazało, ze to nie mocz tylko objawy dojrzewania.
W każdym razie rób jak chcesz, żadna rozmowa z mamą nie jest taka straszna, na jaką wygląda.
Btw. porownaj sobie komu ci łatwiej powiedzieć - mamie (która to rpzechodziła) czy tacie (który jest zielony, no chyba ze jest specjalistą od tych spraw).
Anonymous - Czw 10 Cze, 2004 12:37
Temat postu:
[quote="Gabrielen"][quote="spontan"]
KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.
[/quote]

a dlaczego "prędzej czy później"?? mama też jest kobietą i też to przechodziła, więc moim zdaniem powinna zrozumieć od razu Razz
Anonymous - Pią 11 Cze, 2004 08:38
Temat postu:
[quote="Asia"]
Gabrielen napisał/a:
spontan napisał/a:

KAŻDA mama to zrozumie, prędzej czy później.


a dlaczego "prędzej czy później"?? mama też jest kobietą i też to przechodziła, więc moim zdaniem powinna zrozumieć od razu Razz

No ja wiem, że każda matka, ale są czasami takie...ee..."inne" matki.
Poza tym oczywiście wydzielina to nie jest takie ważne wydarzenie, żeby mówić, ale warto chociaż przygotować mamę, że zaniedługo jej córka stanie się kobietą Razz
Anonymous - Sob 12 Cze, 2004 20:33
Temat postu: :)
Nie wstydź się, to normalna prelekcja o dojrzewaniu ( u mnie w szkole na zebraniu pani mówiła rodzicom o takich lekcjach) uszy do góry Smile
Paulka - Sob 12 Cze, 2004 21:05
Temat postu: bedzie!
te prelekcje powinny być, chyba że twojej szkoły na to nie stać!
Sweet Girl - Nie 13 Cze, 2004 20:04
Temat postu:
Jeśli nie masz ochoty to nie musisz mamie mówić. Ja chodzę do 5 klasy i jeszcze nie mieliśmy takich lekcji.
Anonymous - Nie 13 Cze, 2004 20:34
Temat postu: ...
Ty dopiero chodzisz do 3 klasy! Ja miałam prelekcje z pielęgniarką o miesiączce. DOstałam taki poradnik, cztery podpaski i pudełeczko na nie, żebym je tam schowała, aby jak co, nikt nie wiedział, ze one tam są. Ja miałam tą prelekcję w 6 klasie. Inni mają w 5. Możliwe, że będziesz miała w 4, ale nic nie przewiduję, bo nie wiem Wink
Naomi - Sro 04 Sie, 2004 08:28
Temat postu:
Ja bym chciała żeby dawano jeszcze wkładki...
PuśQa - Sro 04 Sie, 2004 09:10
Temat postu:
Ja już to sobie zaplanowałąm..Moja mama wie , ze ja wiem co to sex i okres podpaski itp. teraz ide do 6 klasy i bede miala taka lekcje i dostane i co powiem mamie o takie coś dostawaliśmy na lekcji z panią... a co tojest jak mówiłam i mamie , że oglądałam w 4 klasie film z tymi rzeczami na przyrodzie Wink Sorry , że tak powiem ale zamłoda jeszcze jesteś nie musisz się martwić o takie żeczy jeżeli masz już wydzieline to dostaniesz okres gdzies ok. 6 klasy Razz
cichutka - Sro 04 Sie, 2004 14:11
Temat postu:
U mnie to było tak że w podstawówce miałam taką lekcję o tym wszystkim w 6 klasie i nie dawali nam niczego, tylko pokazali jak wygląda i koniec. Za to w 2 klasie gimnazjum miałam specjalną lekcje o tamponach no i dostałam pudełeczko z paroma tamponami, książeczkę (opowiadającą o tamponach i ich używaniu) i kalendzarzyk miesięczny.
Anonymous - Sro 04 Sie, 2004 14:42
Temat postu:
a ja juz mialam okres nie powiedzialam mamie a jeszcze nie mialam takiej lekcji i co mi powiecie powiedziec mamie po tej lekcji? a tak a propo niemialam raz podpaski(bo myslalam, ze mi sie skonczl okres) i przeciekla mi krew na biale spodnie troszke ale przecieklo mama prala i nic mi nie powiedziala mogla sie zapytac to by bylo latwiej......a raz przez pare dni bardzo bolal mnie brzoch i tata sie mnie zapytal czy przypadkiem nie mam okresu a teraz mnie nie bolalo nic jak mialam i co????????
manacka - Pią 13 Sie, 2004 19:22
Temat postu:
nasza pani chciala otym rozmawiać ae napewno niedostalabyś potpasek jesteś jeszcze za mloda moja koleżanka ma okres w szustej klasie zabiera wszędzie je ze sobą
a tak wogule to nic nieboli zakladanie podpaski:D
Akacja12 - Pią 13 Sie, 2004 21:00
Temat postu:
ja wydzieline dostałam chyba pod koniec 4 klasy, podpaski dostałyśmy pod koniec 6, a w wakacje (15 lipca) dostałam okres Smile eh szkoda ze nierozdawali tamponow. Ej a jak jest z tym noszeniem tamponow. Można je nosić wcześnie czy raczej powinno się zaczekać rok czy dwa?
Anonymous - Sob 14 Sie, 2004 09:26
Temat postu:
To nie ma najmniejszego znaczenia.
panienka_wierzba - Sob 14 Sie, 2004 09:53
Temat postu:
tak zgadzam się z Tavion, to niem a najmniejszego znaczenia czy zaczniesz przy pierwszej czy przy 20 miesiączce!
mroweczka - Sob 14 Sie, 2004 15:09
Temat postu:
Akacja-nie ważne,jak długo masz okres. Tampony możesz wypróbować przy pierwszym, jak i przy dziesiątym okresie.
Pamiętaj tylko,aby dobrać odpowiedni rozmiar. Na początek jak najmniejsze,np. mini.
Akacja12 - Sob 14 Sie, 2004 20:06
Temat postu:
ah to dobrze bo w szkole nam pieprzyli ze powinno sie poczekać troche...
mroweczka - Sob 14 Sie, 2004 20:36
Temat postu:
Na takich rozmowach z pielęgniarką, z panią z Always czy na Przystosowaniu Do Życia w Rodzinie zawsze trochę przesadzają...Ostatnio rozbroiło mnie zdanie: "Przy miesiączce może was lekko poboleć brzuszek czy piersi, na jakiś miesiąc przed pierwszą miesiączką pojawi się wydzielina...". Same bzdury Rolling Eyes Troche to tak "łagodnie" opowiadają...
Gościówa - Nie 15 Sie, 2004 11:49
Temat postu:
Wychowanie do życia w rodzinie zaczyna sie najczesciej w 4-6 kl. to zalęzy od szkoły.TAk samo spotkanie z panią od Always...najczęsciej odbywa się to w 6 kl. ale czsami bywa ze 4 czy 5 a nieraz wogóle..to zalezy do szkoły.My wychowanie do zycoia w rodzinie mielismy pierwszy raz w 4 kl tylko ze w samo 2 półrocze a te paczuszki od alaways dawali nam w 6 kl. a było tam: pudełeczko na podpaski, kalendarzyk, 3 podpaski i ksiązeczka. W niektórych szkołach dołączają też wkładki
Anonymous - Wto 17 Sie, 2004 17:41
Temat postu:
no pewnie że powiesz normalnie ja też to dostałam i powiedziałam tak : zobacz mamo mieliśmy taką lekcję.... i dostaliśmy na niej podpaski kalendarzyki i coś tam jeszcze mama powiedziała że to mi sie przyda i miała rację :-)
aska - Wto 17 Sie, 2004 18:40
Temat postu:
a ja w tym roku ide do 6 kl.
w 4 i 5 kl. miałam Wychowanie Do Życia W Rodzinie ale nie dawali nam ani książeczek ani podpasek ani kalendarzyków !!! chociaż była rozmowa o tym co dzieje się w naszym organiźmie !!!
chyba że dadzą nam dopiero w 6 ... Confused
mroweczka - Sro 18 Sie, 2004 21:40
Temat postu:
Aśka-Lekcja z panią z Always jest zazwyczaj pod koniec 6 klasy i wtedy dostaje się te paczuszki a więc nie wszytsko jeszcze stracone Wink
aska - Czw 19 Sie, 2004 08:08
Temat postu:
no to miło mi to słyszeć ... a na czym w ogóle polega ta lekcja , wiem że mówią tam o miesiączce ale co jeszcze ??
mroweczka - Czw 19 Sie, 2004 18:10
Temat postu:
My mieliśmy tak,że oglądaliśmy taki filmik(z resztą to nie był filmik tylko takie jakby zdjęcia) o miesiączce,potem mieliśmy rozmowę o dojrzewaniu,robiliśmy doświadczenie na podpasce(chodzi po to,że chudsza jest bardziej chłonna), a pod koniec dostaliśmy paczuszki.
kasiulka14latek - Sro 25 Sie, 2004 13:41
Temat postu:
w 4klasie chyba nie bedziesz miec takiego czegos. ja to mialam w 5 i w 6. ale teraz w mojej starej szkole organizuja cos takiego tylko 6klasom. ale to jeszcze zalezy od szkoly.. ale wydaje mi sie ze nie bedziesz miec takiego czegos bo w takim wieku dzieciom to chyba jeszcze nie jest potrzebne.
kasiulka14latek - Sro 25 Sie, 2004 13:44
Temat postu:
aha my dostawalismy w 5klasie: 2wkladki, 3 podpaski i jakies ulotki, probke szampony i poradnik dla dzieci i rodzicow. a w 6klasie: 3podpaski, pudelko "dyskretka", poradnik. kalendarzyk. ja obecnie posiadam tylko poradnik poniewaz wszystko oddalam kuzynce i mamie mi nie bylo wtedy potrzebne. ale teraz by sie przydalo np. pudeleczko be nie mam jeszcze okresu ale mama mowila zebym nosila ze soba podpaski.
ewqq - Pią 27 Sie, 2004 12:55
Temat postu:
Ech... mroweczka miałaś ql lekcyjkę. Ciekawe jaką ja będę mieć. WDŻ wprowadzili nam w 5 klasie. Teraz idę do 6 i mamy dostać te paczuszki. Co ciekawe u nas w szkole moja klasa (6a) będzie mieć tak jak w tamtym roku: nasza klasa przez pierwsze półrocze WDŻ, a klasa 6b przez drugie półrocze. Poza tym jeszcze co do wprowadzania lekcji WDŻ: moim zdaniem 4 klasa jest jeszcze za "młoda" na poważniejsze rozmowy. A w 6 klasie powinni rozdawać paczuszki, bo w tym wieku przeciętnie dziewczyny dostają okres. Więc dlaczego ma zawartość paczki czekać na miesiączkę od 5 klasy, kiedy i tak najczęściej miesiączka występuje w 6 klasie...
mroweczka - Pią 27 Sie, 2004 14:13
Temat postu:
Ewqq prawdopodobnie Twoja lekcja bedzie taka sama jak moja czy innych forumowiczek...W wielku szkołach jest tak,że w 6 klasie przychodzi pani z firmy Akways i z nia ma się taka lekcję. Nie ma to żadnego związku z PDŻ...A my taką lekcje mieliśmy pod koniec 6 klasy i miały wszystkie dziewczyny z klas 6 razem, a chłopacy mieli normalnie lekcje.
kasiulka14latek - Pią 27 Sie, 2004 14:19
Temat postu:
no u mnie tez tak bylo i ona np. pokazywala chlonnosc podpaski i do tych granulek co sa w podpasce (miala je w kubeczku) wlala wode i to po chwili zamienilo sie w zel czy cos takiego. dobrze juz nie pamietam. ale jak wy bedzie miec taka lekcje to wszystkie szostoklasistki razem. ale bez chlopakow no i ta babka bedzie wam wszystko wyjasniac zwiazane z okresem. bedzie mowic o tych cyklach itp.
Iśka - Sob 28 Sie, 2004 15:33
Temat postu:
Heh, ja miałam dokładnie taką samą lekcję Wink
Ta pani najpierw opowiedziała nam bardzo szczegółowo i dokładnie jak wyglądają nasze nażądy rozrodcze, opowiedziała jak to jest z okresem, jakich podpasek należy używać, odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania i na nasze pytania. Właściwie potem ta 'nauka' przerodziła się w luźną rozmowę pomiędzy nią, a nami. Na koniec dostałyśmy ksiażeczkę "Między nami kobietkami", kilka podbasek i pudełeczko na podbaski...

A tak btw, zastanawia mnie czemu pudełka na podpaski i tambony zawsze są takie różowiaste ? Very Happy
Anonymous - Sob 28 Sie, 2004 19:21
Temat postu:
Ja nie miałam takiej lekcji... w podstawówce Rolling Eyes
Może ja miałam jakiś stary program Neutral
Anonymous - Nie 29 Sie, 2004 07:29
Temat postu:
Takie prelekcje z pielęgniarką są przeważnie w 6 klasie. Ja miałam w jesieni i dostałam książeczkę, kalendarzyk na zakreślanie dni, w których dostaję miesiączkę, 4 podpaski i pudełeczko na nie, żeby nikt nie rozpoznał co tam jest.
Anonymous - Nie 29 Sie, 2004 07:30
Temat postu:
kasiulka14latek napisał/a:
no u mnie tez tak bylo i ona np. pokazywala chlonnosc podpaski i do tych granulek co sa w podpasce (miala je w kubeczku) wlala wode i to po chwili zamienilo sie w zel czy cos takiego. dobrze juz nie pamietam. ale jak wy bedzie miec taka lekcje to wszystkie szostoklasistki razem. ale bez chlopakow no i ta babka bedzie wam wszystko wyjasniac zwiazane z okresem. bedzie mowic o tych cyklach itp.


Też pielegniarka miała taki granulek. Wlała tam wodę i zamieniło się w żel Smile
AguSia :)) - Pią 01 Paź, 2004 18:59
Temat postu:
Ja w piatej klasie mialam takie jakby informacyjne lekcje a w szostej dostalam podpaski w budzie. A mama to co?? Podpasek nie widziala??
sami10 - Nie 03 Paź, 2004 10:19
Temat postu: Re: 4 klasa
kropeczka napisał/a:
Chodzę do 3 klasy , ale za 1 rok będę w 4 klasie czy tam będzie lekcja z pielęgniarką o podpaskach, okresach itp. ??? Jeśli tak to napewno dostaniemy podpaski ale jak ja to powiem mamie??
hmm właściwie to je jestem w tym samym wieku co ty i będziecie się uczyć jak się robi dzieci , co to jest miesiączka , itp. ale wątpię żębyście dostawali podpaski
mroweczka - Nie 03 Paź, 2004 16:27
Temat postu: Re: 4 klasa
sami10 napisał/a:
będziecie się uczyć jak się robi dzieci


Sami...Zastanów się co mówisz...Raczej będziecie się uczyć "skąd się biorą dzieci" a nie "jak się ROBI DZIECI" Rolling Eyes
Ja w czwartej klasie miałam po prostu na biologii budowę ciała kobiety i mężczyzny i nic więcej.
Anonymous - Pon 04 Paź, 2004 08:20
Temat postu:
Hehe :D Natomiast w 2 klasie gimnazjum zostanie to rozszerzone o inne pojęcia itd. ;)
Anonymous - Pon 04 Paź, 2004 12:35
Temat postu:
naprawde???????? ja jestem w drugiej gimnazjum ale chyba u nas tego nie bedzie :-D
sami10 - Pon 04 Paź, 2004 18:01
Temat postu:
Anonymous napisał/a:
Hehe biggrin Natomiast w 2 klasie gimnazjum zostanie to rozszerzone o inne pojęcia itd. Wink
inne pojęcia czyli???
sami10 - Pon 04 Paź, 2004 18:02
Temat postu: Re: 4 klasa
mroweczka napisał/a:
sami10 napisał/a:
będziecie się uczyć jak się robi dzieci


Sami...Zastanów się co mówisz...Raczej będziecie się uczyć "skąd się biorą dzieci" a nie "jak się ROBI DZIECI" Rolling Eyes
Ja w czwartej klasie miałam po prostu na biologii budowę ciała kobiety i mężczyzny i nic więcej.
właściwie to to samo ale jak się robi dzieci to też
mroweczka - Pon 04 Paź, 2004 20:53
Temat postu:
Rety,Sami!Twoje posty coraz bardziej mnie dobijają... Zastanów się co mówisz! Rolling Eyes Przeczytaj to zdanie "W 4 klasie uczylismy się jak się robi dzieci" parę razy a potem pogłówkuj trochę przed dobranocką! Rolling Eyes Poza tym nie pisz posta pod postem tylko jak już to edytuj. Grrr Evil or Very Mad
Anonymous - Sro 06 Paź, 2004 18:26
Temat postu:
Jestem w 6. Jeszcze otym nie słyszałam, ale niewykluczone, że jest coś takiego.
Chesterka - Sro 20 Paź, 2004 14:05
Temat postu:
Fajnie! Ja to nie wiedziałam, że bądzie lekcja z jakąś panią Always Very Happy Haha. W piątej mieliśmy podzizelone lekcje przyrody, ale to tylko z budowy narządów pł. itp. A raz nam pani puściła film na którym jakaś para się kochała i jak go wyłączyła to była taka czerwona (pani) Razz . Według mnie to chłopcy też powinni mieć jakąś lekcję o podpaskach, albo co, bo jak w szkole chłopcy zabrali mi torebkę i po dokładnym przeszukaniu znaleźli w niej podpaskę Confused to najpierw nie wiedzieli co t jest, a potem przykleili ją na ścianie WC i jak ich nauczycielka przyłapała, to nawet nie wiedzieli o co jej chodzi Razz
Anonymous - Sro 20 Paź, 2004 14:20
Temat postu:
Moja klasa zawsze była doinformowana i nawet prosiła o podpaski (faceci), żeby się nimi pobawić, albo mścić się na kimś i naklejać mu niezauważenie.
Mruczka - Wto 27 Paź, 2009 19:50
Temat postu:
Nie mieliśmy jeszcze takiej lekcji, myślę że takie coś to w 6 klasie, teraz się raczej tego nie spodziewaj.. Podskakuję
Ciekawe, kiedy u mnie będzie taka lekcja, może nie być w ogóle
szymsajK@ - Sro 28 Paź, 2009 12:53
Temat postu:
Ja chodzę do 5 klasy i takiej lekcji narazie nie miałam.
WYDAJE MI SIĘ,ŻE NAJWCZEŚNIEJ TAKA LEKCJA BĘDZIE W 6 KLASIE,A NIE W CZWARTEJ,BO DZIEWCZYNKI PO 3KLASIE BĘDĄ SIĘ STRASZNIE WSTYDZIĆ(PRZYNAJMNIEJ JA TAK MYŚLĘ).
WIĘC NARAZIE SIĘ NIE BÓJ BO TAKIEJ LEKCJI W 4KLASIE NIEBĘDZIE. Smile Smile Smile Wink
trej5947424 - Wto 08 Gru, 2009 16:25
Temat postu:
Mi dziewczyna muwiła rze w 5 6 lub w gim1 klasie to wiesz jestem hłopak to wszystko co wiem
Anonymous - Wto 08 Gru, 2009 18:28
Temat postu:
trej5947424 napisał/a:
Mi dziewczyna muwiła rze w 5 6 lub w gim1 klasie to wiesz jestem hłopak to wszystko co wiem


Ortografia!
Mruczka - Sro 09 Gru, 2009 21:48
Temat postu:
michal2fun napisał/a:
Ortografia!

a co to kogo obchodzi? Podskakuję
swierk84 - Sro 09 Gru, 2009 22:33
Temat postu:
Ciebie moze to nie obchodzi,ale innym moze znacznie utrudnic czytanie.Mysl troche,kolezanko.
Mruczka - Czw 10 Gru, 2009 17:28
Temat postu:
swierk84 napisał/a:
Mysl troche,kolezanko.

kolego Very Happy

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2009 16:41 ]
a poza tym co do Twojego postu, myśleć to ja myśle, ale chyba wiesz, o co mu chodzi? Bo ja wiem, ortografia mi nie przeszkadza...Naprawde...
chociaż "rze" napisać to zwariowany pomysł Wink nie no bez obrazy...
Ludzie, odbiegliśmy od tematu. Dziewczyna się pytała, czy w 4 klasie będą mieli prelekcje (raczej nie) a my gadamy o ortografii Smile
Anonymous - Czw 17 Gru, 2009 18:27
Temat postu:
5klasistka napisał/a:
swierk84 napisał/a:
Mysl troche,kolezanko.

kolego Very Happy

[ Dodano: Czw 10 Gru, 2009 16:41 ]
a poza tym co do Twojego postu, myśleć to ja myśle, ale chyba wiesz, o co mu chodzi? Bo ja wiem, ortografia mi nie przeszkadza...Naprawde...
chociaż "rze" napisać to zwariowany pomysł Wink nie no bez obrazy...
Ludzie, odbiegliśmy od tematu. Dziewczyna się pytała, czy w 4 klasie będą mieli prelekcje (raczej nie) a my gadamy o ortografii Smile


Słuchaj , ja jestem osobą której zależy na ortografii bo nie chcę wyjść na jakiegoś pajaca,
U mnie np. Pani z J.Polskiego twierdzi że nie umiem pisać , a to moja sąsiadka pisze "wreźcie"
zamiast "wreszcie"!
Mruczka - Czw 17 Gru, 2009 20:07
Temat postu:
michal2fun napisał/a:
nie umiem pisać

Wink No to jesteś moim przeciwieństwem Very Happy
Ojj, offtop się robi...
DaWcIo12 - Czw 24 Gru, 2009 16:10
Temat postu:
Wątpie zebyś miała w szóstej klasie taką lekcje.

Chociaż moja kolerzanka zaczeła dojrzewać troche wcześniej i w 5 klasie dowiedziała sie coto okres ;] i co sie dzieje jak sie ma białe spodnie na sobie bez podpaski ;]
wik18 - Sob 17 Lip, 2010 10:09
Temat postu:
Ja odglądałam moje książki od przyrody. ( do czwartej klasy bo będę do niej szła ) i tam było nieco o budowie mężczyzny i kobiety, o dojrzewaniu fizycznym, psychicznym i trochę mniej o płciowym. Jedynie napisali tam o miesiączce tyle, że będziemy ją mieć w wieku 12-16 lat...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group