Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Jak to sie robi ???

Anonymous - Nie 23 Maj, 2004 14:41
Temat postu: Jak to sie robi ???
Mam problem bo nie wiem jak włozyć tampona.Próbuje ,wciskam nawet na siłe ale nie moge.Prosze o szybka odpowiedz na to jak sie wkłada tampona Question Exclamation Embarassed
szyszunia - Wto 25 Maj, 2004 20:40
Temat postu: tampon
Wkladanie tamponu jest bardzo prosta sprawa.
Sac wygodnie na toaleci rozluznij sie (sciag folie z tampona, naciagnij sznureczek) zlap tamponkciukiem i palcem przy palcu wskazujacym a palec wskazujacy polsz w miejscu gdzie jest sznureczek i po lini prostej wsuwaj go do srodka, tylko po woli zebys sie nie uszkodzila, pamietaj zebys byla rozluzniona. Powodzenia
mroweczka - Czw 27 Maj, 2004 11:44
Temat postu:
Ważne uwagi:
-Na początek najlepiej kup tampon z aplikatorem, będzie łatwiej Ci go włożyć.
-Nie wciskaj go na siłę-to i tak nic nie da.
-Pamiętaj o częstym zmienianiu tamponów PRZYNAJMNIEJ co 6 godzin.
-Nie noś ich zawsze musisz,tez nosić podpaski.
-Nie zakładaj ich na noc.
-Najlepiej zakładaj je tylko np. na basen lub jak przy uprawianiu sportu jest Ci niewygodnie w podpasce.
-Co do wkładania wszystko masz opisane powyżej, instrukcje będą także dołączone do opakowania tamponów.
Anonymous - Nie 06 Cze, 2004 18:36
Temat postu:
A więc robi się to tak:
Na początku należy zdjąć foliową osłonkę tamponu, pociągnąć za sznureczek, palcem wskazującym wprowadzić tampon do pochwy, rozchylając wargi sromowe (pochwa jest między cewką moczową a odbytem; wejście do niej otoczone jest fałdem skórnym - błoną). Pamiętam, aby tampon wymieniać co 3 godziny ! Bo inaczej możesz mieć poważne schorzenia narządów płciowych.
Na zapas powiem, jak wyciągnąć tampon gdy np. zerwie się sznureczek Very Happy
Nalezy kucnąć i naprężyć się, jak przy robieniu kupy, po czym dwoma palcami złapać tampon i wyjąć go z pochwy. Jeżeli to nie poskutkuje to KONIECZNIE należy głosić się do ginekologa !
Dexia - Sro 16 Cze, 2004 18:58
Temat postu:
Zakładanie tamponu najlepiej wypróbować podczas pierwszych dwóch dni okresu. W tym czasie miesiączka jest najintensywniejsza, co sprawia, że aplikacja tamponu jest najłatwiejsza. Bardzo ważne jest, aby spóbowć się rozluźnić i nie napinać mięśni.
Istnieje kilka pozycji odpowiednich do założenia tamponu: możesz to zrobić, kiedy siedzisz zupełnie odprężona na toalecie i rozłożysz uda. Możesz też spróbować zakładać tampon stojąc, z jedną nogą opartą na wannie lub umywalce. Kiedy robisz to po raz pierwszy, możesz odnieść wrażenie, że wszystko jest zbyt ciasne. Powodem są mięśnie krocza, ściśle otaczające wejście do pochwy. Mięśnie te możesz odczuwać jako próg - przejdź jednak przez nie wsuwając tampon. Wpierw do góry, potem przekątnie ku tyłowi i do góry,﷡wsuń tampon palcem tak daleko jak dasz radę. Jeżeli poczujesz opór, zmień delikatnie kierunek.
Jeśli założyłaś tampon prawidłowo, nie może on wysunąć sie z pochwy, ponieważ mięśnie utrzymują go we właściwej pozycji. Tampon pozostanie w pochwie i nie może przesunąć się do macicy.
Mała - Sro 16 Cze, 2004 21:37
Temat postu:
Dla mnie to było bardzo proste... Właściwie, to normalnie ustałam. Bez żadnych wygibasów i włożyłam, wydawało sie że nie wchodzi, ale wszedł do końca cały.
Tampony RLZ:)
a wiecie jak ciocia mojej kol. mówi na tampony? Zatyczki DowCipne Smile
Lavile - Czw 17 Cze, 2004 12:53
Temat postu:
Moj brat mowi "środki dowcipne" Laughing

Ja duzo razy pisalam juz jak to bylo ze mna - zanim udalo mi sie zalozyc pierwszego to duzo czasu minelo biggrin Ale cwiczenia czynia mistrza Cool

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group