Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Prosze pomużcie mi, to jest baardzo ważne ...!!

NaStKa - Nie 26 Sty, 2003 10:50
Temat postu: Prosze pomużcie mi, to jest baardzo ważne ...!!
Z reguły to ja odpowiadam na wasze posty....teraz jednak sama mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić.
Otóż od dłuższego czasu, moja wydzielina śluzowa bardzo intensywnie i brzydko pachnie...nie jest żółta czy jakaś inna....jest normalna biaława....nie wiem co mam robić Crying or Very sad
Zażywał zastrzyki od wzrostu czy mozliwe jest że to właśnie przeznie tak brzydko pachnie moja wydzielina sluzowa?
Sama z sobą nie moge wytrzymać....myje się 9teraz nawet) 2,3 razy dziennie...co robić?
POMOCY!!!
Blanka - Nie 26 Sty, 2003 14:40
Temat postu: nastko
jesli ten nieprzyjemny zapach potrzylas na wkladce lub majtkach to pewnie sluz zmieszal sie z moczem i dla tego nie powinnac sie martwic.

jesli wzielas sluz do reki i poczulas ten zapach to pewnie przez te leki, przy nastepnej wizycie spytaj lekarza o skudki uboczne.

powodzenia!
NaStKa - Nie 26 Sty, 2003 16:44
Temat postu:
Dzięki blanka....a jak powiedzeć mamie ze chce wkładki?
Bo mokra bielizna nie jest przyjemna...
Anonymous - Nie 26 Sty, 2003 17:07
Temat postu:
Podejdź do niej kiedy nie będzie zajęta i powiedz "Mamo, potrzebuje wkładek." I tak jak powiedziałaś - "Mokra bielizna nie jest przyjemna". Twoja mama powinna to zrozumieć.
Blanka - Nie 26 Sty, 2003 17:11
Temat postu:
zajrzyj do postu "jak powiedziec"itp.-tam wszystko pisze. jesli bardzo sie wstydzisz okupuj mame o kieszonkowe i ic do sklepu(wkladki i podpaski sa nawet w kioskach)

powodzenia!
NaStKa - Nie 26 Sty, 2003 17:19
Temat postu:
No dla was to jest prodte......ale nie mi
Gdzie ja będę trzymać wkładki ? A jak zobaczy?
To nie najlepszy pomysł Crying or Very sad
Mała - Nie 26 Sty, 2003 17:57
Temat postu:
a wiec , tak, mam bardzo podbny problem d ciebie nastka... jesli chodz o wkaldki toniestesuje, poprstu niechce aby mama zobaczyla itp. ta wydzielina jes strrrraszna.... okorpna wrecz.... czasem ejst jej tak duzo... a czasem prawie wcale jej niema... majtki mi sie lepia.. i tez musze sie czesto myc, ale to oznaka ze wciagu roku dostaniesz okres... najlpeiej uzywac takie majtki ktorych nam niebedzie szkoda, a jesli bedziesz maila majtki ktore bdzie ci szkoda, np jakies fjane stringi ti proponuje wkladke jak idzies zna dyskoteke, a wtedy mama niezauwazy, czasem a gazewtach sa dodatkowe, albo porzycz od kolezanki? a moze odstaliscie w szkole kiedsy?>
NaStKa - Nie 26 Sty, 2003 20:26
Temat postu:
Hmm.....wiesz niby są w gazetach ale baaaardzo rzadko......od koleżanki nie pożycze bo głupio......a własnych też raczej nie kupie bo widzisz co innego podpaskę one są sprzedawane nawet po jednej (w aptekach jedna podpaska always kosztuje około 55 gr.), a wkładki są pakowane po kilkanaście.....

Wydzielina jest okropna i ochyda....ma sie mokre lepkie majtki i jest to strasznie krępujące...
Natusia jesteś pewna że tok po wydzielinie śluzowej będzie sie miało miesiączke?
Blanka - Nie 26 Sty, 2003 20:49
Temat postu:
dziewczyny.wiem to bardzo trudne rozpoczac rozmowe z mama i do tego jesli jest pierwsza to naprawde strachu jest multum.Jesli chcecie wkladki lub podpaski to jesli troche wydzieliny lubr kwi splynie wam na majteczki idxcie do mamy przerazone pokarzcie jej to.mama na pewno sama zaproponuje wam kupno danej zeczy!
Anonymous - Nie 26 Sty, 2003 21:58
Temat postu: Wiesz co...

NaStKa !

Ja też mam wydzielinę śluzową, i powiedziałam to mamie, ale mama mi nie uwierzyła, bo jestem niska Embarassed mam 134 cm wzrostu Embarassed ( to ty wiesz ), ale później mama mi uwierzyła i powiedziała, żebym nosiła wkładki higieniczne Embarassed hihi Laughing Kwiat hihi ale się przy mamie wstydze brać wkładki ( no oczywiście przy mamie ichnie zakładam ! Wink heh . . . Kwiat Powiedz mamie, a mama Cię napewno zrozumie !
Anonymous - Nie 26 Sty, 2003 22:03
Temat postu: NaStKa
NaStKa Exclamation Sama napisałaś: " Nigdy nie żałuj tego co zrobiłaś, tylko tego czego niezrobiłaś " <--- coś takiego biggrin Więc powiedz mamie, a mama Cię napewno zrozumie ! A jak wydzielina śmierdzi, to możliwe, że masz zakarzenie pochwy - oczywiście jak swiędzi i piecze ( albo to, albo to. Albo dwa naraz - piecze i swędzi tak gdzie wydzielina wypływa ) Laughing eh... Laughing
Anonymous - Nie 26 Sty, 2003 22:05
Temat postu:
Myślę, że Ci trochę pomogłam Laughing
NaStKa - Pon 27 Sty, 2003 14:19
Temat postu:
A jak powiedzieć mamie że chcę wkładki higieniczne...?
Anonymous - Pon 27 Sty, 2003 21:52
Temat postu:
No właśnie napisałam wyżej ;-)
deg - Wto 28 Sty, 2003 01:58
Temat postu: Re: Prosze pomużcie mi, to jest baardzo ważne ...!!
NaStKa napisał/a:
Z reguły to ja odpowiadam na wasze posty....teraz jednak sama mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić.
Otóż od dłuższego czasu, moja wydzielina śluzowa bardzo intensywnie i brzydko pachnie...nie jest żółta czy jakaś inna....jest normalna biaława....nie wiem co mam robić Crying or Very sad
Zażywał zastrzyki od wzrostu czy mozliwe jest że to właśnie przeznie tak brzydko pachnie moja wydzielina sluzowa?
Sama z sobą nie moge wytrzymać....myje się 9teraz nawet) 2,3 razy dziennie...co robić?
POMOCY!!!

Nastko - wiem, że to trudne, ale powinnaś o swojej wydzielinie porozmawiać z mamą. Jeśli nadal wydzielina nieładnie pachnie, porozmawiaj z mamą od razu. Być może wszystko jest ok, a być może tu chorobowe upławy i trzeba podjąć leczenie. Nie lekceważ tego.
NaStKa - Wto 28 Sty, 2003 10:02
Temat postu:
No ale ja sie wstydze....













(a tak poza tym to nie masz prawa osądzać mnie o udawanie chłopaka bo tego nie zrobiłam!! Mam brata....i wogóle to zawsze gdy wchodze na tą strone jestem automatycznie zalogowana...możliwe że mój brat skożystał z tego albo moja młodsza siostra (siostra ma 11 lat a brat 9,5)
A ty odrazu do mnie masz pretensje......strasznie sie na tobie zawiodłam bo posądzasz kogoś o coś czego nie zrobił) Mad Mad Mad
Mała - Wto 28 Sty, 2003 11:08
Temat postu:
MAM POMYSL! kup sobie wkladki i powiedz ze... dostaliscie w szkole;-)))
NaStKa - Wto 28 Sty, 2003 12:19
Temat postu:
NaTuSia it's very good idea!!
Dobry pomysł ale ja teraz mam ferie!!
deg - Sro 29 Sty, 2003 20:37
Temat postu:
NaStKa napisał/a:
No ale ja sie wstydze....

Wiem, Nastko, całkowicie Cię rozumiem.
Jednak tym razem chodzi o Twoje zdrowie. Lepiej teraz porozmawiać z mamą niż np. w przyszłości nie móc mieć dzieci.
NaStKa napisał/a:
(a tak poza tym to nie masz prawa osądzać mnie o udawanie chłopaka bo tego nie zrobiłam!! Mam brata....i wogóle to zawsze gdy wchodze na tą strone jestem automatycznie zalogowana...możliwe że mój brat skożystał z tego albo moja młodsza siostra (siostra ma 11 lat a brat 9,5)
A ty odrazu do mnie masz pretensje......strasznie sie na tobie zawiodłam bo posądzasz kogoś o coś czego nie zrobił) Mad Mad Mad

Co za niesamowity zbieg okoliczności! Twój 9,5 letni brat kilka minut po napisaniu przez Ciebie postu wylogowuje się z Twojego konta (napisałaś, że logujesz się automatycznie) i udając 11,5 letniego chłopaka pisze post akurat w wątku utworzonym pół godziny wcześniej przez Ciebie. Tak to jakoś z chłopakami jest, że nie za chętnie publicznie sięgają rad dziewczyn a szczególnie swojej siostry na łamach całego forum. Wybacz, ale nie wierzę w taki scenariusz.

Ale nadal Cię lubię i mam nadzieję, że będziesz pisała swoje mądre posty! Wink
Anonymous - Sro 29 Sty, 2003 20:42
Temat postu:
Yyyyyy !? O co chodzi ? Razz Razz Razz
NaStKa - Czw 30 Sty, 2003 10:15
Temat postu: Oh!
Słuchaj Deg, naprawdę nie ja pisałam w imieniu jakiegoś chłopaka a ni nic z tych rzeczy! Jednak uważam że nie masz dowodów aby mnie obwiniać o coś takiego, jak to sie mówi "nie złapałeś mnie za rękę!"!!

Ale ja Cie też lubie, mimo ze tak mnie potraktowałeś!!
I będę dalej pisała posty, bo jeszcze dużo siedzi mi w głowie pytań na które muszę otrzymać odpowiedź!!
No a oto jedno z nich:

Zauważyłam że ta moja wydzielina pachnie dokładnie tak samo jak płyn którym się muje (znaczy tę okolicę ciała). Czy ten płyn może byc przyczyną że tak śmierdzi wudzielina? Bo ona naprawdę śmierdzi tak jak ten płyn...

Kinga - Czw 30 Sty, 2003 14:19
Temat postu:
Cześć !

Nastka to rzeczywiście tak tylko się mówi

Spróbój jednak powiedziec o tym gdy odważysz się na pierwszy krok przy następnych problemach bedzie ci łatwiej bedziesz wiedziała że nie jesteś sama ktoś jeszcze o tym wie
NaStKa - Czw 30 Sty, 2003 18:50
Temat postu:
To jak mam powiedzieć o tym mamie...jezeli powiem jej że śmierdzi to ona na to "Idź się umyć, wszystko przez to że sie nie myjesz..." a przecież to nie prawda!
Kurcze co robić
Anonymous - Czw 30 Sty, 2003 19:27
Temat postu:
Nastko!Powiedz wszystko swojej mamie o wydzielinie a mama Cię zrozumie na pewno!!!!
NaStKa - Pią 31 Sty, 2003 16:51
Temat postu:
Wam łątwo mówić!
Anonymous - Pon 03 Lut, 2003 21:58
Temat postu:
NaStKa ! Ja się wstydziłam o tym powiedzieć mamie, ale powiedziałam ! No przecież Twoja mama ma miesiączkę i widomo - wydzielinę ! I co w tym takiego dziwnego ? Poprostu NaStKo dorastasz ! Rozwijasz się - dojrzewasz. Ja też mam wydzielinę i co z tego ? Powidziałam mamie o tym i mnie zrozumiała. Kazała mi nosić wkładki, no i noszę Smile
deg - Wto 04 Lut, 2003 01:59
Temat postu:
NaStKa napisał/a:
Wam łątwo mówić!

Nastko - oczywiście - nam łatwiej doradzać, niż Tobie zrobić. Jednak teraz powinnaś szybko zdecydować się na ten krok. Im później, tym może być dla Ciebie gorzej. Zaciśnij zęby i biegnij do mamy.

A tak profilaktycznie, to zmień płyn do higieny intymnej lub na jakiś czas z niego zrezygnuj. Zaobserwuj zmiany zapachu.

Wracając do tematu nieszczęsnego postu, to dla mnie "złapaniem za rękę" jest napisanie obu postów z tego samego, Twojego komputera. A na to mam dowody Wink
Ale strasznie nie chcę się z Tobą sprzeczać. Może wyjaśnijmy to poza Forum, co?
Blanka - Wto 04 Lut, 2003 16:20
Temat postu:
nastko:to trudnne! Ale jak raz sie przelamiesz nastepnym razem bedzie ci latwiej!
Powodzenia


_____________________
Kinga:
skąd masz tkai profil?
NaStKa - Wto 04 Lut, 2003 16:31
Temat postu:
Zmienie płyn do higieny intymnej tak na tydzień , zobacze co będzie...

A co do wkładek jest mi strasznie ciężko zacząć rozmowe, moze lepiej nie mówić Embarassed bardzo mi cięzko...


A co do tego postu, to mozemy pogadać o tym poza forum...jak chcesz..
NaStKa - Sro 05 Lut, 2003 14:48
Temat postu:
ale łatwo wam mówić
Anonymous - Sro 05 Lut, 2003 22:16
Temat postu:
NaStKa ! ! ! ! ! Przestań marudzić ! ! ! ! ! ! Powiedz o tym mamie ! Zresztą...zobacz moje poprzednie posty ! ! ! ! ! !
deg - Czw 06 Lut, 2003 22:24
Temat postu:
Kleo ma 100% racji.
Zostaw na chwilę komputer i leć do mamy.

No chyba, że chcesz aby rozwinęła się w Tobie infekcja. Może doprowadzić to do nieprzyjemnej operacji ginekologicznej (zapomnij o dziewictwie), wycięcia części narządów płciowych i braku możliwości zajścia w ciążę.

Sama zdecyduj co wolisz.
deg - Czw 06 Lut, 2003 23:19
Temat postu:
Właśnie przeczytałem Twój post w innym wątku.

Za mocno Cię postraszyłem. Jeśli z Twoją wydzieliną wszystko OK, a zapach pochodził od płynu (rzepak faktycznie niezbyt pięknie pachnie; a roślinki gdy owocują - paskudnie śmierdzą), to nie grozi Ci scenariusz, który opisałem.

Ale i tak powinnaś z mamą zacząć rozmawiać. Najgorzej zacząć. Potem jakoś pójdzie. Trzymam za Ciebie kciuki!
NaStKa - Pią 07 Lut, 2003 13:52
Temat postu:
Dzięki wam wszystkim , jesteście kochani....
Z mamą spróbuje pogadać wtedy kiedy bedziemy same w domu czyli podczas szkoły...
Mam nadzieje ze wszystko pójdzie OK!
Anonymous - Pią 07 Lut, 2003 13:54
Temat postu: :)
Tak, deg ma racje. Będziesz mieć męża, i on by chciał z Tobą mieć dzieci, ale Ty nie będziesz mogła ich mu dać. Powiedz mamie o wydzielinie jak najszybciej ! Możliwe, że żaden mężczyzna Cię nie będzie chciał z powody, że mu dzici nie będziesz mogła dać. Posłuchaj mojej, dega i innych rady ! Wink
Nemeia - Pią 07 Lut, 2003 15:01
Temat postu:
Kleo nie przesadzasz??? Deg juz sprostowal swoja odpowiedz, a ty dalej straszysz Nastke. Mezczyzni nie patrza na to czy dajesz mu dzieci czy nie, tylko na to jaka jestes osoba!

Nastus moze masz racje Smile Mogl to byc tylko plyn do mycia czesci intymnych, ale dla wlasnego spokoju mozesz isc do lekarza. Tak tylko zeby sie upewnic ze wszystko jest w pozadku.
Anonymous - Pią 07 Lut, 2003 15:19
Temat postu:
*Eh...Nemeia...mężczyźni to dranie (oczywiście niektórzy).

*NaStKa...zgłoś się do lekarza - koniecznie. Ale to chyba raczej właśnie przez ten płyn, ale dla pewności zgłoś się do lekarza - KONIECZNIE ! Wink A jeśli chodzi o te dzieci, to napewno to są bzdury co właśnie przed chwilą napisałam Wink więc nie ma się czego bać. Więc jak napisałam, zgłoś się dla pewności do lekarza - koniecznie!!!!!!!!
NaStKa - Pią 07 Lut, 2003 15:47
Temat postu:
Wiecie , zmieniłam płyn , nieużywam już tamtego o tygodnia i.....już nie smierdzi!Poprostu nie smierdzi Laughing biggrin Laughing biggrin To dobrze bo wiem że wszystko (cały ten problem) był stworzony przez płyn , a ze mną jest wszystko OK
Anonymous - Pią 07 Lut, 2003 16:43
Temat postu:
Dobrze zrobiłaś NaStKa Wink bardzo dobrze. Powodem był właśnie tamten płyn (jak sama zauważyłaś).

1. Czy można wiedzieć jaki to płyn wcześniej używałaś ?
2. A jaki teraz używarz płyn ?
Anonymous - Pią 07 Lut, 2003 23:36
Temat postu:
szczerze mówiąć to tez sie bałam powiedziec o tym mamie ale na szczescie mam jeszcze 2 starszcie siostry jedna ma 14 lat a druga 20 lat a wiec poszlam do tej siostry ktora ma 14 lat i powiedzialam jej troche sie zdziwiła ! ze dostalam pierwszej miesiaczki no ale tak powiedziala mamie! zamienilysmy na ten temat pare zdan a bym wiedziala co do czego i mama powiedziala nawet ze to bardzo dobrze ze dpostalam miesiaczki i że niemam zupełnie czego sie martwić mama wiedziała ze żecz jasna wiem w ktorej szawce w łazience znajduja sie podpaski iw kładki ! powiedziała co najlepiej używać i wogóle! to dobrze......mi wyszło mam szczescie ze mam siostre moge z nia pogadac ! jak sie wstydze mamy ! cale szczescie biggrin
Anonymous - Pią 07 Lut, 2003 23:40
Temat postu:
POWIEDZ O TYM SWOJEJ MAMIE !!! BO TO NIE BEDZIE DOBRZE JESLI NIE POWIESZ !!! SŁUCHAJ SIĘ NASZYCH RAD ! JA POWIEDZIAŁAM I CO MNNIE MMA NIE ZABIŁA ! biggrin Z TOBA BEDZIE TEZ SPOKO BO JESLIMNIE POWIESZ TO MOŻE BYĆ PÓŹNIEJ NIE MIŁO NAPRAWDE ZROZUM !!(PÓXNIEJ MOŻESZ TEGO NAPRAWDE ŻAŁOWAĆ) Cool
NaStKa - Sob 08 Lut, 2003 08:54
Temat postu:
KleO ja zarzywam naczczo 1,5 tabletki raz dziennie.
1.Używałam płyn rzepakowy o zapachu rzepaku
2. teraz używam do miejsc intymnych bezzapachowy jakiś dla dzieci
I wszystko OK
A co do sprawy z mamą to już załatwiłam , w sumie nie było tak źle jak myslałam a mama powiedziała "ciesze się że masz do mnie zaufanie" Ufff....nareszcie dopiełam swego biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
deg - Sro 12 Lut, 2003 00:41
Temat postu:
Strach ma wielkie oczy - mawiają Smile
Gratuluję odwagi przy rozmowie z mamą. Teraz będzie już łatwiej.
NaStKa - Sro 12 Lut, 2003 16:58
Temat postu:
Dzięki DEG Laughing
Blanka - Sob 15 Lut, 2003 14:14
Temat postu: Re: :)
KleO napisał/a:
Tak, deg ma racje. Będziesz mieć męża, i on by chciał z Tobą mieć dzieci, ale Ty nie będziesz mogła ich mu dać. Powiedz mamie o wydzielinie jak najszybciej ! Możliwe, że żaden mężczyzna Cię nie będzie chciał z powody, że mu dzici nie będziesz mogła dać. Posłuchaj mojej, dega i innych rady ! Wink


Kleo, przeciz deg w swoim drugim poscie napisal ze nic (najprawdopodobniej) jej nie jest.
Anonymous - Sob 15 Lut, 2003 15:07
Temat postu:
powiedziałaś mamie???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Anonymous - Sob 15 Lut, 2003 16:33
Temat postu:
BLANKA...WIEM
guga15 - Sob 15 Lut, 2003 17:11
Temat postu:
myślę{ Exclamation }że powinnas iśc do ginekologa tak na wszelki wypadek, urzywaj do mycie płynu do higieny imtymnej, myślę że zastrzyki nic do tego nie mają biggrin
NaStKa - Sob 15 Lut, 2003 21:02
Temat postu:
Dobrze wiedzieć...
Anonymous - Nie 16 Lut, 2003 17:42
Temat postu:
ginekolog no tak zapomniałam ale najpierw powiedz mamie i mama wszystko ustali ok?

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group