Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - tampony a woda>ODPOWIEDZCIE SZYBKO

Anonymous - Pią 16 Lip, 2004 13:27
Temat postu: tampony a woda>ODPOWIEDZCIE SZYBKO
mam pytanie mam 14 lat i wybieram się na wakacje do Kołobrzegu mam pytanko czy można założyć tampon i swobodnie się kompać???Odpowiedzcie SZYBKO PLIS
lilijka - Pią 16 Lip, 2004 14:19
Temat postu:
tak oczywisćie że mozesz sie kompać. Własnie po to są tampony. Mozesz bezs problemu wchodzić do wody z tamponem Smile
Iśka - Pią 16 Lip, 2004 14:27
Temat postu:
To właśnie o to chodzi z tamponami, żeby można w nich było się kąpać Wink
A jeśli nie chcesz wchodzić do wody, to lepiej używaj podpasek... Bo wiesz - tampon zachowuje się jak korek Wink
słoneczko - Pią 16 Lip, 2004 19:49
Temat postu:
tampony nie zachowuja sie jak korek tylko jak mała gabeczka która pochłania wydzieline już wewnątrz twojego ciała.a do wody możesz wchodzić bez problemu bo po to własnie są stworzone tampony żebyś mogła robić wszystko na co masz ochote nawet w te dni Wink
panienka_wierzba - Pią 16 Lip, 2004 21:05
Temat postu:
zgadzam sie z słoneczkiem Iska, tampon wcale nie zachowuje sie jak korek bo gdybys wyciągnęłą tampon to wtedy wszystko by ci "wyleciał" naraz a tak nie ejst, tampon wsiąga wydzielinę dlatego właśnie trzeba go zmoeniac (jest ryzyko że przecieknie, ale to tylko w tedy kiedy trzymasz go zbyt długo) więc możesz się w nim swobodnie kąpać ;D
mroweczka - Pią 16 Lip, 2004 21:29
Temat postu:
Iśka-jeśli tampona nie wyciągniesz w porę to przesiąknie tak jak podpaska. To nie jest tak,że jak masz za dużo krwi w sobie to "korek"(czyli tampon) robi "buuuu!" i wylatuje Wink
W tamponie możesz swobodnie się kąpać w jeziorze czy gdziekolwiek indziej(bo,jak powiedziały poprzedniczki, po to są tamopny) tylko pamiętaj,że jak wyjdziesz z wody i chcesz jeszcze trochę wygrzać się na plaży najlepiej zmień go! Wink
Iśka - Sob 17 Lip, 2004 13:28
Temat postu:
Może macie rację... ale jak ja używam tamponów to czuję się dokładnie tak jakbym była "zakorkowana" Razz Może to dlatego, że tak żadko ich używam ? Rolling Eyes Wink
mroweczka - Sob 17 Lip, 2004 13:48
Temat postu:
Tamponów w ogóle nie powinnaś czuć. Jeśli odczuwasz tampon to znaczy,że jest on źle włożony.
Ewcia - Nie 18 Lip, 2004 21:07
Temat postu:
My zkoleżnakami na tampony tak potocznie mówim "korki" bio tak jak korkiem ztyka się "dziurkę". Lecz ich diząłnie jest bardziej podobne do gąbeczki niż do korka. Porpieram poprzedniczki.

Pozdrawiam cieplutko
_grzeszczulka_ - Wto 20 Lip, 2004 13:37
Temat postu:
popieram poprzedniczki Wink lecz sama nie używam podpaski, tamponów czy czego tam innego bo jeszcze mi nie trzeba Very Happy tylko ważne jest by dobrze umieścić tampon! szczegółowa "instrukcja" umieszczania tampona jest na tej stronie -> >>cLiCk<< <- to dla niewiedzących;) ale do wody bez problemu można tylko powtazam ze tampon musi byc dobrze umieszczony Wink
Luna - Wto 20 Lip, 2004 15:34
Temat postu:
no ciekawe a jak komus nie wychodzi to wkladanie to co? ma porposic mamę Laughing ??
_grzeszczulka_ - Wto 20 Lip, 2004 15:52
Temat postu:
ty zawsze komplikujesz... gdy nie mozesz go nie mozna włązyć to przysunąc sobie można taborecik, rozluźnic mięśnie podnieśc jedną noge na taborecik i WŁALA! Cool
Gościówa - Wto 20 Lip, 2004 16:20
Temat postu:
No jasne że mozesz sie kąpac tylko pamiętaj zeby po wyjsciu z wody tampon zmieniac na nowy.
Luna - Wto 20 Lip, 2004 19:03
Temat postu:
A jestem ciekawa gdzie będzie mogła zmienić ten tampon nie wiadomo czy są tam te budki do przebierania.
_grzeszczulka_ - Wto 20 Lip, 2004 19:10
Temat postu:
Luna... ale ty zawsze komplikujesz... chyba nie powiesz ze na basenie nie ma przebieralni? a jesli na plaze idzie... no to moze póxniej troche zmienić, nic sie chyba nie stanie jesli po jakichs 30 mniutach dopiero zmieni Rolling Eyes
Anonymous - Czw 22 Lip, 2004 11:45
Temat postu:
No jasne że sie możesz normalnie kąpać!!!!!Przecież po to wynaleziono tampony!Tylko po wyjściu z wody jak najszybciej go zmień i bedzie spoko ;-)
Luna - Czw 22 Lip, 2004 13:41
Temat postu:
A co jesli sie nie zmieni tamponu? Jakie moga byc skutki uboczne?
_grzeszczulka_ - Czw 22 Lip, 2004 14:09
Temat postu:
może wdać się silne zakażenie Exclamation tampon trzeba zmieniac jak najczęsciej (2-4 godzin). We krwi miesiączkowej rozwijają się bakterie i jeśli tamponu się nie zmieni moze sie wdać naprawde silne zakażenie! No a wtedy musimy podreptać do lekarza... a on da nam lekartwa. Moga to być np. dopochwowe pigułki Shocked
panienka_wierzba - Czw 22 Lip, 2004 14:22
Temat postu:
grzeszczulka bez przesady tampony powinno się zmieniać od 2-6 godzin, nie trzeba tak szybko jak po 2 godzinach bo wtedy by sie całe opakowanie w jednym dniu wykorzystywało, a to by było trochę za drogie, ja osobiście zmieniam mniej wiecej co 6 godzin, i tyle mi wystarcza
_grzeszczulka_ - Czw 22 Lip, 2004 14:29
Temat postu:
ok, moze troche przesadziłam Rolling Eyes ale ktoś mi mówił ze ok od 2 do 4 godzin. Ale jesli mówisz ze co 6... możliwe, nie wiem dokłandie bo nie uzywam tamponów Rolling Eyes
Gościówa - Czw 22 Lip, 2004 16:27
Temat postu:
To wychodzi na to ze podpaski trzeba zmieniac czesciej..ja podpaski musze zmieniać co 2-3 godziny. Mi się wydawało ze tampony zmienia się mniej więcej co tyle co podpaski..no ale jak mówicie ze mozna trzymac go nawet 6 godzin to pewnie mozna...ale z tego co wiem to z woda jest tak ze przed wejsciem do wody nalezy zalozyc czysty tampon a po wyjsciu jak najszybciej go zmienic nawet jesli trzymałas go tylko pół godziny bo jest mimo wszystko zmoczony.
panienka_wierzba - Czw 22 Lip, 2004 16:30
Temat postu:
przed chwilą dostałam pocztą broszurke z próbką tamponów ob (które zamówiłam sobie w internecie) jest tam tez ksiażeczka w której napisane ejst:

"(...)Może byc tak, że w diach, kiedy krwawienie jest bardziej obfite powinnaś zmieniac tampon co 3-6 godzin. W dnaich, kiedy krwawienie jest słabsze o.b. Comfort (bo to sie tyczy tamponów ob ale i też innych -dop. wierzba) jest zazwyczaj wystarczający i może być używany przez około 6-8 godzin.(...)"
_grzeszczulka_ - Czw 22 Lip, 2004 18:57
Temat postu:
Woooo! próbke tamponów?! gdzie?? Very Happy (jaka ciekawośc Smile ) Napewno płatna próbka... nie? ile kosztuje i na jakiej stronie można zamówić to poczytam Rolling Eyes
Gościówa - Czw 22 Lip, 2004 19:28
Temat postu:
_grzeszczulka_ napisał/a:
Woooo! próbke tamponów?! gdzie?? Very Happy (jaka ciekawośc Smile ) Napewno płatna próbka... nie? ile kosztuje i na jakiej stronie można zamówić to poczytam Rolling Eyes

Z tego co wiem takie próbki sa bezpłatne...w gazetach dla młodziezy można znaleść takie ulotki które się wypełnia i wysyła poczta a oni przysyłaja ci darmowe próbki. PEwnie to samo jest przez internet
panienka_wierzba - Czw 22 Lip, 2004 20:09
Temat postu:
tak, zamówiłam sobie przez internet na stronie OB (www.obtampons.pl) można sobie zamówić przychodzi za darmo po jakimś miesiącu półtorej (do 2)
sami10 - Sob 25 Wrz, 2004 17:46
Temat postu: Re: tampony a woda>ODPOWIEDZCIE SZYBKO
Anonymous napisał/a:
mam pytanie mam 14 lat i wybieram się na wakacje do Kołobrzegu mam pytanko czy można założyć tampon i swobodnie się kompać???Odpowiedzcie SZYBKO PLIS
tampony właśnie po to śą
Anonymous - Nie 26 Wrz, 2004 16:50
Temat postu:
sami10 - wydaje mi się, że niepotrzebnie "reaktywujesz" stare posty Confused Dziewczyna uzyskała już odpowiedź, a ty jakbyś nabijała sobie cyferki obok napisu "Posty"...
Anonymous - Wto 05 Paź, 2004 20:39
Temat postu:
Ja zamówiłam sobie tampony (chociaż na razie mi nie potrzebne :D) na stronie http://eu.itsmybody.com/phppages/parser.php?country_id=48&path=/nf_index.html ale to było ponad miesiac temu. Wczoraj zrobiłam to znowu. Nie wiem czy tamto zgłoszenie doszło. Tylko popatrzeć na to, że zamówiłam również siostrze, mamie i bratowej. Pewnie mi dadzą swoje, bo one nie używają. Ale będę mieć kolekcję :D dołączę je wtedy do paczki otrzymanej od pani na WDŻ którą dostanę jeszcze w tym półroczu :D
Anonymous - Wto 05 Paź, 2004 20:40
Temat postu:
PS. to www.obtampons.pl nie dziala.
Malvina - Sro 06 Paź, 2004 13:55
Temat postu:
ewq nie odkopuj starych tematow ...:/
panienka_wierzba - Sro 06 Paź, 2004 18:50
Temat postu:
zamawiaBam na ten samej stronie ewqq i trzeba pcozekac okolo 2 miesicy |zeby paczka Ci przyszla, wiec badz cieprliwa (Malvina, akurat to nie ejst odkopywanie starych tematow, poniewaz ten temat jest wciaz dosc aktualny)

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group