Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - Włosy

Anonymous - Nie 02 Lut, 2003 09:07
Temat postu: Włosy
Chciałabym pozbyć się włosów miejscu intymnym. Myśle ze tak jest bardziej higienicznie - szczególnie latem, lecz nie wiem jak to zrobić bezpiecznie.
A co sądzą na ten temat inne dziewczyny?
guga15 - Nie 02 Lut, 2003 15:08
Temat postu: a więc
biggrin
a więc najlepiej ucunąć je krem do debilacji miejsc wrażliwych tylko uwarzaj by ci nie wszedł do.....
albo nożyczkami tak blisko skóry, tylko uwarzaj by się nie pociąć
albo maszystnką do golenia
3maj się
NaStKa - Nie 02 Lut, 2003 16:34
Temat postu:
Ale czy depilacja nożyczkami miejc intymnych, jest bezpieczna dla zdrowia? No bo po obcięciu włosy (chyba) stają sie mocniejsze...
Nemeia - Nie 02 Lut, 2003 18:29
Temat postu:
Nie staja sie mocniejsze, tylko wydaja sie mocniejsza... Jiedy goli badz obcina sie wlosy to nie maja juz zostrzonej koncowki, i dlatego wydaje sie ze sa grubsze i mocniejsze.
Co do usowania... Hmm... polecam narazie je skrocic. Moze sie okazac zupelnie niekonieczne zebys musiala sie golc. Jesli jednak wybierzesz taka forme pozbycia sie wloskow to badz bardzo, bardzo, bardzo ostrozna. Nie ufam wszelakiego rodzaju kremom na usowanie owlosienia. Nie sa tak skuteczne jak na reklamach, i moga powodowac podraznienia.
NaStKa - Nie 02 Lut, 2003 20:31
Temat postu:
Uff...to dobrze że nie bedą mocniejsze ....
Anonymous - Pon 03 Lut, 2003 14:12
Temat postu:
Shocked no wiesz co ? Obcinać włosy...nie radze... Shocked
Blanka - Pon 03 Lut, 2003 15:34
Temat postu:
włosy w miejscach intymnych też"po coś są":
one równierz chronią miejsce intymne.
Mysle ze usunac je powinna kobieta przed porodem, aby dziecko przez przypadek nie połknelo włoska (wowczas goli sie rowniez nogi)
mysle ze ppowinnas sie zastanowic czy na pewno chcerz sie ppozbys wloskow z miejsc intymnych.

krem morze podraznic skore, a nozyczkami morzesz niechcacy sie skaleczyc
Nemeia - Pon 03 Lut, 2003 15:38
Temat postu:
Blnka... wslosy przed porodem goli sie dla wygody wlasnej i lekarza, a nie dlatego ze dziecko moze polknac wloska...
Anonymous - Pon 03 Lut, 2003 21:28
Temat postu:
Ej...to którendy wychodzą dzieci... Embarassed takie plotki się roznoszą po świecie Embarassed
deg - Wto 04 Lut, 2003 01:51
Temat postu:
Jak zwykle do wszystkiego są odpowiednie środki.
Jeśli chcesz w celach estetycznych usunąć włosy z pachwin, bo np. wystają Ci ze stroju kąpielowego - możesz bez problemu golić (jeśli Twój tata ma elektryczną maszynkę do golenia włosów - porwij mu. maszynki mają tzw. trymer do podcinania wąsów - tym można dość bezpiecznie wygolić włosy, lecz nie w 100%. Acha! I po użyciu dokładnie oczyść tacie maszynkę, aby się nie zorientował! Smile ). Golenie "na mokro", czyli przy użyciu zwykłych maszynek do golenia zwykle kończy się podrażnieniami. Trzeba stosować bardzo łagodny żel lub krem do golenia (sensitive).

Jeśli natomiast chcesz pozbyć się całego owłosienia, możesz je co jakiś czas przycinać zgodnie z metodą wyżej, albo depilować przy użyciu specjalnej pianki lub żelu depilacyjnego. Kup sobie jak najdelikatniejszy - są specjalne do okolic biniki. Staraj się unikać kontaktu pianki z wargami sromowymi - najlepiej wykonać całą operację po prysznicem - wtedy będziesz mogła szybko spłukać.

A! Jeszcze jedno - odrastające włoski bolą i mogą być przyczyną podrażnienia, ponieważ po pierwsze muszą przebić się przez skórę a po drugie - przez majtki. To niezbyt przyjemne. Dlatego lepiej włosy tylko przycinać.
NaStKa - Wto 04 Lut, 2003 16:54
Temat postu:
Eeeee....to lepiej podcinać?
deg - Wto 04 Lut, 2003 18:57
Temat postu:
Czy lepiej - to każdy sam powinien zdecydować.

Z pewnością wygodniej i bez bólu Smile
NaStKa - Sro 05 Lut, 2003 12:38
Temat postu:
ahaa...rozumiem
Szalona - Nie 09 Lut, 2003 10:12
Temat postu:
Moja koleżanka opowiadała mi kiedyś, że się ogoliła i potem ją bolało i rosły jej pryszcze w miejscach intymnych.
NaStKa - Nie 09 Lut, 2003 11:24
Temat postu:
Szalona , zapewne twoja koleżanka podczas golenia podrażniła delikatną skórę miejsć intymnych.
Tak sie dzieje właśnie wtedy gdy nie umiemy dobrze sie ogolić..
Anonymous - Nie 09 Lut, 2003 13:19
Temat postu:
A co! Razz
NaStKa - Pon 10 Lut, 2003 20:39
Temat postu:
KleO , otórz , niewiem jak ten narząd sie nazywa ale , jak sie przypatrywałaś dokładnie swojemu ciału , zauważyłaś w miejscu kroczu , taki otworek z którego wypływa śluz i krew miesiączkowa.
Z tego właśnie otworka rodzą się dzieci - tak myślę
Ale pewności niemam .....

deg - Sro 12 Lut, 2003 01:12
Temat postu:
Nastka - jak Ty to robisz, że zawsze masz rację? Wink

Ten "narząd" to pochwa a dokładniej jej przedsionek (czyli tzw. przedsionek pochwy).
Zobaczcie sobie tutaj http://dzieci.best.pl/forum/viewtopic.php?t=158 - wrzuciłem tam schematyczny rysunek żeńskich narządów płciowych. Dzieciak przez całą ciążę siedzi sobie w macicy. Po 40 tygodniach (w przybliżeniu 9 miesięcy) jest na tyle ciekawy świata zewnętrznego, że postanawia się urodzić Smile. A z macicy nie ma innego wyjścia na świat zewnętrzny niż właśnie przez pochwę. A zatem dzieciak wybiera właśnie tą drogę. Oczywiście z drobnymi wyjątkami zwanymi cesarskim cięciem, ale to już inny temat.
NaStKa - Sro 12 Lut, 2003 17:20
Temat postu:
Deg , hehe , poprostu dużo czytam ...
W ten sposób zbogacam swoją wiedzę na te i nie tylko te Wink tematy...
A tak szczerze mówiąc to o tym , z którędy wychodzą dzieci to sama sie domyśliłam...dokładne badanie swojego ciała pozwoliły mi na taki wniosek...
Tylko niewiedziałam jak ten narząd sie nazywa....teraz już wiem!!
Nemeia - Czw 13 Lut, 2003 15:36
Temat postu:
Hmm... to dzieci nie znajduje sie w kapuscie???? Shocked Laughing biggrin Wink
deg - Pią 14 Lut, 2003 02:50
Temat postu:
Nie. Bociany przynoszą biggrin
NaStKa - Pią 14 Lut, 2003 19:19
Temat postu:
Mama kiedyś mi mówiła że poszła do szpitala i wzięła mnie bo tam w szpitalu to jest dużo dzieci i sobie sie wybiera które sie chce....(miałam 5 lat i już niewierzyłam w to , bo myślałam że przynoszą je bociany)
_szyszka - Pią 04 Cze, 2004 10:07
Temat postu:
hEHE bociany
Dzieci rodzą się chyba przez pochwę
Cpun_Monopolowy - Nie 13 Cze, 2004 22:10
Temat postu:
Matko moja o czym w y wogule gadacie jesli ktorys z was facetow sprobuje sie gdzie kolowiek ogolic lub obciac zabije ... meskie wlosy to duch i dusza ... to okazuje prawdziwa meskasc ... gola sie tylko pedalki bo musza miec wszytko gladziutki ... grr walnac takiemu ... dziewczyny powinny sie golic bo to do nich nie pasuje rece, nogi, okolice pachwiny i pod pachami ... al;e facet pod zadnym pozorem nie moze tego zrobic
Anonymous - Nie 13 Cze, 2004 22:21
Temat postu:
Boshe, jaka ja jestem głupia! Ja nie wiedziałam, że dzieci rodzi się przez pochwę? Boshe... jaka ja jestem ciemna i mi jest wstyd! Usuwam tamten post jak się uda Razz
Jak ja mogłam... Razz
Sweet Girl - Pon 14 Cze, 2004 19:05
Temat postu:
Jeśli chcesz depilować miejsca intymne to radzę użyć środków do tego przeznaczonych np. plastrów do depilacji.Co do nożyczek to mam pewne zastrzeżenia, możesz przez przypadek zranić się tam.Polecam również kremy do depilacji.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group