Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - ja nie chce...

Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 13:43
Temat postu: ja nie chce...
Z dwa dni temu zauwazylam ze moja wydzielina zmienia farbe na czerwony...ale nie wiem czy to miesiaczka bo t o dalej wydzielina! Ma taka sama kosystencie itd. tylko ze jest juz prawie czerwona! I to nie duzo jej leci,tylko pare plamek! I ninewiem czy to okres czy co...a jak to okres to go niechce,mam12 lat,wstydze sie powiedziec mamie bo jak ja znam zaraz opowie tacie.Co mam robic? ....mozecie mi pomuc? :(
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 13:56
Temat postu:
Hm... Myślę, że to jednak okres. Nie napisałaś, czy już masz owłosienie łonowe, więc stwierdzić zbytnio precyzyjnie nie mogę co to jest :/ Uważam jednak, że to nie jest żadna choroba, tylko właśnie najzwyklejszy okres <;] To nie jest wstyd, powiedz o tym mamie. Ja dostałam okres rok przed Tobą, miałam 11 lat i dałam sobie radę Smile Każdej z nas się udało, to żaden wstyd, a znak, że stajesz się kobietą. A mama napewno powie tacie, to raczej oczywiste. On napewno nie będzie się z Ciebie śmiać ;] Nawet nic nie powie, zobaczysz. Będzie dobrze;) Będziesz musiała się przyzwyczaić, na początku będzie ciężkawo, ale dasz sobie radę ;] Jesteś już kobietą i bądź z tego dumna ;Ddd
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 14:28
Temat postu:
Duzo razy slyszalam ze okres przyszedl nagle i bardzo mocno krawailo.A u mnie jest inaczej! Powoli zmienia farbe,a na majtkach jest tylko pare nieduzych plam!(mam owlosienie lonowe)
słoneczko - Sob 11 Wrz, 2004 14:44
Temat postu:
wydaje mi sie (jestem tego prawie pewna)że to okres choć w pierwszych miesiącach jest on nieregularny i u każdej kobiety jest inny-niektóre mogą dostać nagle i obficie krwawić a inne maja przez miesiąc bądz kilka miesięcy tylko taki plamienia ja ty.ale wydaje mi sie że na następny miesiąd bedziesz miała już w miare normalny okres - ja też tak miałam Wink .
nie wstydż sie powiedzieć o tym mamie a tata i tak sie dowie nawet po twoim zachowaniu czy częstym chodzieniu do toalety nie musisz sie wstydzić .jak mama mu powie to nawet lepiej u mnie to było gorzej sama musiałam ise mu przyznac Wink
Fajermonka - Sob 11 Wrz, 2004 15:58
Temat postu:
Pierwszy okres zawsze jest delikatny... Femme Fatale, ja teżmiałam 12 lat jak dostałam pierwszy! Very Happy
mroweczka - Sob 11 Wrz, 2004 18:35
Temat postu:
Ja Ci opowiem jak to będzie: niedługo zamiast delikatnych brązowych plamek pojawią sie duże,czerwone plamy,które oczywiśce przeciekną na lekcjach tak,że wszyscy będą się z ciebie śmiać. Z płaczem pobiegniesz do domu gdzie od progu przywita Cię zatroskana mama i spyta się co się stało. Opowiesz jej wszystko po kolei, a ona ze śmiechem poleci do taty i razem będą się z Ciebie nabijać. Tata napisze do "Śmiechu Warte" i cała polska będzie wiedzieć,że akurat tego dnia o tej godzinie i w tych okolicznościach dostałaś okres.

Żartuję oczywiście.

Większość dziewczyn właśnie nie chce okresu(ja też) no ale niestety,taka nasza rola w przyrodzie...Kiedyś będziesz jeszcze za to dziękować,że możesz mieć dzieci...Pierwszy okres nie będzie taki super obfity,jeśli w porę zauważysz możesz założyć podpaskę(którą na wszelki wypadke oś w plecaku) i po kłopocie...Do mamy podejdziesz i powiesz "Mamo dostałąm okres". Sama to kiedyś przechodziła więc Cię nie zje. A jeśli powie tacie...To co z tego? Też jest Twoim krewnym i to bliskim, co prawda nie kobietą ale na pewno zrozumie i nie będzie Ci dokuczał!
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 19:25
Temat postu:
Nie bój się mamy ani taty. To przecież twoja rodzina, osoby którym możesz zaufać Smile
A to, że tata dowie się teraz, czy później niczego nie zmieni.

Powiedz o tym mamie.
Ja nie mogę określić jasno czy to okres. Nie jestem specjalistką.

Jeszcze raz mówię: Powiedz mamie. To nie jest wstyd Wink
Anonymous - Sob 11 Wrz, 2004 19:51
Temat postu:
To nie nie jest miesiączka. Zaniedługo Ci się ona pojawi, to tylko 'początek'. A czego Ty się masz wstydzić przy mamie? Tego, że masz okres? Ona też ma. A jak powie Twojemu tacie, to co się stanie? Nic! też on Cię zrozumie, przecież skąd się wzięłaś na świecie? No?
Mała - Nie 12 Wrz, 2004 10:15
Temat postu:
mi sie wydaje, ze to juz jest miesiaczka.. bo zazwyczaj pierwsza trwa strasznie krotko, i jest taka jasno czerwona... i slaba.. potem dopiero sie niezdziw.. Razz
Blanka - Nie 12 Wrz, 2004 12:10
Temat postu:
To jest, hymm to chyba nie jest ani miesiaczka ani wydzielina, tote dwie zeczy polaczone naraz. Jeszcze ni calkowicie miesiaczka, alel juz nie sam sluz, rozumiecie o co mi chodzi. Mama i tata, nio tak, wtydzisz sie taty, tak? Szczerze to tez sie balam zr mama tacie powie... ale ja poprosilam zeby nikomu nie mowila... i nie powiedziala. Wiem ze to normalne-miesiaczka ale uwazam ze jest to sprawa na tyle intymna by nie powinna wiedziec o niej cala rodzinka (ciocie, wujkowie, babcie, kuzyni itd)
Akacja12 - Nie 12 Wrz, 2004 16:09
Temat postu:
Nie koniecznie zawsze pierwsza miesišczka jest krótka i mało obfita. Moja była bardzo obfita na poczštku co prawda potem mniej...zawsze to za duże słowo. Nie powinno się go używać według mnie. A co do tematu to tez myœle jak niektórzy tutaj że to dopiero poczštek i niedługo będziesz miała normalny okres.
Anonymous - Pon 13 Wrz, 2004 13:36
Temat postu:
Wiesz nie musisz się tego wstydzić, powinnaś powiedzieć mamie i tacie też. Zapewniam ciebie że tato będzie bardzo dumny z ciebie a może nawet kupi ci kwiaty z tej okazji, że jego mała córeczka stala sie kobietą. Zapewniam ciebie, że tato dobrze wie co to jest okres gdyż przecież ma żonę czyli twoją mamę. Z tego co wiem jest to dość ważna informacja dla zonatych facetów.
Anonymous - Pon 13 Wrz, 2004 13:48
Temat postu:
tak to oznaka dojrzewania twoje cialo powoli sie przygotowuje i plamy jasnoczerwone niedlugo zamienia sie w okres na razie powiedz mamie i nos wkladki nie chcesz chyba zabrudzic bielizny

aha a jak wstydzisz sie powiedziec mamie powiedz to komus zaufanemu:
babci starszej siostrze cioci
Anonymous - Czw 16 Wrz, 2004 18:11
Temat postu:
juz pare dni tego nie mam! przestalo! teraz mam normalna wydzieline
AguSia :)) - Pią 01 Paź, 2004 19:53
Temat postu: Re: ja nie chce...
Alissa napisał/a:
Z dwa dni temu zauwazylam ze moja wydzielina zmienia farbe na czerwony...ale nie wiem czy to miesiaczka bo t o dalej wydzielina! Ma taka sama kosystencie itd. tylko ze jest juz prawie czerwona! I to nie duzo jej leci,tylko pare plamek! I ninewiem czy to okres czy co...a jak to okres to go niechce,mam12 lat,wstydze sie powiedziec mamie bo jak ja znam zaraz opowie tacie.Co mam robic? ....mozecie mi pomuc? Sad


Jak mialam 11 lat i bylam akurat na zielonej szkole w pazdzierniku dostalam czegos takiego. Trwalo ok. 3 dni i sie skonczylo. Wczesniej nie mialam okresu. A nastepny, taki juz "konkretny" okres dostalam w styczniu nastepnego roku i od tej pory mam co miesiac. Wiec chyba to okres.. Nie przejmuj sie wkoncu to normalna rzecz, wszystkie babki to maja.
Ppark - Sob 02 Paź, 2004 16:54
Temat postu: To raczej to co myslisz
nie martw się mi też okres tak się zaczął. Miałam lekko brązowe plamy na majtkach i modliłam się żeby to nie było to. Niestety za miesiąc dostałam już normalny okres. Mam teraz 13 lat a to zdarzyło się prawie rok temu i teraz już jest lepiej. Okresy mam regularne ale czasem strasznie boli mnie brzuch, na szczescie tylko pierwszego dnia... Nie martw się , powiedz mamie. Moja mama powiedziała tacie , ale on ani razu nie wspomniał nic o tym. A mama ucieszyla się bardzo i powiedziała że to dla niej cudnowny dzień , ten w którym , stalam się kobietą Nie martw się! Pozdro!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group