Dzieci OnLine

DOJRZEWANIE - czy to jest...

Blanka - Czw 06 Mar, 2003 14:50
Temat postu: czy to jest...
Mam 11 lat .
Od kilku tygodnie mam jakąs wysypke na twarzy.
czy to trądzik?
jesli tak to jak go zwalczyc?
NaStKa - Czw 06 Mar, 2003 18:32
Temat postu:
Musiałabyś bardziej opisać tą wysypke,
Być może to jest uczulenie , Rolling Eyes
deg - Czw 06 Mar, 2003 19:06
Temat postu:
Wygląda na to, że dopadła Cię zmora dojrzewających nastolatków - trądzik. Poczytaj sobie stronę http://www.dzieci.best.pl/trudne/Artykuly/tradzik.htm - znajdziesz tam wiele cennych informacji.

Z leczeniem trądziku nie jest łatwo. Nie ma uniwersalnego panaceum na ten kłopot. Warto udać się do dermatologa - powinien przepisać np. tonik (jako "mikstura" sporządzana przez apteki, a nie taki tonik kosmetyczny Smile). Jeśli nie pomoże - przepisze coś innego. I tak do skutku Smile. Poza tym dermatolog może pomóc Ci skorygować Twoją dietę - być może w pożywieniu brakuje Ci jakiegoś składnika.

A poza wszelkimi innymi metodami podstawą jest zachowanie czystości. Myj twarz przynajmniej 2-3 razy dziennie. Niekoniecznie mydłem - mydło to doskonała pożywka bakterii (tak, tak, poważnie!). Nie manipuluj Smile przy twarzy brudnymi rękami - za każym razem myj ręce! Ogranicz stosowanie kosmetyków.

Acha! Uczulenie raczej bym wykluczył, jeśli wysypka dręczy Cię od tylu tygodni.
Blanka - Pią 07 Mar, 2003 13:49
Temat postu:
do dega:
Dzienki

Do nastki:
Na poczatku byly to male chrostki koloru skory
a teraz sa takie czerwonkawe i dosc durze.
NaStY_NiNkA_GiRl - Pią 07 Mar, 2003 16:03
Temat postu:
Masz trądzik.
Twoja twarz szybciej sie teraz będzie przetłuszczała.
Jeżeli nie będziesz jej myc 2-3 razy dziennie nie koniecznie mydłem...
to twoja skóra będzie tłusta i nieprzyjemna.
Dobrze Ci radzę!!!! Razz biggrin Wink
Katie - Pią 07 Mar, 2003 17:40
Temat postu: odp.
ja także mam trądzik (już ho ho ho - taką tłustą mam cerę Sad ) ale nie przejmuje się ... urody aż tak bardzo to nie psuje - chyba że się w ogóle o nią nie dba ... jeśli stosuje się odpowiednie kosmetyki do przemywania twarzy to wyląda całkiem całkiem .... a na wysypke też trzeba coś stosować - jakieś specjalne środki polecone przez lekarza ...

Przestrzegam jednak przed tym - jeśli nie będziecie dbały o swoją twarz to mogą zostać na niej trwałe ślady trądziku bądź wysypki w postaci blizn, chrostek - mniejszych lub większych, które nie zawsze są efektowne ...

Myślę jednak że każda dziewczyna poradzi sobie na swój sposób ...
NaStKa - Pią 07 Mar, 2003 17:52
Temat postu:
heheh , trądzik to i ja mam
niestety będzie on towarzyszyć nam wszystkim przez około 3-4 lat (być moze dłużej lub znacznie krócej)
ja używam tonika antytrądzikowego firmy Avon (jest on przyjemny dla skóry , nie drażni jej , ma przyjemny zapach)
kremu antytrądzikowego firmy Nastolatka (jest jak puder , nie to ze maskuje przyszcze czy coś tylko po nim twarz jest głaciutka jak pupa niemowlaka , pozatym zapobiega powstawaniu nowych pryszczy)
czsami korzystam (raz na 2 tygodnie) z pilingu twarzy , jest on wspaniały , bo zdziera stary zrogowaciały naskórek , zapobiega powstawaniu pryszczy itp....
POLECAM TAKĄ KURACJE SKÓRY TWARZY
Anonymous - Nie 09 Mar, 2003 13:45
Temat postu:
Ja mam astme Crying or Very sad i na dłoniach mi sie zrobiła jakaś wysypka, ale to nie wyglądało jak wysypka, to były jakieś plamy ! Używałam krem LATICORT i mi pomugł. Pewnego dnia coś mi wyśkoczyło na okół nosa ! Ale to już nie były plamy tylko wysypka niewiem czy to jest uczulenie czy nie ! Wtedy też używałam krem LATICORT i mi pomogło ! Znikło mi na drugi dzień ! Ten krem nie tylko służy do rąk. Służy do każdego miejsca ! Radze Ci Blanko sobie go kupić ! Jest tani i dużo pomaga ! Wink
Blanka - Czw 20 Mar, 2003 21:25
Temat postu:
ja teraz uzywam zestawu tin tin firmy ziaja i pomaga!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group